Mnemosyne FullRecall i Anki to nieporozumienie

Oprogramowanie do nauki języka. Podziel się wiedzą o programach wspomagających naukę języka angielskiego

Mnemosyne FullRecall i Anki to nieporozumienie

Postautor: Gość » 27 sie 2011, 19:35

Nie wdając się w dyskusję na temat algorytmów, jest jedna rzecz, która na wstępie dyskwalifikuje te programy, jeśli ktoś poważ…nie myśli o nauce w oparciu o SRS. Brakuje w nich kolejkowania, co powoduje, ż…e powtórki nie są optymalne i świadomie oszukujemy pamięć. Dotyczy to zwłaszcza trudnych jednostek (słówek). W sytuacji kiedy mamy ponad 100 powtórek te programy nie zachowują kolejności i po kilku słówkach moż…emy otrzymać powtórnie jednostkę, którą przed chwilą powtarzaliśmy, a to nie jest ćwiczenie pamięci, tylko stwarzanie pozoru szybszego opanowywania materiału i powoduje w dalszych powtórkach sytuację, ż…e dalej nie potrafimy odpowiedzieć poprawnie albo w ogóle nie pamiętamy. Dlatego apeluję o rozważ…ne dobieranie programu do nauki słówek/zdań. Jeśli ktoś myśli poważ…nie, to za duż…ego wyboru nie ma, bo większość producentów wydając kolejne wersje swojego oprogramowania pracują nad duperelami, zamiast skupić się na optymalizacji SRS.
Gość
 


Re: Mnemosyne FullRecall i Anki to nieporozumienie

Postautor: bejotka » 28 sie 2011, 12:53

Nie zgadadzam się z tym. Często krytykowałem te programy. Osobiście preferuję SuperMemo (w starej dobrej wersji MSM) i "Profesora..." ale Fullrecal, Mnemosyne i Anki opierają sie na tym samym algotrytmie powtórek tylko w trochę starszej wersji.

Z tych trzech programów za najlepszy uważ…am Fullrecall.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2011, 11:54 przez bejotka, łącznie zmieniany 1 raz.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 698
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Mnemosyne FullRecall i Anki to nieporozumienie

Postautor: Gość » 28 sie 2011, 23:20

Zarzucasz innym, ż…e nie umieją czytać ze zrozumieniem, a sam też… nie posiadasz tej umiejętności. Tu nie chodzi o algorytm, a o organizację konkretnych powtórek. W Henrym i SM jednostki schodzą wg kolejki, w tamtych jest zupełny chaos, co powoduje, ż…e po niskiej ocenie nawet jako następną moż…esz otrzymać jednostkę, którą przed chwilą powtarzałeś, przez co nie ćwiczysz pamięci i sztucznie wydłuż…asz interwały.
Gość
 

Re: Mnemosyne FullRecall i Anki to nieporozumienie

Postautor: bejotka » 02 wrz 2011, 20:49

Anonymous pisze:Zarzucasz innym, ż…e nie umieją czytać ze zrozumieniem, a sam też… nie posiadasz tej umiejętności. Tu nie chodzi o algorytm, a o organizację konkretnych powtórek. W Henrym i SM jednostki schodzą wg kolejki, w tamtych jest zupełny chaos, co powoduje, ż…e po niskiej ocenie nawet jako następną moż…esz otrzymać jednostkę, którą przed chwilą powtarzałeś, przez co nie ćwiczysz pamięci i sztucznie wydłuż…asz interwały.


Niie jestem pewien na 100%, ale moż…e być tak, ż…e powtarzające się pytanie było, tuż… przed tym powtórzeniem, ocenione negatywnie. Szkoda, ż…e piszesz swoje posty anonimowo. Pewnie sam nie wierzysz w ich słuszność.

Ja jeszcze raz piszę zarówno anki, jak i mnemosyne oraz FullRecall oceniam na co najwyż…ej 2.
No moż…e Fullrecall na 2,95.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 698
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Mnemosyne FullRecall i Anki to nieporozumienie

Postautor: Gość » 03 wrz 2011, 17:10

To jednak prawda co o tobie piszą, ty jesteś pojebany i to mocno
Gość
 

Re: Mnemosyne FullRecall i Anki to nieporozumienie

Postautor: Dż…ordż…i » 04 wrz 2011, 2:24

Gość - "Brakuje w nich kolejkowania"


Gościu, wyjaśnij o co co chodzi z tym "kolejkowaniem", moż…e jakieś przykłady dla ułatwienia. Twoja pierwsza wypowiedź jest raczej enigmatyczna. Trudno jest się do nie odnieść, bo nie wiadomo dokładnie o co ci chodzi.
Dż…ordż…i
 

Re: Mnemosyne FullRecall i Anki to nieporozumienie

Postautor: Gość » 04 wrz 2011, 6:36

W następnym poście masz wyjaśnione, ale nic nie stoi na przeszkodzie, ż…ebyś odpalił sobie byle który program i sam się przekonał, bo problem jest już… widoczny w trybie nauki.
Gość
 

Re: Mnemosyne FullRecall i Anki to nieporozumienie

Postautor: Dż…ordż…i » 04 wrz 2011, 6:43

W następnym poście nic nie jest wyjaśnione.

W wszystkich tych programach (Anki, Mnemo, FR, Supermemo, PH) powtórki schodzą w ten sam sposób.

Dlatego pytam się o co ci chodzi dokładnie w twoim poście, bo to co piszesz o Anki, Mnemosyne i FulRecall to są kompletne bzdury.
Dż…ordż…i
 

Re: Mnemosyne FullRecall i Anki to nieporozumienie

Postautor: Gość » 04 wrz 2011, 18:35

Najpierw przetestuj te programy, zanim coś napiszesz. Jeśli organizacja powtórek byłaby identyczna, to nie zaczynałbym wątku, a jak masz problem ze zrozumieniem tekstu, to musisz się podszkolić z języka polskiego.
Gość
 

Re: Mnemosyne FullRecall i Anki to nieporozumienie

Postautor: Gość » 04 wrz 2011, 19:16

dowód dla ignorantów

The Mnemosyne Project
Ways to avoid directly repeating cards

It's a wonderful program, but cards are often repeated directly after the user rates them.

It can happen in that case, but it also happens even when there is a large stack of cards to learn.

I meant that when I give a card a rating of "0" or "1", it should never be repeated as a question. I know that rating a card 2 or 5 will postpone the review for at least a day. Perhaps there could be some sort of modification of the algorithm so that a card rated "0" or "1" could never be put next in line for questioning. It might not happen all the time, but it often happens during review.

I'd just like to second this request and ask that the priority be bumped up. When learning new cards, it's really irritating to get the same card two-three times in a row -- this usually results in me hitting 2 to get rid of it, even though I probably haven't actually memorized it properly. Getting an immediate repeat on 0 I can still understand, but repetition after 1 ("Show it less often") is not IMHO acceptable.

I have to report the same issue. I have more than 300 cards in my 0-stack. I get to see a card that I don't want to see (e.g. because I'm just learning the reverse of the card, so I'd rather leave the card for another day), so I rate it 0, but it comes back again and again -- much more often than the 1:300 chance of drawing the same card at random would suggest.

https://blueprints.launchpad.net/mnemos ... repetition
Gość
 

Re: Mnemosyne FullRecall i Anki to nieporozumienie

Postautor: Dż…ordż…i » 04 wrz 2011, 22:35

Dear Gość

I still believe that what you're writing about these programs is rubbish, or rather your subjective dislikes, something that other people may tolerate or even like.

First of all I don't have to test the programs as I've been using them for years (mainly for testing purposes as my primary SRS program is different).

Secondly, I believe that what you're writing is much ado about nothing. As you should now these programs have numerous options concerning the way repetitions are organised. So, you're not satisfied with the way they give you repetitions just change the options. Anki, especially, is rich in settings with which you can even set the repetitions the way they're given in SuperMemo.

Last but not least, I don't really understand why, all of a sudden, you switched over to English... :?

Regards
Dż…ordż…i
 

Re: Mnemosyne FullRecall i Anki to nieporozumienie

Postautor: Gość » 04 wrz 2011, 23:12

Teraz wiem dlaczego nie rozumiesz, co piszę, bo jesteś zwykłym półgłówkiem. Ja nie przeszedłem na angielski, tylko przedstawiłem jako przykład wycinek komentarzy ludzi (pełny wątek pod linkiem), którzy uż…ywają mnemosyne i sygnalizują problem, który opisałem. Musisz zrozumieć, ż…e to zagadnienie przerasta twoje zdolności umysłowe, ale jak chcesz robić z siebie błazna tak jak bejotka (a moż…e Dż…ordż…i?), to twoja sprawa.
Gość
 

Re: Mnemosyne FullRecall i Anki to nieporozumienie

Postautor: D%u017Cord%u017Ci » 05 wrz 2011, 0:22

Trzeba było to przetłumaczyć na język polski. Po co wklejasz teksty po angielsku? A gdyby ktoś napisał negatywny komentarz po Chińsku to też… byś go wkleił po Chińsku...?

A błazna to ty robisz, kolego, z siebie, wypisując te brednie na temat programów. Weź słowniczek, przetłumacz sobie, to co jest napisane powyż…ej a zobaczysz dlaczego.

ciao
D%u017Cord%u017Ci
 

Re: Mnemosyne FullRecall i Anki to nieporozumienie

Postautor: Gość » 05 wrz 2011, 0:38

Nie rozśmieszaj mnie.
Gość
 

YzrIpNVikkTfnvR

Postautor: Longboard » 04 lut 2014, 16:08

beataty durna babo. taka piekna a taka glipua jak ja i co dalej chcesz robic wymyslilas juz metode na milosc? to moze mi podasz a ja uskutecznie. zawsze kogo ja kocham to mnie olewa a jak ja leje to on chce. i co ty na to znawczyni meskich serc? zdradzaja zeby udowodnic ze ciebie i mnie tez mozna zdradzic, ze sklepowa bez zebow na przyklad. i co ty na to? moze odpiszesz,.ale watpie.
Longboard
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości