Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Opisują oni ciekawostki oraz wyniki badań naukowych dotyczące nauki języka angielskiego.

Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: phpbbadmin » 13 wrz 2012, 15:01

Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Coraz więcej młodych ludzi garnie się do nauki języków obcych, ale, mimo to, szkoły, oferujące tradycyjny model nauczania tracą na zainteresowaniu. Sposobem na przyśpieszenie nauki są intensywne konwersacje.

Rozpoczęty rok szkolny zachęca do postawienia pytań na temat systemu edukacji. Oprócz obowiązkowych zajęć w szkole czymś naturalnym stało się uczęszczanie na płatne zajęcia w szkole językowej. Z czego to wynika i dlaczego niektóre szkoły językowe są popularniejsze od pozostałych?

( Czytaj więcej )

Zapraszamy do dyskusji w niniejszym wątku. Jeśli macie jakiekolwiek spostrzeż…enia dotyczące artykułu lub własne doświadczenia w tym temacie.
phpbbadmin
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 17
Rejestracja: 14 lis 2007, 1:02


Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: seba34 » 05 paź 2012, 17:43

Bo od konwersacji się to przecież… wszystko zaczeło więć to powinna być podstawowa metoda. Zastanawia mnie gdzioe popełniono błąd ,ż…e więcej jest nauki własnej niż… konwersacji
seba34
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2012, 17:23

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: english... » 12 kwie 2013, 14:52

Bo prawda jest taka, ż…e dla większości osób nauczenie się języka angielskiego oznacza zdobycie umiejętności swobodnego porozumiewania się w tym języku. Dlatego aby szybko nauczyć się swobodnie rozmawiać po angielsku należ…y duż…o mówić i uczyć się tego w naturalny sposób. Uczenie się regułek gramatycznych "na blachę" jest bardzo nieefektywnym sposobem nauki, więc duż…o lepiej przyswajać gramatykę w naturalny sposób właśnie poprzez konwersacje.

Polecam ponadto zapoznanie się z tym artykułem: Jak szybko nauczyć się mówić po angielsku
Znajdziecie tam opis metody, która w wygodny i szybki sposób pozwala poznać podstawowe zwroty i zdania, które są najczęściej stosowane podczas rozmów w języku angielskim.
___________________
Angielski przez Internet - wszystko na temat nauki angielskiego Online.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 255
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: KingaBas » 16 kwie 2013, 10:50

Konwersacje mogą zdziałać cuda - fascynujący jest fakt, ż…e lata nauki skostniałym systemem nauczania języków moż…e przynieść nie podobne a nawet mniejsze efekty niż… kilka miesięcy nauki opartej i tu tez - nawet nie samych konwersacji a otaczaniu się nimi. Oczywiście bez próby mówienia i komunikacji oraz podstaw języka nie przyniesie to wymiernych efektów ale moż…e przynieść lepsze niż… wkuwanie słówek i zasad gramatycznych! Wystarczy pobyt w innym kraju gdzie otoczeni jesteśmy obcokrajowcami mówiącymi w języku którego chcemy się nauczyć, z samego kontekstu i powtarzalności w ż…yciu codziennym niektórych fraz moż…emy zapamiętać i nauczyć się wiele. Dlatego tak skuteczne i popularne stają się kursy językowe za granicą - wtedy nie tylko biernie wyłapujemy wiedzę i osłuchujemy się z językiem ale mamy również… nauczycieli którzy nas mobilizują do rozmów i tłumacza zasady językowe, które mimo wszystko są potrzebne. Ponadto są native speakerami co również… ma niemały wpływ na naukę. Zatem kurs za granicą - lub po prostu wyjazd na wakacje i intensywne przebywanie z językiem jest kluczem do sukcesu!
KingaBas
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2013, 12:33

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: english... » 04 maja 2013, 16:49

Kinga ma rację, jednak jeż…eli nie mamy moż…liwości otoczyć się językiem (korzystając z wyjazdu zagranicznego) to warto samemu otaczać się nim słuchając choćby Angielskich Konwersacji w Plikach Mp3. Dzięki temu powtarzając całe zdania i scenki sytuacyjne na głos szybko i w naturalny sposób uczymy się rozmawiać w danym języku.
___________________
Angielski Mp3 - Kursy i Lekcje Angielskiego w plikach Mp3.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 255
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: jagnam » 21 maja 2013, 7:39

A słyszeliście o metodzie językowej 5S? Daje ona inne spojrzenie na naukę języka obcego. Jest ona efektywna ponieważ… wykorzystuje się w niej pamięć długoterminową a nie jak w standardowych metodach - krótkoterminową czyli powtarzanie słówek i zdań tak długo aż… się je zapamięta.
jagnam
 

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: MagBir » 04 lis 2013, 9:55

Jak ja chodziłam do liceum a było to kilka lat temu :) to moja nauczycielka od angielskiego stawiała tylko na gramatykę. wkuwaliśmy ją na każ…dych zajęciach. Konwersacji praktycznie nie było. Nasze mówienie po angielski kończyło się na czytaniu zdań, które rozwiązaliśmy. Po kilku latach zauważ…yłam, ż…e gramatykę znam całkiem nieźle, ale boje się rozmawiać. Konwersacje są bardzo waż…ne jeż…eli chcemy płynnie posługiwać się angielskim, dlatego teraz sama dodatkowo chodzę na takie lepkcje i widzę efekty.
MagBir
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 31 paź 2013, 11:09

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: english... » 12 lis 2013, 22:37

Dokładnie mówienie w języku angielskim (jak i w każ…dym innym) jest umiejętnością, którą nabywamy poprzez ćwiczenie i trening, dlatego jeśli tylko mamy taką moż…liwość to rozmawiajmy po angielsku.
___________________
Szybka nauka angielskiego - kursy i lekcje mp3.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 255
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

angielski przez skype

Postautor: boro1985 » 14 lis 2013, 16:53

ja korzystam ze szkoly eprofess, tworcy portalu anglobiznes, rewelacyjni lektorzy , ja zaczelam pewnie mowic juz po 3 lekcji naprawde ucza rewelacyjnie konwersacji po angielsku przez skype ; jak dla mnie tradycyjne szkoly mają na noc z metodami nauki szkoly online czyli eprofess. polecam bo warto ich polecic mozecie sprobowac sam jestem dobrym przykladem w mojej firmie ze szybko zaczalem mowic plynnie i pewniej.
boro1985
 

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: marcin.henel » 21 maja 2014, 18:27

To logiczne, ż…e konwersacje są najważ…niejsze, bo przecież… większość ludzi potrzebuje języka właśnie po to ż…eby w nim rozmawiać. Niestety szkoły w których uczy się w większych grupach nie dają moż…liwości konwersacji. Dlatego właśnie publiczna edukacja jest w stanie nauczyć np. matematyki, ale angielskiego już… nie. Im mniejsza grupa tym większa szansa, ż…eby każ…dy mógł się wypowiadać dostatecznie często.
Marcin Henel- przedstawiciel szkoły „korepetycje online”. Zainteresowane osoby zapraszam na naszą stronę: Nauka angielskiego przez Skype.
marcin.henel
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:59

Jak szybko nauczyć się mówic po angielsku?

Postautor: LukLev » 01 cze 2014, 13:43

Osobiście dochodzę do takich samych wniosków. W szkołach uczą gramatyki, regułek i niepotrzebnych często słówek, zamiast uczyć swobodnego porozumiewania się. Nie mam nic przeciwko uczeniu się gramatyki, ale powinno się jej uczyć dopiero po tym jak będziemy potrafić swobodnie mówić po angielsku. Ja sam przebrnąłem przez nasz system nauczania języków obcych w szkole i mówić po angielsku nauczyłem się dopiero samodzielnie korzystając z metody, którą opisuję na blogu: Nauka Angielskiego - jak szybko zacząć mówić po angielsku? Co najważ…niejsze działa i naprawdę szybko i bez gramatyki moż…na przełamać barierę i zacząć dogadywać się po angielsku.
_________________
Nauka Angielskiego - moje przemyślenia na temat nauki angielskiego.
Awatar użytkownika
LukLev
greenhorn
 
Posty: 60
Rejestracja: 29 sty 2014, 4:50

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: darojago » 13 cze 2014, 15:14

Mam dokładnie takie same doświadczenie jak kolega wyż…ej. Też… musiałem się nauczyć angielskiego z "doświadczenia". Ani w szkole, ani na studiach nawet wbijanie regułek nie pomogło uzyskać niezbędnej wiedzy.
Awatar użytkownika
darojago
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:23

:)

Postautor: dalmacja » 05 wrz 2014, 14:18

Konwersacja zawsze była waż…na bo dzięki niej nauka angielskiego jest duż…o bardziej efektywna niż… samo wkuwanie słówek i gramatyki. To właśnie dzięki rozmowom uczymy się najlepiej. Jestem zdecydowanie za taką formą nauki :)
dalmacja
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2013, 16:25

odp

Postautor: Majamiko » 08 wrz 2014, 10:08

Wyobraż…am sobie znajomość języka bez gramatyki, ale nie bez konwersacji:)
Majamiko
newbie
 
Posty: 19
Rejestracja: 08 wrz 2014, 8:07

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: mwelur » 17 wrz 2014, 13:54

I słusznie bo główny problem polega na tym ż…e Polacy mają słaby akcent i rozumieją tylko czytany tekst po angielsku, a z mówionym językiem bywa róż…nie.
mwelur
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2014, 13:49

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: kavka87 » 23 cze 2015, 14:23

Kiedy chodziłam do gimnazjum, w ogóle nie rozmawialiśmy po angielsku,a sposobem nauczycielki na uciszenie klasy było mówienie tylko po angielsku - nikt nie rozumiał i wszyscy się uspokajali. Dopiero w liceum zobaczyłam, co ta nauczycielka zrobiła swoim postępowaniem - nie umiałam sklecić zdania, nawet gramatyka szła baardzo cienko. Tak że najważniejszym elementem nauki języka sa rozmowy i dobre szkoły zwracają na to uwagę.
kavka87
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:03

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: lpaszczeszyc87 » 23 lip 2015, 23:05

Wydaje mi się, że konwersacje są jednak najważniejsze w nauczaniu języka. Co z tego że będę jakoś tam umiała pisać i ogólnie coś wiedziała o języku jeśli nie będę umiała złożyć dobrze jednego zdania i wypowiedzieć go bo będę się bała że coś robię nie tak.
lpaszczeszyc87
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2015, 19:02

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: talindapinda1 » 06 sie 2015, 9:55

Moim zdaniem konwersacja to podstawa, o wiele ważniejsza niż zadania gramatyczne. Znam sporo osób, które znają angielski biernie i nie potrafią się przemóc, żeby się do kogoś w tym języku odezwać. Uczenie mówienia, wypowiadania się powinno być priorytetem.
talindapinda1
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2015, 21:04

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: MoniGold » 02 sty 2017, 12:52

Też uważam, że konwersacje z angielskiego są niezbędne, jeśli ktoś chce władać tym językiem.
MoniGold
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 02 sty 2017, 12:35

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: witkana » 16 sty 2017, 9:40

Zdecydowanie słuszny kierunek - pamiętam czasy, kiedy sama uczęszczałam do szkoły językowej i własnie takie rozmowy, to, że od wejścia mieliśmy posługiwać się angielskim, pomogło mi bardzo dobrze opanować wymowę i pewność językową... popieram i przyklaskuję, bo praktyka czyni mistrza.
Awatar użytkownika
witkana
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2017, 9:28

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: miko200 » 16 sty 2017, 18:04

Zdecydoanie nauczyciele powinni klasc większy nacisk na konwersację, dzieci jak zaczynają uczyć się mowić też popelniają blędy
miko200
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2017, 17:48

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: lovecaffe » 18 sty 2017, 10:28

Oj tak, miałam niezłe problemy w pracy, bo niestety zaległości ze szkół zrobiły swoje i mówić po angielsku po prostu nie potrafiłam pomimo solidnego słownictwa i dobrze wykładanych zasad gramatycznych :/
http://www.sabro.com.pl/13-kawa mmm taką kawą ziarnistą to można się rozkoszować :wstydnis:
lovecaffe
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2017, 10:19

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: Ponglisz85 » 23 sty 2017, 22:20

No i chwała Bogu, że ludzie zajmujący się edukacją językową dostrzegają coraz powszechniej znaczenie konwersacji. Niestety ja byłem przez lata wtłoczony w system nauczania w szkołach publicznych, gdzie nauka angielskiego koncentrowała się głównie na przyswajaniu formułek, reguł gramatycznych i słuchaniu nagrań z kasety. Rozmówki były, owszem, ale stanowiły może 10% całości. A potem było zaskoczenie, że młodzi ludzie na ustnej maturze kiepsko wypadają w dialogu. A jak mieli wypaść? Dziś jest inaczej, bo kursy doceniają chociażby znaczenie immersji językowej. Przykładowo na wyjazdach z Just Speak uczestnicy są faktycznie "zanurzeni" w języku i konwersacja jest podstawą wszystkiego. Poza wyrabianiem swobody w mówieniu wiele osób ma na takim kursie pierwszy raz styczność z realną rozmową w obcym języku z drugim człowiekiem - jeśli dotąd mieli opory, mają szansę je pokonać. Mam nadzieję, że takie podejście będzie dominować w nauce angielskiego i nie tylko, bo uczniowie wyłącznie zyskają.
Ponglisz85
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 08 lis 2016, 22:42

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: pundit » 29 sty 2017, 9:28

Pełna zgoda. Szkoda też, że ciągle pokutuje Callan, to jest ramotka totalna metodycznie.
Awatar użytkownika
pundit
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 144
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: weng » 30 sty 2017, 23:20

Moim zdaniem od najmłodszych lat powinno kłaść się nacisk na rozmowy w języku obcym. Przez wszystkie szkoły w moim życiu głównie trzeba było się uczyć formułek, słówek itp. Jaki jest efekt? Owszem, znam gramatykę itp całkiem dobrze. Ale bardzo trudno jest mi się przełamać i mówić, nawet jeśli wszystko rozumiem. Ponadto, bardzo dużo angielskiego umiem dzięki oglądaniu seriali, filmów z napisami, a potem już bez nich :)
Awatar użytkownika
weng
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2017, 19:54

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: moneygrabbing » 04 mar 2017, 21:16

Kolega wyżej bardzo dobrze mówi. Sama nauka gramatyki i słownictwa niestety dużo nie da... Chcąc z kims porozmawiać nie będziemy mieli obycia z językiem i nie będziemy w stanie złożyć poprawnego zdania mimo iż gramatykę i słownictwo mamy opanowane perfect. Konwersacja powinna byc podstawą od samego początku nauki języka.
Awatar użytkownika
moneygrabbing
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2016, 20:19

Re: Szkoły językowe stawiają na konwersacje

Postautor: candy6 » 28 kwie 2017, 15:06

W dobrej szkole językowej: http://www.lincoln.edu.pl/ faktycznie stawia się na przełamanie oporu w mówieniu w obcym języku.
Jeśli chodzi o tę szkołę, to mają bardzo dobrych Native Speakersów , którzy dobrze przygotowują do egzaminów językowych. No i można wybrać różne metody nauki np. przez fiszki, nagrania audio itp.
candy6
greenhorn
 
Posty: 67
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:25


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości