nauka z supermemo extreme english

Oprogramowanie do nauki języka. Podziel się wiedzą o programach wspomagających naukę języka angielskiego

Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: Visitor » 06 lut 2007, 20:54

Chce rozpoczac nauke z supermemo extreme english, ale za bardzo nie wiem jak. Mam 15 lat, ucze sie angielskiego przez okolo 3-4 lata. Nie zawsze jednak sie uczylem, dlatego chcialbym zaczac od podstaw, czyli od bazy basic english, w ktorej sklad wchodza rowniez irregular verbs i grammar. Mam pare pytan co do obslugi i samej nauki z tym programem o to one:
1. Po ile slowek dziennie z kazdej czesci z I bazy ( chodzi mi tu o basic english, irregular verbs, oraz grammar ) mam sie uczyc?
2. Ile dziennie przeznaczac na nauke z basic english jak i w gole z calym programem, aby byly widoczne efekty nauki?
3 . Czy komputer sam zapamietuje na jakich slowkach skonczylismy, zeby nie powtarzac ich ponownie od poczatku?
4. Ile czasu zajmie mi nauka z baza basic english?
5. Czy komputer sam wyznaczy powtorki, jak tak to kiedy i po czym mozna to poznac?
6. Czy w basic english mozna zmienic wymowe, pisownie itp z UK english na american english?
7. Czy kazdego nowego slowka, ktorego nie znam, nalezy sie go od razu kuc na blache, czy moze komputer jeszcze wroci do slowek, ktore juz przerobilem?
8. Gdy przerobie caly material z basic english to na koniec bedzie jakis test, ktory sprawdzi, czego sie nauczylem z tej bazy?

za wszystkie odpowiedzi na moje pytania z gory dziekuje
Visitor
 


Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: bejotka » 07 lut 2007, 6:35

Chce rozpoczac nauke z supermemo extreme english, ale za bardzo nie wiem jak. Mam 15 lat, ucze sie angielskiego przez okolo 3-4 lata. Nie zawsze jednak sie uczylem, dlatego chcialbym zaczac od podstaw, czyli od bazy basic english, w ktorej sklad wchodza rowniez irregular verbs i grammar. Mam pare pytan co do obslugi i samej nauki z tym programem o to one:


Bardzo podoba mi sie twoje podejscie do nauki z tym programem. Postarami się Ci odpowiedzieć na te pytania.

1. Po ile slowek dziennie z kazdej czesci z I bazy ( chodzi mi tu o basic english, irregular verbs, oraz grammar ) mam sie uczyc?


Uważ…am, ż…e mając 15 lat i obowiązek nauki jeszcze kilku(nastu) przedmiotów powinieneś uczyć się po 10 nowych elementów z tych trzech baz, Przy tym założ…eniu po 2-3 miesiacach program bedzie Ci wyznaczał po ok. 30 powtórek dziennie. Nauka z każ…dą bazą powinna być powinna być bardzo systematyczna. SuperMemo nie toleruje przerw, nawet w weekendy i Wielkanoc..

2. Ile dziennie przeznaczac na nauke z basic english jak i w gole z calym programem, aby byly widoczne efekty nauki?


Już… Ci na to odpowiedziałem, powinieneś uczyć się codziennie 10 nowych słówek (ćwiczeń gramatycznych) dziennie oraz wykonywać sumeiennie
wszystkie powtórki.

3 . Czy komputer sam zapamietuje na jakich slowkach skonczylismy, zeby nie powtarzac ich ponownie od poczatku?


Tak, program zawsze zapamiętuje nowe "slowo", na którym zakończono ostatnia sesję. Ale wyznacza mu termin najbliż…szej powtórki. Przy każ…dej sesji bedziesz musiał wykonywać do 30 (choć moze zdarzyć się i więcej) słówek w ramach powtórek i 10 nowych.

4. Ile czasu zajmie mi nauka z baza basic english?

Przy tym tempie (10 słówek dziennie) nauka nowych słowek zajmie Ci 300 dni, ale powtórki bedą jeszcze wyznaczane przez następne 100 lat (tak, tak!!!). Ty sam musisz zadecydować kiedy moż…esz przerwać pracę z tymi bazami.

5. Czy komputer sam wyznaczy powtorki, jak tak to kiedy i po czym mozna to poznac?


Tak. Program zawsze po ocenie każ…dego słowka wyznacza termin jego powtórki. Początkowo będa to dość krótkie terminy (1-3 dni. Bardzo szybko jednak będą wzrastały piata powtórka moze byc wyznaczona za 3-4 miesiące, a 10 za 20-50 lat. Wszystko zależ…y od tego jak szybko sie uczysz. Program po każ…dej Twojej odpowiedzi analizuje i zmienia indeks zapamiętywania, od którego zależ…ą terminu kolejnych powtórek.

6. Czy w basic english mozna zmienic wymowe, pisownie itp z UK english na american english?


Tak, ale nie mam teraz pod ręką płyty instalacyjnej, dlatego nie moge Ci dokładnie napisać jak. Nie mniej jednak uważ…am, ż…e nie nalezy tego robić. Jesli Twoi rodzice nie planują wyjazdu z Toba do USA w najbliż…szym czasie, to ucz sie wymowy brytyjskiej.

7. Czy kazdego nowego slowka, ktorego nie znam, nalezy sie go od razu kuc na blache, czy moze komputer jeszcze wroci do slowek, ktore juz przerobilem?


Tak, każ…dego nowego słowa należ…y uczyc sie "na blachę". Musisz uczyć się jego wymowy, znaczenia i pisowni. Koniecznie musisz wielokrotnie słuchać nagrania lektora, nagrywać dane słowo i porównywać je z głosem lektora. Basic English nie ma ćwiczeń z wpisywaniem, dlatego powinieneś mieć na biurku zeszyt i trudnisjsze słowa wpisywać i porównywać litera po literze. Dobrze jest też… meć pod ręką słownik (drukowany, lub komputerowy, i sprawdzać znczenie słowek, które Ci się nie podobają. To bardzo waż…ne. Programy komputerowe zazwyczaj zawierają 2-3 znaczenia danego słowa, a w słowniku mozesz znaleźć ich kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt.

8. Gdy przerobie caly material z basic english to na koniec bedzie jakis test, ktory sprawdzi, czego sie nauczylem z tej bazy?


Nie ma automatycznego testu na zakończenie programu, ale jest moż…liwość wybrania takiego testu w opcjach. Nigdy z tego jednak nie korzystałem. Poprostu, po przerobieni całej bazy komputer przepytywał mnie po 3-5 razy z każ…dego słówka, a to dawało mi pewność, ż…e wszystkie znam.

Jeszcze kilka uwag, o które nie pytałeś.

1. Sesja programu składa się z 3 częśći:

a) powtórki słówek których się już… uczyłeś;
b) nowe słówka (te 10, o których pisałem);
c) "Final drill (powtórka słówek, które w danej sesji zostawły ocenione na 3 lub mniej). Zawsze powinieneś wykonywać wszystkie Oral drills.

2. Zasady oceniania - w każ…dej z tych części oceniać należ…y trochę wg innj logiki.

a) przy powtórkach należ…y oceniać w pełnej skali od 0-5, w instrukcji pakietu jest informacja ogólna jak to robić.
b) przy nowo wprowadzanych słówkach nie moż…na stawiać sobie ocen 0-2, to nie ma sensu jak moż…esz stawiać sobie 2 za słowo, które po raz pierwszy widzisz i słyszysz? Wydaj ocenę w zależ…ności od tego ile czasu uczyłeś się wymowy, czy potrafisz przepisać poprawnie dane słowo, czy bez patrzenia na ekran potrafisz powiedziec jego znaczenie. W tym przypadku nalezy korzystać ze skali 3-5, przy czym ilość trójek powinna wynośić nie więcej niż… 30%. od cen w punktach a i b zależ…ą terminy nastepnych powtórek.

c) W przypadku "Oral drills" istotne są tylko dwie oceny 3 - (chcę to słowo powtórzyć dzisiaj jeszcz raz) i 4 - (już… je znam i mam go dzisiaj dość). ;))
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: bejotka » 07 lut 2007, 18:36

Raczej razem, jeśli wydaje Ci się to duż…o zmniejsz do 5 ilość nowych irregular verbs.

W miarę nabywania doświadczenia te wielkosci moż…esz zmieniać. Np słówka - 15, gramatyka - 10, irregular verbs 5. W następnym roku nie będzie nowych IV, wtedy moż…esz uczyc się 20 nowych słówek i 15 ćwiczeń gramatycznych.
Waż…ne jest, ny codziennie wprowadzać tę samą ikość.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: bejotka » 08 lut 2007, 19:58

Basic English tak, ale Advanced English nie. To baza przewidziana do zapamiętania w 4 lata, a na utrwalanie potrzeba jeszcze conajmniej dwóch. Pamiętaj,ż…e ma ona 40.ooo elementw. Pytania i odpowiedzi są po angielsku, dlatego trzeba liczyć sie z tym, ż…e będziesz musiał nauczyć się ok. 60.000 wyraż…eń (niektóre pytania i odpowiedzi zamieniają się wzajemnie. Ale to nieważ…ne, waż…ne, ż…ebyś sie uczył codziennie i bardzo duż…o uwagi przykładał do poprawnej wymowy. Lepiej znać 1000 słówek, tak ż…eby rozumieć je na piśmie, usłyszane i ptrafić je wypowiedzieć niz byle jak znać 40.000.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: bejotka » 09 lut 2007, 17:54

To są dwa zupełnie róż…ne programy i nie moż…na ich porównywać, tak by dać w 100% dobrą i jednoznaczną odpowiedź. Początkujący więcej skoorzystają ucząc się słownictawa z PH, ale tu uwaga, jeśli zaczynasz naukę i masz zamiar rzetelnie podchodzić do nauki przerabiając nie tylko słówka, ale ucząc sie wymowy i znaczeń zdań przykładowych, to nauka z jednej części ("Słownictwo 1, 2" lub "Słownictwo 3,4" zajmie Ci 2-3 lat, w ż…adnym wypadku mniej.

Nauka z Audio Advanced English przy tempie 30- nowych wyraż…eń dziennie zajmie Ci 4-5 lat i będzie skuteczniejsza.

Pisząc te liczby mam na myśli kogoś na średnio-zaawansowanym poziomie znajomości angielskiego. Początkujący powinni dodać do tego ok. 2 lat.

Nie wierz bezmyślnie gościwi, który zdecydowanie odradzał Ci SM.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: bejotka » 09 lut 2007, 18:22

Skuteczność tego programu moż…na po raz pierwszy ocenić po co najmniej 3 miesiącach codziennej nauki. Osoby zachwycona nim już… po tygodniu lub bardzo go krytykujące po tak krótkim okresie czasu są mało niewiarygodne.

Oczywiście nie każ…dy musi go chwalić nawet po 3 latach nauki. Jest to jeden z wielu programów edukacyjnych i są ludzie, którym bardziej odpowiadają i bardziej podobają się inne programy. Nauka i jesj skuteczność zależ…y przecież… od wielu czynników. Jeden lubi uczyć się w ciszy, inny przy muzyce, jeden przy biurku, drugi w łóż…ku. To wszystko nie jest waż…ne, waż…na jest skuteczność nauki. Supermemo wymaga ż…elaznej dyscypliny i systematyczności. Trzeba się z nim uczyć codziennie, w soboty i niedziele oraz w Boż…e Narodzenie i Wielkanoc też…!

Trudno mi pisać o sobie, ale spróbuję. Zaczynałem bardzo dawno, pozdobyciu pierwszej informacji o tym programie. Przed tem znałem tylko eTeachera 1.3 i słyszałem o miniEuro.

Pierwsze wraż…enie przy pracy z Basic English było bardzo dobre, kolejne słówka znałem już… wcześniej dlatego przerobienie 100-150 słówek było ciekawym i satysfakcjonujacym doswiadczeniem, ale po tygodniu, gdy ilość powtórek rosła lawinowo, stało się czymś nieciekawym. Łatwo dobrze odpowiedzieć na 100 znanych już… słówek, znacznie trudniej na 300. Wtedy zacząłem myślec o przyczynach takiego stanu.Skąd sę bierze te 300 powtórek, ano program w powtórkach podaje nam słówka, na które odpowiedzieliśmy już…, raz, dwa, trzy i dziesięć. To właśnie powoduje takie ich narastanie. Wyzerowałem (zresetowałem) bazę i zacząłem już… przestrzegać dyscypliny 50 nowych słówek dziennie. Całość bazy przerobiłem dzięki temu w dwa miesiące, a powtarzałem ją w ciągu pół reku. Od tej pory trzymałem się tej ilości - 30 nowych słówek dziennie. Rzecz w tym, ż…e w instrukcji programu, autorzy napisałi, ż…e tę bazę mozna przerobić w miesiąc, a do tego ptrzeba wprowadzać 100 nowych słówek dziennie. No cóż… albo ja byłem taki tępy albo instrukcja kłamała. Ale moż…e to za ostre słowo, ze wzgledów marketingowych autorzy mieli prawo do pewnej przesady. Weź pod uwagę, ż…e w dobrym podręczniku na 3-4 lat nauki ilość słów waha się między 3, a 4 tysiace.

Później w miarę nabywania doświadczenia próbowałem z pełną swiadomością zwiekszać dzienny przerób udawało się, ale było to w czasach komputerów "milczących". Dzisiaj trudno to sobue wyobrazić, ale 2 lat temu komputer multimedialny kosztował niewiele mnie od samochodu.

Po wprowadzeniu moż…liwości obsługi dźwięku do programu SM okazało się, ż…e optymalną dla mnie iloscią nowych słówek jest 30 i to zalecam innym. Tyle też… trzeba się uczyc by Speedup! przerobic w 2 lata, a AudioAdvanced (z Extema) w 4.

Szybko jednak przeszedłem na nauke z własnych baz, jest o wiele skuteczniejsza, gdyż… pozwala uczyć się słowek tych, które sa najbardzij potrzebne i wtedy gdy są najbardziej potrzebne.

Nie mów, ż…e masz ogólnie słabą pamieć, masz ją tylko bardzo mało wytrenowaną. Po roku pracy z SuperMemo przekonasz się o tym sama.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: xeo » 09 lut 2007, 18:56

Słowa, które będą sprawiały Ci najwięcej kłopotów program oznaczy jako "leech" (pijawka), musisz wziąć takż…e pod uwagę, ż…e supermemo będzie Cię odpytywało najczęściej z tych słówek, które najgorzej pamiętasz, jest to jeden z elementów pracy z tym programem, który trzeba sobie uzmysłowić, aby się nie zniechęcić. Ten program jest tak zaprojektowany, ż…e powinien Cię o dane słówko zapytać wtedy, gdy ono ulatuje z pamięci (od tego są te wszystkie algorytmy) dlatego bardzo waż…na jest umiejętność prawidłowej i uczciwej samooceny, na podstawie której te wszystkie współczynniki są obliczane.

poczytaj tutaj
http://www.supermemo.pl/method.php

Powodzenia!
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: bejotka » 10 lut 2007, 7:22

... ale po paru dniach,tygodniach,miesiacach pewne juz zapomne, a komputer mi o nim juz nie wspomni, bo ocenilem go na wyzej niz 3, bo go w danym momencie ,,kucia,, umialem. Opowiedz mi o swojej nauce z nim i o tym czy on naprawde pomaga.


Program nie da Ci zapomnieć ż…adnego słowa, dlatego ż…e dla każ…dego wyznacza powtórki. Słowa ocenione w bież…ącej części mniej niż… na 4 bedą przypominane jeszcze w tej sesji, słowa ocenione wyż…ej zostaną przypomniane za kilka dni, tygodni, miesięcy, a nawet za kilka lat w zależ…ności od tego, która to jest powtórka, o swojej nauce z nm pisałem w innym miejscu. To naprawdę pomaga, jeśli tylko uczysz, a nie tylko klikasz.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: bejotka » 10 lut 2007, 8:17

Jak ja to lubię, piszesz kilka postów, prezentujesz dość logiczne, choć nie do końca słuszne podejście, ale nie chcesz być rozpoznawalny, boisz się zalogować. Żałosne.

Pięć lat uż…ywałeś SuperMemo "(wtedy, gdy nie było jeszcze Profesora Henry'ego)". Wierzę, uzywałeś, ale nie uczyłeś się z niego.

Ja też… uzywałem (ucząc się przy tym) Supermemo "(wtedy, gdy nie było jeszcze Profesora Henry'ego)".

Profesor Henry zainteresował mnie, gdy przeczytałem wywiad z jego autorem, który powiedział, ż…e za kilka lat napisze przy zastosowaniu sieci neuronowych program leoszy od SM. Nie uwierzyłem, ale kupiłem Program "Profesor Henry - Słownictwo 1.0". Wkrótce poznałem osobiście Pana Mariusza. Od tej pory byłem betatesterem wszystkich kolejnych wersji słownictwa, gramatyki i programu "Angielski At Onve". Obserwowałem z bliska każ…dą nową wersję profesora, coraz bardziej zbliż…ał sie do SM. Gramatyka stała się od pierwszej wersji najlepszym programem wspomagajacym naukę gramatyki, ostatnio pojawił sie na naszym rynku program "Angielski dla leniwych" Elzbiety Żółtak, który wspaniale uzupełnia Gramatykę PH ale jej nie zastępuje, ani wyprzedza.

Zgadzam się z Toba program "Profesor Henry - Słownictwo" dla początkujących moż…e wydawać się lepszy od SM, ale tylko dla początkujacych.

Niedawno w związku z 10-leciem istnienia tego programu na rynku zostałem poproszony o krótką opinię na temat tego programu, ukazała się z drobnymi skrótami w okolicznościowej gazetce Wydawnictwa Edgard. Napisałem tam, ż…e dla mnie to Wydawnictwo stało sie "No. one" na rynu programów wspomagających naukę języków. I tego bedę się trzymał, ale tylko w odniesieniu do "całokształtu".

Jeśli chodzi o słownictwo to mówiąc językiem sportowym SuperMemo "o pierś" wyprzedza PH.

SuperMemo pozwala w bardzo łatwy sposób tworzyc własne prawie profesjonalne bazy słówek i ćwiczeń gramatycznych. Jedną z takich baz mozesz pobrać z tej strony, inną z portalu www.ang.pl. Demonstracyjną bazę, będącą adaptacją PH znajdziesz na stronie www.anglista.pl. Wiele lat temu nakładem firmy SuperMemo World ukazał się pakiet zawierający ponad 200 baz uż…ytkowników SM. Nie znam ż…adnej bazy PH napisanej przez uż…ytkownika. A przezcież… PH też… umoż…liwia tworzenie własnych baz. Tylko jest to o wiele trudniejsze.

Program SM pozwala też… na bież…ące, w trakcie procesu nauli porawianie baz. Jest to ogromna zaletą, zwłaszcza w przypadku baz tworzonych przez uż…ytkowników, ale również… w przypadku baz firmowych moze okazać się bardzo przydatne. Kilka dni temu bawiąc się programem "PH Słwnictwo 1,2 " znalazłem, na szczęście w pytaniu, literówkę zamast ")" było "))". Nie wiem jak to poprawić, nie potrafię też… znaleźć w tej chwili tej pozycji. Oczywiście znajdę ja w powtórkach, ale kiedy? W przypadku takiego samego błędu w SM sprawa byłaby banalna "Ctrl+E" + Del lub Backspave i ESC.

Zaczynając naukę ze słownictwem 1,2 w gimnazjum moż…na się dobrze przygotować pod tym wzgledem do matury (na 100 %) ale co ma robic trochę bardziej leniwy kandydat na maturzystę, kuć 100-200 słówek dziennie z PH. O nie! O wiele lepiej będzie jeśli skorzysta z SM i stworzy bazę na podstawie rozdziałÓw "Word Bank" i "Functions Bank" Repetytorium Oxfordu. Baza taka, będzie zawierała ok 3.500 słówek i wyraż…eń, najbardziej przydatnych do egzaminu dojrzałości, moim zdaniem bedzie też… lepsza do większości firmowych baz SM (jeśli uda się ją udźwiękowić w 100 procentach, w 50 potrafie sam.

Większość uzytkowników programów edukacyjnych, do których zaliczam i Ciebie, wyobraż…a sobie, ż…e program NAUCZY ICH ANGIELSKIEGO, otóż… to jest tza "góralkso prawda". Program tylko pomaga w tej nauce, student (lub uczeń) nauczyć musi się sam.

I jeszcze jedna sprawa. W 2 lata po zaliczeniu lektoratu z angielskiego musiałem przeczytać książ…ke po angielsku. To był koszmar, na każ…dej stronie było 50-100 słów, których nie znałem albo które miały zupełnie inne znaczenie od tego poznanego na lektoracie. Praca ze słownikiem trochę pomagała, ale na 3 stronie musiałem sprawdzać słowa, które były na pierwszej, nie chciałbym jeszcze raz tak czytać.

Dzisiaj postępuje inaczej. Otwieram SuperMemo i słownik na płycie CD (najbardziej nadaje się do tego słownik Collinsa yyydany przez YDP), niezane słowa sprawdzam i wprowadzam do bazy SM. Po wprowadzeniu 20 nowych słówek, przerywam czytanie i uczę się ich z SM. Po czym wracam do czytania. Dziś już… muszę sprawdać 3-10 słow na stronie, a często nie ma takich na kilku stronach.

Czy potrafisz zrobić coś takiego ze Słownictwem PH?

Nie chcę Ci zabierać prawa do własnego zdania, ale nie zabieraj z takim uporem jednego, jedynego zdania, ż…e istnieje tylko jeden dobry program, ż…e PH jest lepszy od SM. Sa to równorzedne programy, przeznaczone dla trochę innych uż…ytkowników i przydatne w trochę innych sytuacjach. mam prawie wszystkie programy PH z "Angielski na 6" włącznie, kazdy z nich cenię, ale ludzim pytajacym o to, który program edukacuyjny wybrać radzę w zależ…ności od ich potrzeb, częstio radzę i PH i SM.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: bejotka » 10 lut 2007, 12:03

Nigdy i nigdzie nie napisałem, ż…e należ…y się uczyć z jednym i tylko jednym programem. Bardzo skuteczną moż…e być nauka, taka jak propnujesz słówka z SuperMemo a gramatyka z PH. Ale dlaczego nie spróbować bardziej konsekwentnie słówka z PH - Słownictwo, gramatyka z PH Gramatyka i Rozumienie ze słuchu i konwersacje z PH - Rozumienie ze słuchu i konwersacje. Dodatkowo wnuka moż…esz uczyć z "Angielski na 6+".
Własnie dlatego cenię Wydawnictwo Edgard, ż…e stworzyło bardzo szerokie spektrum oprogramowania wspomagającego naukę języków.

Żałosne jest sprowadzanie działalności tej firmy jedynie do porównywania dwóch programów.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: bejotka » 03 maja 2007, 7:40

Taka zamiana jest moż…liwa tylko dla bazy Basic English z pakietu EXTREME English. Znajdujący się w tym pakiecie instalator pozwala na instalację bazy, w bodajż…e 6 wersjach językowych, oraz dwóch wersjach wymowy.

Przeczytaj uważ…nie instrukcję tego pakietu.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: bejotka » 03 maja 2007, 9:34

Program SM ma kilka poziomów zaawansowania, jeśli pracujesz na poziomie "beginner" to rzeczywiście prawie ż…adne opcje nie są Ci dostępne. Przejdź na poziom "Level professional", wtedy otrzymasz dostęp do wszystkich moż…liwości programu.

Oczywiście dostęp do tych opcji będzie inny niż… w PH, ale m.in. na tym polega urok nauki z róż…nymi programami komputerowymi.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: bejotka » 04 maja 2007, 7:32

Tak, przerobiłem i dlatego napisałem Ci swoje zdanie i poolecilłem Profesora Henry'ego zamiast supermemo.


To jest już… zwykłe kłamstwo. Jedna z baz pakietu - Advanced English liczy sobie 40.000 elementów. Do jej przerobienia potrzeba co najmniej 4 lat, a pakiet znajduje się na rynku dopiero półtora roku. Oczywiście mogłeś ją przejrzeć bez powtórek, ale to ma niewiele wspólnego z nauką, nic dziwnego, ż…e sporo słówek znasz tylko biernie, z pewnością jeszcze więcej po prostu nie pamiętasz bowiem nie uczyłeś się, tylko "oglądałeś obrazki".
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: bejotka » 06 maja 2007, 12:33

Instrukcja obsługi jest w oryginalnym pakiecie. Jeśli kupiłeś na giełdzie lub od kolegi upomnij się o ksero instrukcji.

Jeśli pracujesz w trybie professional w każ…dej sesji masz 3 etapy:

1. powtórki wcześniej wprowadzonych słówek;
2. nowe słówka;
3 tzw "Final drills" czyli ponowne sprawdzenie słówek, które w danym dniu oceniłeś niż…ej na mniej 4.

BARDZO WAż…NA UWAGA:

Każ…dego dnia musisz przerobić wszystkie ćwiczenia z etapów 1 i 3 (wprowadzanie nowych słówek moż…na pominąć jeśli ilość powtórek przekracza twoją wytrzymałość.

Wersję programu zawsze mozna zmienić, poszperaj tylko w pomocy albo poszukaj na stronie producenta.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: xeo » 14 maja 2007, 16:16

Dokładnie tak będzie. Masz dwie opcje:
1) zacisnąć zęby i przebrnąć przez to
2) skorzystać z opcji "mercy",która rozłoż…y powtórki na nowo
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: ada1212 » 13 lut 2020, 19:37

Kilka miesięcy temu chodziłam do szkoły jezykowej i szukałam różnych programów do nauki języka. Zauważyłam, że bardzo dużo osób chodzi na takie zajęcia w celu zabicia czasu. Od jakiegoś czasu przerzuciłam się na naukę języka w domu i u mnie sprawdza się NAUKA ANGIELSKIEGO METODĄ WAŁKOWANIA - zawsze miałam problem z nauką słownictwa a teraz do największego lesera ta metoda trafia!
Warto sobie o tej meotdzie przeczytać i spokojnie można się uczyć języka angielskiego w domu bez wychodzenia z domu i wydawania czasami krocia na prywatne lekcje z lektorem bądź szkołę językową..

Na szczęście zmiarkowałam się w porę, bo mam znajomych którzy chodzą do szkół językowych po kilka lat a efektów brak!! To przerażające, ale to dorośli i świadomi ludzie.
ada1212
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:56

Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: ScottPutski » 15 paź 2020, 15:15

Program super memo to jest wspaniała sprawa. Kocham z niego regularnie korzystać!
___________________________________________
Dyplomowe prace z fizjoterapii - blog
Awatar użytkownika
ScottPutski
junior fellow
 
Posty: 186
Rejestracja: 08 lut 2019, 11:21


Re: nauka z supermemo extreme english

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 5:33

http://audiobookkeeper.ruhttp://cottagenet.ruhttp://eyesvision.ruhttp://eyesvisions.comhttp://factoringfee.ruhttp://filmzones.ruhttp://gadwall.ruhttp://gaffertape.ruhttp://gageboard.ruhttp://gagrule.ruhttp://gallduct.ruhttp://galvanometric.ruhttp://gangforeman.ruhttp://gangwayplatform.ruhttp://garbagechute.ruhttp://gardeningleave.ruhttp://gascautery.ruhttp://gashbucket.ruhttp://gasreturn.ruhttp://gatedsweep.ruhttp://gaugemodel.ruhttp://gaussianfilter.ruhttp://gearpitchdiameter.ru
http://geartreating.ruhttp://generalizedanalysis.ruhttp://generalprovisions.ruhttp://geophysicalprobe.ruhttp://geriatricnurse.ruhttp://getintoaflap.ruhttp://getthebounce.ruhttp://habeascorpus.ruhttp://habituate.ruhttp://hackedbolt.ruhttp://hackworker.ruhttp://hadronicannihilation.ruhttp://haemagglutinin.ruhttp://hailsquall.ruhttp://hairysphere.ruhttp://halforderfringe.ruhttp://halfsiblings.ruhttp://hallofresidence.ruhttp://haltstate.ruhttp://handcoding.ruhttp://handportedhead.ruhttp://handradar.ruhttp://handsfreetelephone.ru
http://hangonpart.ruhttp://haphazardwinding.ruhttp://hardalloyteeth.ruhttp://hardasiron.ruhttp://hardenedconcrete.ruhttp://harmonicinteraction.ruhttp://hartlaubgoose.ruhttp://hatchholddown.ruhttp://haveafinetime.ruhttp://hazardousatmosphere.ruhttp://headregulator.ruhttp://heartofgold.ruhttp://heatageingresistance.ruhttp://heatinggas.ruhttp://heavydutymetalcutting.ruhttp://jacketedwall.ruhttp://japanesecedar.ruhttp://jibtypecrane.ruhttp://jobabandonment.ruhttp://jobstress.ruhttp://jogformation.ruhttp://jointcapsule.ruhttp://jointsealingmaterial.ru
journallubricator.ruhttp://juicecatcher.ruhttp://junctionofchannels.ruhttp://justiciablehomicide.ruhttp://juxtapositiontwin.ruhttp://kaposidisease.ruhttp://keepagoodoffing.ruhttp://keepsmthinhand.ruhttp://kentishglory.ruhttp://kerbweight.ruhttp://kerrrotation.ruhttp://keymanassurance.ruhttp://keyserum.ruhttp://kickplate.ruhttp://killthefattedcalf.ruhttp://kilowattsecond.ruhttp://kingweakfish.ruhttp://kinozones.ruhttp://kleinbottle.ruhttp://kneejoint.ruhttp://knifesethouse.ruhttp://knockonatom.ruhttp://knowledgestate.ru
http://kondoferromagnet.ruhttp://labeledgraph.ruhttp://laborracket.ruhttp://labourearnings.ruhttp://labourleasing.ruhttp://laburnumtree.ruhttp://lacingcourse.ruhttp://lacrimalpoint.ruhttp://lactogenicfactor.ruhttp://lacunarycoefficient.ruhttp://ladletreatediron.ruhttp://laggingload.ruhttp://laissezaller.ruhttp://lambdatransition.ruhttp://laminatedmaterial.ruhttp://lammasshoot.ruhttp://lamphouse.ruhttp://lancecorporal.ruhttp://lancingdie.ruhttp://landingdoor.ruhttp://landmarksensor.ruhttp://landreform.ruhttp://landuseratio.ru
http://languagelaboratory.ruhttp://largeheart.ruhttp://lasercalibration.ruhttp://laserlens.ruhttp://laserpulse.ruhttp://laterevent.ruhttp://latrinesergeant.ruhttp://layabout.ruhttp://leadcoating.ruhttp://leadingfirm.ruhttp://learningcurve.ruhttp://leaveword.ruhttp://machinesensible.ruhttp://magneticequator.ruhttp://magnetotelluricfield.ruhttp://mailinghouse.ruhttp://majorconcern.ruhttp://mammasdarling.ruhttp://managerialstaff.ruhttp://manipulatinghand.ruhttp://manualchoke.ruhttp://medinfobooks.ruhttp://mp3lists.ru
http://nameresolution.ruhttp://naphtheneseries.ruhttp://narrowmouthed.ruhttp://nationalcensus.ruhttp://naturalfunctor.ruhttp://navelseed.ruhttp://neatplaster.ruhttp://necroticcaries.ruhttp://negativefibration.ruhttp://neighbouringrights.ruhttp://objectmodule.ruhttp://observationballoon.ruhttp://obstructivepatent.ruhttp://oceanmining.ruhttp://octupolephonon.ruhttp://offlinesystem.ruhttp://offsetholder.ruhttp://olibanumresinoid.ruhttp://onesticket.ruhttp://packedspheres.ruhttp://pagingterminal.ruhttp://palatinebones.ruhttp://palmberry.ru
http://papercoating.ruhttp://paraconvexgroup.ruhttp://parasolmonoplane.ruhttp://parkingbrake.ruhttp://partfamily.ruhttp://partialmajorant.ruhttp://quadrupleworm.ruhttp://qualitybooster.ruhttp://quasimoney.ruhttp://quenchedspark.ruhttp://quodrecuperet.ruhttp://rabbetledge.ruhttp://radialchaser.ruhttp://radiationestimator.ruhttp://railwaybridge.ruhttp://randomcoloration.ruhttp://rapidgrowth.ruhttp://rattlesnakemaster.ruhttp://reachthroughregion.ruhttp://readingmagnifier.ruhttp://rearchain.ruhttp://recessioncone.ruhttp://recordedassignment.ru
http://rectifiersubstation.ruhttp://redemptionvalue.ruhttp://reducingflange.ruhttp://referenceantigen.ruhttp://regeneratedprotein.ruhttp://reinvestmentplan.ruhttp://safedrilling.ruhttp://sagprofile.ruhttp://salestypelease.ruhttp://samplinginterval.ruhttp://satellitehydrology.ruhttp://scarcecommodity.ruhttp://scrapermat.ruhttp://screwingunit.ruhttp://seawaterpump.ruhttp://secondaryblock.ruhttp://secularclergy.ruhttp://seismicefficiency.ruhttp://selectivediffuser.ruhttp://semiasphalticflux.ruhttp://semifinishmachining.ruhttp://spicetrade.ruhttp://spysale.ru
http://stungun.ruhttp://tacticaldiameter.ruhttp://tailstockcenter.ruhttp://tamecurve.ruhttp://tapecorrection.ruhttp://tappingchuck.ruhttp://taskreasoning.ruhttp://technicalgrade.ruhttp://telangiectaticlipoma.ruhttp://telescopicdamper.ruhttp://temperateclimate.ruhttp://temperedmeasure.ruhttp://tenementbuilding.rutuchkashttp://ultramaficrock.ruhttp://ultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości