Dziwactwa Wyspiarzy

Kultura i historia krajów anglojęzycznych. Praca zagranicą. Edukacja zagranicą.

Dziwactwa Wyspiarzy

Postautor: Gość » 22 lis 2009, 2:56

Jakie Waszym zdaniem są najbardziej odjechane dziwactwa kulturowe z jakimi spotkaliście się na wyspach?
Gość
 


Re: Dziwactwa Wyspiarzy

Postautor: Gość » 01 lut 2012, 22:43

Moż…e trochę nie na temat, ale sprawa jest dośc zabawna więc napiszę.

Kiedyś czytałem artykuł o najdziwniejszych nie usuniętych aktach prawnych Anglii.

No i okazało się, ż…e od XII wieku każ…dy Anglik moż…e zabić Szkota, jeż…eli jest on w Yorku i ma ze sobą łuk oraz strzały.

Drugim bardzo ciekawym przepisem jest zakaz umierania w Izbie Gmin. :prosi:

Pozdrawiam
Kamil Kuczynski
http://kamilkuczynski.com -darmowy kurs jezykowy. Zacznij nareszcie mówic plynnie i automatycznie w obcym języku.
Gość
 

Re: Dziwactwa Wyspiarzy

Postautor: j_janek » 27 kwie 2012, 16:37

znajomy mi opowiadał, ż…e anglik nigdy Ci nie powie, ż…e musi iść do toalety/pójść się załatwić, tylko uż…ywają mnóstwa innych powiedzonek na to :D niestety pamiętam tylko trzy i to już… w polskim tłumaczeniu:
-przepraszam, ale muszę odstawić rower
-pójdę sprawdzić czy rowery stoją
-muszę uścisnąć dłoń nelsona (lord nelson był bez prawej ręki, którą stracił w bitwie)
:D
j_janek
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2012, 16:05

Re: Dziwactwa Wyspiarzy

Postautor: Fylgja » 27 maja 2012, 6:33

-dziewczyny nigdy nie mowia o miesiaczce :))
-gdy widza sroke machaja jej i mowia: Good afternoon Mr Magpie, how's your wife and family? :D (podobno przynosi nieszczescie)
-po umyciu naczyn nie splukuja ich z plynu...takie w pianie odstawiaja na suszarce :zdziwko: widzialam to nawet w tv w jakims programie kulinarnym!
- i nie potrafie zrozumiec dlaczego wciaz w wielu miejscach, nawet nowych domach maja osobne krany do cieplej (zwykle strasznie goracej) i lodowatej wody, na dodatek na przeciwlegluch brzegach umywalki! Krany te tez sa potwornie krotkie tak, ze ledwo wlozysz pod nie dlonie...
Fylgja
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 27 maja 2012, 5:58

Re: Dziwactwa Wyspiarzy

Postautor: DOMINIK223 » 03 wrz 2013, 16:57

Anonymous pisze:Moż…e trochę nie na temat, ale sprawa jest dośc zabawna więc napiszę.

Kiedyś czytałem artykuł o najdziwniejszych nie usuniętych aktach prawnych Anglii.

No i okazało się, ż…e od XII wieku każ…dy Anglik moż…e zabić Szkota, jeż…eli jest on w Yorku i ma ze sobą łuk oraz strzały.

Drugim bardzo ciekawym przepisem jest zakaz umierania w Izbie Gmin. :prosi:

Hahahhaha super szczególnie o tym umieraniu w izbie już… po za drzwiami moż…na :):)
Ostatnio zmieniony 04 paź 2013, 10:21 przez DOMINIK223, łącznie zmieniany 1 raz.
Istnieje też… leczenie niekonwencjonalne takich chorób jak np. depresja poporodowa oraz innych z tej dziedziny.
DOMINIK223
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2013, 11:10

Re: Dziwactwa Wyspiarzy

Postautor: Gość » 09 wrz 2013, 4:40

Fylgja pisze:...
- i nie potrafie zrozumiec dlaczego wciaz w wielu miejscach, nawet nowych domach maja osobne krany do cieplej (zwykle strasznie goracej) i lodowatej wody, na dodatek na przeciwlegluch brzegach umywalki! Krany te tez sa potwornie krotkie tak, ze ledwo wlozysz pod nie dlonie...


To wynika z oszczędności. Jeśli masz jeden kurek do ciepłej i zimnej wody, to ż…eby umyć ręce odkręcasz oba i woda leci, leci, leci ...
Gdy masz dwa kurki to wlewasz do umywalki 3 - 5 litrów wody, myjesz ręce i spuszczasz wodę. Zuż…ywasz 6 l zamiast 15!!!
Gość
 

Re: Dziwactwa Wyspiarzy

Postautor: Bigos25 » 17 paź 2013, 9:45

Najdziwniejsze są na pewno krany i moim zdaniem - puddingi. Do dziś nie mogę pojąć jak moż…na wszamać taki przykładowo pudding z rybą. Ogólnie kuchnia angielska nie powinna w ogóle istnieć :) Pozdrawiam.
Bigos25
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2013, 9:37

Re: Dziwactwa Wyspiarzy

Postautor: gilnata82 » 28 kwie 2014, 10:54

zdecydowanie - 2 kurki, 2 krany :))
Awatar użytkownika
gilnata82
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2014, 14:42

Re: Dziwactwa Wyspiarzy

Postautor: Lingualand » 10 gru 2014, 11:10

Bigos25 pisze:Najdziwniejsze są na pewno krany i moim zdaniem - puddingi. Do dziś nie mogę pojąć jak moż…na wszamać taki przykładowo pudding z rybą. Ogólnie kuchnia angielska nie powinna w ogóle istnieć :) Pozdrawiam.

Zgadzam się kuchnia angielska to jedna wielka tragedia
Lingualand
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:39

Re: Dziwactwa Wyspiarzy

Postautor: AnkaDro » 28 paź 2015, 20:05

mnie kuchnia angielska nawet smakuje, oczywiście nie wszystko, ale większość rzeczy było ok i fajnie było spróbować
AnkaDro
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:54

Re: Dziwactwa Wyspiarzy

Postautor: JulkaSzpulka » 15 lut 2017, 19:22

Bigos25 pisze:Najdziwniejsze są na pewno krany i moim zdaniem - puddingi. Do dziś nie mogę pojąć jak moż…na wszamać taki przykładowo pudding z rybą. Ogólnie kuchnia angielska nie powinna w ogóle istnieć :) Pozdrawiam.



hahah. Zgadzam się- wykasować angielską kuchnię!:))) :ban: :papa:
JulkaSzpulka
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:39

Re: Dziwactwa Wyspiarzy

Postautor: mojekonto » 10 cze 2017, 16:17

2 krany, kontakty robione za drzwiami, ogólnie 2 lewe ręce do roboty :D
mojekonto
newbie
 
Posty: 30
Rejestracja: 28 sty 2016, 12:28

Re: Dziwactwa Wyspiarzy

Postautor: dinkafra » 23 sie 2019, 10:36

I te wykładziny wszędzie :) Ale mimo wszystko bardzo mi się tam podoba :)
dinkafra
newbie
 
Posty: 44
Rejestracja: 18 lip 2019, 13:49



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości