Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Pytania i wątpliwości nt. wymowy angielskiej, akcentów, fonetyki itp.

Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: renegate » 16 gru 2011, 17:43

Jak moż…na najszybciej nauczyć się poprawnej wymowy? Bo słucham róż…nych podcastów, oglądam filmy, rozumiem duż…o, ale to jednak nie to czego chciałem. Moje usta wciąż… nie wymawiają wielu słów poprawnie, a wręcz śmiesznie:/, nawet znajomy się uśmiechnął jak wymawiałem takie słówka jak previous, aisle, consciencius... Jakby ktoś potrafił dać uniwersalną poradę na to, to byłbym bardzo wdzięczny.
renegate
 


Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: borix » 16 gru 2011, 18:35

Cóż… ja mogę polecić- ćwiczenia :P
borix
 

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: piston » 16 gru 2011, 18:51

A ja polecę przydatny poradnik z mojej szkoły, z którego sam korzystam :) Fajnie opisane co robić i jak, powinno pomóc.
piston
 

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: berreb » 16 gru 2011, 22:25

piston pisze:A ja polecę przydatny poradnik z mojej szkoły, z którego sam korzystam :) Fajnie opisane co robić i jak, powinno pomóc.


Ciekawe. Zebrali w 1 miejscu sporo przydatnych informacji. Dzięki
berreb
 

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: renegate » 19 gru 2011, 15:40

Dzięki za ten poradnik, choć nie wszystko uda mi się zrobić to jednak większość porad przydatna. Nie spodziewałem się, ż…e tak szybko dostanę odpowiedzi :)
renegate
 

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: egzogenic » 20 gru 2011, 17:59

Ja również… dziękuję, bo przyda mi się. BTW. Czasami człowiek wchodzi na forum by o coś spytać, a tu nagle znajduje to na pierwszej stronie, normalnie jakby ktoś przewidział :D
egzogenic
 

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: pipiszta » 28 gru 2011, 17:36

Ogólnie przeczuwałem co moż…e być w tym poradniku. Tyle, ż…e już… się trochę języka uczę i na zasadzie prób i błędów doszedłem do tego co najlepsze. Myślę, ż…e zebranie razem w jednym miejscu tych rad będzie przydatne dla tych, którzy koniecznie chcą nauczyć się wymowy. Sam od siebie dodam, ż…e warto jeszcze chodzić na karaoke i śpiewać po angielsku- fajna zabawa i duż…o daje :)
pipiszta
 

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: park_ji_sung » 29 gru 2011, 17:15

piston pisze:A ja polecę przydatny poradnik z mojej szkoły, z którego sam korzystam :) Fajnie opisane co robić i jak, powinno pomóc.


Kurcze, ja mam straszne problemy z wymową, nawet zauważ…ył to mój lektor z byłej szkoły dzięki za linka do tego poradnika i do szkoły. Już… nawet wymyśliłem swoje postanowienie na Nowy Rok- ćwiczenie wymowy i stosowanie się do tego poradnika.
park_ji_sung
 

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: ladavinci » 03 sty 2012, 19:42

Ja już… nawet wymyśliłem tak jak tam pisało, ż…e będę sobie zapraszał ludzi z zagranicy na jakiś couch surfing, niech pomieszkają ze mną angielskojęzyczni podróż…nicy :D
ladavinci
 

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: seed » 26 sty 2012, 1:29

przedostatni punkt wydaje się być najbardziej interesujący :P
seed
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2010, 22:32

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: KamilKuczynski » 30 sty 2012, 19:55

renegate pisze:Jak moż…na najszybciej nauczyć się poprawnej wymowy? Bo słucham róż…nych podcastów, oglądam filmy, rozumiem duż…o, ale to jednak nie to czego chciałem. Jakby ktoś potrafił dać uniwersalną poradę na to, to byłbym bardzo wdzięczny.

Najszybciej to zalezy co znaczy szybko.

Sluchanie jest dobre, ale to za malo, zeby nauczyc sie poprawnej wymowy. Mi sie przynajmniej nie udalo.

Natomiast jest dobra metoda, ktora z grubsza wyyglada tak:

1. Wybierz sobie jakiegos aktora- native speakera. Ja wybralem sobie polityka, lae nic nie szkodzi.

2. Potem jak juz go znajdziesz. Wybierz sobie ulubiona scene z filmu. Ja mam przemowienie polityka.

3. Potem powtarzaj, doslownie wszystko za aktorem: mimike, gest, ruchy, intonacje.

okolo 7 minutowy fragment bedziesz powtarzal przez okolo 15-20 minut.

4. Takie powtorki trzeba robic codziennie przez 20-30 minut. Chodzi o to, zebys nauczyl sie melodii jezyka. A to mozna zrobic tylko maksymalnie zwracajac uwage na wymowe. Juz po pierwszych 2 tygodniach ozbaczysz roznice.

Dobra zabawa jest rowniez gwarantowana. JEdnak po pewnym czasie jeden fragment staje sie nudny i trzeba go zmienic. Jednak nie za szybko. Wielokrotne powtarzanie i dokladne jest kluczem.

Powodzenia
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: hoogan » 29 lut 2012, 18:16

seed pisze:przedostatni punkt wydaje się być najbardziej interesujący :P


Haha ciekawe :). W czasach studiów mieszkałem przez pewien czas obok angielskojęzycznych sąsiadów :P
Ogólnie zgadzam się ze wszystkimi podpunktami bo duż…o racji w nich :)
hoogan
 

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: KamilKuczynski » 29 lut 2012, 22:20

hoogan pisze:
seed pisze:przedostatni punkt wydaje się być najbardziej interesujący :P


Haha ciekawe :). W czasach studiów mieszkałem przez pewien czas obok angielskojęzycznych sąsiadów :P
Ogólnie zgadzam się ze wszystkimi podpunktami bo duż…o racji w nich :)


Dziękuje.

Zgadza się. Ten punkt jest najbardziej interesujący. Takż…e dla rodziny i bliskich. :)

Aczkolwiek problemem jest z czasem monotonność tego samego kawałku.

Zapomniałem jeszcze dodać, ż…e dobrze jest wyznaczyć sobie datę kiedy chcemy osiągnąć swój cel. To mobilizuje do działania. Na sam waż…ne jest, aby, nagrać się na dyktafon i porównać z native speakerem.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: rotgrun » 06 mar 2012, 21:51

seed pisze:przedostatni punkt wydaje się być najbardziej interesujący :P


I jak najbardziej prawdziwy. Wiem to z doświadczenia. Codziennie nie mogę się nadziwić swojemu koledze, który mieszkał ze współlokatorem angielskojęzycznym jak przebywał zagranicą. Ma niebywale czystą wymowę prawie jak anglik :)
rotgrun
 

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: bejotka » 10 mar 2012, 12:31

renegate pisze:Jak moż…na najszybciej nauczyć się poprawnej wymowy? Bo słucham róż…nych podcastów, oglądam filmy, rozumiem duż…o, ale to jednak nie to czego chciałem. ... .


Musisz ćwiczyć wymowę, ale nie słów, tylko zdań. Niewiele Ci tu pomogą słowniki z załącznikami w postaci płyt CD/DVD. One podają tylko wymowę słów, a każ…de słowo w zdaniu brzmi zupełnie inaczej.

Powinieneś skorzystać z wydanego przez SuperMemo World słownika "Słownik tematyczny z multimediami EXTREME ENGLISH", Zawiera 3000 słów i po dwa przykładowe zdania do każ…dego słówka.

Moż…esz też… spróbować nauki metodą Szylara, ż…mudna, ale skuteczna. Jej opis znajdziesz na portalu goldenline.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: no.name » 16 mar 2012, 21:13

Sama kiedy mam wątpliwości co do wymowy jakiegoś słowa, sprawdzam je na http://www.merriam-webster.com/

A tak oprócz tego to głównie słuchanie i rozmowa, najlepiej z nativem.
no.name
newbie
 
Posty: 29
Rejestracja: 19 wrz 2005, 23:00

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: english... » 22 mar 2012, 3:26

Musisz ćwiczyć wymowę, ale nie słów, tylko zdań. Niewiele Ci tu pomogą słowniki z załącznikami w postaci płyt CD/DVD. One podają tylko wymowę słów, a każ…de słowo w zdaniu brzmi zupełnie inaczej.


Zgadza się...
Do tego celu polecam również… słownik diki, który zawiera przykładowe uż…ycie danego słówka w zdaniach, które to moż…na odsłuchać. Słownik ten jest darmowy i posiada również… moż…liwość nauki wyszukiwanych słówek co zawdzięcza dzięki integracji z portalem eTutor

Opis moż…liwości tego słownika znajdziecie w video na YouTube - Słownik angielskiego Diki
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: KamilKuczynski » 23 mar 2012, 9:24

english... pisze:
Musisz ćwiczyć wymowę, ale nie słów, tylko zdań. Niewiele Ci tu pomogą słowniki z załącznikami w postaci płyt CD/DVD. One podają tylko wymowę słów, a każ…de słowo w zdaniu brzmi zupełnie inaczej.


Zgadza się...
Do tego celu polecam również… słownik diki, który zawiera przykładowe uż…ycie danego słówka w zdaniach, które to moż…na odsłuchać. Słownik ten jest darmowy i posiada również… moż…liwość nauki wyszukiwanych słówek co zawdzięcza dzięki integracji z portalem eTutor

Opis moż…liwości tego słownika znajdziecie w video na YouTube - Słownik angielskiego Diki


Moim zdaniem 90% osób zarzuci naukę po 2-3 tygodniach. To jest po prostu nudne.

To już… lepiej moim zdaniem kupić audiobooka z tekstem i czytać z lektorem. Musze też… powiedzieć, ż…e bardzo dobra metoda nauki polecam. Dzięki temu sposobowi nauczyłem się wymawiać poprawnie wiele słówek.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: samouk » 27 mar 2012, 19:13

piston pisze:A ja polecę przydatny poradnik z mojej szkoły, z którego sam korzystam :) Fajnie opisane co robić i jak, powinno pomóc.


Bardzo fajny poradnik, stosuję to czytanie na głos- denerwuję trochę współlokatorów, ale widzę spory progres. Zastanawiam się jeszcze czy by nie spróbować tych konwersacji przez skypa...
samouk
 

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: haia » 03 kwie 2012, 17:31

Zapisz sie do szkoły językowej, gdzie zajęcia prowadzone są przez Nativów, ja chodze do English For You w Warszawie i mam duż…o konwersacji z róż…nymi nativami, moim ulubionym jest Travis z USA, korzystam z dodatkowych konwersacji, wszystko to sprawia ,ze osłuchuję sie z akcentem i chyba trochę poprawiam wymowę
haia
 

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: KamilKuczynski » 03 kwie 2012, 17:43

haia pisze:Zapisz sie do szkoły językowej, gdzie zajęcia prowadzone są przez Nativów, ja chodze do English For You w Warszawie i mam duż…o konwersacji z róż…nymi nativami, moim ulubionym jest Travis z USA, korzystam z dodatkowych konwersacji, wszystko to sprawia ,ze osłuchuję sie z akcentem i chyba trochę poprawiam wymowę


I po c wylewać od razu dziecko z kąpielą. Jest to metoda droga i mało skuteczna.

Ja rozmawiałem wiele z native na wyjeździe.Ale niewiele mi to pomogło w prawidłowym wymawianiu. I co z tego jak trzeba usłyszeć melodię języka. Trzeba usłyszeć jak się wymawia głoski, gdzie pada akcent. A coś takiego moż…na zrobić jedynie przez wielokrotne powtarzanie zdań, albo nudny kurs który Ci da kilka wskazówkę. Native, ani filmy nigdy tego nie zrobią.

Natomiast jak się chce tylko poprawnie mówić bez akcentu to moż…na oglądać filmy (najlepiej z napisami) lub słuchać audiobooków z tekstem. Ja się więcej z tego nauczyłem niż… rozmawiając z obcokrajowcami.

Podejrzane się wydaje, ż…e na wszystkich forach zawsze jest chwalona jedna szkoła. jakby w Warszawie i Polsce nie było innych szkół.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: ramborens » 13 kwie 2012, 20:36

samouk pisze:
piston pisze:A ja polecę przydatny poradnik z mojej szkoły, z którego sam korzystam :) Fajnie opisane co robić i jak, powinno pomóc.


Bardzo fajny poradnik, stosuję to czytanie na głos- denerwuję trochę współlokatorów, ale widzę spory progres. Zastanawiam się jeszcze czy by nie spróbować tych konwersacji przez skypa...


Ja też… tak się uczę, bo mam słabą wymowę niektórych słów i powtarzam sobie np. w piosenkach, przyznam, ż…e z nativem też… przydałoby się kilka godzin konwersacji i myślę, ż…e byłoby całkiem dobrze :)
ramborens
 

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: biomaks » 23 kwie 2012, 18:08

Ja też… czytam po angielsku na głos, póki co nie ma mnie ktoś poprawiać, korzystam ze słowników internetowych typu cambridge. Niestety zbyt daleko mieszkam od duż…ych miast, ż…eby się nawet na jakieś kursy i konwersacje zapisać.
biomaks
 

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: bluurd » 25 kwie 2012, 16:37

Dobry temat poruszyliście :). Dla mnie wymowa angielskiego była zawsze najtrudniejsza. Gramatyki da się nauczyć bez problemów większych, ale wymowa to już… wyż…szy stopień jazdy.
PS. Ostatnio próbuję się nauczyć wymawiania gerunds tak jak native, czyli końcówkę -ing bez "gie" i "en" wypowiadając jakby przez nos... Trochę ci꿅ko było na początek, ale teraz w miarę ćwiczenia coraz lepiej jest
bluurd
 

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: KamilKuczynski » 30 kwie 2012, 14:27

Oprócz tego co pisałem powyż…ej warto jeszcze poczytać sobie jak się wymawia amerykańskie słówka i głoski. Kiedyś się zdziwiłem, ż…e Amerykanie mają 2 rodzaje a. Do tego jedno a jest na środku jamy ustnej, dlatego brzmi tak twardo. A ja się zawsze zastanawiałem jak to się dzieje, ż…e oni tak twardo mówią.

Podobnie jest z akcentem który pada na sylabę niż… w polskim.

Ale ogólnie rzecz biorąc jest to do wyćwiczenia.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: renegate » 26 cze 2012, 11:08

No i jestem znowu. Ćwiczę już… parę miesięcy i przyznam, ż…e widać róż…nicę, szczególnie przez czytanie na głos. Takż…e opłacało mi się tu pisać o pomoc :)
renegate
 

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: forumowicz » 27 cze 2012, 11:29

@renegate czyli jak widzisz opłacało się spytać na forum :)
forumowicz
 

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: asik6 » 19 maja 2015, 10:28

skorzystaj z kursu :) najlepiej tam cie naucza :)
asik6
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2015, 14:37

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: JustinD » 20 maja 2015, 22:37

Mówić i mówić. Mój kumpel pojechał do Londynu bez większej znajomości języka a nauczył się dość szybko
Moja muzyka
JustinD
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2015, 22:33

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: Dominik82d » 22 cze 2015, 19:32

Najlepiej wyjechać za granicę, to najlepszy sposób na naukę języka
Dominik82d
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2015, 17:29

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: Agatja » 25 cze 2015, 17:46

KamilKuczynski pisze:
renegate pisze:Jak moż…na najszybciej nauczyć się poprawnej wymowy? Bo słucham róż…nych podcastów, oglądam filmy, rozumiem duż…o, ale to jednak nie to czego chciałem. Jakby ktoś potrafił dać uniwersalną poradę na to, to byłbym bardzo wdzięczny.

Najszybciej to zalezy co znaczy szybko.

Sluchanie jest dobre, ale to za malo, zeby nauczyc sie poprawnej wymowy. Mi sie przynajmniej nie udalo.

Natomiast jest dobra metoda, ktora z grubsza wyyglada tak:

1. Wybierz sobie jakiegos aktora- native speakera. Ja wybralem sobie polityka, lae nic nie szkodzi.

2. Potem jak juz go znajdziesz. Wybierz sobie ulubiona scene z filmu. Ja mam przemowienie polityka.

3. Potem powtarzaj, doslownie wszystko za aktorem: mimike, gest, ruchy, intonacje.

okolo 7 minutowy fragment bedziesz powtarzal przez okolo 15-20 minut.

4. Takie powtorki trzeba robic codziennie przez 20-30 minut. Chodzi o to, zebys nauczyl sie melodii jezyka. A to mozna zrobic tylko maksymalnie zwracajac uwage na wymowe. Juz po pierwszych 2 tygodniach ozbaczysz roznice.

Dobra zabawa jest rowniez gwarantowana. JEdnak po pewnym czasie jeden fragment staje sie nudny i trzeba go zmienic. Jednak nie za szybko. Wielokrotne powtarzanie i dokladne jest kluczem.

Powodzenia


Zajebiste! Przypomina mi się słynny krzyk Gandalfa do Barloga w pierwszej części "You cannot pass!" z tą mimiką i głębokim głosem! ;D. A Frodo "Gandalf! Gandalf!" :D. Muszę to poważnie przemyśleć ;)
Agatja
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2015, 17:23

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: warezy » 02 lip 2015, 12:37

Bardzo fajny pomysł, na pewno z tym zacznę eksperymentować i na pewno to zacznę sobie ćwiczyć przy moim najlepszym serialu Dwóch i Pół. Zobaczę co z tego będzie po 2 tygodniach ciągłej i systematycznej nauki. Może będzie dobrze i może zobaczę jakiś efekt i progres.
warezy
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2015, 12:33

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: Scanner » 28 gru 2015, 13:10

Ja polecam też oglądać dużo filmów z napisami i tam słuchac jak mówią, kontakt z językiem zawsze ułatwia. :D
Scanner
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2015, 13:05

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: Futuro » 05 sty 2016, 9:23

Tak, tyle że w filmy są głównie amerykańskie, akcent się różnie, chociaż mnie akurat bardziej podoba się ten amerykański. :D
Futuro
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2016, 9:17

zobacz jak szybko nauczyć się mówić po angielsku - sprawdzona metoda.

Postautor: english... » 05 sty 2016, 19:49

Odpowiedź na pytanie z tego tematu wraz z metoda zaskakująco skuteczną znajdziecie w artykule na stronie:
Jak szybko nauczyć się poprawnie mówić po angielsku.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: Niestrzu » 17 maja 2016, 7:46

Nie powiem chyba nic odkrywczego jeżeli stwierdzę, że trzeba po prostu rozmawiać. Otworzyć się, próbować zagadywać czy odpowiadać jak ktoś nas pyta. Dobrą opcją jest także oglądanie filmów czy seriali po angielsku i słuchania ich wymowy.
Niestrzu
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2016, 7:37

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: Niestrzu » 17 maja 2016, 7:46

Nie powiem chyba nic odkrywczego jeżeli stwierdzę, że trzeba po prostu rozmawiać. Otworzyć się, próbować zagadywać czy odpowiadać jak ktoś nas pyta. Dobrą opcją jest także oglądanie filmów czy seriali po angielsku i słuchania ich wymowy.
Niestrzu
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2016, 7:37

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: Betty9o » 17 maja 2016, 13:31

Dokładnie, oglądanie filmów to świetny sposób. Oglądanie poradników po angielsku itp. Ogólnie jak najwięcej kontaktu.
Betty9o
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2016, 13:19

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: Bluedy » 20 maja 2016, 7:22

Ja w sumie długo się uczyłem angielskiego, ale dopiero jadąc do UK tak naprawdę trochę podszkoliłem swój język. Naprawdę o wiele szybciej się człowiek uczy, wszędzie wokoło masa słów obcojęzycznych leci.
Bluedy
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2016, 7:13

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: demi123 » 29 cze 2016, 12:43

Według mnie akcentu najszybciej i najlepiej uczy się rozmawiając w tym języku. Oczywiście z osobami, które posiadaja dobry akcent ;)
Lubię proste i minimalne dekoracje, np taka żarówka dekoracyjna.
demi123
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2016, 12:24

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: Kinga271 » 08 lis 2016, 14:39

Mogę Ci polecić właśnie naukę wymowy, oglądając filmy po angielsku. Wbrew pozorom ten sposób jest skuteczny. Najlepiej oglądać filmy na dobrych słuchawkach.
Kinga271
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 lis 2016, 9:41

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: danuttata » 11 lis 2016, 14:20

No tak, takie oglądanie filmów pomaga w wymowie tego języka.
danuttata
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2016, 19:11

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: Liczek76 » 12 lis 2016, 17:00

Uważam że oglądanie filmów przydaje się przy nauce wymowy języka angielskiego. W szczególności jak ktoś jest kinomanem, to może połączyć przyjemne z pożytecznym.
Liczek76
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2016, 17:16

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: AnnaMorozinska » 13 lis 2016, 21:29

a) Rozmowy na skype z native speakerami. Ty chcesz nauczyć się angielskiego, niemieckiego, francuskiego - a oni polskiego - Są fora internetowe na domenie skype, na których ludzie zgadują się na rozmowy
b) Spotkania studenckie z erasmusami (w każdym większym studenckim mieście są organizowane) (sama chodziłam, mimo że nie jestem już studenktą)
c) jak wyżej filmy i różnego rodzaju wideo
Prowadzę bloga, a na nim porady dla kobiet i nie tylko.
AnnaMorozinska
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2016, 21:04

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: marcel591 » 15 lis 2016, 13:21

Dokładnie, rozmawianie na skype to bardzo dobre rozwiązanie.
marcel591
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2016, 12:40

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: Cerl » 07 sty 2017, 11:51

KamilKuczynski pisze:Zapomniałem jeszcze dodać, ż…e dobrze jest wyznaczyć sobie datę kiedy chcemy osiągnąć swój cel. To mobilizuje do działania. Na sam waż…ne jest, aby, nagrać się na dyktafon i porównać z native speakerem.


Dokładnie masz racje. Warto takie rzeczy nagrywać dyktafonem. Ja ostatnio zastanawiałem się nad zakupem takiego sprzętu i trafiłem na bardzo fajny ranking http://mp3audio.pl/jaki-dyktafon-na-wyklady-ranking/ - bardzo pomógł mi podczas wyboru odpowiedniego sprzętu.
Cerl
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 05 sty 2017, 14:44

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: DarekKo2l » 07 sty 2017, 18:29

Ja najszybciej nauczyłem się wymowy, oglądając filmy brytyjskie i amerykańskie. Oglądając film, zwracam zawsze uwagę, na wymowę danych zwrotów przez aktorów.
DarekKo2l
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2017, 9:46

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: leonndds5 » 10 sty 2017, 13:41

To fakt, słówka wchodzę w pamięć.
leonndds5
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 sty 2017, 12:36

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: matkruszak90 » 11 sty 2017, 16:33

Nie będę oryginalny - filmy i seriale najlepsze jeśli chodzi o wymowę.
matkruszak90
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2017, 16:27

Re: Jakimi sposobami najszybciej nauczę się poprawnej wymowy

Postautor: ekoloszek » 18 sty 2017, 12:23

Ja mam kolegę, który pochodzi z Anglii i tam mieszka (zna tylko trochę polski) i bardzo często rozmawiamy przez Skypa. Dzięki temu podłapałem trochę akcentu. No i wiadomo dodatkowo filmy :)
ekoloszek
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2017, 12:19


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości