Praca w UK help:)

Kultura i historia krajów anglojęzycznych. Praca zagranicą. Edukacja zagranicą.

Re: Praca w UK help:)

Postautor: marcyk » 04 cze 2005, 20:04

moze mi ktos cos podpowiedziec o pracy na wyspach,czy trudno znelsc i w ogole takie rozne rzeczy.a moze ktos moglby nawet cos nagrac albo jedzie i ma nagrane i mozna by sie bylo z nim zabrac.pozdrawiam.
marcyk
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2004, 0:00


Re: Praca w UK help:)

Postautor: Visitor » 05 cze 2005, 22:54

Zasada nr 1 nigdy nie licz na kogos kto ci pomoze za granica,(w szczegolnosci na pomoc Rodakow)
wejdz na www.londynek .net
Good luck!
Visitor
 

Re: Praca w UK help:)

Postautor: Visitor » 06 cze 2005, 2:15

witam! mam na imie agnieszka pracuje w Londynie od roku. Na poczatku bylo ciezko przyjechalam sama nie mialam znajomosci ani nagranej pracy zaczelam chodzic i pytac po restauracjach dostalam. Z czasem znalazlam lepsza obecnie pracuje w recepcji. Z mojego doswiadczenia :Duzo alezy od tego w jakim okresie przyjezdzasz jesli szczyt sezonu tj.wakacje bedzie ciezko zbyt duzo osob przyjezdza, bez zyciorysu nie ruszaj szukac pracy czesto sie zdarza ze menedzer kaze zostawic cv i po np.tygodniu dzwonia zapraszaja na rozmowe, nigdy nie zostawiaj cv osobom pracujacym lecz tylko pytaj wprost o menegera jesli w danym momencie go nie ma przyjdz pozniej inaczej duze szanse ze twoje cv bedzie w koszu[ludzie pracujacy w pubuch za barem lub kelnerki obawiaja sie o prace wiem jak jest bo pracowalam w w ielu restauracja widzialam od wewnatrz to samo w hotelach jak zostawisz podanie w recepcji mozesz sobie czekac na tel i tak nic z tego lepiej pytac o biuro i wtedy wprost do szefa umowic sie na spotkanie]prawie polowa sukcesu to takze ubior gdybym przyszla na rozmowe w dzinsach nie mialabym obecnej pracy.Nie plac nikomu za to ze ci znajdzie prace oszusci zwlaszcza Polacy wyludzaja pieniadze nie wierz nikomu, praca jest ale duzo zalezy od tego gdzie szukasz i na jak wielkie pieniadze liczysz prawda jest taka ze pracy duzo ale za male pieniadze.Wszystko wymaga czasu sily i determinacji, zalezy od tego ile kasy bierzesz ze soba czy mowisz po ang I gdzie wyjezdzasz czy londyn tutaj tylko puby restauracje hotele czy za londyn gdzie zaklady farmy i wiele wiecej pracy oraz tansze zycie.ZYCZE POWODZENIA PA
Visitor
 

Re: Praca w UK help:)

Postautor: Grumpy » 07 cze 2005, 23:43

czesc,
niech w koncu padnie mit, ż…e Anglia to tylko Londyn i obrzeż…a, otwórzcie mapy i atlasy! jedzcie tam gdzie brytyjczycy sa w przewadze i malo turystow. chyba ze ktoś chce mieszkac w jakies nieciekawej dziurze pod londynem, pracowac u hindusa w sklepie, i placic slona kase za obskurne mieszkanie. oczywiscie przesadzam, ale nie bezpodstawnie:)
jeśli chodzi o prace, to gdy ktoś ma problemy ze znalezieniem czegos na wlasna reke (pracy szuka się dokładnie tak samo jak w PL:), to sa w UK dobrze zorganizowane Job Centres, takie nasze pośredniaki. Wystarczy tam wejsc, najcześciej moż…na wyszukać oferty przez system elektroniczny, ale moż…na też… porozmawiac z urzednikiem. W takiej ofercie najczesciej sa podane wszystkie wymagania, jakie musi spełniać pracownik i proponowane wynagrodzenie. oferty moż…na posegregowac wg typu pracy, wys wynagrodzenia, regionu itp. Każ…dy Job Centre ma baze danych dla całego kraju. Z reguły w ofercie jest namiar na pracodawcę i moż…na sobie wydrukowac taką ofertę i zgłosić się bezpośrednio gdzie trzeba. Czasem nie ma jednak adresu i wtedy pośredniczy Job Centre. Prace sa przeróż…ne, do wyboru i koloru.
W gazetach, w supermarketach, lokalnych sklepikach i bibliotekach (na tablicach) jest mnostwo ogloszen, wystarczy przeczytac i dzwonić. Najlepiej zakupic ang karte do komórki pierwszego dnia, nie jest to drogi wydatek, o ile pamietam dobrze moż…na to juz zrobic za 10 GBP i rozmowy sa w miare tanie. Własny numer ułatwia bardzo kontakt ws pracy.
Jesli komuś i to się nie powiedzie to moż…e sie skierowac do agencji posrednictwa pracy - recruitment agencies - które się przeróż…nie nazywają, ale jest ich też… bardzo duzo, wystarczy kupic lokalną gazete, taka gazetę najczesciej tez ktos podrzuci wam za darmo do domu. W takiej agencji prace też… są roż…ne, ale z reguły fizyczne i nie za dobrze platne, to więc wyjscie dla kogoś kto mial zupełnego pecha:) W ten sposob nie majac wlasnego samochodu mozna pracowac w pobliskich miejscowosciach, samochod agencji przyjedzie po was za pewną opłatą.
to nieprawda zeby nie liczyc na niczyja pomoc. Anglicy sa bardzo pomocni i otwarci, i na pewno nie odwrocą sie do was plecami. Polakow i posrednikow przeroznej proweniencji nalezy unikac jak ognia, ale to chyba OCZYWISTE.
Poza tym należ…y pamietac o wszystkich dokumetach, które trzeba ze sobą zabrać - i paszport i dowód (paszport o ile wiem odsyła sie do home office w celu uzyskania zezwolenia na pracę, lepiej miec wiec ze sobą drugi dokument, na który moż…na będzie wrócić do kraju), formularz E-111, który pozwoli wam sie leczyc na miejscu bez problemów, gdyby zdarzyło sie jakies nieszczeście albo niemoc. dokładne informacje moż…na uzyskać na stronie msz (www.msz.gov.pl).
Powodzenia, milych wrazen, fajnych znajomych, no i ucalujcie kazdego rudzielca ode mnie.
Pozdr.
Grumpy
junior fellow
 
Posty: 205
Rejestracja: 13 maja 2005, 23:00

Re: Praca w UK help:)

Postautor: Grumpy » 07 cze 2005, 23:50

aha no i angielski to podstawa, trzeba o tym pamiętać na pierwszym miejscu. pozdr.
Grumpy
junior fellow
 
Posty: 205
Rejestracja: 13 maja 2005, 23:00

Re: Praca w UK help:)

Postautor: Visitor » 09 cze 2005, 16:12

Siema ja własnie jestem w trakiec załatwiania sobie pracy w Austri i moge wkeręcic jeszcze kilka osób...!!
Visitor
 

Re: Praca w UK help:)

Postautor: Visitor » 09 cze 2005, 16:14

Jeż…eli Cie ti interesuje to to jest mój nr.kom. 502942830
Skontaktuj sie ze man i sie wszystkiego dowiesz na ten temat.
Visitor
 

Re: Praca w UK help:)

Postautor: Visitor » 13 lip 2005, 15:02

czesc nazywam sie Mariusz mam 25 lat jeste zainteresowany praca w austri prosze o kontakt na poczte mario80_24@o2.pl jeslimozesz podaj nr gg to pogadamy pozdrawiam i czekam na wiadomosc
Visitor
 

Re: Praca w UK help:)

Postautor: Grumpy » 15 lip 2005, 11:34

Raz jeszcze:
Polakow i posrednikow przeroznej proweniencji nalezy unikac jak ognia, ale to chyba OCZYWISTE.


O tym właśnie mówię. Dawno jesteśmy w Europie a pośredników-naciągaczy nie ubywa. Wstyd.
Grumpy
junior fellow
 
Posty: 205
Rejestracja: 13 maja 2005, 23:00

Re: Praca w UK help:)

Postautor: oksana47 » 10 lis 2021, 19:23

Nie trzeba od razu wyjeżdżać za granicę, żeby znaleźć ciekawe i dobrze płatne oferty. Na przykład ta https://lifestyleinfo.pl/ogloszenia-pra ... t3808.html . Agencja marketingowa Funkymedia szuka copywritera. Praca jest ciekawa i daje różne wyzwania. Codziennie można pisać teksty dla innych branż. Jeśli znacie świetnie język polski, to ta praca jest stworzona dla Was.
oksana47
newbie
 
Posty: 18
Rejestracja: 04 cze 2020, 18:51

Re: Praca w UK help:)

Postautor: artur123 » 20 lis 2021, 14:15

Nie trzeba od razu wyjeżdżać zza granicę, można znaleźć dobrą pracę w Polsce. Osobiście od zawsze chciałem zostać policjantem. Polecam Wam https://www.rekrutacja-do-policji.pl/ , jest to strona na której został opisany cały proces rekrutacji do policji, na stronie znajdziecie przykładowe testy które przygotują Was do egzaminów.
artur123
fellow
 
Posty: 546
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:38

Re: Praca w UK help:)

Postautor: Krzyszunio » 02 gru 2021, 18:05

Ja nigdy nie miałem okazji pracować za granicą ale jestem przekonany, że dość ważną sprawą jest również to aby wiedzieć w jaki sposób pracować bezpiecznie. Fajnie na pewno na stronie https://znaki-bhp.pl/praca-w-halasie-jak-chronic-sluch opisano kwestię tego jak należy we właściwy sposób chronić słuch.
Krzyszunio
junior fellow
 
Posty: 458
Rejestracja: 21 lut 2021, 11:58

Re: Praca w UK help:)

Postautor: Krystyna M. » 02 gru 2021, 18:14

Po wyjściu UK z Unii pewnie doszły jakieś formalności i gdy chce się wyjechać do pracy?
Czy zasady pozostały jeszcze te stare?
Ktoś się orientuje?


______________
https://www.praca.fm/
Krystyna M.
newbie
 
Posty: 28
Rejestracja: 21 lis 2021, 14:48

Re: Praca w UK help:)

Postautor: fetuz » 02 gru 2021, 23:43

Dzisiaj może byc problem z pracą w UK, lepiej szukać czegoś w obrębie UE albo po prostu w Polsce.
Są przecież bardzo ciekawe oferty pracy Bydgoszcz , wystarczy przejrzeć je np. w serwisie ogłoszeniowym. Ja z zagranicy wróciłam, pracuję w kraju i nie narzekam
fetuz
junior fellow
 
Posty: 299
Rejestracja: 16 lut 2016, 0:32

Re: Praca w UK help:)

Postautor: amelkaaa » 05 gru 2021, 13:30

Ja zauważyłam, że praca za granicą od zaraz dostępna również na pokato.pl. Tam znajdziecie obszerny zakres ogłoszeń dotyczących pracy etc. Możecie sobie sprawdzić. Ja sama planuje się rozglądnąć u nich, może znajdę coś dodatkowego dla siebie. Bo przydałby mi się dodatkowy zarobek.
amelkaaa
junior fellow
 
Posty: 388
Rejestracja: 28 lut 2019, 16:20

Re: Praca w UK help:)

Postautor: Krzyszunio » 10 gru 2021, 19:14

Ja niestety nigdy nie miałem okazji pracować za granicą i praktycznie cały czas pracuję w naszym kraju. Domyślam się również jak wielkim problemem mogą być zwolnienia grupowe. Bardzo dokładnie o nich napisano na stronie https://ofio.pl/katalog-firm/90980/zwol ... nformacje/ i ja jestem przekonany, że taka wiedza jak najbardziej się przyda.
Krzyszunio
junior fellow
 
Posty: 458
Rejestracja: 21 lut 2021, 11:58

Re: Praca w UK help:)

Postautor: kkasiekk » 15 gru 2021, 22:51

Jeśli chcesz pracować w Niemczech to warto pomyśleć o pracy jako opiekunka osob starszych w Promedica - https://promedica24.com.pl/ Sama pracuję w tej firmie już jakiś czas i jestem zadowolona. Zarobki są wysokie, cały wyjazd organizuje Promedica. Można też skorzystać z kursu językowego jeśli ktoś nie zna niemieckiego.
kkasiekk
junior fellow
 
Posty: 108
Rejestracja: 13 lip 2020, 16:08

Re: Praca w UK help:)

Postautor: olusia_ » 16 gru 2021, 10:13

Jeśli szukalibyście pracy za granicą to zajrzyjcie koniecznie na stronę agencji pracy https://polandworkforce.com/, gdzie znajdziecie duży wybór ogłoszeń o zatrudnienie.
olusia_
greenhorn
 
Posty: 77
Rejestracja: 01 lut 2021, 13:41

Re: Praca w UK help:)

Postautor: dominika123 » 20 sty 2022, 19:25

warto skorzystac z pomocy agencji pracy wg mnie


________________________
http://www.27th.pl/za-co-pracownicy-ze- ... ia-polske/
dominika123
junior fellow
 
Posty: 288
Rejestracja: 12 mar 2019, 10:29

Re: Praca w UK help:)

Postautor: monkanka » 24 sty 2022, 0:03

Wyżej ktoś pisal o pracy opiekunki do osób starszych, przebranżowiłam się w ubiegłym roku. A na zleceniu przez tę agencję https://nursecare24.pl/ byłam już dwukrotnie. Nie jest to lekka praca to prawda, ale dzięki temu ze agencja robi porządny research opiekunów i podopiecznych trafia się w dobrane pod siebie miejsce. Dodatkowo agencja jest bardzo pomocna i gwarantuje ubezpieczenie. Warto bo zarobki są zacne
monkanka
newbie
 
Posty: 40
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:42


Re: Praca w UK help:)

Postautor: vlord » 30 maja 2022, 20:50

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości