Have sth done

Pytania i wątpliwości dotyczące gramatyki angielskiej

Have sth done

Postautor: muska » 15 sie 2010, 4:07

witam, mam pytanie
1) jaka jest róż…nica między I have my car repaired i I had my car repaired? Bo to pierwsze zdanko wyglada mi na present perfect a to drugie na past perfest, mozecie podac jakies przykłady uzycia tych dwóch form?
2) jak powiedziec: prosze wysiąśc za 3 przystanki? You have to get off after 3 bus stops?
muska
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2010, 18:44


Re: Have sth done

Postautor: monimmi » 16 sie 2010, 21:34

muska pisze:witam, mam pytanie
1) jaka jest róż…nica między I have my car repaired i I had my car repaired? Bo to pierwsze zdanko wyglada mi na present perfect a to drugie na past perfest, mozecie podac jakies przykłady uzycia tych dwóch form?
2) jak powiedziec: prosze wysiąśc za 3 przystanki? You have to get off after 3 bus stops?


1) I have my car repaired at the shop on Oak Street - Oddaje samochod do napraway do zakladu na ulicy Oak. (Chodzi o to, ze jak sie cos psuje, zwykle oddajesz samochod do naprawy do tego a nie innego zakladu).

I had my car repaired last week but the brakes did not get fixed properly - Samochod byl naprawiany w tamtym tygodniu, ale hamulce nie zostaly dorzbe naprawione.

I jeszcze inny przyklad:

I have my teeth cleaned every six months at my dentist office - co szesc miesiecy mam czyszczenie zebow u dentysty.

I had my teeth cleaned at my last appointment - mialam czyszczone zeby w czasnie ostatniej wizyty (przepraszam jesli to po polsku troche smiesznie wyglada)

2.) You have to get off at the third (bus) stop.
monimmi
junior fellow
 
Posty: 205
Rejestracja: 13 kwie 2010, 4:24

Re: Have sth done

Postautor: Gość » 07 paź 2010, 21:18

1) To nie jest ż…aden czas, to konstrukcja have sth done
I have my car repaired jest od "I repair my car", czyli ktoś mu ten samochód naprawia cyklicznie, na przykład "I have my car repaired at your garage" (kiedy mój samochód się psuje, oddaje go do twojego warsztatu)

I had my car repaired jest od "I repaired my car" - Oddałem samochód do naprawy (konkretna sytuacja).

2) Please, step off for 3 stops (?)
Gość
 

Re: Have sth done

Postautor: monimmi » 07 paź 2010, 22:24

Anonymous pisze:1) To nie jest ż…aden czas, to konstrukcja have sth done
I have my car repaired jest od "I repair my car", czyli ktoś mu ten samochód naprawia cyklicznie, na przykład "I have my car repaired at your garage" (kiedy mój samochód się psuje, oddaje go do twojego warsztatu)

I had my car repaired jest od "I repaired my car" - Oddałem samochód do naprawy (konkretna sytuacja).

2) Please, step off for 3 stops (?)


Juz podalam poprawna odpowiedz na #2.
monimmi
junior fellow
 
Posty: 205
Rejestracja: 13 kwie 2010, 4:24

Re: Have sth done

Postautor: Gość » 09 lis 2010, 6:08

Poniż…ej krótki film wyjaśniający stosowanie konstrukcji have sth done:

http://www.civic-kursy.pl/blog/2010/to- ... hing-done/
Gość
 



Re: Have sth done

Postautor: vlord » 30 maja 2022, 13:49

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości