Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Krótkie teksty bądź pojedyncze zdania, które nie są zadaniem domowym.

Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: fish1 » 17 sie 2010, 2:58

Witam

Proszę o pomoc w przetłumaczeniu tematu pracy magisterskiej na język angielski.

Temat:
"Analiza techniczno-ekonomiczna wykorzystania gazowego układu kogeneracyjnego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 3 w Prudniku"

Wymyśliłem coś takiego:
"Technical and economic analysis using gas cogeneration system in a Separate Department of Public Health
Regional Hospital No. 3 in Prudnik"

Pozdrawiam
Fish
fish1
 


Re: Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: Gość » 18 sie 2010, 16:58

"A Technical and Economic Analysis of Using (ewentualnie: Employing) a Gas Cogeneration System in an Independent Public Health-care Facility, the Regional Hospital No. 3 in Prudnik."
Gość
 

Re: Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: fish1 » 19 sie 2010, 1:34

Dziękuję !
fish1
 

Hej, pomóż…cie!

Postautor: chiba » 04 kwie 2011, 1:53

Mam zgryz z tłumaczeniem tytułu mojej pracy mgr.Niestety nie potrafię tego zrobić.Jeślii ktoś z Was dałby radę to byłabym bardzo wdzięczna.Temat brzmi:Zakładane i realizowane funkcje świetlicy socjoterapeutycznej na przykładzie świetlicy socjoterapeutycznej w Nowym Sączu.Mi wyszło cos takiego: Intended and performed functions of socio-therapeutic commonroo, ale mój promotor stwierdził ż…e jest do bani.Pozdrawiam
chiba
 

Re: Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: zasi » 05 kwie 2011, 2:49

Nie da się tego tytułu przetłumaczyć dosłownie, proponuję więc:
Intended functions and functions being performed by social therapy room based on a social therapy room in Nowy Sącz.

Preferowałbym jednak taką wersję:
Analysis of intended functions and functions being performed by social therapy room based on a social therapy room in Nowy Sącz.
zasi
newbie
 
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2011, 4:00

Re: Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: monimmi » 05 kwie 2011, 4:09

Ja chcialam dodac, ze takie prace, ktore cos tam opisuja na podstawie jakiegos przykladu nazywaja sie case studies. Wiec czesto w tytule jest "Case Study: Teaching English to Kindergarten students in Chicago, IL"

Case Study: Analysis of planned and executed (functions?) in a social therapy room in Nowy Sacz
Case Study: Analysis of planned and carried out (functions?) in a social therapy room in Nowy Sacz

Co tu rozumiemy przez funkcje?
monimmi
junior fellow
 
Posty: 205
Rejestracja: 13 kwie 2010, 4:24

Re: Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: anies1987 » 26 cze 2011, 20:42

Witam, potrzebuje pomocy w przetłumaczeniu temtu pracy mgr, który brzmi:
BARIERY W POZYSKIWANIU FUNDUSZY UNIJNYCH NA PRZYKŁADZIE GMINY SOMPOLNO.

bardzo proszę o pomoc!!!!
anies1987
 

Re: Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: Agataka » 04 cze 2012, 15:20

Witam

Proszę o przetłumaczenie mojego tematu pracy licencjackiej. Sama sobie nie poradzę!!! :prosi:

METODYKA ANALIZY FINANSOWEJ NA PRZYKŁADZIE PRZEDSIĘ BIORSTWA CENTRALA FARMACEUTYCZNA CEFARM S.A. W LATACH 2008 - 2010
Agataka
 

Temat mgr

Postautor: Cammelina » 17 cze 2012, 18:42

Witam,
Chciałabym pojutrze oddać do druku swoją pracę, wydaje mi się jednak, ż…e popełniłam błąd w tłumaczeniu. Bardzo proszę o pomoc:

Badania nad rekonstrukcją diety i określeniem stanu zdrowia społeczności egejskich epoki brązu.

Studies on Diet Reconstruction and Determining Health Status of the Aegean Communities in Bronze Age.
Cammelina
 

Re: Temat mgr

Postautor: rev » 17 cze 2012, 19:18

Cammelina pisze:Witam,
Chciałabym pojutrze oddać do druku swoją pracę, wydaje mi się jednak, ż…e popełniłam błąd w tłumaczeniu. Bardzo proszę o pomoc:

Badania nad rekonstrukcją diety i określeniem stanu zdrowia społeczności egejskich epoki brązu.

Studies on Diet Reconstruction and Determining Health Status of the Aegean Communities in Bronze Age.

Jak dla mnie w porządku, tylko "...the Bronze Age."
Pozdrawiam.
rev
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 01 maja 2012, 3:10

Re: Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: mks999 » 31 lip 2012, 7:26

Mógłby ktoś rzucić okiem na tłumaczenie mojego tematu pracy magisterskiej?
temat brzmi:
Metoda automatycznej klasyfikacji aktywności człowieka na platformie Android OS

Aktywność człowieka w tym przypadku to chodzenie, bieganie, jazda, rowerem, jazda autem:

Moja propozycja tłumaczenia to:
The method for automatic classification of human activity on Android OS platform.

Nie jestem pewny co do poprawnej budowy tego zdania. Bardzo proszę o pomoc - sprawdzenie poprawności tłumaczenia
mks999
 

Re: Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: mks999 » 31 lip 2012, 7:27

mks999 pisze:Mógłby Ktoś rzucić okiem na tłumaczenie mojego tematu pracy magisterskiej?
temat brzmi:
Metoda automatycznej klasyfikacji aktywności człowieka na platformie Android OS

Aktywność człowieka w tym przypadku to chodzenie, bieganie, jazda, rowerem, jazda autem:

Moja propozycja tłumaczenia to:
The method for automatic classification of human activity on Android OS platform.

Nie jestem pewny co do poprawnej budowy tego zdania. Bardzo proszę o pomoc - sprawdzenie poprawności tłumaczenia
mks999
 

Re: Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: quietlystorm » 31 lip 2012, 17:31

Potrzebuje pomocy w przetłumaczeniu tytułu pracy licencjackiej na język angielski.

Tytuł to:

"Głos Lasu" - próba monografii na lata 2000-2010
quietlystorm
 

Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: amoretesoro » 06 paź 2012, 17:30

Proszę o pomoc w przetłumaczeniu pracy magisterskiej na język angielski.

Temat:
"Specyfika nadzoru Prezesa Rady Ministrów nad samorządem terytorialnym"

Wymyśliłam coś takiego:

"specific supervision of the Prime Minister's local government"

Pozdrawiam
tesoro
amoretesoro
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2012, 16:30

Re: Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: ezriel » 23 paź 2012, 16:33

Proszę o pomoc w przetłumaczeniu pracy magisterskiej na język angielski.

Mój temat to:
Internetowy system egzaminów testowych i ankiet anonimowych.

Jak na razie wymyśliłem coś takiego:

The examination and anonymous surveys web system.
ezriel
 

tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: laynaa » 17 sty 2013, 12:53

Witajcie. Czy mógłby ktoś przetłumaczyć mi temat pracy magisterskiej na język angielski ?? Temat brzmi : Organizacja i przyszłość edukacji dzieci na wsi w poglądach rodziców. Bardzo proszę o pomoc
:(
laynaa
 

Re: tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: ototlumaczenie » 21 lut 2013, 16:10

laynaa pisze:Witajcie. Czy mógłby ktoś przetłumaczyć mi temat pracy magisterskiej na język angielski ?? Temat brzmi : Organizacja i przyszłość edukacji dzieci na wsi w poglądach rodziców. Bardzo proszę o pomoc
:(


Propozycja:

Organisation and the future of children's education in the countryside in parents' views.

--
Tłumaczenia Kielce
ototlumaczenie
 

pomoc w tłumaczeniu pracy magisterskiej

Postautor: megi2987 » 11 mar 2013, 18:50

Witajcie. Czy mógłby ktoś przetłumaczyć mi temat pracy magisterskiej na język angielski ?? Temat brzmi : Wpływ zabiegów fizjoterapeutycznych na wybrane czynności narządu ruchu u pacjentów z zespołem bólowym dolnego odcinka kręgosłupa
Jak na razie wymyśliłam coś takiego: Influence of physiotherapeutic procedures on the selected functional parameters locomotor at the patients with low back pain syndromes.
ale nie wiem czy poprawnie bardzo proszę o pomoc
megi2987
 

temta pracy - tłumaczenie

Postautor: Agacicha » 18 maja 2013, 12:38

Proszę o pomoc w przetłumaczeniu takiego tematu:
Procesy komunikowania się w jednostce samorządu terytorialnego na przykładzie Urzędu Gminy Sieroszewice.

Moja propozycja;
The processes of communication in local government as an example of local government office Sieroszewice.

Pozdrawiam
Agacicha
 

pomoc w przetlumaczeniu tytulu pracy

Postautor: patrycja2013 » 05 cze 2013, 12:55

Mam problem, gdyz nie jestem za dobra w angielskim a musze przetlumaczyc tytul pracy licencjackiej "Wpływ leworęczności na jakość ż…ycia osób leworęcznych- na podstawie studium przypadku"
patrycja2013
 

praca mgr

Postautor: pyotrek » 10 cze 2013, 11:35

Hej, czy ktoś mógłby rzucić okiem na temat pracy magisterskiej:

"Operacje otwartego rynku i ich wpływ na podaż… pieniądza, inflację i produkcję"

"Open market operations and their impact on the money supply, inflation and production"

Z góry dziękuję :)
pyotrek
 

Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: Papito » 07 wrz 2013, 12:15

Bardzo proszę o pomoc w przetłumaczeniu dwóch tematów prac magisterskich.
"Zjawisko terroryzmu we współczesnym świecie" oraz
"Status prezydenta w konstytucjach II i III RP"
Papito
 

tłumaczenie

Postautor: sezam173 » 05 lut 2014, 11:31

gdy ktoś mógł mi przetłumaczyć byłbym wdzięczny :)
Analiza ekonomiczna przedsiębiorstwa na przykładzie Grupy Żywiec S.A.
sezam173
 

Re: Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: jamajkaqwe » 09 gru 2015, 20:44

potrzebuje pomocy w przetłumaczeniu tytułu pracy magisterskiej temat pracy to:::::::: Solvency II jako współczesny kierunek zapewnienia bezpieczeństwa finansowego zakładów ubezpieczeń::::: Proszę o jak najszybszą odpowiedź
jamajkaqwe
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2015, 20:40

Re: Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: Milka900 » 17 mar 2016, 23:19

Zapraszam do niezbędnika na Facebooku w pisaniu pracy dyplomowej, tj. : https://www.facebook.com/Konsultacje-w- ... ych-oraz-tłumaczenia-w-języku-niemieckim-308675285831487/?fref=ts
Milka900
junior fellow
 
Posty: 111
Rejestracja: 17 mar 2016, 18:38

Re: Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: dunin89 » 19 mar 2016, 13:42

sezam173
Na szybko z translatora:
Economic analysis of the company on the example of Żywiec Group SA.
Bóg czuwa nad dziećmi, pijakami i nad Francją.
dunin89
newbie
 
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2016, 22:46

Re: Tłumaczenie tematu pracy magisterskiej

Postautor: Bea507 » 10 sty 2017, 17:00

Tłumaczenia i pomoc w pisaniu prac (praca magisterska, doktorat, licencjat, inne): : www.thesispark.pl. Polecam!
Bea507
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2017, 15:50




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości