Supermemo czy Profesor Henry ?

Oprogramowanie do nauki języka. Podziel się wiedzą o programach wspomagających naukę języka angielskiego

Supermemo czy Profesor Henry ?

Postautor: Visitor » 12 kwie 2008, 21:00

Który z powyż…szych programów wybrać ? Jakie są ich wady i zalety ?
Visitor
 


Supermemo czy Profesor Henry?

Postautor: bejotka » 18 kwie 2008, 2:13

Profesor Henry - Słownictwo jest programem przeznaczonym tylko do nauki słownictwa, składa się z dwóch części, każ…da uczy po ok. 10.000 słówek, ale każ…demu słowu towarzyszy kilka zdań przykładowych, co czyni go najskuteczniejszym programem wspomagającym naukę słownictwa.
Nie moż…na bowiem powiedzieć o sobie, ż…e znam jakieś słowo, jeśli nie mogę sobie przypomnieć, albo wymyślić kilku zdań z uż…yciem tego słowa. Program ten umoż…liwia też… tworzenie własnych zbiorów słówek, ale jest to dość uciąż…liwe i wymaga niesłychanej precyzji, raz wprowadzonego zapisu nie moż…na bowiem skorygować.

SuperMemo jest programem do tworzenia baz wiedzy z każ…dej dziedziny nauki, najlepiej jednak nadaje się do tworzenia baz językowych.
Istnieje kilka róż…nych wersji tego programu. Najbardziej popularną jest MSM (Multimedialne SuperMemo). Oprócz niej są SuperMemo 2004, SuperMemo 2006 i SuperMemo UX.
Program w wersji MSM jest dostępny w pakietach Basic English, Advanced English, Rozmówki ... w miesiąc, First Steps in English, The Next Steps in English, Angielski? No problem! i wielu innych.

Program ten był pierwszym na naszym rynku programem z naukowo opracowanym algorytmem optymalizacji powtórek. Podobny algorytm znajduje się w PH, ale ja mam więcej zaufania do algorytmu SM. Druga bardzo waż…na zaletą programu jest moż…liwość tworzenia własnych baz językowych i moż…liwość

edycji zapisów podczas nauki. Jest to bardzo waż…ne z dwóch powodów. Po pierwsze nie ma programów bezbłędnych, dlatego inteligentny uż…ytkownik moż…e je poprawić w chwili zauważ…enia. Po drugie każ…de słowo ma wiele znaczeń. Żaden słownik, ani ż…aden program nie zawiera ich wszystkich. Bardzo często zdarza się, ż…e w programie znajduje się inne znaczenie niż… jest nam potrzebne, dlatego waż…ną jest moż…liwość zmodyfikowania zapisów nawet w komercyjnych bazach.

Profesor Henry - Słownictwo jest programem, który bardzo pomaga w nauce szkolnej uczniom, którzy lubią się uczyć słownictwa zadowalają się materiałem, który ktoś im przygotował.

SuperMemo jest programem do nauki słownictwa dla każ…dego, komu nie wystarcza materiał przygotowany przez kogoś innego, kto pragnie się uczyć przede wszystkim potrzebnego mu materiału, potrzebnego do zdania egzaminów językowych oraz w przyszłej pracy.
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Supermemo czy Profesor Henry?

Postautor: Gość » 19 maja 2008, 20:59

bejotka pisze:Profesor Henry - Słownictwo [...] umoż…liwia też… tworzenie własnych zbiorów słówek, ale jest to dość uciąż…liwe i wymaga niesłychanej precyzji, raz wprowadzonego zapisu nie moż…na bowiem skorygować.



Moż…na skorygować edytując w bardzo prosty sposób pliki tekstowe (txt.), w których zapisane są te nowe wprowadzane jednostki leksykalne. Np. za pomocą zwykłego Notatnika.

Pozdrawiam
Gość
 

Re: Supermemo czy Profesor Henry?

Postautor: bejotka » 20 maja 2008, 6:07

Anonymous pisze:Moż…na skorygować edytując w bardzo prosty sposób pliki tekstowe (txt.), w których zapisane są te nowe wprowadzane jednostki leksykalne. Np. za pomocą zwykłego Notatnika.

Pozdrawiam


Moż…na i w ten sposób, ale to jest partactwo. Naprawdę dobry program powinien umoż…liwić taką korektę za pomocą własnych wbudowanych narzędzi zarówno w osobnym przebiegu edycyjnym, jak i w procesie nauki.

Pozdrawiam wzajemnie.
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Supermemo czy Profesor Henry ?

Postautor: Gość » 20 maja 2008, 17:21

Czy ja wiem, czy partactwo? Wydaje mi się, ż…e raczej pomysłowość ze strony uż…ytkownika.
Natomiast co do tego, ż…e program powinien to umoż…liwiać, to pełna zgoda. Rzeczywiście powinien.

Pzdr
Gość
 

Re: Supermemo czy Profesor Henry ?

Postautor: bejotka » 20 maja 2008, 19:16

Anonymous pisze:Czy ja wiem, czy partactwo? Wydaje mi się, ż…e raczej pomysłowość ze strony uż…ytkownika. Pzdr


Miałem na myśli partactwo projektanta/programisty. Uż…ytkownikowi gratuluję, ż…e wpadł na ten pomysł.
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Supermemo czy Profesor Henry ?

Postautor: Mm215 » 15 lip 2008, 10:26

widze ze programisci Edgard'a dodali juz taka funkcje w wersji 6.0
http://www.jezykiobce.pl/ph6_slownictwo.php


Pozdrawiam
Mariusz
Mm215
 

Re: Supermemo czy Profesor Henry?

Postautor: osiołek porfirion » 19 lip 2008, 0:00

Anonymous pisze:
bejotka pisze:Profesor Henry - Słownictwo [...] umoż…liwia też… tworzenie własnych zbiorów słówek, ale jest to dość uciąż…liwe i wymaga niesłychanej precyzji, raz wprowadzonego zapisu nie moż…na bowiem skorygować.



Moż…na skorygować edytując w bardzo prosty sposób pliki tekstowe (txt.), w których zapisane są te nowe wprowadzane jednostki leksykalne. Np. za pomocą zwykłego Notatnika.

Pozdrawiam


W najnowszej wersji 6.0 już… nie moż…na :(
osiołek porfirion
 

Re: Supermemo czy Profesor Henry ?

Postautor: Hanso » 12 gru 2016, 11:13

Tutaj macie opinie o profesor henry http://forumnauka.pl/ogolnie-o-nauce-je ... -na-forum/
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51

Re: Supermemo czy Profesor Henry ?

Postautor: misiek99 » 15 gru 2016, 15:30

Zdecydowanie Profesor Henry. Sam od dłuższego czasu się nad tym zastanawiałem i wybór padł na henrego. Korzystam z niego nie tylko ja ale moi przyjaciele i znajomi. Wszyscy sobie go zachwalają. Sam go sprawdziłem i uważam że to bardzo dobry program i każdemu pomoże
misiek99
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2016, 15:22

Re: Supermemo czy Profesor Henry ?

Postautor: zajaczek76 » 17 gru 2016, 1:25

W tych programach jest miejsce na wgranie audio albo grafiki? Bo nauczenie się samej pisowni to tylko połowa sukcesu, trzeba się jeszcze osłuchać. Grafiki również pomagają w nauce, bo wspomagają połączenia emocjonalne.
zajaczek76
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2016, 22:13



Re: Supermemo czy Profesor Henry ?

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 6:17

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości