Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Opisują oni ciekawostki oraz wyniki badań naukowych dotyczące nauki języka angielskiego.

Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: Mastermind » 01 sie 2012, 19:23

Witajcie,

Mam pytanie, czy na ten nudny dzień moż…ecie polecić jakieś ciekawe blogi traktujące o tematyce języka angielskiego?

Ja ze swojej strony chciałbym polecić tego :

http://english-my-passion.blogspot.com/

Natrafiłem na niego niedawno i na prawdę daje radę.

A jakie są wasze propozycjie?

Pozdrawiam
Mastermind
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2012, 12:27


Re: Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: seba34 » 05 paź 2012, 17:37

Jest tego sporo.
Zastanawiam się tylko czy blogi to najlepsze rozwiązanie.
MOż…e spróbujesz jakichś programów ?
seba34
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2012, 17:23

Re: Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: KamilKuczynski » 10 paź 2012, 16:55

To ja skromnie polecę swój blog: http://effortlessenglishclub.pl/

W szczególności polecam film po anielsku z angielskimi napisami: http://effortlessenglishclub.pl/casanov ... angielsku/

Mi się bardzo podobał, bo jest zabawny i trudno przewidzieć co się dalej stanie. Głowy aktor ma już… zostać stracony, kiedy zostaje uratowany przez nieoczekiwaną osobę. I to jeszcze w jakim stylu
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: english... » 12 cze 2013, 20:11

Dla osób, które chca uczyć się skutecznie języka angielskiego bez wychodzenia z domu (Online) polecam artykuły i materiały zamieszczone na stronie: Angielski Przez Internet gdzie opisuję najlepsze według mnie sposoby i kursy do nauki angielskiego przez Internet.

Sporo darmowych lekcji i kursów do nauki ze słuchu bezpośrednio przy uż…yciu komputera znajdziecie również… na kanale: AUDIOBOOKI - Angielski Online - Kursy Mp3 na YouTube.
___________________
Angielski Mp3 - Kursy i Lekcje Angielskiego w plikach Mp3.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: kasiulka185 » 30 sie 2013, 8:53

próbowałam tak.... i jakoś mi nie szło.... najlepsze lekcje prywatne :P
Awatar użytkownika
kasiulka185
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2013, 8:12

Re: Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: KamJareck » 04 wrz 2013, 11:50

Nie ma jednej złotej zasady nauki języka obcego, ponieważ… tak jak w normalnym ż…yciu - angielskiego uż…ywa się do wielu rzeczy, przykładowo:
- czytanie gazet,
- rozmowa z przyjaciółmi,
- czytanie wiadomości w internecie,
- oglądanie telewizji i filmów.

Aby zdobyć te umiejętności, trzeba się też… uczyć NATURALNIE pod nie. Oczywiście na początek gramatyka, proste rozmówi i trening.
Nie zamykajcie się w jednej metodzie! Jeśli robisz fiszki, rób też… róż…ne ćwiczenia na gramatykę. Jeśli czytasz książ…ki, oglądaj też… filmy czy filmiki edukacyjne. Poza tym techniki niekonwencjonalne. Warto robić sobie np. autohipnozę, metody relaksacyjne, ja np. testuję afirmacje mp3 (to na dłuż…szą metę) http://hepika.pl - duż…o czytania i trzeba poświęcić trochę czasu, ale metoda do nauki jest świetna.
KamJareck
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 04 wrz 2013, 11:41

Re: Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: Hanso » 09 wrz 2013, 10:00

KamJareck pisze:Nie ma jednej złotej zasady nauki języka obcego, ponieważ… tak jak w normalnym ż…yciu - angielskiego uż…ywa się do wielu rzeczy, przykładowo:
- czytanie gazet,
- rozmowa z przyjaciółmi,
- czytanie wiadomości w internecie,
- oglądanie telewizji i filmów.

Aby zdobyć te umiejętności, trzeba się też… uczyć NATURALNIE pod nie. Oczywiście na początek gramatyka, proste rozmówi i trening.
Nie zamykajcie się w jednej metodzie! Jeśli robisz fiszki, rób też… róż…ne ćwiczenia na gramatykę. Jeśli czytasz książ…ki, oglądaj też… filmy czy filmiki edukacyjne. Poza tym techniki niekonwencjonalne. Warto robić sobie np. autohipnozę, metody relaksacyjne, ja np. testuję afirmacje mp3 (to na dłuż…szą metę) http://hepika.pl - duż…o czytania i trzeba poświęcić trochę czasu, ale metoda do nauki jest świetna.


Po Twoim poście sporo czytałem na temat takich afirmacji i postanowiłem je zakupić, ponieważ… mają sporo pozytywnych opinii.
Powiedz mi tylko w jaki sposób ich uż…ywasz?
Jak często ćwiczyć?
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51

Re: Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: KamJareck » 09 wrz 2013, 13:41

To znaczy wiesz... afirmacje to jeden ze sposobów z jakimi ucze się angielskiego, bo to nie jest wykorzystywane tylko do angielskiego, ale tez na poprawę humoru, czy na mobilizację do pracy i takie tam.
Hepiki słucham tak 2 razy dziennie (przynajmniej się staram), ale często też… medytuję na sucho. Sporo nauczyłem się samemu i np bawię się w takie rzeczy jak autohipnoza, relaksacja itp. Jak nauczysz się z czasem takich rzeczy, to naprawdę ułatwisz sobie ż…ycie w wielu jego dziedzianach ;)
KamJareck
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 04 wrz 2013, 11:41

Re: Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: Hanso » 10 wrz 2013, 13:00

KamJareck pisze:To znaczy wiesz... afirmacje to jeden ze sposobów z jakimi ucze się angielskiego, bo to nie jest wykorzystywane tylko do angielskiego, ale tez na poprawę humoru, czy na mobilizację do pracy i takie tam.
Hepiki słucham tak 2 razy dziennie (przynajmniej się staram), ale często też… medytuję na sucho. Sporo nauczyłem się samemu i np bawię się w takie rzeczy jak autohipnoza, relaksacja itp. Jak nauczysz się z czasem takich rzeczy, to naprawdę ułatwisz sobie ż…ycie w wielu jego dziedzianach ;)


Ok dzięki, czytałem sporo o tych afirmacjach i nauce angielskiego i zapisałem się na próbkę od Hepiki i dostałem link do oferty specjalnej gdzie za darmo dostaje się też… sesję Super Koncentracja od fruiti.

Zamówiłem i mam już… na kompie - zobaczymy jak efekty :)

Dzięki za rady :)
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51

Re: Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: maniakkk » 12 wrz 2013, 14:38

Mi w nauce języka angielskiego pomagają róż…ne strony, na których umieszczone są darmowe materiały do nauki języka angielskiego. Blogi podane przez uż…ytkowników muszę w takim razie sprawdzić:) A jeśli chodzi o te strony, to jak ktoś ma problem z uż…ywaniem czasów w j. angielskim polecam http://e-zeszyt.pl/nauka/gramatyka/czasy/. Wszystko jest tam fajnie, jasno opisane, więc warto sprawdzić:)
Skuteczna nauka angielskiego! Zapraszamy!
maniakkk
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2013, 16:46

Re: Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: Hanso » 13 wrz 2013, 9:24

No i powiem wam, ż…e po dwóch dniach stosowania zaczynają się już… jakieś efekty :)
Słucham 20 minut przed nauka i wczoraj zapamiętałem bardzo duż…o słówek - dziś takż…e je pamiętam :) Wspaniałe działanie
Teraz z czystym sumieniem mogę wam podać link do tej promocyjnej oferty http://hepika.pl/probka-afirmacje-hepika
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51

Re: Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: Szerszen » 25 wrz 2013, 12:26

Maniakk, rzeczywiście te czasy na stronce http://e-zeszyt.pl/nauka/gramatyka/czasy/ są świetnie objaśnione. Dzięki
Szerszen
newbie
 
Posty: 36
Rejestracja: 28 maja 2013, 15:44

Re: Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: Leszczu88 » 26 wrz 2013, 10:55

Z własnego doświadczenia wiem, ż…e najlepiej nauczyć się języka przeprowadzając się do anglojęzycznego państwa :P
A jeśli nie moż…emy to cóż…, sam podniosłem swoje umiejętności rozumienia i pisania poprzez filmy oglądane z polskimi bądź angielskimi napisami (polecam z angielskimi ofc). Moż…na połączyć przyjemne z poż…ytecznym. :)
Leszczu88
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2013, 12:22

Re: Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: english... » 30 paź 2013, 1:09

Leszczu88 pisze:Z własnego doświadczenia wiem, ż…e najlepiej nauczyć się języka przeprowadzając się do anglojęzycznego państwa :P
A jeśli nie moż…emy to cóż…, sam podniosłem swoje umiejętności rozumienia i pisania poprzez filmy oglądane z polskimi bądź angielskimi napisami (polecam z angielskimi ofc). Moż…na połączyć przyjemne z poż…ytecznym. :)

Nie sposób się nie zgodzić, dlatego polecam również… nagrania, które w czwartki i piątki na swoim kanale na YouTube publikuje Sandra. Nawet jeśli nie rozumiecie wszystkiego, to i tak z każ…dym przesłuchaniem takiego nagrania nie tylko uczycie się angielskiego ale również… osłuchujecie się z językiem, a to bardzo waż…ne w podnoszeniu swoich umiejętności językowych.
___________________
Szybka nauka angielskiego
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: Szczecinianin » 27 gru 2013, 9:42

lepiej idź na strony angielskie z tematyką, która Cie interesuje, przyjemne z poż…ytecznym
Szczecinianin
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 27 gru 2013, 9:15

Re: Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: Hanso » 03 lut 2014, 17:54

Rewelacja te afirmacje do nauki - po takim czasie ogarnął angielskie do poziomu komunikatywnego - teraz zaczynam z przygodę z niemieckim.
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51

Re: Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: Merle2128 » 11 lut 2014, 15:34

Nie zawsze polskie strony, przetłumaczone z angielskiego są dobre więc lepiej czytać ze źródła.

____________________
Nie tylko dym gryzie w oczy http://fixtrans.pl/spedycja nasze ceny też….
Merle2128
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 11 lut 2014, 15:15

Re: Sposoby lepszej nauki języka angielskiego?

Postautor: goni12 » 30 cze 2016, 9:46

Można też znaleźć fajne filmiki na yt ludzi, którzy uczą angielskiego.
Potrzebujesz odrobinę prywatności? W takim razie może żaluzje drewniane Kraków?
goni12
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2016, 9:31



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości