Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Goscislawa81 » 25 kwie 2014, 13:28

Skutecznym sposobem przełamania barier językowych jest po prostu uż…ywanie języka i mówienie w tym języku, jeż…eli będziemy się wstydzić to tego języka niestety nigdy się nie nauczymy, a jeż…eli będziemy robić to systematycznie to mówienie wejdzie nam w krew:)

____________________
Pośpiesz się http://zygreklama.webgarden.com/ zanim inni Cię nie uprzedzą!
Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, 11:46 przez Goscislawa81, łącznie zmieniany 2 razy.
Goscislawa81
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2014, 12:06


Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Goscislawa81 » 25 kwie 2014, 13:29

Skutecznym sposobem przełamania barier językowych jest po prostu uż…ywanie języka i mówienie w tym języku, jeż…eli będziemy się wstydzić to tego języka niestety nigdy się nie nauczymy, a jeż…eli będziemy robić to systematycznie to mówienie wejdzie nam w krew:)
Goscislawa81
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2014, 12:06

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: snetnkaa » 30 kwie 2014, 10:06

Goscislawa81 pisze:Skutecznym sposobem przełamania barier językowych jest po prostu uż…ywanie języka i mówienie w tym języku, jeż…eli będziemy się wstydzić to tego języka niestety nigdy się nie nauczymy, a jeż…eli będziemy robić to systematycznie to mówienie wejdzie nam w krew:)


Dlatego zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu w dobrej szkole, która nie uczy tylko gramatyki, lecz metodo polega na powiązaniu gramatyki i wykorzystaniu tego następnie w konwersacjach. Dlatego osobiście polecam takie szkoły jak English for you w Warszawie, gdzie jest duż…o mówinia, gdzie oswajasz się z akcentami podczas konwersacji z nantive speksers
snetnkaa
newbie
 
Posty: 22
Rejestracja: 30 kwie 2014, 9:39

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: snetnkaa » 12 maja 2014, 9:43

I jeszcze dobrze gdzieś wyjechać
snetnkaa
newbie
 
Posty: 22
Rejestracja: 30 kwie 2014, 9:39

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: laiokon » 13 maja 2014, 8:58

Wyjazd (samodzielny!) za granicę na kilka tygodni!
laiokon
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2014, 8:27

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: BlankaPL80 » 13 maja 2014, 11:03

Za granicą bardzo szybko moż…na się nauczyć języka , już… kilkutygodniowy wyjazd za granicą potrafi dać wiele w kwestii nauki języka, warto skorzystać z kursów online i obyć się z językiem wtedy mówienie w języku obcym nie powinno sprawiać trudności..

____________________
Sam sprawdź, ż…e to nie fałsz czy prowokacja - kliknij http://www.mmwroclaw.pl/blog/218772/Moje+W%C5%82asne+M+%29.html przekonasz się u nas optymalne ceny
Ostatnio zmieniony 26 cze 2014, 10:59 przez BlankaPL80, łącznie zmieniany 1 raz.
BlankaPL80
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 06 maja 2014, 22:18

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: studentang » 13 maja 2014, 18:55

zgadzam się za granicą lub mozna też… z lektorem na tec-polecam metodę.

http://topenglishcourse.pl/
studentang
newbie
 
Posty: 45
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:53

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: onequinn94 » 13 maja 2014, 19:40

Ja miałam straszny problem z nauką języka i z zapamiętywaniem słówek nie działały na mnie ż…adne metody, okazało się ż…e wina i główna przyczyna była po mojej stronie ponieważ… nie powtarzałam słówek na głos tylko w myślach

____________________
Polecam serdecznie http://www.moviexpassion.vum.pl/ atrakcyjna oferta!
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 13:50 przez onequinn94, łącznie zmieniany 2 razy.
onequinn94
newbie
 
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:30

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: maepppka » 14 maja 2014, 14:07

Według mnie metoda dualna jaką realizuje szkoła English for You jest bardzo dobra, polski lektor wprowadza temat, uczeń ma czas aby przygotować się do konwersacji z native speakerami. Zmusza to mówienia, zwłaszcza, ze wiemy o czym będzie rozmowa. Generalnie najważ…niejsze, aby uż…ywać języka w praktyce. Waż…ne aby w kursie był jednak dobrze przygotowany native speaker.
maepppka
greenhorn
 
Posty: 64
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:16

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: REMICAH1172 » 15 maja 2014, 10:39

Moim zdaniem najlepszym sposobem na przełamanie bariery językowej jest wyjazd za granicę nic nie dział lepiej na problemy z mówieniem, wtedy nie mamy wyjścia.

____________________
Prawda w oczy kole nowoczesne sofy rozkładane takie mamy ceny!
Ostatnio zmieniony 15 lip 2014, 10:58 przez REMICAH1172, łącznie zmieniany 2 razy.
REMICAH1172
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 15 maja 2014, 10:21

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Szefroberto1523 » 16 maja 2014, 9:11

Języka należ…y uczyć się na głos. Niezależ…nie od tego czy korzystasz z programu wspomagającego naukę, czy też… ograniczasz się do płyt, musisz jak najwięcej powtarzać na głos. NP. Jeśli korzytsasz z programu SuperMemo masz prawo ocenić się na dobrze, tylko w wypadku, gdy potrafisz dane słowo, wyraż…enie, czy zdanie powtórzyć głośno, wyraźnie i poprawnie. Jeśli tylko je rozumiesz ocena powinna być negatywna.

____________________
Nie tylko dym gryzie w oczy http://technologyblog2014.wordpress.com/ nasze ceny też….
Ostatnio zmieniony 26 cze 2014, 11:33 przez Szefroberto1523, łącznie zmieniany 1 raz.
Szefroberto1523
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2014, 9:04

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: LukLev » 17 maja 2014, 11:21

W 100% zgadzam się z przedmówcą. Angielskiego trzeba uczyć się na głos. Waż…ne jest również… jak najczęstsze uż…ywanie języka. Jednak, ż…eby zacząć się przełamywać i uż…ywać języka trzeba mieć solidne podstawy i wcale nie chodzi mi tutaj o wykute na blachę zasady gramatyczne.
___________________
Angielski dla Początkujących - najlepsza według mnie metoda nauki angielskiego na start.
Awatar użytkownika
LukLev
greenhorn
 
Posty: 60
Rejestracja: 29 sty 2014, 4:50

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: kolek12 » 19 maja 2014, 9:44

maepppka pisze:Według mnie metoda dualna jaką realizuje szkoła English for You jest bardzo dobra, polski lektor wprowadza temat, uczeń ma czas aby przygotować się do konwersacji z native speakerami. Zmusza to mówienia, zwłaszcza, ze wiemy o czym będzie rozmowa. Generalnie najważ…niejsze, aby uż…ywać języka w praktyce. Waż…ne aby w kursie był jednak dobrze przygotowany native speaker.


Jeż…eli chodzi o metody stosowane przez szkoły językowe to rzeczywiście taka metoda dualna jest jednak skuteczna, gdyż… trzeba mówić
kolek12
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2014, 9:30

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: onequinn94 » 19 maja 2014, 19:13

Ja bardzo długo uczyłam się języka angielskiego ale niestety nie szło mi to za dobrze miałam straszne problemy z zapamiętywaniem... okazało się ż…e wina była po mojej stronie ponieważ… wszystko powtarzałam w myślach a nie na głos
onequinn94
newbie
 
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:30

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Inez2941 » 20 maja 2014, 12:39

Właśnie bardzo waż…ne jest powtarzanie zdań i zwrotów na głos, faktycznie same uczenie się w myślach nie ma najmniejszego sensu, ponieważ… nie jest to efektywna nauka, polecam tez osłuchanie się z językiem i próbowanie go uż…ywać, wtedy już… powinno byc prościej:)

____________________
Masz ze sobą duż…e torby http://artmanblog.tumblr.com/ wchodź na naszą stronę!
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 13:08 przez Inez2941, łącznie zmieniany 2 razy.
Inez2941
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 20 maja 2014, 12:27

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Magda500 » 21 maja 2014, 11:12

trzeba po prostu ćwiczyć i ćwiczyć, rozmowę z rodziną znajomymi w szkole itp itd











http://profiles.wordpress.org/michal25/
Magda500
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2014, 8:23

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: warrecckka » 21 maja 2014, 11:18

Skype to jest to
warrecckka
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2014, 10:10

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: NetOnufry1209 » 22 maja 2014, 22:26

Niestety to leż…y w sferze psychicznej. Trzeba samemu się przełamać, ewentualnie rzucić na głęboką wodę (spotkania z grupą obcokrajowców, itp) inaczej nie ma opcji by wyjść z cienia
NetOnufry1209
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2014, 21:01

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: NetOnufry1209 » 25 maja 2014, 23:15

Skype! Świetny pomysł. Że też… na to nigdy nie wpadłem. Nie ma to jak rozmawiać po angielsku z nieznajomym który będzie uczulał na wszystkie błędy. Najlepszy sposób na przełamanie tej magicznej bariery
NetOnufry1209
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2014, 21:01

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: REMICAH1172 » 26 maja 2014, 10:37

Skype? Moim zdaniem , ż…eby przełamać barierę językową trzeba przede wszystkim tego języka uż…ywać lub chociaż… próbować go uż…ywać, bo bez tego to nigdy nie przełamiemy językowej bariery, dlatego uż…ywanie języka jest tak niezwykle waż…ne...
REMICAH1172
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 15 maja 2014, 10:21

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: MARAGARET79 » 26 maja 2014, 15:13

hej! niestety też… mam z tym wielki problem. angielskiego uczę się od kilku lat, bardzo duż…o rozumiem, ale jak przychodzi do odezwania się to wychodzi kali mieć kali być. niestety nie wiem jak to zmienić :/
MARAGARET79
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 26 mar 2014, 23:47

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: ali888 » 26 maja 2014, 18:15

tak, tez tak mysle, trzeba ciagle mówić....słuchac radia, telewizji w jezyku angielskim i bedzie dobrze
ali888
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2014, 17:39

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: treggol23 » 27 maja 2014, 8:58

Wybierać takie szkoły, które specjalizują się w języku angielskim i dają moż…liwość obcowania w anglojęzycznym środowisku poprzez kontakt z native speakers. Najlepiej jeż…eli są to native speakers z róż…nych krajów anglojęzycznych zarówno z USA i UK. Ja dobrze oceniam w tej kwestii English for you, osobiście polecam tę placówkę, gdyż… główna uwaga skupia się na konwersacjach, prowadzone są tam takze warsztaty, gdzie moż…na poznać wielu ciekawych native speakers
treggol23
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 27 maja 2014, 8:51

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: LukLev » 28 maja 2014, 23:45

Ja osobiście nauczyłem się mówić po angielsku samodzielnie. Korzystałem z kursu na Mp3, który uczy najczęściej stosowanych angielskich zdań i zwrotów. Wcześniej jednak poznałem najważ…niejsze angielskie słówka, dzięki czemu ucząc się np jednego z gotowych zdań mogłem swobodnie tworzyć kilka a nawet kilkanaście innych (korzystając ze znajomości wspomnianych wcześniej słówek).
Osobiście uważ…am, ze dla początkujących to naprawdę jeden z lepszych sposobów na naukę (oczywiście pomijając rozmowy z innymi po angielsku). Zresztą pisałem o tym na swojej stronie we wpisie: Jak szybko zacząć mówić po angielsku?
___________________
Szybka Nauka Angielskiego - moje sprawdzone metody na szybki angielski dla początkujcych.
Awatar użytkownika
LukLev
greenhorn
 
Posty: 60
Rejestracja: 29 sty 2014, 4:50

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Inez2941 » 29 maja 2014, 7:59

Aby przełamać bariery w mówieniu trzeba po prostu uż…ywać języka, nie bać się go uż…ywać, ponieważ… jest to niezwykle istotne, gdy chcemy przełamać pewne bariery w mówieniu.. słowa w języku angielskim trzeba wypowiadać na głos...
Inez2941
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 20 maja 2014, 12:27

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: ONERENNA72 » 29 maja 2014, 11:03

Najlepiej rzucić się na głęboką wodę , wyjechać za granice, ale do polskiej dzielnicy, najlepiej w takie miejsce gdzie nie ma zbyt wielu polaków, tak aby mówić wyłącznie po angielsku.
ONERENNA72
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2014, 10:42

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: tommuc85 » 29 maja 2014, 11:22

Z pewnością najlepszy jest rzut na głęboką wodę, czyli wyjazd za granicę na dłuż…szy czas.
tommuc85
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2014, 19:27

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: marektatarski » 29 maja 2014, 12:18

tommuc85 pisze:Z pewnością najlepszy jest rzut na głęboką wodę, czyli wyjazd za granicę na dłuż…szy czas.


Popieram.
marektatarski
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2013, 20:06

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: onequinn94 » 29 maja 2014, 15:08

Nie wydaje mi się, by to była najlepsza moż…lwiość bo jak ktoś się zaprze to nie będzie się odzywać do obcokrajowców i tyle z rzucenia na głęboką wodę. Ale to jest tylko moje zdanie
onequinn94
newbie
 
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:30

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: rewiktoryn80 » 01 cze 2014, 19:29

Języka należ…y uczyć się na głos. Niezależ…nie od tego czy korzystasz z programu wspomagającego naukę, czy też… ograniczasz się do płyt, musisz jak najwięcej powtarzać na głos. Powinnaś słuchać, czytać na głos, i tak w kółko dopóki nie przeczytasz poprawnie całego tekstu.

____________________
Pośpiesz się, zanim inni Cię nie uprzedzą. http://motoneo.pl Już… niedługo promocji kres
Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, 11:50 przez rewiktoryn80, łącznie zmieniany 1 raz.
rewiktoryn80
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 01 cze 2014, 19:19

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: borman » 03 cze 2014, 11:58

treggol23 pisze:Wybierać takie szkoły, które specjalizują się w języku angielskim i dają moż…liwość obcowania w anglojęzycznym środowisku poprzez kontakt z native speakers. Najlepiej jeż…eli są to native speakers z róż…nych krajów anglojęzycznych zarówno z USA i UK. Ja dobrze oceniam w tej kwestii English for you, osobiście polecam tę placówkę, gdyż… główna uwaga skupia się na konwersacjach, prowadzone są tam takze warsztaty, gdzie moż…na poznać wielu ciekawych native speakers


Dokładnie, róż…ni native speakers= róż…ny akcent= szersze rozumienie języka
borman
newbie
 
Posty: 41
Rejestracja: 03 cze 2014, 11:30

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Isaiah2404 » 05 cze 2014, 10:29

No właśnie powtarzanie w myślach nic nie daje, dlatego ucząc się warto to robić właśnie na głos i systematycznie, ucząc się godzinę i to w sposób nieregularny niczego się nie nauczymy i nic dobrego z tego nie wyniesiemy..

____________________
Koniecznie zajrzyj do nas http://andziolax.blog.student.pl/ przekonasz się, ż…e nasza oferta jest super.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, 11:50 przez Isaiah2404, łącznie zmieniany 1 raz.
Isaiah2404
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2014, 9:18

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: terlikk » 09 cze 2014, 9:47

Ogólnie nie biorę udziału w dyskusjach na forach, ale jeż…eli chodzi o metody stosowane w szkołach z własnego doświadczenia pozytywnie mogę ocenić pracę w English for you. Fachowa robota. Najpierw polski lektor wlał do głowy co trzeba ogarnąć jeż…eli chodzi o sprawy struktur gramatycznych. Najważ…niejsze stały się dla mnie spotkania z native spekaerem, poznałem wyluzowanego gościa z USA – Chada, potrafił nakręcić konwersacje tak, ż…e lekcja zwyczajnie mijała w mgnieniu oka. Polecam placówkę, warto kontynuować naukę, gdyż… oferowane są spore zniż…ki
terlikk
newbie
 
Posty: 26
Rejestracja: 09 cze 2014, 9:31

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: thomasinewks88 » 11 cze 2014, 13:56

Przełamanie bariery językowej moż…liwe jest wówczas, gdy będziemy tego języka uż…ywać, najwygodniej byłoby wyjechać za granicę , bo tam bariery są najszybciej przełamywane , poza tym trzeba próbować tego języka uż…ywać na każ…dym kroku i przede wszystkim uczyć się go na głos:)

____________________
Tanio, taniej i coś dla Ciebie [url=/http://nieruchomoscim.yolasite.com/]http://nieruchomoscim.yolasite.com/[/url] kliknij sam się przekonasz.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2014, 15:06 przez thomasinewks88, łącznie zmieniany 5 razy.
thomasinewks88
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 cze 2014, 13:40

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: borman » 14 cze 2014, 19:52

terlikk pisze:Ogólnie nie biorę udziału w dyskusjach na forach, ale jeż…eli chodzi o metody stosowane w szkołach z własnego doświadczenia pozytywnie mogę ocenić pracę w English for you. Fachowa robota. Najpierw polski lektor wlał do głowy co trzeba ogarnąć jeż…eli chodzi o sprawy struktur gramatycznych. Najważ…niejsze stały się dla mnie spotkania z native spekaerem, poznałem wyluzowanego gościa z USA – Chada, potrafił nakręcić konwersacje tak, ż…e lekcja zwyczajnie mijała w mgnieniu oka. Polecam placówkę, warto kontynuować naukę, gdyż… oferowane są spore zniż…ki


Duż…o native speaker + mała grupka = przełamanie bariery w mówieniu. Nie mogąc pozwolić sobie na wyjazd warto wybierać szkoły, które przeniosą nas w świat anglojęzyczny dzięki native speaker, a tak jest w English for you w Warszawie
borman
newbie
 
Posty: 41
Rejestracja: 03 cze 2014, 11:30

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: borman » 16 cze 2014, 17:05

A jakie podejście do Callana
borman
newbie
 
Posty: 41
Rejestracja: 03 cze 2014, 11:30

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: yuki91 » 20 cze 2014, 10:29

Mi w przełamaniu bariery językowej pomogło śpiewanie piosenek i mówienie na głos , wówczas oswajamy się z językiem, słyszymy wymawiane słowa i nauka jest zdecydowanie łatwiejsza a bariery co do uż…ywania języka zdecydowanie mniejsze..

____________________
Spadnij wreszcie z obłoków http://gablig.tumblr.com propozycja nie do odrzucenia!
Ostatnio zmieniony 26 sie 2014, 14:57 przez yuki91, łącznie zmieniany 2 razy.
yuki91
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2014, 8:52

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: borman » 24 cze 2014, 0:18

Mnie nauczyli mówić w English For You, choć myślałem, ż…e to jest mało moż…liwe. Jednak się udało. Według mnie przede wszystkim dlatego , ze duż…a część zajęć to czyste konwersacje z osobami z UK/USA/Australii. Jak musisz mówić to mówisz, nawet jeż…eli popełniasz błędy. Dobry native speaker będzie potrafił wszystko to uporządkować. Czasami nawet język ciała moż…e przydatny. Waż…ne, aby trafić na placówkę , która specjalizuje się w konkretnym temacie.
borman
newbie
 
Posty: 41
Rejestracja: 03 cze 2014, 11:30

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: MegaDarlene97 » 24 cze 2014, 12:01

ja zaczęłam rozmawiać w domu po angielsku. na początku bardzo trudno było się przestawić, ciągłe śmiechy itp. na szczęście mam okazję konwersować z osobą, która zna język na poziomie bardzo zaawansowanym. polecam wypróbować ten sposób

____________________
To takie proste http://www.polishdruk.pl/drukarnia/teczki-ofertowe Kliknij !
Ostatnio zmieniony 25 sie 2014, 8:57 przez MegaDarlene97, łącznie zmieniany 1 raz.
MegaDarlene97
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2014, 13:12

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: terlikk » 24 cze 2014, 18:36

Takż…e polecam dobre szkoły, zawsze jest jednak nadzór metodyczny
terlikk
newbie
 
Posty: 26
Rejestracja: 09 cze 2014, 9:31

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: yuki91 » 03 lip 2014, 14:18

nie ma innej metody niż… zebrać się w sobie, przestać się wstydzić i stresować i w końcu się odezwać. gwarantuję, ż…e po kilku minutach nic ze stresu nie zostanie. jeśli otoczenie Cię rozumie, to znaczy, ż…e jest dobrze:)
yuki91
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2014, 8:52

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Iagnes85 » 10 lip 2014, 8:45

Jak dla mnie najlepszą metodą jest wyjechania za granicę i mówienie mówienie mówienie... Jak pierwszy raz pojechałem do USA, poszedłem na zakupy i musiałem jakoś wydukać co chce. Masakra! Od tamtej pory gadałem coraz więcej i teraz jest ok.
Iagnes85
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2014, 6:37

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Jaquelyn1404 » 10 lip 2014, 8:48

nie moż…na zaczynac konwersacji z nastawieniem, ż…e nic nie umiemy i moż…emy się tylko skompromitować - takie nastawienie w niczym nie pomaga. nie oceniajmy naszych rozmówców na lepszych od nas - myślmy od nich, ż…e jesteśmy równi i powinno być ok.
Jaquelyn1404
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2014, 8:39

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Eldora2911 » 13 lip 2014, 21:33

Najlepszą metodą jest dla mnie wyjazd do Wielkiej Brytani, a dokładniej wyjazdy tam. Sprawiły, ż…e ż…adne kursy tutaj nie były tak efektywne jak rozmowy na ż…ywo z Brytyjczykami :-) a jeśli nawet tutaj w Polsce to tylko Nativ Speaker.

____________________
W głowie ci się nie mieści, http://projektkoparka.webgarden.com/ super stronka!
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2014, 16:58 przez Eldora2911, łącznie zmieniany 1 raz.
Eldora2911
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2014, 23:30

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: terlikk » 19 lip 2014, 15:04

Eldora2911 pisze:Najlepszą metodą jest dla mnie wyjazd do Wielkiej Brytani, a dokładniej wyjazdy tam. Sprawiły, ż…e ż…adne kursy tutaj nie były tak efektywne jak rozmowy na ż…ywo z Brytyjczykami :-) a jeśli nawet tutaj w Polsce to tylko Nativ Speaker.


Dokładnie tak, dlatego też… zanim wyjedziemy dobrze jest skorzystać z usług szkół językowych, które w swojej ofercie mają duż…ą dawkę zajęć z native speakers. Zdecydowanie pomaga to przyswoić akcent, podłapać słownictwo i w konsekwencji zacząć mówić po angielsku. Dlatego też… osobiście w Warszawie bardzo polecam English for you. Szkoła ma rasowych native speakers zarówno z UK i USA
terlikk
newbie
 
Posty: 26
Rejestracja: 09 cze 2014, 9:31

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: maepppka » 23 lip 2014, 10:44

Jeż…eli chodzi o szkoły językowe to wybierajmy te, które specjalizują się w angielskim.
maepppka
greenhorn
 
Posty: 64
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:16

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: beryl73 » 23 lip 2014, 21:29

leszekdudek pisze:mnóstwo osób ma tego typu blokada, ja znam tylko 1 rozwiązanie, które w moim przypadku zadziałało:

wyjechać do anglii i pracować tylko z angolami, po miesiącu nie będziesz miał blokady

no właśnie tylko nie wszyscy mają taką moż…liwość

____________________
Zapoznaj się z stronką http://logistyczniem.blogerki.pl/ warto odzwiedzić!
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2014, 13:01 przez beryl73, łącznie zmieniany 1 raz.
beryl73
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 06 cze 2014, 11:23

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: borman » 30 lip 2014, 13:25

koss1 pisze:Dla mnie skuteczną metodą , która pomogła mi trochę otworzyć się z mówieniem jest system dualny. Chodząc do warszawskiego English for You miałem zajęcia z polskim lektorem i Native Speakerem. System dualny polega na tym, ż…e polski lektor przygotowuje temat do konwersacji z osobą anglojęzyczną. Wiesz o czym będzie rozmowa z Nativem i masz moż…liwość się do niej przygotować.


W tej kwestii uważ…am bardzo podbnie. Dobrze dobrany kurs, gdzie polski lektor odpowiednio przygotuje grunt do konwersacji z native speakers jest dobrym wyjściem z problemu blokady językowej. Ja osobiście polecam w tej kwestii English for you
borman
newbie
 
Posty: 41
Rejestracja: 03 cze 2014, 11:30

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Sobieslawa2551 » 31 lip 2014, 23:18

Dla mnie najlepszym sposobem na przełamanie bariery językowej było tak zwane rzucenie na głęboką wodę czyli ... wyjechałam sama do angli bez znajomości języka... chcąc nie chcąc musiałam zacząć mówić ...

____________________
Myślę, ż…e znalazłeś/aś http://www.noclegi.e-blogi.pl/ Sprawdź czym prędzej, bo promocji nastał czas.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2014, 14:52 przez Sobieslawa2551, łącznie zmieniany 1 raz.
Sobieslawa2551
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2014, 23:11

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: NajDoreen71 » 03 sie 2014, 15:31

Sobieslawa2551 pisze:Dla mnie najlepszym sposobem na przełamanie bariery językowej było tak zwane rzucenie na głęboką wodę czyli ... wyjechałam sama do angli bez znajomości języka... chcąc nie chcąc musiałam zacząć mówić ...

według mnie to jedyna dobra metoda

____________________
Nie rzucamy słów na wiatr http://anulka88.blogx.pl/ sprawdź!
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2014, 13:34 przez NajDoreen71, łącznie zmieniany 1 raz.
NajDoreen71
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 26 lip 2014, 17:11


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości