WOLNA grupa konwersacyjna WROCŁAW

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

WOLNA grupa konwersacyjna WROCŁAW

Postautor: pamina88 » 01 cze 2010, 21:39

Nie masz kasy na konwersacje?
Chciałbyś podszkolić język, nabrać wprawy, pewności siebie, dąż…yć do swobody wypowiadania się po angielsku?
To tak jak ja.
Myślę nawet, ż…e moż…e być nas więcej.

Moż…e udałoby nam się od czasu do czasu spotykać, porozmawiać, czegoś wspólnie nauczyć?
Pierwszym moim pomysłem - na początek, mogłyby być spotkania tematyczne - bo w końcu nie każ…dy z nas potrafi rozmawiać z nowo poznanymi ludźmi o wszystkim...i o niczym, czy też… musi mieć podobne zainteresowania. Z czasem wspólnie zobaczymy, jaka formuła spotkań odpowiadałby nam najbardziej.

Aby wzmocnić wartość merytoryczną spotkań, moglibyśmy się zastanowić nad przygotowywaniem przez każ…dego z nas np. krótkiej listy ciekawych
słów/wyraż…eń, z przykładami zastosowania, mini-opowiadania (np. max 150 słów ;) z ich uż…yciem... Na kolejnych spotkaniach moglibyśmy robić quiz na ich podstawie, co motywowałoby nas do nauki ;)
Moż…e pojawiałyby się wyszperane przez kogoś interesujące artykuły (koniecznie z ciekawym słownictwem;) - mogące być podstawą do rozmowy, sporów, śmiechu itp.

Zorganizujmy sobie po prostu SAMI ciekawy kurs angielskiego!
Co do poziomu, myślę, ż…e byłby to szeroko rozumiany advanced.

Spotykać moż…emy się wszędzie, gdzie będziemy mieć ochotę
- w zależ…ności od pogody: w knajpce, kawiarni, w parku lub na Wyspie Słodowej
na kocach :)

I oczywiście wiek i inne przypadłości :) nie grają ż…adnej roli :) !

Piszcie na gg: 2780370 lub w tym wątku :)
Awatar użytkownika
pamina88
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2008, 15:21


Re: WOLNA grupa konwersacyjna WROCŁAW

Postautor: pamina88 » 01 cze 2010, 22:06

Jeśli jesteście zainteresowani, piszcie na maila por-anna[małpa]gazeta.pl
Dodam Wasz adres do grupy google, za pomocą której będziemy mogli się wszyscy wygodnie porozumiewać.
Awatar użytkownika
pamina88
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2008, 15:21

Re: WOLNA grupa konwersacyjna WROCŁAW

Postautor: stArk » 06 paź 2010, 4:16

czy to jest aby na pewno dobry pomysl? co z kwestia bledu jezykowego? tzn. jesli w grupie wszyscy sa na tym samym poziomie, to kto powie, ze "tak sie nie mowi". bedziecie utrwalac swoje bledy? chyba wlasnie po to istnieja szkoly jezykowe, zeby ciagac ludzi w gore, przyczyniac sie do postepow. wy bedziecie stali w miejscu, na swoim "szeroko rozumianym advance". taka moja skromna opinia. pozdro
stArk
 

Re: WOLNA grupa konwersacyjna WROCŁAW

Postautor: Krzyszunio » 08 sty 2022, 11:37

Kiedyś również miałem ochotę właśnie w taki sposób zacząć się uczyć języka angielskiego, no ale niestety nie doszło to do skutku. Dlatego jestem bardzo zadowolony z faktu, że mogę na tą chwilę uczyć się angielskiego online z https://lincoln.edu.pl/online/ i jak widzę to oczywiście taka nauka języka obcego jest bardzo skuteczna. Mi się to rozwiązanie bardzo podoba.
Krzyszunio
junior fellow
 
Posty: 458
Rejestracja: 21 lut 2021, 11:58



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości