problem z mowieniem

Pytania i wątpliwości nt. wymowy angielskiej, akcentów, fonetyki itp.

Re: problem z mowieniem

Postautor: anitka_2005 » 30 maja 2006, 18:34

Jak mogę nauczyć się mówic po angielsku? Ucze sie juz kilka lat ale mowinie sprawia mi ogromny problem. Dlugo zastanawiam sie nad gramatyczna poprawnoscia wypowiedzi a do tego moj akcent i w ogle wymowa pozostawia wiele do zyczenia. Jak moge to zminic?
anitka_2005
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:00


Re: problem z mowieniem

Postautor: xeo » 30 maja 2006, 21:25

mówić, mówić i jeszcze raz mówić... czy ja już… wspomniałem, ż…e trzeba mówić ? ;)
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: problem z mowieniem

Postautor: kate_kudyk » 31 maja 2006, 9:30

Mi bardzo pomogła Metoda callana. Tam nawijasz mimo woli. Powtarzasz właściwie po nativie ale dzięki temu układają ci się w głowie tak jakby jakieś regółki, frmuły które moż…esz zawsze uż…yć tak a nie inaczej. Jak chcesz coś powiedzieć słowa same przychodzą ci do głowy. Tam co rawda nie zwracają większej uwagi na gramatykę ale jest tłumaczona tak jak wszędzie ale nie ma jej jeż…eli chodzi o zaliczenia każ…dego stage'a. Jak chcesz napiszę ci wiecej ale ta metoda na gadanie jest naprawdę niezła. Ja po roku nauki a jestem na 8 stage'u to bez zastanawiamnia się ukaładam poprawne zdania. Nie musisz wiedzieć co to jest bezokolicznik czy coś takiego. Zresztą sprawdz. Ja nie potrafie ci powiedzieć jak to działa ale to działa, Każ…dy nie widzi w tym sensu bo się powtarza ale skoro ja mówie poorawnie to chyba jest sukces tym barzdziej ż…e anglika uczę się dopiero 2 lata, a za rok startuje na filologię ang. POZDRO
kate_kudyk
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2006, 23:00

Re: problem z mowieniem

Postautor: anitka_2005 » 31 maja 2006, 16:48

Jeśli istnieje taka moż…liwośc to napisz mi cos wiecej o tej metodzie :) Bylabym bardzo wdzieczna. Ale... czy moge uczys sie jej sama? Tzn w domu, jakies ksiazki i nagrania sama kupowac? Bo raczej nie bede miala mozliwosci zeby zapisac sie na jakies lekcje do szkoly czy cos takiego. Z gory dzieki za odpowiedz
anitka_2005
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:00

Re: problem z mowieniem

Postautor: xeo » 31 maja 2006, 17:11

Wpisz w wyszukiwarkę słowo "callan" (znajduje sie powyzej pierwszego posta), było już… na ten temat wiele razy pisane.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: problem z mowieniem

Postautor: xeo » 14 cze 2006, 19:50

Zaopatrz się takż…e w fajne książ…ki typu:

How Now Brown Cow + kasety
Ship or Sheep + kasety
English Pronunciation in Use + kasety
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości