CPE na A

Wszystko o egzaminie CPE - Certificate of Proficiency in English

CPE na A

Postautor: Gość » 09 kwie 2008, 20:52

Czy to jest w ogóle moż…liwe ?
Gość
 


Re: CPE na A

Postautor: Gość » 10 kwie 2008, 22:09

Są osoby, które zdały na A więc na pewno jest to moż…liwe, ale najlepiej niech same się wypowiedzą jak to zrobili.....
Gość
 

Re: CPE na A

Postautor: ladystockbroker » 17 maja 2008, 10:15

Jasne, ż…e moż…liwe. Jak to zrobili? Zapewne przez lata ci꿅kiej pracy; zapewne mogły im pomóc graniczące z obsesją i nerwicą natręctw zachowania, takie jak wstawanie o pierwszej w nocy, ż…eby sprawdzić słówko w słowniku (naprawdę nikt oprócz mnie nie budzi się w środku nocy, zastanawiając się, jak powiedzieć "lewarek" po angielsku?), ale do tego trzeba być prawdziwym pasjonatem, a ci, dla których angielski jest tylko narzędziem pracy ("bo CPE się przyda, jak będę pracował gdzieś tam"), niestety muszą ślęczeć nad książ…ką. Długo i namiętnie. Przeczytać "Ulyssesa" po angielsku. Słuchać brytyjskiego/amerykańskiego radia. ZAWSZE wyłączać napisy, oglądając filmy na DVD. Kiedy nie moż…na ich wyłączyć, starać się nie zwracać na nie uwagi. Fascynować się tym, jak dane zdanie powiedziałby Teksańczyk, a jak 17-latek z Dundee. Robić stare testy - niewątpliwie, nuuuudy, ale to naprawdę pomaga. Od czasu do czasu zajrzeć do jakiegoś podręcznika. Przeczytać kolejną książ…kę, wypisać wszystkie nowe słówka (choćby miały zając cały 60-kartkowy zeszyt) i po kolei się ich uczyć. Zwracać uwagę na niuanse. Upewnić się, czy aby na pewno znamy wszystkie konstrukcje gramatyczne (konstrukcja z "lest"?). Śpiewać pod prysznicem najbardziej popierniczone piosenki i pamiętać, ż…e jeśli Bob Dylan napisał "she don't", to nie znaczy, ż…e moż…emy powiedzieć to samo na egzaminie. Wyczuwać róż…nicę między językiem pubowym a językiem akademickim - uż…ywanie nieodpowiedniego do sytuacji języka jest chyba największą bolączką osób zdających FCE i CAE ("jak powiem "stuff" albo "whatever", to to będzie takie zajebiście amerykańskie"), a my na poziomie CPE powinniśmy już… tego unikać (pamiętajmy, ż…e dzieciaki z Eton zupełnie innego języka uż…ywają w szkole, a innego na podwórku, i co najlepsze, potrafią płynnie przełączać się z jednego na drugie).

Tak naprawdę nie ma jednoznacznego przepisu na papierek z literką A. Prawda jest taka, ż…e jak się tego języka nie kocha (bezinteresownie, głęboko, wręcz oddańczo), to do zdania CPE na A potrzeba naprawdę duuuż…o szczęścia i dobrych układów z tym facetem na górze. Panem Bogiem, znaczy się.
ladystockbroker
junior fellow
 
Posty: 101
Rejestracja: 06 maja 2008, 9:02

Re: CPE na A

Postautor: Gość » 29 cze 2008, 8:36

co do tego co powiedziala kolezanka.pozwole sobie tak Cie nazwac. jestem n-lem ang.od paru lat siedze w anglii i szlifuje angielski.oczywiscie mam zdany Prof. to co piszesz jest zupelna prawda.masz racje.nastawienie do nauki jezyka jest niezbedne. u gotta live i breathe it.pamietam jak lazilem za wykladowcami i ich molestowalem a czemu tak , a co to jest , a po co. od ponad 15 lat ucze sie jezyka, wkladam w niego zycie i moje serce.jest na 1szym miejscu.na pytanie czy mozna zdac ? mozna !!! mam kolege z kurpii ktory jest niezwykle inteligentny , madry i oczytany. dla nieog jezyka to narzedzie pracy.zdany prof na A.po prostu.with flyin colorz. nutthin mo nutthin less. jesli ktos chce zdac to zda . pytanie tylko czy bedzie chcial i czy stworzy ku temu idealne warunki
Gość
 

Re: CPE na A

Postautor: krzysiek55 » 03 lut 2012, 5:23

Jak chcesz dobrze zdać CPE to zapisz się do dobrej szkoły. Ja polecam TFLS w Warszawie. Pozdrawiam
krzysiek55
 

Re: CPE na A

Postautor: tynios » 07 lut 2012, 1:56

zgadzam się z powyż…szą opinią. Chodziłem do TFLS na kurs do GMAT. Świetnie przygotowali mnie do egzaminu. Bardzo dobry kurs.
tynios
 

Re: CPE na A

Postautor: stock » 02 mar 2012, 2:07

dokładnie. Ja chodziłam do TFLS na kurs do CPE. Moge powiedziec ż…e szkoła wie co robi i dlatego jest tak długo na rynku. Bardzo dobrze przygotowuja do egzaminu. dzięi temu ne ma takiego stresu na egzaminie. Dobra szkoła z tradycjami.
stock
 

Re: CPE na A

Postautor: Gość » 05 mar 2012, 20:57

No i się marketingowcy tej szkoły językowej odezwali :D
Gość
 

Re: CPE na A

Postautor: Gość » 12 mar 2012, 18:55

Anonymous pisze:No i się marketingowcy tej szkoły językowej odezwali :D

100% racji. TFLS nawet sprzętu dobrego nie ma, o kserówki trzeba błagać- koszta, nauczyciele też… róż…ni... Wiedza to nie wszystko, trzeba umieć ją przekazać. I to by było na tyle.
Gość
 

Re: CPE na A

Postautor: Ania_30 » 15 wrz 2012, 10:34

Moja siostra chwali bo była w TFLS na kursie przygotowawczym do FCE i zdała. A kserówki oddała mi bo jej nie są potrzebne, i wcale nie błagała...
Teraz ja się zapisze i ocenie :)
Ania_30
 

Ludzie, do tego nie trzeba latami "ślęczeć" nad ks

Postautor: banterer » 19 wrz 2012, 14:29

...o ile będziecie mieć pozytywne nastawienie i polubicie te książ…ki i zaczniecie ż…yć językiem, chłonąc go w każ…dej chwili, to nauka takiego angielskiego moż…e Wam zająć tylko np. 4 a nie 15 lat. Bierzcie przykład z poliglotów, których spotkać moż…na na YT, FB, piszących blogi, udzielających się na forach jak How-To-Learn-Any-Language: Luca Lampariello, Richard Simcott, Susanna Zaraysky, Steve Kaufmann, Donnovan Nagel, Benny the Irish Polyglot, prof. Alexander Arguelles i wielu, wielu innych... do tego naprawdę nie trzeba się urodzić z jakimś specjalnym talentem językowym! :spoko:
banterer
 

Przestańcie...

Postautor: banterer » 19 wrz 2012, 14:38

...liczyć na to, ż…e ktoś Was nauczy języka. Języka uczycie się sami. Wyjdźcie poza ramy społeczne i przestańcie wierzyć, ż…e do nauki języków obcych potrzebne Wam są szkoły językowe - moż…ecie to zrobić sami! Wszystko zależ…y od Waszej motywacji i wewnętrznej dyscypliny. Sami moż…ecie zadecydować w jakim zakresie, w jaki sposób i w jakim wymiarze godzinowym chcecie i moż…ecie się uczyć języka. Wystarczy chcieć - chcecie, by ktoś Wam sprawdzał prace pisemne? Istnieją strony internetowe, gdzie robią to native speakerzy z własnej dobrej woli! Chcielibyście mieć okazję z kimś porozmawiać? Przełamcie nieśmiałość i uż…yjcie Skype'a - moż…ecie znaleźć zarówno towarzyszy nauki jak i zadzwonić do native speakera i porozmawiać z nim, o czymkolwiek chcecie. Macie problemy ze "słuchaniem"? Słuchajcie podcastów z transkrypcją! Wszystko jest moż…liwe! :)
banterer
 

Re: CPE na A

Postautor: zeberka » 09 paź 2012, 19:38

Chęć do nauki jest najważ…niejsza. Wiedza sama nie wejdzie do głowy, trzeba ci꿅ko pracować ż…eby nauczyć się języka obcego a bez chęci i motywacji to nici z tego. A jeśli samodzielna nauka nie skutkuje to ja takż…e polecam szkołę TFLS. Chodziłam tam na kurs włoskiego, naprawdę warto.
zeberka
 

Re: CPE na A

Postautor: rigger6 » 25 lut 2013, 17:39

Dokładnie :) sama wiedza ne wejdzie do głowy nawet jak zapiszesz sie do szkoły to zaden nauczyciel nie otworzy głowy i wsypie wiedze. Trzeba duzo wysiłku i checi. Ale oprocz tego tez warto robić to pod okiem fachowca ktory nakieruje, podpowie i sprawdzi wiedzę. Ja też… chodziłam do TFLS i moge akurat ta szkołę polecić. Mają dobrą kadrę

zeberka pisze:Chęć do nauki jest najważ…niejsza. Wiedza sama nie wejdzie do głowy, trzeba ci꿅ko pracować ż…eby nauczyć się języka obcego a bez chęci i motywacji to nici z tego. A jeśli samodzielna nauka nie skutkuje to ja takż…e polecam szkołę TFLS. Chodziłam tam na kurs włoskiego, naprawdę warto.
rigger6
 

Re: CPE na A

Postautor: ali888 » 26 maja 2014, 18:12

Tez tak sie nad tym zastanawiam. Zdałem FCE, CAE a teraz czas na CPE... Zawsze chodzilem przed egzaminem na kurs przygotowawczy do szkoły TFLS wiec pewnie w tym roku tez mnie to czeka.
ali888
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2014, 17:39

Re: CPE na A

Postautor: Radomilaeu94 » 01 sie 2014, 22:08

Znajoma z czasów szkoły jest amerykanką z pochodzenia, jej ojciec mówi w domu wyłącznie po angielsku, bo polskiego nie zna. Urodziła się w Polsce, dlatego zdawała CPE. Nigdzie na kurs dodatkowy nie poszła, ale zdała na A. Przygotowywała się ok. 2,5 roku. Nawet native moż…e mieć problem z takim egzaminem ;)

____________________
Zapraszamy na rewię taniochy http://anulka88.blogx.pl/ zajrzyj!
Radomilaeu94
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2014, 21:58

Re: CPE na A

Postautor: Grikkos » 18 maja 2016, 12:25

A co dają te certyfikaty... jak ktoś potrafi rozmawiać biegle to wystarczy. Będzie miał okazję to udowodnić w akcji. :)
Grikkos
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:10

Re: CPE na A

Postautor: duyenkull » 21 lis 2016, 14:14

Tez tak sie nad tym zastanawiam. Zdałem FCE, CAE a teraz czas na CPE... Zawsze chodzilem przed egzaminem na kurs przygotowawczy do szkoły TFLS wiec pewnie w tym roku tez mnie to czeka.
duyenkull
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2016, 13:10

Re: CPE na A

Postautor: malkovich25 » 13 mar 2019, 11:01

Szukałem tej informacji przez długi czas, byłem bardzo zaskoczony, gdy ją znalazłem tutaj.
192.168.1.1
malkovich25
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2019, 10:55


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości