samodzielnie przygotowanie do CAE

Wszystko o egzaminie CAE - Certificate in Advanced English

samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: Khira » 11 lis 2011, 3:57

Mam pewne pytanie. Zastanawiam się nad przygotowaniem do CAE. Rok temu robiłam zaocznie podyplomówke i nie chcąc tracić czasu w tygodniu przygotowywałam sie do FCE. Przerobiłam Enterprise 4 i FCE Gold, kupiłam na allegro callana na mp3 i odpowiadałam sobie codziennie na pytania. Robiłam tez bardzo duż…o ćwiczeń w internecie.W czerwcu podeszłam do FCE i zdałam go na B. Podyplomówke juz skończyłam, ale nie moge znaleźć pracy więc znów nie chce tracić czasu i zastanawiam sie nad dalszą nauką. Nie wiem tylko jak sie przygotowywać np. do speakingu, bo mój callan na mp3 był na poziomie FCE i osoba, u której go kupiłam ma tylko taki. W inernecie jest o wiele mniej pomocy do nauki. Do kursów nie jestem zbyt pozytywnie nastawiona, bo mam złe doświadczenia z czasów licealnych. Co polecacie? Moż…e ktos ma doświadczenie w samodzielnej nauce?
Khira
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2011, 21:39


Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: mszczygiel » 03 lut 2012, 20:00

Witaj.

Ja takż…e chcę przygotować się do CAE. U mnie sprawa jest trochę inna - nigdy nie chodziłem na kursy, jedynie byłem przez 3 tygodnie w Wimbledon School of English w klasie proficiency, tak więc zastanawiam się nad takim kursem jako dopełnienie.

Angielski znam od strony praktycznej, często bywam w Anglii, USA itp. Duż…o zawsze czytałem, pisałem, oglądałem itp. Ze względu na studia i zainteresowania mam teraz do czynienia z angielskim biznesowym i specjalistycznym finansowym. Nigdy też… nie robiłem książ…ek do samo-nauki, jedynie programy do słownictwa typu Profesor Henry ( polecam ! ).

Zastanawiam się nad przygotowaniem do CAE, chciałbym zdawać na komputerze, aby móc odpowiednio zorganizować sobie czas na przygotowania.

Co do słownictwa - na pewno seria Profesor Henry + ewentualnie jakiś inny program i wszystko co oferuje mi powtórki. Nie wyobraż…am sobie uczenia się tysięcy nowych i mało uż…ywanych słów poprzez czytanie czy oglądanie. To samo z idiomami i phrasalami.

Gramatyka - tutaj zawsze robiłem instynktownie i z dobrym skutkiem, ale chciałbym ją doszlifować, bo co z tego, ż…e dobrze napiszę jak nie umiem wytłumaczyć dlaczego akurat tak.

Writing - tutaj kurs czy lekcje z nativem raczej samemu ci꿅ko, chociaż… teraz coraz więcej fajnych materiałów do nauki writingu ( przynajmniej formalnego biznesowego jak się orientuję ) - ale to takż…e jest nauka pewnych schematów zdań.

Listening - nad tym się nigdy nie zastanawiałem...jest to w ogóle do "nauczenia się" albo wypracowania odpowiedniej strategii? Jak dla mnie zawsze trochę w tym loterii..

Speaking - nigdy nie miałem problemów więc nie wiąż…ę większych przygotowań z tym etapem.

-> planuję poświęcać codziennie po 30min-1h czasu na słownictwo/zdania/idiomy/phrasale + kurs przygotowywujący do CAE 2 razy w tygodniu + codziennie po 2h nauka samodzielna.

Czy takim trybem ( zakładając, ż…e jestem biegły w posługiwaniu się językiem tylko muszę nauczyć się zdawać ten certyfikat i poszerzyć bazę słów/zwrotów ) w ciągu roku czasu uda mi się przygotować do CAE na A ?

Zależ…y mi na certyfikacie potwierdzającym poziom C2, więc albo CAE na A albo CPE, jednakż…e ten drugi z tego co wiem wymaga więcej przygotowania.

Przy okazji to jest mój pierwszy post tutaj, więc witam i pozdrawiam wszystkich :)
mszczygiel
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2012, 19:39

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: smart33 » 20 lut 2012, 3:40

A ja polecam Ci zapisać się do profesjonalnej szkoły językowej. Ja chodzę do TFLS. Mają najlepszych lektorów jeśli chodzi o przygotowanie do egzaminów oraz najwyż…szą zdawalność egzaminów.
smart33
 

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: bonnet » 21 lut 2012, 15:53

Ja też… polecam szkołe jezykową. Chyba ze w szkole ma się dobre przygotowanie...
bonnet
 

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: phage » 02 mar 2012, 2:01

Ja w liceum mialam kiepski angielski i musiałam szukać innej szkoły która by mnie przygotowała. Razem z kolezanką zapisałyśmy się do szkoły TFLS w Warszawie. Jesteśmy bardzo zadowolone. Miła obsługa, super lektorka , fajna grupa.
phage
 

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: Gość » 06 mar 2012, 18:50

Hej, ja rowniez probowalam sama przygotowywac sie do egzaminu CAE ale z doswiadczenia wiem, ze nie wyszlo mi to najlepiej i nie zaluje, ze zapisalam sie na 1 semestr do szkoly jezykowej bo teraz czuje sie o wiele "silniejsza".. polecam 3Lions w Krk !!
Gość
 

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: ssaw » 16 mar 2012, 6:31

to już… faktycznie lepiej w jakieś dobrej szkole typu tfls..
ssaw
 

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: awdiddda » 05 lip 2012, 21:28

samodzielne przygotowanie się to bardzo duż…a strata czasu, nerwów czyli de facto pieniędzy radze poszukać szkoły która uczy do tego typu egzaminow, czy to wspomniane tutaj tfls czy inna dobra szkoła
awdiddda
 

książ…ka

Postautor: Gość » 16 sie 2012, 21:26

Samodzielne przygotowanie do egzaminu nie musi być udręką.
Ja korzystałam z tej książ…ki: http://www.nokaut.pl/ksiazki/cae-exam.html

Macie jeszcze jakieś propozycje lektur?
Gość
 

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: KamilKuczynski » 18 sie 2012, 10:57

Ja też… uważ…am, ż…e nie musi być to udręką. Moż…na to nawet zrobić, aby było ciekawie. Tutaj jest historia dwóch koreańskich studentów:
http://effortlessenglishclub.pl/lotr-kt ... e/#more-16

Co o tym sądzicie?
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

CAE

Postautor: Bimbol12 » 06 wrz 2012, 10:14

Ja uczyłem się samodzielnie do egzaminu CAE rok temu i korzystałem z zestawu Profesora Henrego:) Dobrze jest zainwestować w dobre materiały, więc polecam Ci to samo. Koszt nie jest duż…y jak na książ…kę do nauki angielskiego. Porównaj sobie ceny, lecz wiecej jak 80 zł nie zapłacisz Profesor Henry. Pozdro
Bimbol12
 

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: Gość » 09 wrz 2012, 15:31

Przygotowywalam sie sama i wg mnie jak najbardziej da się : ) Trzeba koniecznie przerabiać testy z poprzednich lat, wkuwać słówka - najlepiej w kontekście i mieć w jednym palcu gramatykę. To wszystko moż…esz zrobić sama, jeśli masz wystarczająco duż…ą motywację i książ…ki z kluczem. Jednak na zajęciach z nauczycielem będziesz mogła poćwiczyć mówienie i pisanie. Jeśli masz problem z tymi częściami egazminu, to samodzielne przygotowanie ich pocłania nieproporcjonalnie duż…ą ilość czasu. Oczywiście, też… moż…na samemu sobie poradzić - jeśli nie zależ…y Ci na czasie, ocenie lub jesteś wyjątkowo pracowita/zdolna.
Gość
 

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: enrich33 » 14 wrz 2012, 13:03

Jak jesteś zdolna to moż…e i Ci się uda. Ja uczę się w domu a oprócz tego chodzę jeszcze na kurs przygotowawczy do CAE do szkoły TFLS. Oni dają gwarancję zdania egzaminu.Oczywiscie trzeba też… uczyc sie,
enrich33
 

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: Tomek 28 » 15 wrz 2012, 10:25

Moja siostra zdała GMAT właśnie po kursie w TFLS.
Ja też… tam się zapisze :)
Tomek 28
 

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: naughtysoul » 09 paź 2012, 19:26

TFLS ma największą zdawlność egzaminów FCE czy CAE. Ja wybrałam tę szkołę właśnie ze względu na to i to była dobra decyzja. Naprawdę polecam. Zdałam FCE bez większych problemów.
naughtysoul
 

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: Stevoo » 27 paź 2012, 13:36

Oczywiscie ze samemu mozna sie przygotować do CAE, a to ż…e na tym forum siedzi pelno przedstawicieli szkół jezykowych, ktorzy chetnie by sie zaopiekowali Twoimi pieniąż…kami to inna kwestia...
Stevoo
 

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: wlymind » 11 lut 2013, 23:19

moż…na się przygotować to fakt, moż…na też… skorzystać ze szkoły a tfls to akurat dobra szkoła, wiec polecenie ok
wlymind
 

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: Mariusz B. » 17 lut 2013, 10:19

Witam wszystkich serdecznie.

Po części mój post jest związany z samodzielnym zdawaniem CAE, zamieszczam swoje ogłoszenie ;)

Posiadam voucher od British Council, który wygrałem w konkursie w ubiegłym roku. Uprawnia on do przystąpienia do egzaminu Cambridge English: Advanced w wybranym centrum egzaminacyjnym w Polsce.

Ja osobiście certyfikat ten już… posiadam, dlatego chciałbym odsprzedać ten voucher. Oczywiście taniej, niż… koszt normalnego zapisania się na zdawanie CAE.

Voucher waż…ny do 30 września 2013.

Myślę, ż…e jest to dobra okazja, dlatego tutaj zamieszczam.

Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: marioo86killah@aim.com

Pozdrawiam serdecznie!!!
Mariusz B.
 

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: canalit » 25 lut 2013, 16:42

Ja tam wole zdac za pierwszym razem no i z dobrym wynikiem bo potrzebny jest mi aby dostac sie do dobrej uczelni więc chodze teraz do TFLS ale jak ktoś nie ma cisnienia to moze tez sam to zalezy...

wlymind pisze:moż…na się przygotować to fakt, moż…na też… skorzystać ze szkoły a tfls to akurat dobra szkoła, wiec polecenie ok
canalit
 

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: degota » 21 maja 2013, 17:02

tez tak myślę. Bez sensu stres i nerwy. Zdałam za pierwszym razem bez wiekszych trudnosci ale własnie chodziłam na kurs przygotujacy do CAE

canalit pisze:Ja tam wole zdac za pierwszym razem no i z dobrym wynikiem bo potrzebny jest mi aby dostac sie do dobrej uczelni więc chodze teraz do TFLS ale jak ktoś nie ma cisnienia to moze tez sam to zalezy...

wlymind pisze:moż…na się przygotować to fakt, moż…na też… skorzystać ze szkoły a tfls to akurat dobra szkoła, wiec polecenie ok
degota
 

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: ala135 » 12 sie 2013, 8:21

Jesli chcesz się samodzielnie przygotować do egzaminu CAE, to polecam ten kurs
ala135
newbie
 
Posty: 34
Rejestracja: 02 lis 2012, 11:24

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: petrost » 14 sie 2013, 14:54

ja też… korzystam z Multikursu. moż…na się dokształcić ze słówek do CAE
petrost
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 14 sie 2013, 14:45

QNBMskVnslLbChwZiZb

Postautor: Hety » 23 paź 2013, 11:40

Try it! I bought a foam rolelr this weekend at Target, and it comes with a DVD that teaches you different stretches. I bet you can find videos on YouTube too! I felt a million times better Friday afternoon and for my long run on Saturday.
Hety
 

CAE

Postautor: petrost » 04 kwie 2014, 14:21

A ja polecam kurs online, mi się całkiem dobrze z niego uczy.
http://www.multikurs.pl/multikurs,kursy,3,56.html
petrost
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 14 sie 2013, 14:45

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: FabiolaUK1797 » 26 maja 2014, 15:18

hej! bardzo dobre pytania! nowe słówka oraz rozumienie ze słuchu lub z tekstu nie stanowi większego problemu. jak przychodzi do wypowiedzenia się, to gramatyka leż…y. nie wiem jak to wszystko zapamiętać:/

____________________
Na tanie zakupy to tylko do nas http://www.schody-dywanowe.com/schody/materialy-na-schody/ zapraszamy!
FabiolaUK1797
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 17 maja 2014, 15:55

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: Cathernkrk2938 » 19 sie 2014, 13:47

Witajcie, takż…e przygotowuję się samodzielnie do CAE w przyszłym roku, jednak u mnie to jest trochę inna sprawa, bo już… takowe przygotowanie miałam, jednak przerwałam i trochę spadł mi poziom angielskiego, takie "obycie" w nim. Miejmy nadzieję, ż…e samodzielne powtórki pomogą. :)
Cathernkrk2938
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 10 sie 2014, 16:51

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: duyenkull » 21 lis 2016, 14:15

Ja też… polecam szkołe jezykową. Chyba ze w szkole ma się dobre przygotowanie...
duyenkull
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2016, 13:10

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: teenashah » 02 lip 2019, 9:55

I was reading the provided article with a great interest! This post is useful and informative
gift code generator and gift card generator and gift code generator and dailymotion download
teenashah
greenhorn
 
Posty: 54
Rejestracja: 02 lip 2019, 9:26

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: ScottPutski » 04 lip 2019, 13:34

To może być bardzo trudne, ponieważ samodzielnie nie jest łatwo przećwiczyć wymowę. To jest naprawdę bardzo ciężkie.
__________________________
Prace licencjackie z marketingu
Awatar użytkownika
ScottPutski
junior fellow
 
Posty: 186
Rejestracja: 08 lut 2019, 11:21


Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: ChokeSlam » 23 mar 2020, 11:35

Najlepiej przygotowywać się do CAE. To jest rzecz bardzo fajna, jeśli ktoś chce zrobić fajny wstęp do przyszłej kariery!
________________________________
Pisanie prac licencjackich z fizjoterapii
Awatar użytkownika
ChokeSlam
junior fellow
 
Posty: 396
Rejestracja: 06 lut 2019, 10:53

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: bernardh » 03 lut 2022, 16:51

Gеnеrаlniе, wszуstkօ mа stаndаrdօwą strukturę: głównе еlеmеntу Slottica nаwigасуjnе znаjdują się w górnеj сzęśсi. Niесօ niżеj - suwаk z bаnnеrаmi, nа którуm śliсznօtki օpօwiаdаją օ аktuаlnусh prօmօсjасh, turniеjасh i mօżliwօśсiасh sеrwisu.
bernardh
newbie
 
Posty: 46
Rejestracja: 03 lut 2022, 16:34


Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: KevinNash » 06 maja 2022, 12:39

Moim zdaniem samodzielne przygotowanie do CAE bez odpowiedniego korepetytora jest niemożliwe. Tak ja to widzę obecnie!!!
_________________________________________
http://pracamagisterska.waw.pl
Awatar użytkownika
KevinNash
junior fellow
 
Posty: 228
Rejestracja: 06 lut 2019, 11:44

Re: samodzielnie przygotowanie do CAE

Postautor: vlord » 29 maja 2022, 6:28

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości