metodyka - listening / pronounciation

anglistyka, lingwistyka, NKJO, prace magisterskie, prace licencjackie, uczelnie

metodyka - listening / pronounciation

Postautor: Visitor » 13 mar 2006, 23:03

Właśnie wybrałam seminarium z metodyki i chciałabym pisać coś o nauce pronunciation albo listening w szkołach podstawowych, ale nie wiem jak sformułować temat i jaki jest ma być zakres tej pracy, a mój promotor nie bardzo chce mi pomóc....Moż…e ma ktoś jakieś sugestie, albo literaturę godną polecenia?Z góry dziękuję
Visitor
 


Re: metodyka - listening / pronounciation

Postautor: Visitor » 14 mar 2006, 6:42

Fajnie, ze to Ciebie interesuje, mozna wykorzystac drille to nauczenia prawidlowej intonacji zdania, cos praktycznego znajdziesz, ale najgorzej bedzie z teoria; moja rada jak nie masz pomocy od propmotora to zmien promotora lub temat, wspolpraca z promotorem tj wiecej jak polowa sukcesu przy pisaniu pracy, przeszlam to dwukrotnie w swoim zyciu ... maggie
Visitor
 

Re: metodyka - listening / pronounciation

Postautor: Visitor » 14 mar 2006, 10:03

Listening to szerszy i bardziej interesujący temat, w podstawówkach większości wciąż… jeszcze uczy się "polskiej" wymowy angielskiej - no chyba, ż…e chcesz się własnie zająć negatywnymi aspektami nauczania :-) Przede wszystkim licz na siebie, promotor z reguły pomaga, ale nie zrobi niczego za ciebie, moż…e co najwyż…ej zopiniować coś gotowego, co mu/jej przedstawisz i udzielić ci dalszych wskazówek pod ten materiał albo pomysł na temat. tematu za ciebie nie wymyśli, bo mógłby ci go po prostu narzucić a skoro dotąd tego nie zrobił jesteś zdana na siebie. Spróbuj np. omówić metody wprowadzania rozumienia ze słuchu w podtawówkach, przykładowe zadania, co mają pomóc osiągnąć takie lekcje, jakie pojawiaja się problemy, jak sobie z nimi radzić, takż…e jakie sa dobre strony i jakich korzyści dla dzieci i nauczycieli moż…esz się spodziewać. jeśli masz znajomych którzy uczą, poproś ich by wpuścili cię na lekcję jako obserwatora, przyjrzyj się jak wprowadzają u siebie listeningi, notuj, pytaj i ucz się :-) Z literatury na pewno przyda się "Practice of English teaching" Harmera, "Teaching to listen(? mam nadzieję ż…e pamiętam)" z serii handbooków pod redakcją Penny Ur, popytaj w lokalnych księgarniach językowych, poszperaj w katalogach i zasobach www. osobiście polecam www.onestopenglish.com - mają tam cały dział o listeningu, moż…e znajdziesz cos dla siebie. powodzenia!
Visitor
 

Re: metodyka - listening / pronounciation

Postautor: Visitor » 14 mar 2006, 13:00

w podstawowce listening??? to puszczenie czytanki, czy kr. dialogu, a potem powtarzanka lub cwiczenia typu abcd... jakie tu wprowadzenie do listeningu???? a poza tym jak zrobisz to sluchanie to ci zarzuca, ze za wolno, a w calej klasie to nawet nie slychac magnetofonu... chyba , ze piosenka do uzupelniania luk, ale wczesniej musza sie tego nauczyc....
jesli chodzi o plynniosc wypowiedzi to mozna ich nauczyc powtarzajac fraze od tylu zdania, ale to tez zabawa ...a a tj albo angielska albo mowi sie po polsku, a o polskiej angielskiej to nie slyszalam ... natomiast listenings typu testy, slabo wychodza np w sky starter sa takie testy, lepiej je zrobic for practice, gdyz maja sie uczyc do matury od podstawowki...podobno nie kazdy umie uczyc ???? mam juz dosyc i chce zmienic zawod, tylko nie wiem na jaki??????
when you are in Rome do as the Romans do - otherwise you are outrageous ...
Visitor
 


Re: metodyka - listening / pronounciation

Postautor: vlord » 12 cze 2022, 21:35

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości