SZKOŁA SPEAK UP

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: WydymanyPrzezSpeakUp » 03 lut 2010, 2:58

LUDZIE NIE PODPISUJCIE KONTRAKTÓW Z OSZUSTAMI ZE SPEAK UP!!!!

Chcialbym wszystkich OSTRZEC przed korzystaniem z uslug tej szkoly.

Jedyna misja tej szkoly jest WYDYMANIE swoich studentów.

UWAGA!!! szkola zmienia zmienia warunki wspólpracy ze swoimi studentami.

Na dodatek robi to w tak sprytny sposób, ze jedyna opcja jaka studenci maja jest zaplata calkiem wysokiej sumy za to, ze ta p.......na szkola zmienila na niekorzysc studentów warunki umowy.

LUDZIE!!! - Nie dajcie sie OSZUKAC!!! Nie róbcie tego samego BLEDU co ja!!!!



Przdstawie po krótce historie swojej wsólpracy z ta p.......na szkola.


W ruku 2006 podpisalem umowe na 3 semestry nauki. Niestety platnosci w tej szkole sa rozlozone w taki sposób, ze nie mozna placic proporcjonalnie do okresu nauki. Student MUSI placic z wyprzedzeniem. Samo nawiazanie wspólpracy bylo juz duzym bledem. Ja ze swej strony zrobilem dodatkowy blad, ze zaplacilem z góry za caly okres nauki. Poniewaz (z przyczyn ode mnie niezaleznych) nie moglem ukonczyc nauki w terminie uzgodnilem z konsultantka pania M. Wójcik, ze okres nauki zostanie wydluzony o ok. 2 mc. Z chwila gdy chcialem zrealizowac te uzgodnienia szkola mi podziekowala za wspólprace tzn. moglem albo doplacic albo zakonczyc swoja nauke. W sumie zaplacilem za 3 semestry a moglem uczyc sie tylko 2 semestry. Zdecydowalem sie zakonczyc wspólprace z to sk......ka szkola.

ZOSTALEM OSZUKANY PO RAZ PIERWSZY!!!!

Pod koniec roku 2009 zadzwonila konsultantka i zaproponowala mi kontunuacje nauki w szkole. Odpowiedzialem jej, ze zgadzam sie pod warunkiem, ze bede mial mozliwosc zakonczenia poprzedniej umowy czyli zakonczenia poziomu 8. Tak tez uzgodnilismy - ja zakupilem 2 semestry a szkola umozliwila mi kontynuacje nauki poczawszy od poziomu 8.
NIESTETY po uplywie ok. JEDENGO MIESIAC!!!! wspolpracy z ta je..na szkola szkola zmienila warunki wspólpracy i powiedziano mi, ze system nie pozwala na zapisanie mnie na zajecia poziomu 8.

ZOSTALEM OSZUKANY PO RAZ DRUGI!!!!

W zwiazku z tym poprzez kolejny MIESIAC czasu próbowalem sie dogadac z ta poje..na szkola. Przez caly ten okres nie moglem korzystac z kursu ale PLACILEM za uplywajacy czas. W koncu szkola przedstawila mi swoja propozycje i brzmi ona nastepujaco: "MUSI PAN WYKUPIC I ZAPLACIC Z WYPRZEDZENIEM kolejny poziom nauki w szkole (11) a wtedy bedzie pan mógl dokonczyc poziom 8". Czyli studiujac na piziomie 8 musze zaplacic za piziom 11 !!!! Gdyby szkola byla uczciwa to bym to zrobil. Niestety jak juz wspominalem szkole jedynie chodzi o to aby WYDYMAC KLIENTÓW!!!! nie moge sie na to zgodzic. MALO TEGO chcac rozwiazac umowe szkola naliczyla mi blisko 1000 zl które MUSZE zaplacic za zrealizowanie 6 poczatkowych lekcji poziomu 8. Wczesniej zaplacilem zaliczke w wysokosci 250 zl.

W SUMIE OK. 1200 ZL ZA 6 LEKCJI!!!!

ZOSTALEM OSZUKANY PO RAZ TRZECI!!!

W tej chwili nie mam innego wyjscia albo musze zaplacic za poziom 11 (po czym szkola mnie po raz kolejny WYDYMA) albo zaplacic ok 1000 zl kary za to ze rozpoczalem wspólprace z tymi oszustami.

LUDZIE NIE PODPISUJCIE KONTRAKTÓW Z TYMI OSZUSTAMI!!!!
WydymanyPrzezSpeakUp
 


Czy Tobie stary odbilo?

Postautor: Eustachiusz » 25 maja 2010, 19:53

Hmmm... no jakos mi Ciebie nie szkoda. Jak na razie z tych wywodow wynika, ze:

a) nie czytasz umow, ktore podpisujesz, co jest karygodnym bledem (a za glupote sie placi frycowe)

b) ciagle cos krecisz, zmieniasz, rezygnujesz, skracasz, wydluzasz kurs... po czym szukasz winnych

c) nie rozumiesz, ze wszedzie sie placi z wyprzedzeniem (chodzilem na wiele kursow, i nigdy nic nie bylo platne z dolu). To sa normalne uslugi. Jak idziesz do kina, to tez chcesz najpierw ogladac film, a potem placic?

d) nie dbasz o swoje interesy. Co z tego, ze ktos ci cos mowi? Wazna jest umowa. Po to, zeby uczen nie stwierdzil nagle, ze pani Wojcik czy jak jej tam cos mu obiecala, a teraz sie nie wywiazuje z umowy. To takie proste, ze az boli. Czego nie masz na umowie, to nie istnieje.

Moral? Myslec. Po prostu, to nie boli. Szkola jest dobra, ja nie mialem z nia problemow, nic mnie nie zaskoczylo, bo korzystam z umiejetnosci czytania i mysle.
Eustachiusz
 

.

Postautor: kaka86 » 26 maja 2010, 21:54

Ale mu pojechałeś, niezła beka
kaka86
 

Re: SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: nnnn naiwniak » 02 paź 2010, 23:31

Zgadzam się Speak up to oszuści !!! Ludzie uważ…ajcie na nich, bo kiepsko uczą i oszukują swoich klientów, gdzie się da.
SPEAK UP TO ŚLEPA ULICZKA, W KTÓRĄ WEJDZIESZ I JUŻ Z NIEJ NIE WYJDZIESZ. W DODATKU MAJĄ WTYKI NA RÓŻNYCH STRONACH I FORACH. SIEDZĄ tam pracownicy szkoły i wypisują pierdoły, ż…e to niby oni są uczniami i szkołę polecają, bo ponoć sprawdzili. WIDZĄ, ŻE ICH RĘ CE ZACZYNAJĄ NIEBEZPIECZNIE SIĘ GAĆ NOCNIKA, DLATEGO TAK USILNIE zależ…y im na naprawieniu opinii o szkole. Ludzie są mądrzejsi, nie da się ich wydymać
nnnn naiwniak
 

Oblicze Speak Up

Postautor: wiktoria9 » 03 paź 2010, 20:05

Po lekcji organizacyjnej, gdzie dowiedziałam się, ż…e podstawą są intensywne lekcje przy komputerze zrezygnowałam z nauki.
Pani konsultantka nie przekazała mi tej waż…nej informacji, duż…o mówiła, ale tak by mnie zachęcić i zapisać.
Jestem chora na epilepsję i jest to dla mnie szkodliwe, moż…e wywołać atak. Jestem osobą odpowiedzialną i dlatego zrezygnowałam.
Szkoła i zarząd spółki chce bym zapłaciła 400 zł.Pan z zarządu napisał, ż…e szkoła była w gotowości świadczyć mi usługi szkoleniowe przez miesiąc- okres wypowiedzenia. Czy wszyscy ludzie w zarządzie spółki są takimi bezmózgo...mi?
1 Nie umawiałam się na zajęcia
2 Oddałam książ…ki od razu po lekcji organizacyjnej
3 Szkoła nie dysponuje pracownikiem medycznym, mającym wiedzę jak
i mającym środki by przerwać atak padaczki, więc nie była w gotowości
Nigdzie nie spotkałam się z tak drogą godziną organizacyjną. To zwykły
rozbój.
Przeczytałam kilka opinii broniących szkołę za jej oblicze bezwzględości. Pracownicy jeśli macie wykrzywioną moralność, to nie wmawiajcie innym, ż…e to jest ok. Jak się czujecie, gdy ktoś oszuka waszych bliskich? Wtedy też… jest ok?
Proszę pamiętać,ż…e na szacunek trzeba sobie zasłuż…yć, sprzedawać się za nawet duż…e pieniądze staje się ci꿅arem. Dobrze ż…yczy się ludziom autentycznie ż…yczliwym, tym co krzywdzą ż…yczy się źle.
wiktoria9
 

Polecam

Postautor: Wrosd » 06 paź 2010, 15:56

Polecam
Wrosd
 

Re: SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: easyrider » 07 paź 2010, 1:19

No cóż…, zdania są polecone. Faktycznie trzeba dobrze się przyglądnąć umowie.




-----------------------------------------
sylwester w górach-tani nocleg w krakowie
easyrider
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2010, 15:07

Re: SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: andrzej24 » 05 lis 2010, 15:15

no zdania są podzielone... dlaczego? otóż… uśmiechnąłem się trochę na zarzut ż…e trzeba płacić do przodu z góry. No akurat w usługach często tak jest ze się płaci do przodu, a szczególnie w edukacji. W erze, orange itd też… płaci się abonament do przodu a za same rozmowy aktualnie. To nie jest ż…aden zarzut.

moje pytanie... a czy da się podpisać na 1 semestr?
andrzej24
 

Re: SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: andrzej24 » 05 lis 2010, 15:20

aaaa... wiktoria9 - a w jakiejś szkole są przeszkolone osoby do udzielania pomocy osobom chorym na padaczkę? osobiście sam bym nie wiedział co robić. pewnie dzwonił po karetkę.

moż…liwę ż…e pani która udzielała ci informacji, nie chce nikogo tłumaczyć założ…yła z góry ze jak ktoś przychodzi do speak up to wie jak wygląda nauka w szkole. Zawsze moż…na było zadać pytanie.

Dopóki nic nie podpisałaś nie moż…na obciąż…ać człowieka ż…adnymi opłatami za rozpoczęcie miesiąca. Jeśli podpisałaś to wyraziłaś gotowość.

Btw. ile masz lat?
andrzej24
 

Re: SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: konsekwentna » 14 gru 2010, 17:32

czytajcie umowy! poza tym zawsze na takim spotkaniu mozna zadawac pytania o wszystko. a do autora to jak sie na cos decyduje to trzeba byc konsekwentnym i konczyc to co sie zaczyna, a skoro raz zrezygnowales to po co wracales? nie byloby problemu i tego tematu, a tak sam stawarzasz sobie problem
konsekwentna
 

Re: SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: waffini » 18 paź 2011, 18:26

Gdyby ludzie uważ…niej podchodzili do tego typu spraw nie byłoby problemu. Brakuje nam, jako całości społeczeństwa odpowiedzialności. Spotkałam się nie raz z tego typu sprawami, wszyscy obwiniali placówkę, a sami czuli się bez winy… To chyba nie w tą stronę.
waffini
 

Re: SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: karola777 » 26 paź 2011, 21:14

moż…e nie idzie w dobrą stronę, ale nic się nie poradzi na to, ż…e ktoś popełnił błąd i nie zrobił tak podstawowej sprawy jak przeczytanie umowy. cóż…, tacy ludzie też… są. warto tylko powtarzać, ż…eby na drugi raz byli bardziej przezorni
karola777
 

Re: SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: zdzicha_ladna » 28 paź 2011, 21:22

przezornym to trzeba być zawsze ale fajnie tez jakby nie wylewali swoich ż…alow w internecie i obrazali ludzi... przecież… takie zrzucanie na innych własnego gapiostwa i rzucanie obelg jest chyba jeszcze gorsze.
zdzicha_ladna
 

Re: SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: karola777 » 01 lis 2011, 4:31

Masz rację, ale przecież… latwiej jest usiąść przed monitorem i wystukać tych parę gorzkich słów niż… przyznać się do własnego błędu, nie uważ…asz??
karola777
 

Re: SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: Krysia1111 » 08 paź 2012, 20:44

Czy ktoś znalazł na ich stronie adres do zarządu? Barany zwodzą mnie w sprawie odpowiedzi na moje pismo złoż…one w biurze. Odsyłają do 4 konsultanta bo codziennie mam innego: Karina, Mateusz, Ania a teraz Kasia. Zgodnie z prawem powinnam złodziejom przestać płacić już… od września ale chciałam być miła.
Krysia1111
 

Re: SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: kowyy » 12 paź 2012, 10:02

Duż…a szkoła , więc biurokracja na najwyż…szym poziomie
kowyy
 

Re: SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: fation » 30 lis 2012, 19:21

Ja tam bez problemu załatwiam formalności. Czytam wszystko co podpisuję, moż…e dlatego nie mam ż…adnych problemów
fation
 

Re: SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: su » 06 gru 2012, 20:13

Popieram dobra szkoła
su
 

Re: SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: fation » 27 gru 2012, 19:02

Szkoła jak szkoła. Ci꿅ko wydawać o szkołach rewelacyjne opinie, bo przecieć tak naprawdę szkołą to jesteśmy my. Nauczony uczeń zadowolony uczeń, nienauczony uczeń niezadowolony uczeń. Chyba w tym tkwi magia.
fation
 

Re: SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: ataxic » 26 lut 2013, 15:06

Powinnas to gdzieś zgłosić. Będą tak robić ciągle jak wszyscy będą machać ręką na to.... nie daj się oszustom. To zwykli naciągacze


Krysia1111 pisze:Czy ktoś znalazł na ich stronie adres do zarządu? Barany zwodzą mnie w sprawie odpowiedzi na moje pismo złoż…one w biurze. Odsyłają do 4 konsultanta bo codziennie mam innego: Karina, Mateusz, Ania a teraz Kasia. Zgodnie z prawem powinnam złodziejom przestać płacić już… od września ale chciałam być miła.
ataxic
 

Re: SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: nabity w butelke » 21 mar 2013, 10:42

Sayspeak to naciagacze ja juz od 2miesiecy nie moge zrealizowac swoich lekcji, nauczyciele sie nie zglaszaja na lekcje , w sayspeaku nie ma nawet z kim na ten temat porozmawiac, gdzies czytalem posty od bylych nauczycieli z sayspeaku ktorzy pisza ze sayspeak im zalega z kasa od dluzszego czasu
Wg mnie to sayspeak zaliczyl plajte, stal sie niewyplacalny i jescze licza ze sciagna paru naiwnych klientow z rynku ktorzy wplaca im kase i nic w zamian nie dostana
nabity w butelke
 

do nabitego w butelke

Postautor: sylwia787 » 31 mar 2013, 11:39

przepana, wątek o sayspeak to nie tutaj, więc prośba o przeniesienie swych ż…ali do odpowiedniego tematu i nie zaśmiecać dyskusji o speak up, pozdrawiam ^^
sylwia787
 

seakuuuppl

Postautor: muska pani » 19 wrz 2013, 20:52

ostrzegam zanim sie zdecydujesz przeczytaj na http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,1373 jakie zasady panuja tam
muska pani
 

Re: SZKOŁA SPEAK UP

Postautor: funangielskiego » 23 kwie 2014, 18:24

Ja sie zgadzam. Tylko nie speak up! Nigdy z nimi nie podpisalem umowy ale raz bylem na spotkaniu informacyjnym. Podalem im swoj nr bo mieli mi dac znac czy beda organizowac kurs, ktorym ja bylem zainteresowany. Zadzwonili do mnie, ze nie beda ale na sile chcieli mnie wcisnac na cos innego. Powiedzialem nie i zeby usuneli moj nr ze swojej listy kontaktow. Teraz do mnie dzwonia co jakis czas i marnuja moj czas, pomimo ze za kazdym razem prosze o usuniecie numeru z ich listy kontaktow
funangielskiego
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2014, 17:00




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości