WYMOWA SłóWEK ANGIELSKICH

Pytania i wątpliwości nt. wymowy angielskiej, akcentów, fonetyki itp.

WYMOWA SłóWEK ANGIELSKICH

Postautor: thin boy » 20 lut 2008, 21:34

Mam jedno pytanie- mam słownik polsko-angielski gdzie wymowa angielskich słówek jest zapisana według polskich znaków np.
house -hałs itp . Niestety ten słownik ma tylko podstawowe słownictwo. Czy jest taki internetowy słownik?
thin boy
 


Re: WYMOWA SłóWEK ANGIELSKICH

Postautor: pamina88 » 22 lut 2008, 0:35

hej
wg mnie taki słownik moż…e zrobić więcej szkód niż… pomóc, bo nasz język i jego fonetyka przypisana do znaków polskich w ż…adnym wypadku nie są w stanie oddać brzmienia angielskiego. Najlepiej byłoby nauczyć się odczytywać transkrypcję fonetyczną, która w każ…dym dobrym słowniku jest prosto zaprezentowana na słówkach podstawowych, co do których nie mamy wątpliwości jak sie je poprawnie wymawia. Uwypuklone są znaki, które dany wyraz reprezentuje i koniec. Do tego akcent (')- pada na te sylabę, przed która się znajduje. Żeby go lepiej wyczuć moż…na na przykład sztucznie przedłuż…ać wypowiadanie właśnie tej zgłoski. Moja siostra tak robi jak szuka akcentu ze słownika i działa.
Mój ulubieniec w kwestii wymowy to popularny chyba Oxford Advanced Learner's Dict., bowiem na każ…dej stronie znajdujemy ściągawkę fonetyczną, przynajmniej w 7 edycji :P
Awatar użytkownika
pamina88
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2008, 15:21

Re: WYMOWA SłóWEK ANGIELSKICH

Postautor: GOSC » 24 lut 2008, 6:49

Jesli chcesz dowiedziec sie jak wymawia sie dane slowo i co ono znaczy i jak go uzywac polecam www.thefreedictionary.com
Super slownik ktorego b czesto uzywam. Wymowe mozna uslyszec.
GOSC
 

Re: WYMOWA SłóWEK ANGIELSKICH

Postautor: Żelka » 07 mar 2009, 17:27

Oo świetna stronka. Naprawde bardzo mi pomogła :kiss: Moźna tam nawet wpisywać wyrazy w róż…nych czasach ;)
dzieki buźki
Żelka
 

isly

Postautor: july » 18 mar 2009, 1:28

a jak wymowic "isle"?
july
 


Re: WYMOWA SłóWEK ANGIELSKICH

Postautor: xeo » 03 paź 2009, 18:12

a jak wymowic "isle"?


/ail/
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: WYMOWA SłóWEK ANGIELSKICH

Postautor: Aniiiiii » 07 paź 2009, 18:27

GOSC dziękuję bardzo za ten słownik. Naprawdę jest świetny.
Aniiiiii
 

Re: WYMOWA SłóWEK ANGIELSKICH

Postautor: Gość » 07 lis 2009, 0:10

Ja osobiście lubię papierowy słownik wymowy wydawnictwa Longman autorstwa niejakiego Wellsa. Polecany na UW.
Gość
 


Re: WYMOWA SłóWEK ANGIELSKICH

Postautor: Gość » 15 gru 2009, 7:04

przepraszam za podwojny link
Gość
 

Re: WYMOWA SłóWEK ANGIELSKICH

Postautor: jacekspr » 25 mar 2011, 21:41

jacekspr
 

Re: WYMOWA SłóWEK ANGIELSKICH

Postautor: internetowy gość » 30 mar 2011, 15:23

całkiem nieźle radzi sobie translator googla - moż…na sprawdzić wymowę słówek. Myślę, ż…e w nauce mówienia lepiej najlepiej sprawdzają się konwersacje - w ten sposób poprawną wymowę się wchłania. Moż…ecie spróbować zapisać się na darmową lekcję testową tutaj: http://www.english-by-phone.pl/ i sprawdzić jak takie coś wygląda. Trzeba mieć jedynie Skype.
internetowy gość
 

Re: WYMOWA SłóWEK ANGIELSKICH

Postautor: Nadia888 » 10 gru 2011, 4:27

A czy ktoś, kto posiada słownik wspomniany w pierwszym poście - taki, który ma spolszczoną wymowę - mógłby napisać pod czyją redakcją powstał i które wydawnictwo go wydało? Byłabym wdzięczna, od dłuż…szego czasu szukam bezskutecznie tej informacji...
Nadia888
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2011, 4:21

Re: WYMOWA SłóWEK ANGIELSKICH

Postautor: seed » 26 sty 2012, 1:47

thin boy pisze:Mam jedno pytanie- mam słownik polsko-angielski gdzie wymowa angielskich słówek jest zapisana według polskich znaków np.
house -hałs itp . Niestety ten słownik ma tylko podstawowe słownictwo. Czy jest taki internetowy słownik?

radze ci jak najszybciej odstawić tego typu pomoce naukowe, chyba ż…e chcesz się nauczyć jak płynnie parodiować angielski :P
seed
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2010, 22:32

Re: WYMOWA SłóWEK ANGIELSKICH

Postautor: Gość » 14 mar 2012, 0:31

thin boy pisze:Mam jedno pytanie- mam słownik polsko-angielski gdzie wymowa angielskich słówek jest zapisana według polskich znaków np.
house -hałs itp . Niestety ten słownik ma tylko podstawowe słownictwo. Czy jest taki internetowy słownik?
Gość
 

Angielski Słownik Online

Postautor: english... » 16 mar 2012, 6:17

O bardzo ciekawym darmowym multimedialnym słowniku online, który nie tylko zawiera ponad 150 tyś haseł i wymowę lektora, ale dodatkowo daje moż…liwość nauki słówek języka angielskiego nagrałem materiał video, który moż…na obejrzeć na YouTube - Słownik angielsko-polski (Video)
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: WYMOWA SłóWEK ANGIELSKICH

Postautor: no.name » 16 mar 2012, 21:14

Tak jak już… w innym temacie, polecam http://www.merriam-webster.com/ do sprawdzania prawidłowej wymowy, jak również… zapisu fonetycznego.
no.name
newbie
 
Posty: 29
Rejestracja: 19 wrz 2005, 23:00

wymowa

Postautor: Wariat1 » 03 wrz 2012, 21:07

Oczywiście, ż…e w sieci znajdziesz słowniki, które pomagają w pracy nad wymową. Są takie specjalne słowniki elektryczne do wymowy słówek. polecam
Wariat1
 

Diki

Postautor: Ziemianin » 06 sty 2013, 17:18

Polecam słownik Diki. Słownik Polsko-angielski, dodatkowo wymowa fonetyczna i tłumaczone słowa są pokazywane również… na obrazkach. Polecam!
Link: http://www.diki.pl/
Ziemianin
 

Re: Diki

Postautor: english... » 25 lut 2014, 18:51

Ziemianin pisze:Polecam słownik Diki. Słownik Polsko-angielski, dodatkowo wymowa fonetyczna i tłumaczone słowa są pokazywane również… na obrazkach. Polecam!
Link: http://www.diki.pl/

Potwierdzam, Diki to świetny internetowy słownik angielskiego. Znajduje się w nim nie tylko wymowa każ…dego słówka ale również… całych zdań z zastosowaniem szukanego słowa.
___________________
Angielski przez Internet - sprawdzone serwisy do nauki angielskiego online.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Diki

Postautor: Bazinga » 03 wrz 2014, 16:16

To ja Wam polecę coś innego (and now something completely different :) ) Do wymowy i osłuchania się z wymową nie przyda sie lektor, cisza w tle itp typowe dla nagrań poprawności. Przyda się ż…ywy język. Np teoria wielkiego podrywu - z akcentem hinduskim włącznie:
http://angielski-przed-telewizorem.blogspot.com/
Naprawdę komuś z Was udało się nauczyć języka (dowolnego zresztą) korzystając ze słówek w mp3?
Bazinga
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:51

Re: WYMOWA SłóWEK ANGIELSKICH

Postautor: demi123 » 29 cze 2016, 12:49

Myślę, że dużo dało mi też oglądanie filmów, a jeszcze bardziej śpiewanie anglojęzycznych piosenek ;)
Lubię proste i minimalne dekoracje, np taka żarówka dekoracyjna.
demi123
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2016, 12:24

Re: WYMOWA SłóWEK ANGIELSKICH

Postautor: LukLev » 03 sty 2018, 11:40

Wymowa angielskich słówek jest bardzo ważna w kontekście mówienia. Ja uczyłem się wymowy słuchając całych gotowych zdań i zwrotów (poprostu słuchałem angielskich nagrań w każdej wolnej chwili, a nawet podczas codziennych obowiązków, kiedy tylko mogłem ubrać słuchawki i puścić kurs z telefonu. Dodoatkowo słuchałem tylko tych najważniejszych angielskich zwrotów, które są często wykorzystywane w codziennej komunikacji. W ten sposób po kilku tygodniach słuchania potrafiłem automatycznie wręcz tworzyć nowe zdania i dogadać się w większości przypadków po angielsku.

O tej metodzie pisałem u siebie na blogu: http://angielski1000slow.pl/jak-szybko- ... ngielskim/ to naprawdę jedna ze skuteczniejszych metod aby zacząć mówić i nauczyć się poprawnej wymowy. PS. i najważniejsze słówka powtarzajcie na głos (nie w myślach).
Awatar użytkownika
LukLev
greenhorn
 
Posty: 60
Rejestracja: 29 sty 2014, 4:50


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości