MOBILE ENGLISH

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

MOBILE ENGLISH

Postautor: prying » 23 wrz 2008, 22:15

Czy jest tu ktoś kto pracował jako lektor dla MOBILE ENGLISH?

Jeż…eli tak, to proszę o opinie pozytywne lub negatywne?
prying
 


Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: prying » 26 wrz 2008, 9:57

ponad 200 odsłon i nikt nic nie wie???
prying
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: Gość » 07 lis 2008, 23:40

pracowalam i nie polecam. nie mozna sie doprosi z nimi kontaktu jak np ma sie z jakims uczniem problem a zdzieraja po 25 zeta prowizji za nic.
Gość
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: Magdda82 » 28 lis 2008, 18:33

Ja pracuję w mobile english w krakowie od roku i jestem zadowolona. Mają duż…y wybór zleceń, sama ustalam sobie czas pracy i kaska też… dobra. Z tego co wiem to nadal poszukują lektorów
Magdda82
 

praca

Postautor: adam111 » 06 paź 2009, 22:09

stanowczo odradzam wszelki kontakt z mobile english. Ponieważ… nie sprawdzają poziomu kandydatów ich lektorzy są bardzo źle postrzegani na rynku. Dodatkowo szkoła jest fatalnie zorganizowana - bardzo mało uczniów i duż…e problemy z innymi sprawami. Nawet jak są klienci to po miesiącu rezygnują
adam111
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: kawka czarna » 20 paź 2009, 18:52

Po pierwsze to nie jest ż…adna szkoła językowa tylko biuro organizujące korki na miejscu ludziom, którzy nie mają czasu się tym bawić.

Pracowałam tak jako lektorka. Jak większość pracowników, szybko zrezygnowałam. Powodów było kilka. Przede wszystkim beznadziejna organizacja.
Wysyłali mnie na zajęcia "w ciemno". Nie miałąm pojęcia na jakim poziomie jest słuchacz. Nie wywiązywali się z najmniejszych obietnic, jak choćby umówione spotkanie- nie raz przychodziłam do biura i nikt nie otwierał mi drzwi.

No i najważ…niejsze- wynagrodzenie. Miało być przelane w ciągu 14 dni. Czkałam i handryczyłam się o nie ponad miesiąc!

Gorąco odradzam tą firmę zarówno przyszłym lektorom jak i słuchaczom!
kawka czarna
 

Odradzam

Postautor: liverpoolclub » 21 paź 2009, 19:18

Fatalna organizacja, słabi nauczyciele i duzo problemów z klientami to w skrócie
liverpoolclub
 

fajna szkola

Postautor: Sweety111111 » 23 paź 2009, 21:34

Jestem lektorem mobile ENGLISH w Kaliszu i nie narzekam, mam swobodę w działaniu nie narzucają mi konkretnej metody nauczania czy pdręcznika, wszystko zależ…y ode mnie a najważ…niejsze jest solidne prowadzenie zajęć gdyż… są to zajęcia indywidualne, co do pracy biura takż…e pozytyw, organizacja dobra, stały kontakt z managerem takż…e polecam lektorom i sluchaczom :-))
Sweety111111
 

UWAGA NA NICH

Postautor: liverpoolclub » 24 paź 2009, 2:22

jeszcze jedna uwaga ,u nich godzina to 90 minut, ale o tym dowiadujesz się dopiero przy wypłacie, czyli masz 25 zł za 45 minut a potem okazuje się,ż…e za godzinę masz ledwie 15 zł o ile i to uda się wydębić
liverpoolclub
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: Zadziwiony » 27 paź 2009, 7:46

Nie wiem jak jest w innych miastach, z tego co czytam to bywa róż…nie. Pracuje w mobile ENGLISH w Olsztynie i szczerze mówiąc jestem generalnie zadowolony. To nie są takie zwykłe korki według mnie, moi wszyscy Uczniowie pracują na podręcznikach, które wybieram z katalogu Longmana. Sam dostaje od szkoły materiały pomocnicze, więc przygotowanie do zajęć zajmuje mi 10 - 15 min. Na początku robili mi test kompetencji językowych, który nie był moż…e jakiś wzięty z kosmosu, ale nie był też… bardzo łatwy. Kontakt z biurem poprawny, kasa na koncie zawsze do max. 6 dnia każ…dego miesiąca, chyba, ż…e jest mi do biura nie po drodze i rachunku nie mam czasu podpisać, heh. Kasa wiadomo, ceny mają jakie mają, a muszą też… zarobić, więc stawki lektorów oszałamiające nie są, ale z drugiej strony widziałem gorsze.
Generalnie jeśli chodzi o Olsztyn to polecam, Uczniowie nie narzekają, mam takich co Uczą się już… drugi semestr czyli ponad 6 miesięcy, więc nie jest chyba aż… tak źle jak piszecie.

Pozdro ze setolicy wielkich jezior.
Zadziwiony
 

Mobile English to raczej Mobile Bullshit

Postautor: Gość z Łodzi » 27 paź 2009, 15:32

Podobno lektorami w ME są absolwenci lub najlepsi, wyselekcjonowani studenci ostatnich lat filologii angielskiej. Jest to tylko częściowo prawda. Nie dość, ż…e wielu z lektorów nie ma ukończonego kursu metodycznego (i nawet nie jest w jego trakcie jego kończenia), to część z nich nie ukończyło nawet filologii angielskiej. Mają np. Advance'a czy Prof'a i menadż…erowie zmuszają ich, by swoim klientom/uczniom mówili, iż… anglistykę mają ukończoną. A wiadomo, ż…e same dobre chęci nie wystarczą - byle kto, nawet z certyfikatem czy rokiem pobytu w UK nie moż…e tak po prostu uczyć angielskiego. Niestety, osoby nieznające języka łatwo padają ofiarą takich oszustw kompetencyjnych. Inna sprawa to bardzo słabe wsparcie dla lektora ze strony "szkoły" (cudzysłów zamierzony) - absurdalnie niskie ograniczenia w ilości kserowanych materiałów czy dostęp do pomocy naukowych, które mieszczą się na jednym malutkim regale, szumnie nazywanym biblioteką. Oczywiście, zależ…y na jakiego lektora z ME się trafi - moż…e to być ktoś z kompetencjami i z pasją, który nawet dołoż…y swoich pieniędzy, by nauczyć języka angielskiego. Ale bądźmy szczerzy - widząc co się dzieje, szybko moż…e stracić zapał. Wtedy firma z Mobile English szybko zamieni się w Mobile Bullshit albo Mobbing English. ME to tylko pośredniak w zdobyciu korków, a liczy sobie za to pośrednictwo sporo. NIE POLECAM! ANI EWENTUALNYM KLIENTOM, ANI LEKTOROM!
Gość z Łodzi
 

uważ…ajcie

Postautor: joliandia » 31 paź 2009, 3:16

To taka szkoła, która sama sobie wpisuje w internecie pozytywne opinie, niestety nawet oni nie nadąż…ają z pokryciem opinii negatywnych.
Jak trafisz na lektora z profem to chyba znalazłeś igłę w stogu siana. Większość ich lektorów zna bardzo słabo język a co tu mówić o kursie metodycznym. manager oddziału to taki gość, który nic nigdy nie wie, zapytasz go o pomoc , też… nigdy nie wie. Wysyłają słabych lektorów na bardzo zaawansowane lekcje i potem robi się z tego wielka awantura.
joliandia
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: przyszły kursant » 03 lis 2009, 21:10

Właśnie jestem w trakcie poszukiwań szkoły językowej, która pomoż…e mi w miare szybko i sprawnie udoskonalić moje posługiwanie się tym językiem.
Tak to na forum trafiłem na szkołe mobile ENGLISH. Przyznaję się ... nigdy o niej nie słyszałem, dlatego postanowiłem bardziej zgłębić ten temat. Z ich strony internetowej dowiedziałem się na czym polega nauka anglika i cenach zajęć - na stronce wiele pozytywów ... każ…dy swoje chwali - dla mnie to jednak nie jest miarodajne.
Niestety mało znalazlem opini obecnych lub byłych kursantów tej szkoły, a nie ukrywam, ż…e ich opinia dla mnie liczy się najbardziej więc ... JEŚLI FORUM TO ODWIEDZAJĄ OSOBY UCZĄCE SIĘ  W TEJ SZKOLE PROSZĘ  O OPINIE.

Za to znalazłem tutaj całkiem co innego, co nie ukrywam również… zmotywowało mnie do napisania tego postu.
Zamiast opini kursantów znalazłem opinie sfrustrowanych lektorów. Przecież… jeśli wam nie odpowiada praca lub/i płaca w danej szkole to ją poprostu zmiencie - ja tak robie jeśli chodzi o moją branż…ę (IT). A moż…e inaczej ... ta szkoła zastąpiła Was innymi lepszymi i bardziej kompetentnymi lektorami i z tego wynika wasza frustracja? Np. "Gość z Łodzi" w na kilku forach napisał identycznie to samo .. na jednym z nich podpisał się nawet "ExLektor" - (a moż…e ExLektor mobile ENGLISH niedawno zwolniony? kryzys ekonomiczny weryfikuje kompetencje).
I jak tu się człowiek ma coś dowiedzieć z forum o danej szkole skoro ten sam identyczny chłam jest na kilku forach.
Co ciekawe, negatywne opinie nawet nie wymieniają miasta o jakie chodzi np. "jolianda". Z jej wypowiedzi wynika, ż…e była/jest lektorką tej szkoły ( pewnie mówi o sobie jako lektorach słabo znających język angielski).

Sumując, mało opini kursantów danej szkoły, duż…o narzekań byłych lektorów - co mi pozostaje to albo czekać na opinie osób które uczą sie w mobile, albo skorzystać z usług szkoły, które są bardziej popularne i opinie na forach miarodajne.
przyszły kursant
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: Gość » 04 lis 2009, 22:38

Drogi przyszły kursancie!
Faktycznie zamieściłem podobne opinie, ale raptem w 3 miejscach, więc bez przesady - nie każ…dy ma czas na pisanie wypracowań w 10 róż…nych wersjach. Moż…e zerknij jakie pytania zadają na stronie ME "lektorom miesiąca" - tam dopiero zobaczysz "kopiuj-wklej". A ksywa ExLektor to nie koniecznie ExLektor w ogóle, ale ExLektor w ME - uczyłem tam i nie wspominam tego dobrze. Zmieniłem pracę, jak tylko mogłem, bo widziałem, co tam się dzieje. Jeśli nadal masz wątpliwości, po prostu zapisz się na kurs i sprawdź sam, na lektora o jakim poziomie trafisz. Moż…e będzisz miał szczęście (czego ci ż…yczę) i zajmie się twoją edukacją osoba kompetentna, a jak nie - za jakiś czas napiszesz swoją negatywną opinię o ME - oby tylko nikt nie napisał o tobie jako o sfrustrowanym językowym kalece, które swoje niepowodzenia w nauce przerzuca na lektora. A niezapominajmy, ż…e kryzys gospodarczy weryfikuje kompetencje i bez znajomości angielskiego moż…na szybko wylądować bez roboty.
Zwróć też…, proszę, uwagę na to, ż…e lektorzy nie musieli być zwalniani - mogli sami rezygnować, widząc co ta szkoła oferuje i nie widząc tam dla siebie szansy na jakikolwiek rozwój. A frustrujące mogło być to, ż…e ktoś, kto ledwo zdał Advance'a zarabiał tyle co absolwent filologii angielskiej z ukończonym kursem metodycznym - dla kogo to mogł być frustrujące chyba nie muszę ci, przyszły kursancie, tłumaczyć.
Poza tym zauważ…, ż…e o ME piszą róż…ni ludzie, z róż…nych stron Polski, i lektorzy i kursanci - pojedynczy, tak zwany przez ciebie "chłam" moż…e nie byłby wiarygodny, ale kilka takich "chłamów" chyba daje do myślenia, nieprawdaż…? A jesli chodzi o mnie, to pisałem o Łodzi. I ż…ebyś nie było niejasności - jestem absolwentem łódzkiej anglistyki, ukończyłem kurs metodyczny i mam kilka lat doświadczenia w zajęciach - i indywidulanych, i grupowych.
Myślę też…, ż…e powinieneś z większym szacunkiem odnosić się do opinii lektorów - czy to obecnych, czy byłych. Nie każ…dy kursant jest w stanie ocenić, jak skuteczny jest kurs, bo po prostu nie zna aż… tak języka, by wyłapać błędy, wgryźć się świadomie w zawiłości językowe. A lektor, który wie co i z czym się je, widząc czego się od niego oczekuje i z kim pracuje, bardzo szybko zorientuje się, ż…e ME to nie jest miejsce dla niego. I to tyle ode mnie. Aha, to, co tu własnie napisałem - bez obaw, nie znajdziesz tego na innych forach.
Gość
 

Ale ocb ?

Postautor: odwiedzajaca » 05 lis 2009, 6:42

Z całym szacunkiem, ale naprawdę brzmi Pan jakby Pan miał pretensje do wszystkich i o wszystko. Dostał Pan pracę, taką czy inną, nieistotne. Ktoś Panu zaproponował pewne warunki tejż…e pracy i Pan je przyjął w momencie podpisywania umowy. I, jak sądze po pewnym czasie, zorientował się Pan, ż…e takie same warunki otrzymała osoba, która być moż…ę, według Pana subiektywnej oceny, ma mniejsze kompetencje. Ale ja się pytam co z tego? To firma decyduje jakie warnuki finansowe komu zaoferuje? Skoro przyjął je Pan na początku to dlaczego w trakcie chce pan zmieniać reguły gry? Niepasuje to ok, proszę się zwolnić i tyle, a nie swoje ż…ale na forum wylewać. Boż…e jak ja nie lubię takich sfrustrowanych elementów społecznych. Czemu nie założ…y Pan własnej szkoły w takim razie? Proszę to zrobić i wówczas dyktować warunki współpracy.

To miał być wstęp tak właściwie. W mobile english uczą się moje dzieciaki. 11 i 15 lat. Uczą się już… tu ponad 7 miesięcy, właśnie leci drugi "semestr". Wiadomo nauka indywidualna, ci꿅ko ocenić kiedy drugi semstr się zaczyna, a pierwszy kończy. W każ…dym razie jestem głęboko zszokowana opiniami o szkole. Nie wiem z jakich miast Państwo piszecie, nie będe też… podawała nazwy swojego miasta bo to chyba nie jest aż… tak istotne. Generalnie chodzi o zieloną krainę na północy Polski ;) naprawdę jestem bardzo zadowolona. Nie wnikam w kompetencje lektorki, z resztą już… mi się raz zmieniła przez te 7 miesięcy, ale skoro dzieciaki ciąglę się uczą w mobile to chyba o czymś świadczy. Z resztą nie wiem czy inni klienci z mojego miasta są zadowoleni, nie znam nikogo kto by się jeszcze u nich uczył, ja w każ…dym razie polecam.

I rzeczywiście niech o szkole świadczą opinnie kursantów a nie byłych nauczycieli, którzy być moż…e piszą nieprzyjemne rzeczy w odwecie za zwolnienie.
odwiedzajaca
 

klient

Postautor: Piotrekbyły » 06 lis 2009, 19:46

Jestem byłym klientem tej szkoły z Wrocławia
Nie chce pisać o tej szkole o innych oddziałach, mogę tylko napisać o oddziale, w którym się uczyłem:

1. to nie jest szkoła tylko jedno wielkie nieporozumienie.
2. tych co tam uczą nie moż…na nazwać lektorami tylko osobami, które chcą z kursantem nauczyć się języka i zdobyć podstawy zawodu nauczyciela.
3. Mój Manager klienta miał świetną gadkę o poziomie i innych sprawach - natomiast nie miał zielonego pojęcia o naucę języka.
4. Ceny na stronie internetowej są skandaliczne - plusem jest to,ż…e moż…na je negocjować.
5. jeż…eli ktoś jest na poziomie podstawowym moż…na spróbować , na wyż…szym bardzo odradzam.
6. Jeż…eli tylko coś wam się nie podoba u nauczyciela od razu proście o zmianę- i nie dajcie się jak mówią wam,ż…e wszystko jest OK. W razie czego domagajcie się zwroty kasy i moż…ecie pogrozić im inspekcja handlowa albo sądem.
7 Żądajcie darmowego dojazdu, u mnie na początku zaż…ądali dopłaty 50 z za dojazd do jednej lekcji !!! - po negocjacjach było juz mniej
Piotrekbyły
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: Gość » 07 lis 2009, 20:16

Pochodze z lubuskiego ale pracowalam dla filli w Gorzowie Wlkp. Odradzam kazdemu kto sie na nia natknie a szczegolnie a jej szefa ktory zajetny tysiacem innych swoich spraw nie jest wcale zainteresowny rozwojem firmy jego jedyne oczekiwania to oczekiwanie na wplaty pieniedzy od klientow. Jestem wyksztalconym filologiem po kursie metodyczny ale bedac tez rodzicem nie moglam pozwolic sobie na caly etat wiec regula mobile english mi odpowiadala na poczatku. Przy pierwszej wyplacie okazalo si ze zarabiam mniej niz 15 zl za godzine(45 min) nauki a zwroty za benzyne to tylko mity. Po pewnym czasie klienci dani mi przez mobile english stali sie moimi klientami prywatnymi i rozwiazali umowe z ta fikcyjna firma. Jedyne co dostalam od firmy to numery do klientow m zadnych podrecznikow, pomocy naukowych nic kompletnie. Z grupy lektorow ktorzy pracowali dla firmy tylko ja bylam po filologi innie znali angielski jako tako albo dopiero co studia zaczynali. kiedy po zakonczeniu umowy poprosilam o bilans moich wyplat zwrotow za bezyne i premii mobilizacyjnej otrzymalam zero. I wciaz po wielu miesiacach nie ma nic. Pisze zeby przestrzec. W innich miastach moze byc dobrze bo ludzie sa zmobilizowani do pracy i pomocy lektorom ale prosze nie liczyc na pomocna dlon w Gorzowie. Klienci jesli potrzebujecie lektorow nie bierzcie ich z fikcyjnych firm bo placicie za prowizje tyle co za nastepna lekcje z wyksztalcomym lektorem
Gość
 

Ratujcie !

Postautor: Lektorek » 10 lis 2009, 2:05

Jestem ich lektorem, z tego co czytam na róż…nych forach to zaczynam się coraz bardziej bać, dotąd lekceważ…yłem wszystko co się w tej firmie działo, sądziłem ż…e szefowie są niedoświadczeni i wszystko się poprawi, ale jest coraz gorzej, czy to prawda, ż…e firma przestała płacić lektorom- czy to tylko plotka ? jak uwolnić się od nich? Proszę o opinie obecnych i byłych lektorów.
Lektorek
 

mobile English

Postautor: lektorkaaa » 16 lis 2009, 21:13

jestem lektorką w ME w jednym z oddziałów, to straszne co czytam na tym forum i moja konkluzja brzmi tak. Opinie tych niezadowolonych lektorów są albo przesadzone, albo faktycznie tak źle trafili. W moim oddziale płaca jest ok (jak na realia w tym mieście) i zawsze na czas, jeż…eli chodzi o organizacje pracy to wiedziałam na co się decyduję w momencie podpisywania umowy i tyle. Uważ…am ż…e jeż…eli ktoś jest dobry w tym co robi, nie powinien dać sobą pomiatać (15zł za godz - i to z opóźnieniem!) ale ludzie nie piszcie anonimowo! Piszcie jasno i wielkimi literami w którym oddziale, w ten sposób nie zmusicie managerów do przeprowadzenia zmian.
Ale jak ktoś pisze ż…e wszyscy lektorzy byli do kitu a on jedyny rodzynek dobry, to trudno w to uwierzyć. Czuję się uraż…ona jak czytam ż…e lektorzy z ME to nieuki, mówcie o sobie i swoim mieście a nie wyrabiacie markę innym w całej Polsce!!!
lektorkaaa
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: Lektorrrkaaa » 17 lis 2009, 21:57

Dokładnie podpisuję się pod koleż…anką!!! Piszcie z łaski swojej o swoich oddziałach , a nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka. Ja osobiście pracuję w krakowskim oddziale i nie narzekam ani na brak ( już… nie mówię o nie wypłacaniu) kaski, ani na małą ilość zleceń. Z tego co wiem klienci są zadowoleni, a lektorzy z tego co wiem wykształceni!!! Ciekaw tez jestem skąd koledzy/koleż…anki wiedzą, ż…e tylko oni jedyni są po filologii??? Chyba nie pytacie sie każ…dego z osobna "hej jesteś wykształcony tak jak ja???" :hahaha: A moż…e to po prostu Wy jesteście "niedokształceni", a tylko nagabujecie?
W każ…dym bądź razie u nas w oddziale większych problemów nie ma, a nawet jeśli to są małe niedomówienia gdzie zazwyczaj są rozwiązywane. Poza tym nie rozumiem czemu wszyscy niezadowoleni godzą się na wstępie na podpisanie umowy, skoro maja proponowane tak niegodziwe warunki pracy???
Lektorrrkaaa
 

lektorzy

Postautor: Lektorkaaaaaa » 20 lis 2009, 14:26

ten post został założ…ony aby wpisywali się tutaj prawdziwi lektorzy a nie managerowie oddziału z mobile english.
Ja takż…e jestem lektorką z Krakowa i z tego co wiem to osób zadowolonych z pracy jest bardzo mało. Jeż…eli moja koleż…anka z Krakowa nie słyszała o problemach to chyba jest ślepa albo jest managerem oddziału w Krakowie. Prawda jest taka, ze wstydzę się przyznać znajomym gdzie pracuje bo wszyscy się śmieją.
Z niecierpliwością czekam na koniec umowy.Nie chce opisywać szczegółów. każ…dy kto u nich się uczył lub pracował wie o czym mówię.
Proszę wszystkich lektorów podawajcie miasto, w którym pracujecie.Nie każ…dy wie gdzie szczególnie trzeba ich unikać.
Lektorkaaaaaa
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: Lektor Wrocław » 23 lis 2009, 18:10

Dla niedoinformowanej koleż…anki to umowę moż…na rozwiązać w każ…dej chwili. Lektor z Wrocławia
Lektor Wrocław
 

wypowiedzenie

Postautor: Lektork-awroclaw » 26 lis 2009, 14:46

Pracowałam we Wrocławiu i tam jest jeszcze gorzej. Miałam już… dosyć pretensji ze strony klientów - spróbujcie wypowiedzieć umowę i wtedy zobaczycie dopiero schody
Lektork-awroclaw
 

UWAGA NA NICH!

Postautor: Gdynia » 26 lis 2009, 18:34

Piszecie ż…e w wielu miastach jest fatalnie?
To zapraszam do oddziału w Trójmieście a właściwie w Gdyni.
Tu jest znacznie, znacznie gorzej. Mobile jest prowadzony przez ludzi , którzy nie znają się na języku, co więcej sami nie znają ż…adnego języka
Z tego wynikają problemy. Jeż…eli trafisz na trudnego klienta to nikt ci nie pomoż…e, masz tylko zbierać kasę i wciskać kity klientom aby nie rezygnowali. Moż…e przydałaby się jakaś licencja dla szkół językowych aby wyeliminować amatorów z rynku. potwierdzam,ż…e u nich jedna godzina to 90 minut - klient płaci za 90 minut a ty dostajesz wynagrodzenie za 60 minut musisz zrobić 30 minut jakby za darmo. Wytrzymam góra jeszcze kilka miesięcy za nim czegoś nie znajdę - niestety teraz u nas na rynku jest zapaść i szkoły bardzo przycinają zatrudnienie
Gdynia
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: Gość » 27 lis 2009, 17:13

byłam na interview w Mbile English w Warszawie i z punktu widzenia lektora nie polecam tej szkoły nikomu, kto chce się uczyć angielskiego. Rozmowy nie miałam nawet z metodykiem, tylko z menedż…erem, który nie miał pojęcia o angielskim, a co dopiero o nauczaniu. Rozmowa zaczęła się od podania stawki godzinowej (btw. śmiesznie niskiej). Odniosłam wraż…enie, ż…e nie jest to szkoła tylko fabryka do robienia pieniędzy. moja rozmowa trwała krótko, odmówiłam współpracy po minucie.
Gość
 

rozmowa

Postautor: Nauczycielka0 » 01 gru 2009, 0:08

Jestem nauczycielką z 10 letnim staż…em Byłam na rozmowie w tej niby
"szkole". Mi takż…e jakiś młody szczun rzucił na początku tekst
cytuje " moż…emy zapłacić 15 zł za godzinę - podoba się ?"
Ja na to,ż…e chyba się przesłyszałam, na to rzekomy manager odpowiedział "jak się nie podoba to do widzenia, poczeka trochę na zasiłek to sama wróci"

Jak tak ma wyglądać rozmowa to jak musi wyglądać reszta tej szkoły ?
Nauczycielka0
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: ola123 » 09 gru 2009, 21:55

całkowicie nie zgadzam się z tymi negatywnymi opiniami! Kozystam z usług odziału w białymstoku i jestem bardzo zadowolona. lektor z którym pracuje jest naprawde dobrym nauczycielem, wszystko dopasowuje do mego poziomu. Dobre jest tez to ż…e on podporządkowuję się bardziej do moich godzin i zajęcia odbywają się wtedy kiedy mi pasuję. I mówiąc szerze wolę koż…ystać z usług mobile english i płacić trochę więcej niż… ż…eby uczył mnie jakis marny student, który sam nie wiele więcej wie niż… ja i płacić mu 15 zł za godzinę
ola123
 

błedy

Postautor: Z Białegostoku » 12 gru 2009, 17:19

Jaki widzę jakie błędy ortograficzne robi Pani, rzekoma klientka z Białegostoku to już… rozumiem dlaczego nie przeszkadza jej lektor z Mobile English, który zarabia 15 zł. Szanowni Klienci, trzeba trochę orientować się w realiach rynku. Żadna szkoła nie jest w stanie zatrudnić dobrego lektora za 15 zł - brutto, który jeszcze dojedzie do ucznia. Minimalne stawki rynkowe w Białymstoku to 30 zł, a w pełni wykwalifikowany lektor zarabia koło 40-45 zł za godzinę. Mobile English aby sprzedawać usługę za 50 zł znajduje lektora, który zarabia 15 zł, cała reszta to ich prowizja.
Pozdrawiam
Z Białegostoku
 

mobile English

Postautor: Gość » 12 gru 2009, 19:38

w ME pracują głównie dzieciaki w trakcie lub zaraz po studiach. prawdą jest, ż…e większość ma CAE bez kursu metodycznego. dlaczego? proste!

<b>ż…aden szanujący się lektor nie będzie pracował za 15-25zł w Warszawie, bo z prywatnych korków dostanie minimum 3 razy tyle</b>

zauważ…yliście, ż…e nie ma tam lektorów w wieku powyż…ej 35 roku ż…ycia? ba, nawet ich nie rozpatrują! jak dwudziestoparolatek moż…e uczyć business English, skoro pojęcia o tym biznesie nie ma? hmmm?

ta szkoła to zwykła firma sprzedaż…owa, a nie instytucja szkoleniowa. lektorzy zmieniają się w Warszawie w tempie zawrotnym.

ja rozumiem, ż…e w innych oddziałach moż…e być w porządku. proszę zwrócić uwagę, ż…e ME to firma franczyzowa. każ…dy franczyzobiorca prowadzi swój oddział po swojemu - jeden traktuje lektorów z szacunkiem, drugi - jak ekonom z XVII wieku, poganiając swoich chłopów do roboty i płacąc im niewiele ...
Gość
 

o Trójmieście

Postautor: 3city » 18 gru 2009, 19:55

Moje doświadczenie z oddziałem w Gdyni jest nieco odmienne niż… opisano wyż…ej. Nikt nie zmusza mnie do zbierania pieniędzy od klientów, z tego co wiem to wszyscy rozliczają się przelewami. Trudnych klientów jeszcze nie miałam, więc nie mogę się wypowiedzieć w tej kwestii. Na samym początku przedstawiono mi też… zarobki w rozdzieleniu na zajęcia 60-min., 90-min., 120-min. Nie miałam sytuacji, ż…eby za 90-min. dostać zapłatę jak za 60 min. Wyjątkiem jest pierwsza lekcja u nowego klienta, gdy poświęcam trochę czasu na "rozpoznanie przeciwnika" ;) A ż…e stawki, nawet z premią, nie są rewelacyjne? Cóż…, są jakie są, moż…na współpracować z mobile, ale nie trzeba. Zawsze też… moż…na odmówić, jeśli np. jest klient tylko na 60 min. a dojazd do kitu. W sumie - ja póki co nie narzekam.
3city
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: lektorkaaaa » 18 gru 2009, 21:05

Zawsze będą osoby, które będą bronić mobile. Nie ma co ukrywać ale lektorzy bez kwalifikacji i doświadczenia ze słabą znajomością języka nie dostaną pracy w normalnej szkole językowej, a dzięki mobile każ…dy student moż…e sobie trochę dorobić.Największym zarzutem do mobile jest to, ż…e próbuje sprzedawać usługi tych lektorów jako w pełni profesjonalne zajęcia za wysoka cenę. W reklamach powinno być zaznaczone,ż…e lektorzy prowadzą zajęcia na niskim poziomie ponieważ… dopiero uczą się języka i prowadzenia zajęć. Wtedy jeż…eli lektor zarabia 15 zł za godzinę a firma bierze za to 30 zł to jet to OK. Natomiast Mobile lektorom płaci 15 zł za godzinę a zajęcia sprzedaje za 60 zł . Jeż…eli będą tak dalej robili to wylecą z rynku jeszcze szybciej jak się na nim pojawili. Prawdą natomiast jest to,ż…e co jakiś czas uda im się za swoje śmieszne stawki przyciągnąć niezłego lektora - ale to już… na zasadzie losu w totolotku. 1 osoba na 100 . Sądzę,ż…e trzeba zapytać o opinie klientów - jeż…eli są osoby które godzą się za to tyle płacić, to mamy wolny rynek hulaj dusza piekła nie ma
lektorkaaaa
 

znawcarynku

Postautor: lektorkaaaa » 23 gru 2009, 1:08

Generalnie mobile jest bardzo nierówny, Najsłabszy jest w duż…ych miastach ponieważ… prowadzą to osoby, które się na tym nie znają. Najlepszy jest chyba w małych miasteczkach ponieważ… prowadzą go indywidualnie lektorzy - mój kolega wykupił sobie u nich oddział w małym mieście - sam uczy i u niego jest w porządku.Firma jest dosyć nowa na rynku, nie sądzę ż…e za rok czy dwa jeszcze będzie istniała, takie firmy raz się pojawiają a raz znikają. Wiem,ż…e duż…o lektorów jest niezadowolonych - pytanie do was to po co podpisywaliście umowę ?teraz płaczecie ? na drugi raz sprawdźcie dobrze firmę, w której chcecie pracować, poczytajcie posty w necie i popytajcie znajomych. Jak się podpisało umowę to morda w kubeł do roboty. Umowa obowiązuje i trzeba za siebie odpowiadać, szczególnie słabi lektorzy powinni być wdzięczni za szansę
lektorkaaaa
 

Słaba firma

Postautor: Gość » 24 gru 2009, 2:37

Znów nie płacą w terminie, w dalszym ciągu nie dostałem pieniędzy za listopad. To straszne ż…e muszę czekać na pieniądze na które zapracowałem.

Nie polecam lektorom i klientom, klientom ze względu na proces rekrutacji (akceptowanie lektorów, którzy są słabi) równie dobrze klient moż…e poszukać sobie lektora sam.

Proszę oddajcie moje pieniądze !
Gość
 

raczej nie polecam

Postautor: niedoszła lektorka ME » 29 gru 2009, 0:32

Po zrobieniu licencjatu z anglistyki z przygotowaniem metodycznym oraz z uprawnieniami do nauczania i rocznym doświadczeniem byłam u nich na rozmowie o pracę.... trudno to w sumie nazwać rozmową - było to raczej spotkanie organizacyjne - firma miała się dopiero rozkręcić w Poznaniu. Pani która chyba była menadż…erem firmy (nie szkoły) przedstawiła działanie nadawania zleceń.
Byłam chyba najlepiej wykształconą i doświadczoną osobą na tym spotkaniu - reszta to osoby w trakcie studiów, posiadacze certyfikatów FCE itp, generalnie osoby niedoświadczone - co same przyznawały. Pani menadż…er sama przyznała ż…e nie interesują jej kwalifikacje metodyczne, tylko umiejętność przekazania wiedzy jako taka - interpretacja tego dowolna.
Z kasą nie było tragicznie bo wychodziło 30zł brutto za godzinę. Jednak na rękę wychodziło zbyt mało by się w to pakować - z własnymi materiami i dojazdem we własnym zakresie - bo taki były warunki. Nie zdecydowałam się, i chyba całe szczęście. Szkoła nie przetrwała chyba w Poznaniu - ani razu o niej nie słyszałam i nie ma jej na liście szkół na stronie ME. To chyba mówi samo za siebie - w P-niu jest ogromna konkurencja, więc zostają tylko najlepsi. A ja znalazłam ciekawszą pracę :)
niedoszła lektorka ME
 

Nie polecam dla klientów

Postautor: Byłyklient » 06 sty 2010, 4:13

Szczególnie nie polecam ich z punktu widzenia klienta, jak jesteś ich lektorem to 15 zł jest lepsze niż… praca na kasie w supermarkecie.
Jeż…eli przypadkowo jesteś dobrym lektorem - zawsze cuda się zdarzają i tacy się o nich znajdą - to gratuluje naiwności
Byłyklient
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: znawca » 06 sty 2010, 16:43

Widzę, ż…e wiele osób nie ma zielonego pojęcia o realiach danej szkoły a tylko powtarza to co było napisane kilka linijek wyż…ej.
Ktoś napisał, ż…e lektor dostaje 15zł za 45 min pracy i w następnych postach ludzie naiwnie to powtarzają i wysuwaja jakieś dziwne wnioski. To 15 zł/45 min moż…e było realne, ale 3 lata temu w małej mieścinie. Jeśli ktoś faktycznie był zdziwiony, ż…e dostał tylko te 15zł na wypłate to albo 1) nieczytał umowy jakie są stawki, 2) nie umie liczyć, 3) został oszukany to tylko powinien skierować sprawe do sądu i ma wygrane!
Tak propo ciekawe w jakim markecie na kasie ludzie zarabiają 15 zł / 45min jak to pisze "Byłyklient"? To przy pracy na cały etat powinien mieć powyż…ej 4000 zł brutto! Jeśli ktoś ma problem w uż…ywaniu kalkulatora to co dopiero z nauką języka obcego.

Zgodze się natomiast, ż…e w zależ…ności od miasta bywa róż…nie. Z tego co się orientuję Mobile English działa również… na zasadzie franczyzy i ma swoje oddziały w całej Polsce. "Gość" powyż…ej wykrzykuje "... oddajcie moje pieniądze" - to moż…e jakąś manifestacje by zrobić ? Bo ż…adnych konkretów nie napisał, dodaj moż…e o jaki oddział/miasto chodzi to 'coś' pomoż…esz swoim wystąpieniem.

Dodatkowo jeśli ktoś zna realia studiowania to wie, ż…e są studenci i "studenci". Niejeden, który ma mgr'a jest gorszy od studenta po licencjacie. Wierze, ż…e jest wielu dobrych licencjatów, którzy z racji statusu studenta godzą sie na nieco niż…sze stawki niż… gdyby mieli mgr przed nazwiskiem co nie znaczy, ż…e im nie dorównuja. Wszystko zależ…y jakich ludzi zatrudnia dany odział. W róż…nych branż…ach pracodawcy wolą licencjata z praktyką niż… mgr'a śwież…o po studiach i bez znajomości realiów pracy, podobnie moż…e być z lektorami.
znawca
 

Mobile

Postautor: znwca-prawdziwy » 06 sty 2010, 18:27

W poprzednim poście ewidentnie wypowiedział się przedstawiciel Mobile English. Takż…e jego post potwierdza, ż…e osoby prowadzące nie znają się na nauce. Nauczyciel nie jest normalnym pracownikiem i nie moż…e pracować po 40 godzin tygodniowo. Nawet nauczyciel w szkole państwowej pracuje 18 godzin tygodniowo - tyle wynosi cały etat. Miesięcznie to 1080 zł . Do lekcji trzeba się przygotować, zebrać materiały itp. to wszystko zajmuje czas dodatkowo na lekcje trzeba dojechać. Realnie nie da się pracować więcej niż… 18-20 godzin tygodniowo.
Trzeba być niezłym frajerem albo słabym bardzo słabym nauczycielem aby się godzić na takie stawki. W szkole publicznej gdzie szukają lektorów płacą od ręki 2 x tyle. Tyle, ż…e trzeba mieć odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje pedagogiczne.
Jedna uwaga tzw znawcy jest słuszna. Nie moż…na pisać w poprzednich postach "oddajcie moje pieniądze" i tyle. Jeż…eli nie płacą to trzeba ich pozywać do sądu a nie pisać w internecie bez podania miasta to jest nierzetelne.
znwca-prawdziwy
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: znawca » 06 sty 2010, 21:27

Widzę, ż…e osoba z powyż…szego postu nie zrozumiała moich obliczeń, a więc wyjaśniam: "Byłyklient" stwierdził, ż…e w markecie na KASIE zarabia się lepiej niż… to 15 zł/45min więc ja z czystej ciekawości pokusiłem sie o obliczenie stawki miesięcznej brutto KASOWEGO zakładając, ż…e pracuje na cały etat.
To, ż…e etat nauczyciela wynosi duż…o poniż…ej 40h/tydzień wydaje mi się, ż…e wie każ…dy i nie trzeba akurat nim być, to nie są jakieś poufne kwestie.
Zgodzę się, ż…e każ…dy podpisuje umowę i chyba jest, jak to powyż…ej trafnie określono, frajerem skoro sie na takie stawki godzi, a później rozczarowanie pod koniec miesiąca kiedy mało kasy na konto wpłynie.
znawca
 

mobile

Postautor: ByłyKlient » 07 sty 2010, 17:05

Przedstawiciel mobile nie potrafi zrozumieć prostego wpisu. Nie napisałem, ż…e na kasie w supermarkecie zarabia się 15 zł za godzinę. Napisałem tylko, ż…e jeż…eli nie masz kwalifikacji do pracy to 15 zł za dla nauczyciela za lekcje jest lepsze niż… wynagrodzenie na kasie w supermarkecie. Jeż…eli ktoś ma minimalne kwalifikacje językowe to nie zgodzi się na takie warunki pracy.
A sytuacja na rynku pracy jest taka , ż…e 50% młodych ludzi nie ma pracy i to wykorzystuje mobile. Na niezłych lektorów ich nie stać więc zatrudniają kogo popadnie - warunek jest jeden akceptacja stawki. Jeż…eli jesteś na I roku studiów to masz bardzo małe doświadczenie w podpisywaniu umów. Ile Mobile płaci lektorom to teoretycznie nie powinno być sprawą klienta. Ale jeż…eli klient płaci 4 x więcej za lekcje to oczekuje, ż…e lektor będzie na dobrym poziomie. Dla mnie przyzwoita marż…a szkoły to 10-20%. Jeż…eli lektor zarabia 15 zł to uczeń powinien płacić góra 20 zł za godzinę. Marż…a 400 % to chyba przesada. Jeż…eli lektor będzie zarabiał 40 zł za godzinę i będzie miał odpowiednie kwalifikacje to chętnie zapłacę za godzinę te 50 zł.
ByłyKlient
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: lektorrrrrrr » 07 sty 2010, 21:13

ludzie skad wy te stawki bierzecie? z tego co wiem to stawki wahaja sie od 30-40/ 60 min, ja osobiscie mam 40 i nie narzekam, a ci co pisza ze mobile placi 15 to chyba gruba przesada, pierwsze slysze takie fanaberie, chyba konkurencje cos boli :D mobile przynajmniej w moim miescie ponad 60 % oddaje lektorom a i z wyplatami nie ma problemu
lektorrrrrrr
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: lekktor » 07 sty 2010, 22:06

Napisz w jakim mieście są takie stawki, chętnie się tam przeniosę . Bez podania miasta prawdziwi lektorzy nie mogą nie ustosunkować do twojej opinii. Mobile to franchising , w każ…dym mieście moż…e być inaczej
lekktor
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: lektorrrrrrrrrrrrrr » 13 sty 2010, 18:28

mówiłem tu akurat o stawkach w Krakowie
lektorrrrrrrrrrrrrr
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: zainteresowany » 13 sty 2010, 21:55

Ktoś napisał, ż…e to firma a nie szkoła 10/10
Nie znam ich, ale już… na stronie internetowej widać, ż…e marketing jest dla nich waż…niejszy niż… uczenie. Niech malują te samochodziki, i rozdają firmowe kubki, ale jeśli poziom jest fatalny, to długo nie pociągną.
zainteresowany
 

samochody

Postautor: Kasia339 » 13 sty 2010, 23:48

Dobrze, ż…e ktoś poruszył temat samochodu. Nie ukrywam, ż…e dla mnie samochód był duż…ym atutem aby zgłosić się do tej firmy. Przemilczałam niskie stawki i kompletny bałagan w wielu sprawach organizacyjnych licząc, ż…e po jakimś czasie dostanę samochód. Jakie było moje zdziwienie jak po pół roku pracy zapytałam o samochód. Manager oddziału powiedział mi, ż…e te wszystkie samochody to są tylko w Łodzi i to tylko kilka i ż…e to taki bajer dla klienta, ż…e niby to bardzo dobrze wygląda na stronie internetowej.
ale zaproponował mi rozwiązane, ż…e jeż…eli chce mieć samochód to mogę sama sobie kupić samochód i obkleić nazwą firmy.Zapytałam jaki mam cel aby wyrzucić swoją kasę na samochód ? Według managera mniej będą się mnie czepiać na lekcji jak zobaczą, ż…e mam samochód firmowy.
Krótko mówiąc kompletna parodia. Ktoś moż…e powie,ż…e miałam mało godzin, nic z tego. Od pól roku zasuwałam po całym mieście zastępując nauczycieli, którzy zrezygnowali i świecąc oczami za ich zachowania i brak kompetencji. Gdyby nie moja praca to chyba by mój oddział upadł.
Kasia339
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: informujacy » 14 sty 2010, 0:04

Masz racje Kasiu. A tego co się orientuje, jeśli pracowałaś powyż…ej określonej liczby godzin / m-c a dodatkowo Twoje stawki nie należ…ały do wysokich to autko jak najbardziej Ci sie należ…ało. A w jakiem odziale mobile pracujesz? U nich w każ…dym mieście jest inaczej i takie podejście pracodawcy należ…y piętnować.
informujacy
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: %u0142odzianin81 » 15 sty 2010, 3:25

Ciekawy wymiana poglądów, a raczej uprzedzeń, plotek i innych bzdur. 90% wypowiedzi jest anonimowa i w ogóle nie moż…na się w tym połapać. Ja pracuję w Łodzi od września. Firma w tym mieście jest od min. 4 lat i chyba sobie radzi całkiem nieźle. Moż…e faktycznie stawki nie są kosmiczne ale niech ktoś wskaż…e mi szkołe gdzie są. Chyba czytam tu posty bezrobotnych lektorów, zbyt wybrednych ż…eby pracować za jednak normalne pieniądze.
Pozdrawiam
%u0142odzianin81
 

ciekawy

Postautor: Gość » 15 sty 2010, 13:02

Zgadzam się z powyż…szym postem. Wiecej tu opini lektorów niż… klientów korzystających z usług mobile. Na marginesie każ…dy pracownik niezależ…nie od branż…y zawsze "znajdzie" coś negatywnego u swojego pracodawcy i tacy właśnie głównie zasilają to forum.
Czesto bywam na stronce angielski.edu i czytam fora dot. róż…nych szkoł językowych i przyznaję, ż…e wątek mobile english ż…yje najaktywniej. Niestety z punktu widzenia potencjalnego klienta z tego forum o mobile nie dowiedziałbym się nic. Na około 45 wpisów moż…e z 2 są obecnych/byłych klientów reszta to pretensje pracowników.
Moż…e wypunktowanie negatywów/pozytywów przez klientów mobile byłoby bardziej miarodajne ?
Gość
 

Mobile joke

Postautor: Zgierzanin » 15 sty 2010, 17:27

Witam!
Na Mobile-English zdecydowałem się ze względu na ruchomy czas pracy, przez który nie mogłem pozwolić sobie na normalny kurs w szkole językowej. Uczyłem się przez rok, choć trudno to nazwać nauką. Przyjeż…dż…ała do mnie dziewczyna, która twierdziła, ż…e jest na ostatnim roku filologii angielskiej, a przypadkiem dowiedziałem się po prawie roku(przez wspólnego znajomego), ż…e dopiero co zaczęła studia i to nie filologię angielską! Dopiero zaczynałem się uczyć angielskiego, więc mogła mnie zbajerować, choć zdarzały się sytuacje, kiedy nie potrafiła mi dobrze wytłumaczyć pewnych reguł i mówiła, ż…e to się robi na wyczucie. Rozumiem, ż…e nauczyciel nie jest encyklopedią ani słownikiem, ale to, o co pytałem, to były podstawy. Menadż…er klienta na moje wątpliwości co do kompetencji dziewczyny odpowiedział, ż…e sprawą się zajmie i ż…e zmieniony zostanie lektor, ale ja w międzyczasie zdąż…yłem zrezygnować. Jakoś nie miałem zaufania, skoro przysłali mi kogoś, kto z angielskim miał tylko tyle wspólnego, ż…e kiedyś tam się uczył i zrobił certyfikat.
Znalazłem potem przez "Gratkę" absolwenta anglistyki po kursie metodycznym i miesiąc zajęć z nim daje mi więcej niż… cały rok z tą dziewczyną z ME. Swoją drogą, mój obecny korepetytor miał epizod lektorski w tej "szkole" i jak mu powiedziałem o moich doświadczeniach, nie był ani trochę zaskoczony. Jednym słowem: ODRADZAM!
Zgierzanin
 

argumenty

Postautor: Klient-Warszawa » 15 sty 2010, 21:53

Słusznie, trzeba rzucać argumenty kawa na ławę. Dlaczego nie podoba mi się Mobile English.

1. To nie jest ż…adna szkoła. W większości miast nie ma biur a nawet numerów stacjonarnych telefonów.
2.Nawet jak już… jest podany adres to spróbujcie udać na miejsce do niby biura. Najczęściej okazuje się,ż…e pod tym adresem biura nie ma, nie ma ż…adnych szyldów ani nic co jest związane ze szkołą. Już… ten fakt ze strony klienta musi wzbudzić bardzo duż…e wątpliwości. W dzisiejszych czasach nie ma firm , które ukrywają się tylko pod numerem komórkowym.
3. Sprawdziłem przed rozpoczęciem nauki na ich stronie wszelkie informacje. Początkowo wszystko wydawało się bardzo profesjonalne.Ale zacząłem sprawdzać dane kontaktowe oddziałów i co się okazało, ż…e w Mobile English na jednym numerze telefonu i pod jednym niby prawdziwym adresem moż…e być nawet 10 oddziałów. To już… bardzo dziwne. Okazuje się,ze firma ta stara się pokazać jako wielki koncern a tak na prawdę prowadzi to w całej Polsce kilka osób na kilku numerach komórkowych i paru stacjonarnych.
4, Lektorzy. Na już… prawdziwy dramat. Rynek warszawski wymusza zupełnie inne standardy niż… proponuje Mobile English. Z całym szacunkiem ale większość lektorów Mobile moim zdaniem nadaje się najwyż…ej do recepcji szkoły językowej.
5. Porównując Mobile do kilku szkół językowych np: Archibald, Pigmalion, Empik, Berlitz itp. okazuje się,ż…e w kategorii standardów językowych ż…aden warunek funkcjonowania szkoły językowej nie jest spełniony. Gdzie są profesjonalni lektorzy, metodycy, programy nauczania, kontrola jakości, już… nie mówię o salach bo atutem firmy ma być dojazd do klienta. Nawet tak reklamowanych na stronie internetowej samochodów w Warszawie chyba nikt nie widział.
6.Kurs w Mobile English jest najdroż…szym moż…liwym kursem ze wszystkich szkół językowych w Warszawie
7. Mobile wypada świetnie pod względem marketingowym, ma dobrą stronę, dobre materiały reklamowe ale to niestety wszystko

Podsumowując to wszystko ze strony klienta , odradzam wszystkim osobom naukę u nich. Oczywiście proponuje aby każ…dy klient sprawdził podane informacje osobiście. Ja popełniłem błąd i naciąłem się na nich. Jednak największy mój błąd polegał na tym, ż…e zacząłem ich sprawdzać po mojej rezygnacji z kursu a nie jeszcze przed zapisem. Starałem się ocenić Mobile obiektywnie bo to ma być forum dla klientów, kuchnia szkoły mnie nie obchodzi.Na drugi raz wybierając szkołę popytam znajomych, sprawdzę opinie w internecie i udam się osobiście do recepcji szkoły
Klient-Warszawa
 

Re: MOBILE ENGLISH

Postautor: niepiękna_helena » 30 sty 2010, 6:12

Ja bym to ujęła tak: praca w ME jest dobra dla studentów, którzy nie mogą sobie pozwolić na pracę na cały etat i stąd się bierze to, ż…e większość lektorów to młode osoby, jeszcze w trakcie studiów, ale to, ż…e ktoś jest młody nie znaczy, ż…e nic nie umie :|. Sama jestem w takiej sytuacji, kończę sobie studia magisterskie i nie narzekam na firmę, ale raczej nie wiąż…ę z nią przyszłości, jeśli ktoś chce z wypłaty rodzinę utrzymać to moż…e być ci꿅ko :)
niepiękna_helena
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości