Witamy na forum nauki słów!

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: Gość » 08 kwie 2004, 1:32

Tutaj prosimy o wyraż…anie opinii i sugestii nt. naszej nowej usługi.
Gość
 


Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: bejotka » 08 kwie 2004, 5:44

Bardzo ciekawy pomysł, ale wymaga dopracowania, przede wszystkim pod względem redakcyjnym. Przydałby się też… opis systemu, coś w rodzaju instrukcji.

Poza tym jest pewna rzecz, której nie rozumiem. Jeśli wchodzę do cyklu nauki, system pisze, ż…e mam na dzień dzisiejszy 14 słów/zwrotów do nauki. Po ich przerobieniu i róż…nych ocenach. Spodziewam się, ż…e dziś nie będzie już… nic, a dopiero jutro, pojutrze i za pół roku słówka i zwroty będą mi przypominane. Tymczasem ile razy wejdę do systemu, mam do nauki te same 14 zwrotów. To by było niezłe, gdyby dotyczyło tylko danego dnia.

Chętnie tę samą grupę słówek ćwiczyłbym np. 3 razy dziennie. Ale również… następnego dnia i po kilu dniach system podsuwa mi te same słówka, a to moim zdaniem błąd.

Tak mi się wydaje, ż…e ten system ma byc swego rodzaju konkurencją dla programu SuperMemo, to bardzo dobrze, ale bez dźwięku ta konkurencja jest słabiutka. Wiem. ż…e potraficie sobie z tym zagadnieniem poradzić, wiec czekam.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: pundit » 08 kwie 2004, 8:19

O, wielkie dzięki za uwagi! System jest w powijakach, to wersja testowa jak widać - tym bardziej jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie uwagi!
Awatar użytkownika
pundit
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 144
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: Visitor » 10 kwie 2004, 22:32

Pomysł genialny..ale niedopracowany.Brakuje transkrypcji,za mało przykładowych zdań i dobrze by było gdyby jednak znalazły się polskie odpowiedniki tłumaczeń, a nie tylko angielskie wyjaśnienia słów. Dodatkowo mogłoby się znaleźć słownictwo z róż…nych poziomów np. 'elementary' czy 'intermediate'. Konstrukcja danej usługi dość przystępna i tak w ogóle winszuje pomysłu.Kilka poprawek i na pewno będę korzystać z "Nauki słów":))
Visitor
 

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: bejotka » 11 kwie 2004, 14:37

Nie zgadzam sie z Tobą Moniko. Rzeczywście to pierwsze kroki w tym kierunku autorów strony. Pod tym względem masz rację. Ale z cała resztą nie zgadzam się. Na stronie mozna znaleźć świetnie opracowane słownictwo dla każ…dego poziomu zaawansowania. Mamy tu idiomy języka potocznego i biznesowego, frazale, słówka wymagane na egzaminach FCE, CAE i CPE. Bazując tylko na tym materiale moż…esz utworzyć podzbiory testowe dla tego systemu.

Transkrypcja jest tylko czymś pomocnuczym, większe znaczenie ma odtwarzanie dźwięku, którego tu rzeczywiscie brakuje. Co do polskich tłumaczeń, nic nie stoi na przeszkodzie by je samemu wprowadzać.

Wg mnie jest to początek duż…ego i wartościowego pod względem dydaktycznym systemu. O jego wartości w końcu my będziemy decydować.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: Visitor » 11 kwie 2004, 15:45

Szanuje twoją wypowiedź,ale mimo wszystko muszę podtrzymać, to co powiedziałam wcześniej. Transkrypcja jest tu bardzo potrzebna, ale oczywiście i jak najbardziej moż…e zostać zastąpiona odtwarzaniem dźwięku. Mi również… spodobałby się taki pomysł.

Apropo moż…liwości wprowadzania samemu polskich tłumaczeń, moim zdaniem sprowadza się to do tradycyjnego otwarcia słownika. A dobry słownik dostarcza Ci duż…o więcej informacji na temat danego słowa i w tym momecie program na tym traci. Ja wciąż… jestem zwolenniczką tradycyjnych słowników i jak dla mnie taki program nie jest w stanie mi go zastąpić! Dlatego zamieszczenie polskich tłumaczeń podnosi wartość programu.

Wiadomo, ż…e każ…dy ma inną wizje i wymagania, co do tej usługi. Osobiście uważ…am ,ż…e genialnym pomysłem byłoby utworzenie poziomów , tak jak wspomniałam typu " upper-intermadiate" itp.,a dopiero później podporządkowanie każ…demu poziomowi phrasali,idiomów itd.

Pozdrawiam:)
Visitor
 

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: bejotka » 12 kwie 2004, 6:27

A propos moż…liwości wprowadzania samemu polskich tłumaczeń, moim zdaniem sprowadza się to do tradycyjnego otwarcia słownika. A dobry słownik dostarcza Ci duż…o więcej informacji na temat danego słowa i w tym momecie program na tym traci. Ja wciąż… jestem zwolenniczką tradycyjnych słowników i jak dla mnie taki program nie jest w stanie mi go zastąpić!


Masz rację, to co piszesz o dobrym słowniku, to prawda. Tylko, ż…e uczyć się ze słownika to ogromna mordęga. Tzw. podręczne słowniki zawierają od 20 do 60 tysięcy haseł. Kazde słowo jest w nich opisane bardzo dokładnie, często z wieloma tłumaczeniami i z wieloma przykładami. Uczyć się tego wszystkiego jest bardzo trudno, ba nawet korzystanie z takiego słownika przy czytaniu angielskiej książ…ki jest mordęgą.

Programy komputerowe i moduły internetowe służ…ące do nauki słówek są prostsze, zawierają nie wszystkie, a tylko wybrane słowa i zwroty, oraz tylko niektóre, te najważ…niejsze ich znaczenia.

Ja najbardziej cenię te programy, które dają moż…liwość wprowadzania własnych słów i zwrotów, z wybranymi przeze mnie znaczeniami. Do takich należ…y system zaproponowany przez redakcję tego portalu. Pamiętaj, ż…e są to pierwsze kroki. Nad dalszymi bedzie pracowała Redakcja, ale i my powinniśmy się do tego przyłoż…yć.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: Visitor » 12 kwie 2004, 19:55

Bardzo dobrze pamiętam,iż… to pierwsze kroki autorów. Moż…liwość wprowadzania własnych baz to zaleta programu i jest to opcja dodatkowa, z której wszyscy nie muszą korzystać. Wtedy to ty decydujesz, co tam się znajduje.

Natomiast przy przysłownictwie zaproponowanym , wprowadzonym przez redakcję, powinno się znaleźć więcej materiałów dotyczących danego słowa. Obecne opracowanie słów jest niewystarczające i daje ogólne pojęcie o słowie. W przypadku ,gdy dla Ciebie lub jakielkolwiek innej osobie, wystarczają zawarte w programie informacje- problemu nie ma. Ale jak ktoś się uczy języka gruntownie , program nie stanowi odpowiedniego fundamentu dla jego wiedzy.Waż…ne jest adekwatne uż…ycie słowa ,tak by odpowiadało ono kontekstowi zdania. Czasami na podstawie opracowanych słów w programie nie jest to moż…liwe. Są słowa, których znaczenie jest jednoznaczne. Ale są też… takie, które wymagają obszerniejszego wyjaśnienia.

Oczywiście nie oczekuje tak dokładnego opracowania haseł jak w dobrym słowniku,jak dla mnie satysfakcjonujące byłoby rozszerzenie programu do 3 waż…nych rzeczy:

1) transkrypcja lub odtwarzanie dźwięku
2)polskie tłumaczenia
3) jedno lub dwa dodatkowe przykłady

I oto meritum mojej wypowiedzi...trochę się zeszło ;P
Visitor
 

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: cloud » 07 maja 2004, 19:28

Bardzo podoba mi sie mozliwosc nauki slowek w takiej formie, jednej rzeczy jednak nie rozumiem. Nauka odbywa sie przez tlumaczenie na jezyk polski wyrazow i zwrotow z jezyka angielskiego. Czy nie skuteczniejsze byloby tlumaczenie z polskiego na angieslki? Podobalaby mi sie bardzo opcja zmiany 'kierunku' tlumaczenia.
cloud
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2004, 23:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: bejotka » 08 maja 2004, 6:14

Dawno tutaj nie zaglądałem. Nie mam na to za wiele czasu, a poza tym mam inne nawyki uczenia się słówek. Dzisiaj zauważ…yłem, ż…e trochę się zmieniło. Zostały uwzględnione uwagi pierwszych uż…ytkowników. w tym, mam nadzieję, moje.

Tak trzymać.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: pundit » 08 maja 2004, 12:34

Dziękujemy! Będziemy tym bardziej wdzięczni za dalsze uwagi.
Awatar użytkownika
pundit
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 144
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: sway » 12 maja 2004, 8:31

Moniko...to nie słownik, to ma być ułatwienie nauki słówek. A słownik tego nie ułatwia, jest mało czytelny, przy zbyt duż…ej liczbie znaczeń jednego słowa. Poza tym nie jest zbyt dobrze uczyć się angielskiego poprzez tłumaczenie zdań z angielskiego na polski, który nie zawsze dobrze oddaje ich sens. Uważ…am, ż…e to świetny pomysł, ż…eby zamieszczać słowa po angielsku i przykłady ich uż…ycia po angielsku, bez polskich odpowiedników. Zaczynasz od prostszych zdań, potem trudniejszych i tak łapiesz wszystko z kontekstu.. A już… najlepiej uczyć się poprzez czytanie dłuż…szych tekstów.
Pozdrowienia dla wszystkich.
sway
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: Visitor » 15 maja 2004, 20:19

Moż…e wam to się wydać banalne, ale pochwalę was za pomysł i wykonanie! Z jednym zgodzę się z bejotką, ż…e "przydałby się (...) opis systemu, coś w rodzaju instrukcji (...)", ale oby się nie pogorszyło. Tak trzymać!!!
Visitor
 

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: Visitor » 22 maja 2004, 18:57

Pomysł bardzo dobry, tylko niewiadomo jak tego się uż…ywa!!!!! Proszę wytłumaczcie jak z tego korzystać.Dochodząc do tego samemu moż…na naprawdę stracić cierpliwość.
Visitor
 

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: martine » 22 maja 2004, 21:35

no właśnie... :-( czy jest ktoś kto mógłby wyjaśnić na czym polega ta nauka słówek i jak to uruchomić?
martine
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2004, 0:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: bejotka » 23 maja 2004, 6:45

Żeby to uruchomić wystrczy kliknąć link "Nauka online" znajdujący sie po lewej stronie. Ale musisz być zarejestrowanym (bezpłatnie) uczestnikiem tego forum.

Nauka polega na tym, ż…e po wybraniu odpowiedniego zestawu, system zadaje Ci pytania, a Ty musisz poprawnie na nie odpowiedzieć. Później musisz samodzielnie ocenić swoją odpowiedź i zdecydować, kiedy system ponownie zapyta Cię o ten zwrot (lub słowo).

Spróbuj, moze Ci się to spodoba.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: Visitor » 23 maja 2004, 18:24

Sorki,ale ja dalej nie kapuję :( Po wybraniu nauka online-zaznaczam,ż…e jestem zarejestrowanym uż…ytkownikiem-wyskakuje mi info, ż…e mam do powtórki zero słów i nie pojawiają się wcale ż…adne zetawy do wyboru. Byłabym wdzięczna za kolejne instrukcje.
Visitor
 

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: pundit » 24 maja 2004, 7:57

Musisz przejść do menu baz - tam zaznaczyć, które bazy, lub ich elementy chcesz powtarzać.

Wniosek - muszę napisać w miarę czytelną instrukcję.
Awatar użytkownika
pundit
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 144
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: SniperEye » 10 cze 2004, 22:38

Nie mogę zmienić limitu słów na dzień... Coś jset nie tak?? Zmieniam na 20, a serwer zmienia na 50 i wyświetla mi się te 50 słówek. Jak kliknę ż…e nie chcę dzisiaj powtarzać, to i tak powtarzam. Co jest nie tak?
SniperEye
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2004, 23:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: Gość » 11 cze 2004, 3:31

Nie mogę zmienić limitu słów na dzień... Coś jset nie tak?? Zmieniam na 20, a serwer zmienia na 50 i wyświetla mi się te 50 słówek. Jak kliknę ż…e nie chcę dzisiaj powtarzać, to i tak powtarzam. Co jest nie tak?


Przepraszam, faktycznie był błąd. Naprawione.
Gość
 

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: pundit » 11 cze 2004, 19:20

Skasowane (wpis był faktycznie wulgarny)
Awatar użytkownika
pundit
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 144
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: SniperEye » 11 cze 2004, 20:07

Nadal mam problem. Zmieniam limit słów załózmy na 10 i włączam, ż…eby powtarzać dzisiejsze słówka. Powtarzam powtarzam dochodzę do 10, 15 i dalej następne się wyświetlają. Jak wychodzę i chcę znowu powtarzać to pojawiają się nowe. Nie rozumiem na czym polega ten mechanizm, mógłby mi ktoś wytłumaczyć?? Moż…e to jest błąd? A tak poza tym, uważ…am ż…e jest to bardzo dobry system, tylko po prostu zawiera błędy:) Wiele się pewnie z niego nauczę:) Gratuluję!
SniperEye
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2004, 23:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: pundit » 12 cze 2004, 8:11

Musimy poprawić - przepraszamy, to jest ciągle wersja, nad którą pracujemy, mamy nadzieję zrobić z tego system najwygodneijszy w necie, ale jeszcze sporo przed nami...
Awatar użytkownika
pundit
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 144
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: sunbird » 12 cze 2004, 8:48

W morzu pochwał, do którego i ja kilka kropli dolewam, chciałoby się jednak krzyknąć niepokornie : "Król jest nagi!!!"
Tak jak cały Wasz portal, od którego juz się uzależ…niłem, pomysł nauki słów jest świetny
(podobnie jak SuperMemo). Jednak jak widać pojawiły się (co normalne na początku)
problemy z jego realizacją i trwają od 2 m-cy, niewiele robiąc sobie z uwag wcześniejszych komentatorów.
Przede wszytkim nie działa idea główna czyli program organizowania powórek.
Bez względu czy dla danego słowa wybierze się opcję powtórki "jutro" czy "za 3 dni",
słówko gotowe pojawić się za chwilę, by potem wyskakiwać niestrudzenie do końca pracy programem.
Dnia następnego pojawia się dokładnie ta sama baza słówek, nic sobie nie robiąc z wczorajszych ustaleń. I wprawdzie słówka moż…na powtarzać, ale np. "You're welcome"
kilka razy dziennie juz irytuje, gdyz naraż…a na niepotrzebną stratę czasu.
Życzę wytrwałości.
PS. Wyprzedzając ewentualne podziękowania za moje pewnie niezbyt odkrywcze uwagi
odpowiadam równie banalnie :"You're welcome"
sunbird
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2004, 0:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: pundit » 12 cze 2004, 11:58

:O Sprawdzimy to... System świetny, tyle, ż…e nie działa :| Ale to pierwsze zgłoszenie tego typu.
Awatar użytkownika
pundit
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 144
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: boluch » 03 lip 2004, 19:18

A ja chciałbym zglosić, ż…e NAUKA SŁÓW rzadko mi się w ogóle wyświetla. Wchodzę na stronę, zalogowuję się, wszystko OK, klikam "Moja nauka" i wczytuje, wczytuje i... nie wczytuje !!! Raz na kilkanaście prób się uda !! Liczę na pomoc. Z góry dziękuję.
boluch
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2004, 23:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: pundit » 04 lip 2004, 9:23

Czy ma Pan(i) włączone cookies? Jaka przeglądarka?
Awatar użytkownika
pundit
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 144
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: boluch » 04 lip 2004, 10:17

Mam Internet Explorer 6. Obojętnie jaki w opcjach Prywatność jest zaznaczony stopień, to i tak są problemy z Moją Nauką.
boluch
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2004, 23:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: maziq » 10 lip 2004, 12:02

Mam juz dosyć, w ogóle nie rozumiem tego systemu :( , gubie sie wszędzie musze czytać, czytać... Raz przez 4 godzny non stop czytałem wasze forum i nie chce mi sie juz uczyć ciągle jakiś zasad korzystania, mózg mi juz pęka od czytania tego forum i chyba nigdy go nie przeczytam:P ale słowka na email są ok! . Proszę o przejrzystą instrukcję systemu "Nauka online".

A tutaj muszę pochwalić ten serwis za wspaniale opracowaną gramatykę, testy, phrasale, artykuły, komentarze specjalistów itp. Wasza strona jedna z najlepszych o ang jakie znam!!!
maziq
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2004, 23:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: Visitor » 13 lip 2004, 14:20

Ja jestem poczatkujacy ale z tego co przeczytalem to rozumiem ze ta zauka 14 zwrotow trwa przez caly czas.Kiedy sa nowe ,co jaki czas?
Visitor
 

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: pundit » 13 lip 2004, 17:13

trzeba się zalogować i wejść do menu baz, tam się wybiera, czego się uczyć
Awatar użytkownika
pundit
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 144
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: boluch » 16 lip 2004, 17:40

tylko na Nauce Słów
boluch
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2004, 23:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: Iwet » 23 lip 2004, 12:19

jak zacząć korzystać z nauki słów?
Iwet
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2004, 0:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: Visitor » 04 sie 2004, 12:19

GDZIE ZNAJDUJE SIE TA BAZA SŁÓW ?????????????????????????????
Visitor
 

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: Visitor » 04 sie 2004, 12:21

BO JAKOS NIE MOGE JEJ ZNALEZC I NIE MOGE ZACZAC UCZYC SIE SLLOWEK ONLINE
Visitor
 

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: joanna75 » 17 sie 2004, 16:13

Witam :)
Zarówno pomysł nauki słów jak i jego realizacja są świetne, dziwię się komentarzom, ż…e niby ciągle trzeba czytać instrukcje - obsługa jest przecież… intuicyjna.

Mam jednak 3 pomysły (być moż…e ktoś na nie już… wpadł, bo są banalne):

1. - usprawnienie dodawania baz do nauki - np. ż…eby moż…na było wybrać 10 baz (wstawienie check boxów by to załatwiło) i wcisnąć "dodaj" tylko raz,

2. - moż…liwość usunięcia poszczególnych baz ze swojej nauki,

3. Fajnie by było, gdyby przy wywołaniu słówka pokazała się informacja o bazie, z której zostało ono wzięte, np. (nie pamiętam jak to dokładnie szło):
BAZA:< Slang | CPE [50] | Expert CPE >
(czy jakoś tak)
Primo, od razu by się utrwalało, ż…e zwrot jest slangowy i nie zawsze wypada go uż…yć.
Secundo, byłoby wiadomo, ż…e skoro ekspert opracował to słówko, to tłumaczenie jest wiarygodne.
Tertio, byłoby wiadomo, którą bazę usunąć, gdyby jednak nam nie pasowały słówka.

To tyle pomysłów na dziś. Poza tym - świetny serwis!
Pozdrawiam,
Aśka
joanna75
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2004, 23:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: nuska » 18 sie 2004, 1:07

czy mozna dodac do 'nauki slow' pojedyncze slowa, nie cale bazy?
nuska
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2004, 23:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: zk » 13 wrz 2004, 14:22

Posysł bardzo mi się podoba, ale jak odsłuchać wymowę.
zk
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2004, 23:00

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: Visitor » 22 lis 2005, 17:43

Człowiekiem którego podziwiam jest kolarz Lance Armstrong. Ten o to mistrz urodził się 18 września 1971 roku w Plano stanie Teksas. Lance wygrał 7 razy z rzędu największy wyścig kolarski Tour De France, w tym po raz pirwszy w 1999 roku. Gdy był w moim wieki został triathlonistą , lecz zrozumiał ż…e jego powołaniem jest kolarstwo. Kilka lat później podpisywał kontrakty z zawodowymi grupami kolarskimi. Został również… mistrzem świata w Oslo. Podziwiam go za to, ż…e mimo tego iż… w 1997 roku wykryto u niego nowtór , walczył i WYGRAŁ !. Wrócił na szosę w wielkim stylu wygrywając Wielką Pętlę 7 razy z rzędu. Obecnie ma troje dzieci : synka i bliźniaczki. Związany jest z piosenkarką Sheryl Crowl. Niestety po ostatnim TDF zaończył karierę kolarską. Lance ma brązowe włosy, niebieskie oczy i jest średniego wzrostu. Jest napewno bardzo zdeterminowany, UCZCIWY, waleczny i niepoddający się, umiejący kochać. bardzo chciałbym się z nim spotkać ale również… wziąść udział w Tour De France.

Prosze o przetłumaczenie tego na angieslki bardzo bardzo bardzo prosze potrzebne jest mi to na czwartek 24.11.05 r. prosze
Visitor
 

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: Visitor » 08 gru 2007, 19:44

wczoraj wieczorem nicolas sarkozy zginął w wypadku samochodowym.Sarkozy jechał z marsylii do lyonu.W samochodzie była też… jego ż…ona.Cecilia jest w szpitalu .Ma złamaną (? ) rękę i obojczyk.Powodem wypadku była duż…a prędkośc i błąd przy wyprzedzaniu.Wszyscy obowatele sa w szoku.Francja jest w ż…ałobie.

dzisiiaj rano , lech i jarosław kaczyński (prezydent i były premier ) zostali porwani.Policja przypuszcza ż…e zrobili to albańscy terroryści.chcą oni okupu-1 mln euro.Ale nikt nie chce go zapłacić.pozbyliśmy się kłopotu.

prodze o tłumacznie
Visitor
 

Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: Visitor » 10 gru 2007, 10:50

Moniko...to nie słownik, to ma być ułatwienie nauki słówek. A słownik tego nie ułatwia, jest mało czytelny, przy zbyt duż…ej liczbie znaczeń jednego słowa. Poza tym nie jest zbyt dobrze uczyć się angielskiego poprzez tłumaczenie zdań z angielskiego na polski, który nie zawsze dobrze oddaje ich sens. Uważ…am, ż…e to świetny pomysł, ż…eby zamieszczać słowa po angielsku i przykłady ich uż…ycia po angielsku, bez polskich odpowiedników. Zaczynasz od prostszych zdań, potem trudniejszych i tak łapiesz wszystko z kontekstu.. A już… najlepiej uczyć się poprzez czytanie dłuż…szych tekstów.
Pozdrowienia dla wszystkich.
:(
Visitor
 



Re: Witamy na forum nauki słów!

Postautor: vlord » 12 cze 2022, 11:04

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości