SZKOŁA BELL - informacje

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: kicia » 23 wrz 2003, 9:03

Wiem ,ż…e w kilku miastach w Polsce są szkoły BELL czy ktoś mógłby mi coś o nich powiedzieć tzn. jaki poziom, forma nauki (tylko na zajęciach, tylko w domu czy 1/2 na 1/2), atmosfera
Dzięki !!
kicia
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Re: SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: mm89 » 13 lut 2009, 16:35

Uczylam sie w Bellu w Szczecinie przez pol roku i jedyne co moge napisac to: ODRADZAM!!! Bylam w grupie z poziomem FCE, oczywiscie nauczycielka native speakerka, ale jak sama nam sie przyznala, pierwszy raz uczyla ludzi i to bylo widac. Zajecia nieslychanie nudne, kobieta jechala wlasciwie na samym podreczniku (Ready for FCE), rzadko kiedy dawala nam jakies dodatkowe materialy, nie mowiac juz o slownictwie. Moim zdaniem kursy w tej szkole to tylko pieniadze wyrzucone w bloto.
Ponadto znajoma znajomej uczyla sie w poznanskim Bellu i tez byla niezadowolona. Wynika z tego ze nie jest to tylko moja opinia.

PS.
Bylam rowniez na kursie jezykowym na Malcie (ofc tez z Bella) i nie powiem, nie bylo zle, jednak jakos specjalnie mnie nie zachwycil ten kurs.
mm89
 

Bell Bydgoszcz - STANOWCZO ODRADZAM

Postautor: ... » 28 maja 2009, 6:06

W tym roku planowałem zdać egzamin C.A.E. i zapisałem się do Bella na
ulicy Gdańskiej. Kurs był jak na moją kieszeń drogi ale mówiono mi ż…e
poprowadzi go native speaker, z czego naturalnie się bardzo
ucieszyłem.

Mój lektor, Kenny Graham, był bardzo rozgadany i opowiadał mnóstwo
historii o sobie i pełno kawałów - szczególnie o seksie. Na pazur -
miło i przyjemnie. Ale gdzie konkrety i metodologia? To my słuchacze
mamy mówić i ćwiczyć angielski! To my słuchacze musimy ćwiczyć
pisanie, gramatykę itd. Tekstów ze słuchania praktycznie nie było.

Niestety-Polak głupi po szkodzie. Dopiero po kilku miesiącach
zorientowałem się ż…e lektor, chociaż… się uśmiecha i jest milutki jak
cukiereczek - kompletnie mnie nie przygotowuje do najważ…niejszego
egzaminu mojego ż…ycia - sprawdzającego moją kompetencje językową i
otwierających drogę do lepszej pracy-szczególnie teraz w kryzysie.

Po zgłoszeniu rezygnacji, sekretariat zrobił wielkie halo ż…e nie moż…na
tego robić i ż…e za późno. Byłem bardzo podirytowany - spędziłem
godziny dodatkowe w domu - ale niestety egzamin oblany. Cały rok
zmarnowany.

Stanowczo odradzam Bell i w szczególności niekompetentnego lektora
Kena Grahama.
HANS.
...
 

Bell Gdańsk/Gdynia

Postautor: ja84 » 18 gru 2010, 1:24

nie polecam nikomu, śmieszna atmosfera, podejscie do słuchacza naganne, pani dyrektor wyśmiewa się z poziomu znajomosci języka, śmierdzący i pijany lektor, przez miesiąc nie mieliśmy podręcznika, grupę rozwiązują po 1 m-cu bo im sie nie opłaca, wysoka cena, a jakość bardzo słaba, późne godziny zajęć, przez miesiąc chodzilem ale czułem się jakby tych zajęc nie bylo, non stop patrzyłem na zegarek kiedy sie skończą zajęcia, lektor gadał tylko o swoich podróż…ach. nie polecam nikomu,
ja84
 

bell warszawa

Postautor: anetka764 » 02 lip 2011, 16:27

Chodzę już… od 2 tyg na intensywny kurs j.ang i jestem bardzo zadowolona. atmosfera ok mało osób w grupie i bardzo fajna prowadząca. polecam
anetka764
 

Re: SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: MIREK12409 » 02 lip 2011, 19:25

SZUKAJĄC Konkretnego kursu to polecam kurs przez skype na ż…ywo z lektorem w szkole RAPID_ENGLISH gdzie wakacyjne zniż…ki pozwolą na indywidualny tok nauki już… za 22,99 pln / 50 minut jak dla mnie rewelacja przygotowuje się do FCE u nich www.rapid-english.pl
MIREK12409
 

Re: SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: verda » 03 paź 2011, 16:17

Szkołą cool
verda
 

Re: SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: LektorObcokrajowiec » 25 paź 2011, 3:12

Jestem lektorem z kilkuletnim staż…em i uczyłem się w Bell Warszawa przez pół roku (2007-2008).
Kurs dla lektorów CELTA , który akurat wśród ponad 350 zarejestrowanych szkół - o ile wiem - tylko oni przeprowadzają.
Jakość naszego kursu jak innych dla uczniów (co wiem po hospitacjach) - jak najbardziej na najwyż…szym poziomie. Nie ma tam lektorów bez uprawnienia do nauczania, każ…de(!) zajęcia były przegotowane co do minuty (lesson plan) i oceniono nas i innych lektorów często....
Zawsze będę wdzięczny za ten czas , te doświadczenia i...kwalifikacje pozyskane :)
Joasia, Agnes, Sue - Thank you !
LektorObcokrajowiec
 

Szkole Bell mówię NIE!!!

Postautor: Były Słuchacz » 02 sty 2012, 4:04

Widać, ż…e poprzedni komentarz to pracownik szkoły-jak na obcokrajowca to bardzo dobrze ta osoba piszę po polsku-tak jak jakaś polska sekretarka.;) To obrazuje jak nisko ta szkoła upadła w ostatnim czasie. Uczyłem się w Bell w Bydgoszczy przez 5 lat. Z początku było nieźle nawet dobrze. Lecz z biegiem czasu standard nauczania lektorów a zwłaszcza native speakerów zaczął się obniż…ać. Czuję, ż…e więcej uczę się sam niż… na lekcjach. Inni podzielają moją opinię. Na moim poziomie (Adv) ma się pewne wymagania. Zdaję się rekrutują osoby o coraz to niż…szych kwalifikacjach by zaoszczędzić. Ludzi bez przygotowania filologicznego i metodycznego. Ponadto, nie zainwestowano w nowym sprzęt taki jak sale multimedialne, które dziś już… są podstawą. Ba nawet przez ten czas nieodmalowano pomieszczeń szkoły i nie przystosowano jej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Fakt który przelało szale goryczy to to iż… od stycznia prowadzany jest VAT na usługi edukacyjne. A szkoła zamiast zaczekać z wprowadzeniem podwyż…ki aż… do wygaśnięcia obowiązującej umowy zmusza mnie do płacenia więcej już… teraz! Po moim trupie! Dlatego moim noworocznym postanowieniem jest rezygnacja z tej niby-szkoły wyciągalni pieniędzy!
Były Słuchacz
 

za drogo

Postautor: anandi23 » 03 sty 2012, 18:30

za drogo zdecydowanie
anandi23
 

bell krakow

Postautor: jonesbo » 04 sty 2012, 21:01

Ja chodziłem do Bell 3 lata temu w Krakowie, to powiem tyle,ze moze i zatrudniają native speakerow, ale z lapanki chyba jakiejs - lekcji z ksiazki nie potrafia poprowadzic. Ogolny brak profesjonalizmu i tyle...
jonesbo
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2012, 20:42

Re: SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: kito2 » 17 sty 2012, 18:03

Obawiam się ż…e to co piszecie w poprzednich postach to prawda.
Uczyłem w Bellu kilka lat temu i historia z native sp to cała prawda. Są to ludzie bez przygotowania pedagogicznego i jak to ktoś określił z "łapanki". Zwłaszcza ci młodzi, przyjeż…dż…ają prosto po szkołach albo po jakiś kursach.
Najgorsze jest to ż…e w Bellu'u panuje chory i wypaczony system masowej biurokracji i papierologii, wieczne nękanie lektorów dziesiątkami raportów etc. - co nijak się ma do 'nauczenia' osoby która stoi na końcu czyli ucznia.
To jest mit, ż…e tylko zajęcia z nativem są idealne i zapewnią Wam zdanie egzaminów, bo dzisiaj to ż…adna gwarancja.
Ale taka jest polityka Bella-zamydlanie na dzień dobry oczu ż…e każ…de zajęcia są prowadzone z nativem, i ludzie na to idą. A po 1 semestrze, jeśli nie kilku zajęciach,wielkie rozczarowanie.
Jeśli chcecie nauczyć się języka to najpierw zróbcie wywiad ze znajomymi i przede wszystkim, dowiedzcie się o danego lektora. Bo od tego trzeba zacząć, w końcu spędzicie z tą osobą masę czasu i jeszcze za to płacicie!
Z doświadczenia dodam ż…e im większe klasy (11-12 osób) tym gorzej. Płacicie za poświęcany Wam czas, a przy tak duż…ych grupach są małe szanse ż…e lektor będzie w stanie do każ…dego z osobna podejść.
Gdyby moje nastoletnie dziecko zaproponowało tą szkołę - na pewno bym ją odradził.
ż…yczę powodzenia w odnajdywaniu Swojego 'nauczyciela'.
kito2
 

Re: SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: maska12 » 18 sty 2012, 16:47

Nikt jeszcze wszystkim nie dogodził
maska12
 

Szczecin

Postautor: steppenwolf » 05 lut 2012, 9:38

jest tu ktos ze szczecina moze? bo aktualnie maja promocje na grouponie 469zl za semestr. od jakiegos czasu szukam kursu na poziomie advanced c1 i niestety nie moge znalezc niczego co by mi odpowiadalo. albo grupy zle dobrane albo nauczyciele przypadkowi. hitem dla mnie bylo jak w jednej szkole anglik mowil typowym cockney'em i poprawial mnie za wyrazne wymawianie wyrazow - LOL. nie jestem dzieciakiem i nikt mnie juz nie zmusza do nauki zebym szedl byle gdzie a z tego co widze nie polecacie tej szkoly. zastanawialem sie nad prywatnymi lekcjami, ale to tez trudno sie rozeznac na podstawie ogloszen. moze ktos kogos poleci lub napisze jak jest z bellem w szczecinie?
steppenwolf
 

Re: Szczecin

Postautor: 1henryk » 05 lut 2012, 19:17

steppenwolf pisze:jest tu ktos ze szczecina moze? bo aktualnie maja promocje na grouponie 469zl za semestr. od jakiegos czasu szukam kursu na poziomie advanced c1 i niestety nie moge znalezc niczego co by mi odpowiadalo. albo grupy zle dobrane albo nauczyciele przypadkowi. hitem dla mnie bylo jak w jednej szkole anglik mowil typowym cockney'em i poprawial mnie za wyrazne wymawianie wyrazow - LOL. nie jestem dzieciakiem i nikt mnie juz nie zmusza do nauki zebym szedl byle gdzie a z tego co widze nie polecacie tej szkoly. zastanawialem sie nad prywatnymi lekcjami, ale to tez trudno sie rozeznac na podstawie ogloszen. moze ktos kogos poleci lub napisze jak jest z bellem w szczecinie?


Myślę, ze opinie na tej stronie nie mogą w pełni dac obrazu tej firmy, gdyż… znam kilu zadowolonych słuchaczy tej szkoły
1henryk
 

Re: SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: maslo2 » 08 lut 2012, 3:38

Bell szkoła raczej dobra i jest długo na rynku, a oczywiście róż…nie moż…na trafić, wszystko zależ…y od lektora
maslo2
 

Re: SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: mruk1 » 09 lut 2012, 4:22

maslo2 pisze:Bell szkoła raczej dobra i jest długo na rynku, a oczywiście róż…nie moż…na trafić, wszystko zależ…y od lektora


To jak w każ…dej szkole
mruk1
 

Re: SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: ghost1 » 12 lut 2012, 0:10

bo lektor jest najwazniejszy
ghost1
 

Re: SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: smolenskkk » 24 lut 2012, 2:07

Na pewno to czy szkoła jest długo na rynku jest bardzo waż…ne, wystarczy wziąć pod uwagę taką TFLS według mnie jedna z najlepszych szkół językowych w warszawie - prowadzona od dłuż…szego czasu, no i lektorzy bardzo dobrze dobrani
smolenskkk
 

Bell Bydgoszcz

Postautor: Rozczarowany » 11 maja 2012, 3:19

Tak, jeszcze się taki nie narodził który każ…demu dogodził. Ale powinien przynajmniej większości dogodzić. A Bell tego nie robi. W sytuacji w której ktoś ci꿅ko pracuje i za swoje ci꿅ko zarobione pieniądze chce móc swobodnie operować językiem angielskim w pracy i codziennych sytuacjach spodziewa się, ż…e będzie odpowiednio i wszechstronnie przygotowany w SZKOLE i przez SZKOŁĘ  za którą się słono płaci. Bellowi dałem kilka miesięcy. Ale nieustanne zmiany lektorów, spóźnianie się ich, nieustany brak przygotowania każ…dego by wyprowadziło z równowagi. Sęk w tym, iż… pracując również… w sektorze usług, nie utrzymałbym się w pracy nawet dnia gdybym tak podchodził do pracy jak lektorzy prowadzący moje zajęcia. Muszą zrozumieć, ż…e osoby zapracowane chcą coś z zajęć wyciągnąć a nie robić wszystko samemu w swoim czasie. Dodatkowo, lektorzy nie mogą nieustannie się zmieniać bo to znaczy, ż…e brak jest kontynuacji nauki. Przebrała się miarka - do Bella nie wrócę. Nawet oferta niż…szej ceny za przyszłoroczny kurs nie przekonał mnie do powrotu (to też… daje do myślenia, muszę tracić studentów na rzecz innych szkół, w przeciwnym razie, nigdy by nie cieli cen w taki sposób). Dziękuję.
Rozczarowany
 

Re: Bell Bydgoszcz

Postautor: musssy » 12 cze 2012, 0:44

Rozczarowany pisze:Tak, jeszcze się taki nie narodził który każ…demu dogodził. Ale powinien przynajmniej większości dogodzić. A Bell tego nie robi. W sytuacji w której ktoś ci꿅ko pracuje i za swoje ci꿅ko zarobione pieniądze chce móc swobodnie operować językiem angielskim w pracy i codziennych sytuacjach spodziewa się, ż…e będzie odpowiednio i wszechstronnie przygotowany w SZKOLE i przez SZKOŁĘ  za którą się słono płaci. Bellowi dałem kilka miesięcy. Ale nieustanne zmiany lektorów, spóźnianie się ich, nieustany brak przygotowania każ…dego by wyprowadziło z równowagi. Sęk w tym, iż… pracując również… w sektorze usług, nie utrzymałbym się w pracy nawet dnia gdybym tak podchodził do pracy jak lektorzy prowadzący moje zajęcia. Muszą zrozumieć, ż…e osoby zapracowane chcą coś z zajęć wyciągnąć a nie robić wszystko samemu w swoim czasie. Dodatkowo, lektorzy nie mogą nieustannie się zmieniać bo to znaczy, ż…e brak jest kontynuacji nauki. Przebrała się miarka - do Bella nie wrócę. Nawet oferta niż…szej ceny za przyszłoroczny kurs nie przekonał mnie do powrotu (to też… daje do myślenia, muszę tracić studentów na rzecz innych szkół, w przeciwnym razie, nigdy by nie cieli cen w taki sposób). Dziękuję.


Wiele zależ…y od lektorów na jakich trafisz
musssy
 

Re: SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: Gość » 18 cze 2012, 18:34

Moje doświadczenie pozytywne
Gość
 

szkoła Bell, ul Gdańska 119, Bydgoszcz

Postautor: honey bunny » 10 lip 2012, 8:18

Anonymous pisze:Moje doświadczenie pozytywne
Moje doświadczenie wprost przeciwne. :( Miałam bardzo kiepskiego native speakera, spóźnialskiego alkoholika. Jestem mocno zawiedziona. Bardzo niewiele z kursu w Bella wyciągnęłam. Czy ktoś mógłbym polecić naprawdę dobrą szkołę w Bydgoszczy, optymalnie BEZ native speakerów.
honey bunny
 

Re: SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: nassa » 20 lip 2012, 23:43

Dlatego też… Native nie jest gwarantem, ż…e kurs będzie dobry
nassa
 

Re: SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: Paulinka88 » 07 sie 2012, 12:36

nassa pisze:Dlatego też… Native nie jest gwarantem, ż…e kurs będzie dobry
No właśnie! A ci cali native speakerzy to często ludzie bez studiów po jakiś miesięcznym kursie "galopszuli". Nie dziwota, ż…e w przeważ…ającej większości nie spełniają naszych oczekiwań. Jak moż…na kogoś takiego zatrudniać? Czy Ministerstwo Edukacji tego nie kontroluje poziomu nauczania w t.z. szkołach językowych? Powinny być jakieś gwarancje jakości a nie wolna amerykanka jak obecnie, co sądzicie?
Paulinka88
 

agg

Postautor: uztkwnk » 28 sie 2012, 19:06

Dlatego trzeba uczyć się w tych szkołach które prowadzą zajęcia od lat.. np tfls w wawie prowadzi swoje kursy od wczesnych 90-ych przez ten czas rynek "sprawdza" szkołę..
uztkwnk
 

Re: agg

Postautor: maciek k. » 29 sie 2012, 17:58

uztkwnk pisze:Dlatego trzeba uczyć się w tych szkołach które prowadzą zajęcia od lat.. np tfls w wawie prowadzi swoje kursy od wczesnych 90-ych przez ten czas rynek "sprawdza" szkołę..
Nie koniecznie. Wiem z wiarygodnego źródła, iż… Bell ma się źle nawet bardzo źle. W następstwie rozlicznych problemów o których piszą forumowicze powyż…ej, studenci odwrócili się o tej "renomowanej" szkoły. W ślad za nimi, nauczyciele uciekają z Bella jak szczury z tonącego okrętu, ponieważ… szkoła nie płaci im na czas. A więc bez kołaczy, nie ma pracy. Radzę omijać szerokim łukiem.
maciek k.
 

Bell Bydgoszcz - Smutna Prawda

Postautor: EFL Teacher » 23 wrz 2012, 20:19

Jeśli chcesz by Twoje dziecko uczyła jedna z dwóch nazistowskich feministek i zaśmiecała głowę chorymi ideami. Jeśli chcesz by Twoje dziecko uczyła lesbijka lub homoseksualista z obcego kraju i innego kręgu kulturowego, indoktrynując je swoimi poglądami. Jeśli chcesz by Twoje dziecko uczył nauczyciel "native speaker" po miesięcznym kursie, bez studiów, bez przygotowania merytorycznego. Zapraszam do Bella! Właśnie ta mafia dziwolągów opanowana tą niegdyś w miarę dobrą szkołę. Jako były pracownik szkoły, źle opłacany i równie źle traktowany, wiem najlepiej. Popieram negatywne opinie przedmówców!
EFL Teacher
 

Re: SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: Agata J. » 23 wrz 2012, 22:02

Jako altermatywe i ż…eby tak negatywnie nie było na forum, moge polecić małą prywatną szkołę, gdzie wszystkim trzęsie jedna lektorka, której zajęcia są naprawdę odjazdowe. www.ebc.edu.pl Dwie małe salki i grupy po 4 osoby a ceny niż…sze niż… bellowskie.
Ja nie chodzę na roczne bo jestem z fordonu i byłamm tylko na takim krótkim.
Agata J.
 

Re: SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: 11matrix11 » 12 paź 2012, 8:29

Ja polecam kursy on -line english by phone
11matrix11
 

nGSAzCThMrVNQ

Postautor: Honney » 31 paź 2012, 7:11

That's a crackerjack answer to an inetretsing question
Honney
 

Re: SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: bizzone » 06 gru 2012, 14:39

W ilu krajach działa Bell ??
bizzone
 

Re: SZKOŁA BELL - informacje

Postautor: adder3 » 07 gru 2012, 10:08

Na stronie się chwalą, ze mają 50 lat
adder3
 




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości