Praca Licencjacka - Kultura / Literatura

anglistyka, lingwistyka, NKJO, prace magisterskie, prace licencjackie, uczelnie

Praca Licencjacka - Kultura / Literatura

Postautor: Kelly86 » 18 paź 2008, 10:01

Stoję przed wyborem tematu pracy licencjackiej i rozkładam bezradnie ręce.Mam kilka pomysłów,raczej obszarów tematycznych,ktore mnie interesują,ale nic konkretnego,dlatego gubię się w tym wszystkim.najbradziej interesuje mnie temat z Kultury GB czy USA,bardziej wspolczesne problemy czy zagadnienia,o młodziezy,wspolczesnych kobietach,cos w kierunku problemow spolecznych,nawet trudno mi skonkretyzowac moje przemyslenia.Myslalam tez o fali alkoholizmu wsrod brytyjczykow,ktorzy maja zakaz wstepu do roznych miejsc w niektorych krajach przez ich zachowanie po alkoholu,ale czy z tego moge cos napisac?czy znajde jakas literature?prosze bardzo o pomoc,bede wdzieczna za wszelkie wskazowki,cos co mnie troche naprowadzi na dobry trop.Pozdrawiam.
Kelly86
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2008, 9:47


Re: Praca Licencjacka - Kultura / Literatura

Postautor: Gość » 20 paź 2008, 20:39

prosze o pomoc
Gość
 

Re: Praca Licencjacka - Kultura / Literatura

Postautor: xeo » 20 paź 2008, 21:27

Praca o alkoholiźmie to chyba inna bajka :)
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: Praca Licencjacka - Kultura / Literatura

Postautor: Kelly86 » 31 paź 2008, 20:47

Mam na myśli takie tematy,czy ktos moglby napisac mi ktory z nich jest dobry,yslalam wiec o

1.porownaniu "Catch 22" ksiazki i filmu
2.cos o sposobach uwodzenia kobiet przez męzczyzn i odwrotnie w liter.ale brak pomyslu jesli chodzi o ksiazki..
3.tu juz temat ktory znalazlam,wydal mi sie dosc ciekawy A HISTORY OF AMERICANDANCE MOVIES. WHY SOME OF THEM BECOME CULT AND SOME NOT - BASED ON "DIRTY DANCING" AND ONE "LAST DANCE
Xeo,proszę o pomoc! Pozdrawiam:)
Kelly86
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2008, 9:47

Re: Praca Licencjacka - Kultura / Literatura

Postautor: xeo » 02 lis 2008, 0:22

Nie który jest dobry tylko czy mam plan na taką czy inną pracę. Praca z literatury to taka stara matura z polskiego, jest temat i trzeba w oparciu o źródła i wiedzę napisać kilka stron A4 (w przypadku licencjata z literatury jakieś 30). Dasz radę na którykolwiek z tych tematów spłodzić 30 stron ? Pomyśl sobie jak ci꿅ko było napisać nawet 5 stron referatu w szkole, a co dopiero 30 w języku obcym na jakiś ambitny temat, bo ktoś powiedział, ż…e jest dobry. Wiesz gdzie szukać tych motywów i jak je ugryźć ? Literatura to taka dziedzina gdzie trzeba być oczytanym, mieć szerokie horyzonty i lekkie pióro (albo jak kto woli umiejętność lania wody na długie dystanse). Ja bym się na Twoim miejscu kierował tym ile da się wycisnąć z danego tematu, na ile części mogę rozbić dany temat, od ilu stron mogę go ugryźć, na ile sposobów mogę go zanalizować (filozofa, historia, motywy, adaptacje, odbicie w kulturze, porównania, ideologia, teorie, przykłady itp.) Jak na każ…dy z takich punktów jakiegoś tematu napiszesz od 3-5 stron to wtedy moż…e osiągniesz magiczną 30. Spróbuj sobie rozbić te tematy na takie punkty, tu napisze o tym, potem skupie się na tym, potem będzie to, potem trochę o tym, potem opiszę to itd. Im więcej takich wątków tym łatwiej się pisze, bo ma się o czym pisać.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26


Re: Praca Licencjacka - Kultura / Literatura

Postautor: status » 26 cze 2021, 7:22

a co kupujecie na prezent dla swoich promotorów? Ja nie chciałabym chyba kupować kwiatów jakieś to oklepane. Czy pióro wieczne to waszym zdaniem okej pomysł?
status
junior fellow
 
Posty: 137
Rejestracja: 16 cze 2021, 9:29


Re: Praca Licencjacka - Kultura / Literatura

Postautor: vlord » 13 cze 2022, 9:40

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości