CPE na A

Wszystko o egzaminie CPE - Certificate of Proficiency in English

CPE na A

Postautor: Gość » 09 kwie 2008, 20:52

Czy to jest w ogóle moż…liwe ?
Gość
 


Re: CPE na A

Postautor: Gość » 10 kwie 2008, 22:09

Są osoby, które zdały na A więc na pewno jest to moż…liwe, ale najlepiej niech same się wypowiedzą jak to zrobili.....
Gość
 

Re: CPE na A

Postautor: ladystockbroker » 17 maja 2008, 10:15

Jasne, ż…e moż…liwe. Jak to zrobili? Zapewne przez lata ci꿅kiej pracy; zapewne mogły im pomóc graniczące z obsesją i nerwicą natręctw zachowania, takie jak wstawanie o pierwszej w nocy, ż…eby sprawdzić słówko w słowniku (naprawdę nikt oprócz mnie nie budzi się w środku nocy, zastanawiając się, jak powiedzieć "lewarek" po angielsku?), ale do tego trzeba być prawdziwym pasjonatem, a ci, dla których angielski jest tylko narzędziem pracy ("bo CPE się przyda, jak będę pracował gdzieś tam"), niestety muszą ślęczeć nad książ…ką. Długo i namiętnie. Przeczytać "Ulyssesa" po angielsku. Słuchać brytyjskiego/amerykańskiego radia. ZAWSZE wyłączać napisy, oglądając filmy na DVD. Kiedy nie moż…na ich wyłączyć, starać się nie zwracać na nie uwagi. Fascynować się tym, jak dane zdanie powiedziałby Teksańczyk, a jak 17-latek z Dundee. Robić stare testy - niewątpliwie, nuuuudy, ale to naprawdę pomaga. Od czasu do czasu zajrzeć do jakiegoś podręcznika. Przeczytać kolejną książ…kę, wypisać wszystkie nowe słówka (choćby miały zając cały 60-kartkowy zeszyt) i po kolei się ich uczyć. Zwracać uwagę na niuanse. Upewnić się, czy aby na pewno znamy wszystkie konstrukcje gramatyczne (konstrukcja z "lest"?). Śpiewać pod prysznicem najbardziej popierniczone piosenki i pamiętać, ż…e jeśli Bob Dylan napisał "she don't", to nie znaczy, ż…e moż…emy powiedzieć to samo na egzaminie. Wyczuwać róż…nicę między językiem pubowym a językiem akademickim - uż…ywanie nieodpowiedniego do sytuacji języka jest chyba największą bolączką osób zdających FCE i CAE ("jak powiem "stuff" albo "whatever", to to będzie takie zajebiście amerykańskie"), a my na poziomie CPE powinniśmy już… tego unikać (pamiętajmy, ż…e dzieciaki z Eton zupełnie innego języka uż…ywają w szkole, a innego na podwórku, i co najlepsze, potrafią płynnie przełączać się z jednego na drugie).

Tak naprawdę nie ma jednoznacznego przepisu na papierek z literką A. Prawda jest taka, ż…e jak się tego języka nie kocha (bezinteresownie, głęboko, wręcz oddańczo), to do zdania CPE na A potrzeba naprawdę duuuż…o szczęścia i dobrych układów z tym facetem na górze. Panem Bogiem, znaczy się.
ladystockbroker
junior fellow
 
Posty: 101
Rejestracja: 06 maja 2008, 9:02

Re: CPE na A

Postautor: Gość » 29 cze 2008, 8:36

co do tego co powiedziala kolezanka.pozwole sobie tak Cie nazwac. jestem n-lem ang.od paru lat siedze w anglii i szlifuje angielski.oczywiscie mam zdany Prof. to co piszesz jest zupelna prawda.masz racje.nastawienie do nauki jezyka jest niezbedne. u gotta live i breathe it.pamietam jak lazilem za wykladowcami i ich molestowalem a czemu tak , a co to jest , a po co. od ponad 15 lat ucze sie jezyka, wkladam w niego zycie i moje serce.jest na 1szym miejscu.na pytanie czy mozna zdac ? mozna !!! mam kolege z kurpii ktory jest niezwykle inteligentny , madry i oczytany. dla nieog jezyka to narzedzie pracy.zdany prof na A.po prostu.with flyin colorz. nutthin mo nutthin less. jesli ktos chce zdac to zda . pytanie tylko czy bedzie chcial i czy stworzy ku temu idealne warunki
Gość
 

Re: CPE na A

Postautor: krzysiek55 » 03 lut 2012, 5:23

Jak chcesz dobrze zdać CPE to zapisz się do dobrej szkoły. Ja polecam TFLS w Warszawie. Pozdrawiam
krzysiek55
 

Re: CPE na A

Postautor: tynios » 07 lut 2012, 1:56

zgadzam się z powyż…szą opinią. Chodziłem do TFLS na kurs do GMAT. Świetnie przygotowali mnie do egzaminu. Bardzo dobry kurs.
tynios
 

Re: CPE na A

Postautor: stock » 02 mar 2012, 2:07

dokładnie. Ja chodziłam do TFLS na kurs do CPE. Moge powiedziec ż…e szkoła wie co robi i dlatego jest tak długo na rynku. Bardzo dobrze przygotowuja do egzaminu. dzięi temu ne ma takiego stresu na egzaminie. Dobra szkoła z tradycjami.
stock
 

Re: CPE na A

Postautor: Gość » 05 mar 2012, 20:57

No i się marketingowcy tej szkoły językowej odezwali :D
Gość
 

Re: CPE na A

Postautor: Gość » 12 mar 2012, 18:55

Anonymous pisze:No i się marketingowcy tej szkoły językowej odezwali :D

100% racji. TFLS nawet sprzętu dobrego nie ma, o kserówki trzeba błagać- koszta, nauczyciele też… róż…ni... Wiedza to nie wszystko, trzeba umieć ją przekazać. I to by było na tyle.
Gość
 

Re: CPE na A

Postautor: Ania_30 » 15 wrz 2012, 10:34

Moja siostra chwali bo była w TFLS na kursie przygotowawczym do FCE i zdała. A kserówki oddała mi bo jej nie są potrzebne, i wcale nie błagała...
Teraz ja się zapisze i ocenie :)
Ania_30
 

Ludzie, do tego nie trzeba latami "ślęczeć" nad ks

Postautor: banterer » 19 wrz 2012, 14:29

...o ile będziecie mieć pozytywne nastawienie i polubicie te książ…ki i zaczniecie ż…yć językiem, chłonąc go w każ…dej chwili, to nauka takiego angielskiego moż…e Wam zająć tylko np. 4 a nie 15 lat. Bierzcie przykład z poliglotów, których spotkać moż…na na YT, FB, piszących blogi, udzielających się na forach jak How-To-Learn-Any-Language: Luca Lampariello, Richard Simcott, Susanna Zaraysky, Steve Kaufmann, Donnovan Nagel, Benny the Irish Polyglot, prof. Alexander Arguelles i wielu, wielu innych... do tego naprawdę nie trzeba się urodzić z jakimś specjalnym talentem językowym! :spoko:
banterer
 

Przestańcie...

Postautor: banterer » 19 wrz 2012, 14:38

...liczyć na to, ż…e ktoś Was nauczy języka. Języka uczycie się sami. Wyjdźcie poza ramy społeczne i przestańcie wierzyć, ż…e do nauki języków obcych potrzebne Wam są szkoły językowe - moż…ecie to zrobić sami! Wszystko zależ…y od Waszej motywacji i wewnętrznej dyscypliny. Sami moż…ecie zadecydować w jakim zakresie, w jaki sposób i w jakim wymiarze godzinowym chcecie i moż…ecie się uczyć języka. Wystarczy chcieć - chcecie, by ktoś Wam sprawdzał prace pisemne? Istnieją strony internetowe, gdzie robią to native speakerzy z własnej dobrej woli! Chcielibyście mieć okazję z kimś porozmawiać? Przełamcie nieśmiałość i uż…yjcie Skype'a - moż…ecie znaleźć zarówno towarzyszy nauki jak i zadzwonić do native speakera i porozmawiać z nim, o czymkolwiek chcecie. Macie problemy ze "słuchaniem"? Słuchajcie podcastów z transkrypcją! Wszystko jest moż…liwe! :)
banterer
 

Re: CPE na A

Postautor: zeberka » 09 paź 2012, 19:38

Chęć do nauki jest najważ…niejsza. Wiedza sama nie wejdzie do głowy, trzeba ci꿅ko pracować ż…eby nauczyć się języka obcego a bez chęci i motywacji to nici z tego. A jeśli samodzielna nauka nie skutkuje to ja takż…e polecam szkołę TFLS. Chodziłam tam na kurs włoskiego, naprawdę warto.
zeberka
 

Re: CPE na A

Postautor: rigger6 » 25 lut 2013, 17:39

Dokładnie :) sama wiedza ne wejdzie do głowy nawet jak zapiszesz sie do szkoły to zaden nauczyciel nie otworzy głowy i wsypie wiedze. Trzeba duzo wysiłku i checi. Ale oprocz tego tez warto robić to pod okiem fachowca ktory nakieruje, podpowie i sprawdzi wiedzę. Ja też… chodziłam do TFLS i moge akurat ta szkołę polecić. Mają dobrą kadrę

zeberka pisze:Chęć do nauki jest najważ…niejsza. Wiedza sama nie wejdzie do głowy, trzeba ci꿅ko pracować ż…eby nauczyć się języka obcego a bez chęci i motywacji to nici z tego. A jeśli samodzielna nauka nie skutkuje to ja takż…e polecam szkołę TFLS. Chodziłam tam na kurs włoskiego, naprawdę warto.
rigger6
 

Re: CPE na A

Postautor: ali888 » 26 maja 2014, 18:12

Tez tak sie nad tym zastanawiam. Zdałem FCE, CAE a teraz czas na CPE... Zawsze chodzilem przed egzaminem na kurs przygotowawczy do szkoły TFLS wiec pewnie w tym roku tez mnie to czeka.
ali888
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2014, 17:39

Re: CPE na A

Postautor: Radomilaeu94 » 01 sie 2014, 22:08

Znajoma z czasów szkoły jest amerykanką z pochodzenia, jej ojciec mówi w domu wyłącznie po angielsku, bo polskiego nie zna. Urodziła się w Polsce, dlatego zdawała CPE. Nigdzie na kurs dodatkowy nie poszła, ale zdała na A. Przygotowywała się ok. 2,5 roku. Nawet native moż…e mieć problem z takim egzaminem ;)

____________________
Zapraszamy na rewię taniochy http://anulka88.blogx.pl/ zajrzyj!
Radomilaeu94
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2014, 21:58

Re: CPE na A

Postautor: Grikkos » 18 maja 2016, 12:25

A co dają te certyfikaty... jak ktoś potrafi rozmawiać biegle to wystarczy. Będzie miał okazję to udowodnić w akcji. :)
Grikkos
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:10

Re: CPE na A

Postautor: duyenkull » 21 lis 2016, 14:14

Tez tak sie nad tym zastanawiam. Zdałem FCE, CAE a teraz czas na CPE... Zawsze chodzilem przed egzaminem na kurs przygotowawczy do szkoły TFLS wiec pewnie w tym roku tez mnie to czeka.
duyenkull
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2016, 13:10

Re: CPE na A

Postautor: malkovich25 » 13 mar 2019, 11:01

Szukałem tej informacji przez długi czas, byłem bardzo zaskoczony, gdy ją znalazłem tutaj.
192.168.1.1
Ostatnio zmieniony 26 sty 2020, 11:09 przez malkovich25, łącznie zmieniany 1 raz.
malkovich25
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2019, 10:55

Re: CPE na A

Postautor: teenashah » 02 lip 2019, 10:06

I was reading the provided article with a great interest! This post is useful and informative
free gift cards codes generator and free gift cards codes generator and free gift cards codes generator and online video downloader
teenashah
greenhorn
 
Posty: 54
Rejestracja: 02 lip 2019, 9:26

Re: CPE na A

Postautor: leveimulta » 01 sie 2019, 19:46

dokładnie. Ja chodziłam do TFLS na kurs do CPE. Moge powiedziec ż…e szkoła wie co robi i dlatego jest tak długo na rynku. Bardzo dobrze przygotowuja do egzaminu. dzięi temu ne ma takiego stresu na egzaminie. Dobra szkoła z tradycjami.
https://leveimulta.com.br/detran/como-r ... -transito/
Ostatnio zmieniony 01 sie 2019, 19:48 przez leveimulta, łącznie zmieniany 2 razy.
leveimulta
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2019, 21:36

Re: CPE na A

Postautor: leveimulta » 01 sie 2019, 19:47

Szukałem tej informacji przez długi czas, byłem bardzo zaskoczony, gdy ją znalazłem tutaj.
192.168.1.1

[url]https://leveimulta.com.br/detran/como-r ... nsito/[url]
leveimulta
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2019, 21:36

Re: CPE na A

Postautor: leveimulta » 01 sie 2019, 19:49

A co dają te certyfikaty... jak ktoś potrafi rozmawiać biegle to wystarczy. Będzie miał okazję to udowodnić w akcji. :)
https://leveimulta.com.br/detran/como-r ... -transito/
leveimulta
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2019, 21:36


Re: CPE na A

Postautor: ChokeSlam » 16 lut 2021, 13:43

NA pewno zdanie CPE na A jest możliwe. Wszystko jest tylko kwestią samozaparcia moim zdaniem!!!
_____________________________
Pisanie prac magisterskich - Informatyka
Awatar użytkownika
ChokeSlam
junior fellow
 
Posty: 396
Rejestracja: 06 lut 2019, 10:53


Re: CPE na A

Postautor: vlord » 29 maja 2022, 7:23

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości