Czy przejmujecie się ocenami na anglistyce??

anglistyka, lingwistyka, NKJO, prace magisterskie, prace licencjackie, uczelnie

Re: Czy przejmujecie się ocenami na anglistyce??

Postautor: Visitor » 20 cze 2005, 18:29

Czy trója to taka zła ocena? Nie wiem już… co myśleć o tych ocenach, bo w grupie mam wyścig.. męcząca to sytuacja. Czy jak się ma tróje to na prawdę jest tak źle i jest to minimalizm? Czy takie oceny lub poprawki oznaczają ż…e się człowiek nie nadaje do tego... Jaki one mają wpływ na pracę po skończeniu studiów? Duż…o tu pytań, ale doradźcie coś, proszę. Pozdrawiam
Visitor
 


Re: Czy przejmujecie się ocenami na anglistyce??

Postautor: Visitor » 03 lip 2005, 16:54

ż…adnego wpływu w dzisisejszych czasach twoje oceny na przyszłą prace nie mają:) masz znajomosci, to masz robote.
Visitor
 

Re: Czy przejmujecie się ocenami na anglistyce??

Postautor: Visitor » 04 lip 2005, 15:55

Uczysz sie dla siebie i po to zeby umiec a nie po to zeby miec 5. Wyścigiem sie nie przejmuj- to zawsze i wszedzie bedzie obecne. Jedyna osoba ktora powinnas/powinienes sie przejmowac to Ty. Ze soba sie scigaj i nie rowaj do kogos tylko dlatego ze dostal 5. Oceny nie sa miarodajne- jesli dostales/las 3 ale wiesz ze umiesz na wiecej to przynajmniej masz satysfakcje. Jesli masz 5 ale tylko dlatego ze udalo Ci sie 'zasłyszeć z prawa i lewa' to jest powod do przemyslenia. To czy czlowiek sie nadaje do czegos nie determinuja oceny ale to jak sie to robi. Oczywiscie- troja to najgorsza ocena na swiecie ;) Osobiscie jej nienawidze- cos sie tam umie ale za malo na 'dobrze'. Kazdy je dostaje. I nie pytaj czy pracodawca bedzie Cie za 12 lat pytal 'co pan/i mial/a z kolokwium na 1szym roku z historii?' raczej sie zastnow czy cos z tej historii kumasz. Jesli zarzuca Ci ktos minimalizm a czujesz ze sie myli to pokaz na co Cie stac. Zreszta od kiedy to jacy jestesmy zalezy od tego jak nas postrzegaja? Po 3 albo 5 latach bedziesz miec kontakt moze z 3 osobami ze studiow wiec po co sie nimi przejmowac??
Powaznie- jesli uczysz sie tylko po to zeby miec papier z piatka ale po roku od zakonczenia nic juz nie pamietac to to dopiero oznaka ze sie czlowiek do czegos nie nadaje. Jesli dostajesz 3 ale z pasja to juz jestes na dobrej drodze;) Kochaj to co robisz a zobaczysz ze przeciwnosci wydadza Ci sie dziecinnie smieszne :)

Pozdrowienia i duzo powodzenia zycze ;)
Visitor
 

Re: Czy przejmujecie się ocenami na anglistyce??

Postautor: Visitor » 04 lip 2005, 16:27

nie no naprawde sie nie przejmuj! u nas wykladowcy robili nam nieraz takie zlosliwosci, facet potrafil oblac caly rok z historii amerykanskiej po to tylko by pokazac kto tu rzadzi. nie raz kochana ma sie po prostu pecha a nieraz szczescie. wezmy taki test multiple choice...dostajesz 5 bo akurat trafily ci sie slowka ktore znales, albo siedziales obok obkutej kolezanki....
co innego jest np. z jezyka pisanego...wtedy ocena jest raczej miarodajna do twoich mozliwosci .... piszesz na dany temat i oceniana jest tu twoja wiedza z zakresu gramatyki slownictwa itd. jezeli ztewgo masz 3 to znaczy ze musisz sie troche podciagnac bo skoro innych stac na 5 tzn ze jest to mozliwe....jezeli maja pione!!! bo ja pamietyam na liceum z niemieckiego ja mialam u baby 4 i to byla maksymalna ocena(a naprawde super sobie radzilam,) ona poprostu mowila o sobie: na 5 to tylko ja umiem niemiecki no.... i potem przenioslam sie do innej szkoly a na swiadectwie z niemieckiego mialam tylko 4,znacznie mi to zanizylo srednia.
Jest wiele niesprawiedliwosci:
przyklad jest taki- moja siostra skonczyla italianistyke w toruniu. nabor na 1 rok byl taki ze przyjmowali ludzi ktorzy juz znali jezyk (moja siostra znala go perfekt bo wiele lat mieszkala we wloszech) i przyjmowali tez ludzi ktorzy wloskiego mieli uczyc sie od podstaw. podzieleni zostali na grupy: poczotkujaca i zaawansowana i tak juz zostalo do konca studiow....obie te grupy poziomem sie roznily, bo ci zaawansowani szli zawsze do przodu a tamci uczyli sie od podstaw. teraz po ukonczeniu studiow wszyscy maja taki sam dyplom i nie pisze na nim do jakiej grupy nalezeli, ale pomysl jak roznia sie ich umiejetnosci..... na rozmowie kwalifikacyjnej oczywiscie maja takie same szanse.

glowa do gory!!!!
Visitor
 

Re: Czy przejmujecie się ocenami na anglistyce??

Postautor: Visitor » 04 lip 2005, 18:53

.... jesli chcesz znac moje zdanie na ten temat: z [ewnoscia ryczalabyn z tego powodu uznajac, ze jestem do niczego i niepodjelabym sie zadnej odpowiedzialnej pracy, ale jesli ta ocena jest zdobyta na dziennym uniwersytecie to oznacza ze jestes dobra, moja corka studiowala zkims kto wiele razy powtarzal 1 rok z powodu fonetyki i wkoncu tez go oblali, za kazdym razem musial zdawac od nowa wstepne, tam maja bzika na punkcie wymagan, a stopnie pozniej licza sie do sredniej z obrona i masz jakas tam srednia arytmetyczna na dyplomie, czasami zal sciska serce, ze to jest niesprawiedliwe, a najbardziej na zaocznych, ...... nie laM SIE GLOWA DO GORY, ANGLISTYKA WYNMAGA POSWIECENIA, JESLI JESTES MLODA RZUC WSZYSTKO I STARAJ SIE TJ TWOJE PRZYSZLE ZYCIE, U MNIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ SA LUDZIE PO UNIWERKACH TYLKO NIE ANGLISTYCE I CIESZA SIE , ZE MAJA PRACE,tak dzisiaj wyglada praca w oswiacie .... mam niedlugo obrone, ale to juz inna bajka , nie z tego swiata ...... ona zapomnialam dopisac, ze nigdy nie zrobilabym takiemu krzywdy za wytrwalosc.....
Visitor
 



Re: Czy przejmujecie się ocenami na anglistyce??

Postautor: vlord » 14 cze 2022, 15:54

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości