Czy jest to fizycznie moż…liwe?

Wszystko o egzaminie FCE - First Certificate in English

Czy jest to fizycznie moż…liwe?

Postautor: AniaaaaEs » 10 gru 2011, 3:39

Witam.
Poważ…nie zastanawiam się nad przystąpieniem do FCE w czerwcu 2012, jednak chciałabym, aby osoby z doświadczeniem w tej kwestii, pomogły mi realnie ocenić moje szanse.
Zacznę od tego, ż…e jestem tegoroczną maturzystką i generalnie nie mam czasu do dyspozycji.
Angielskiego uczę się szósty rok, obecnie mam siedem godzin tygodniowo w szkole, a dodatkowo dwie godziny poza nią.
Przygotowuję się typowo pod maturę rozszerzoną, cały czas ćwiczę przeróż…ne zagadnienia gramatyczne, uczę się słówek (lecę działami z Longmana i PWN), kładę duż…y nacisk na słowotwórstwo i naukę przyimków.
Wcześniej angielski trochę, mówiąc kolokwialnie, olewałam.
Na dobrą sprawę wzięłam się za siebie w październiku 2011, a w listopadzie tego samego roku, rozszerzenie (próbne z operonu) napisałam na 73% (właściwie poszło mi dość słabo, tzn. zrobiłam głupie błędy, które były wynikiem złej organizacji matury. Ja generalnie potrzebuję ciszy, aby się skupić, a w momencie kiedy zaczęłam robić gramatykę i pisać wypracowanie, przyszła grupa podstawowa [rozszerzenie miało godzinę wcześniej] i puszczono im słuchanie. W efekcie powstały na mojej pracy tak ciekawe słuchawka jak diceded, girflend, competitorts etc. Na szczęście w normalnych warunkach pracy takie rzeczy się nie zdarzają, więc sądzę, ż…e na chwilę obecną do 80% powinnam dobić.)
Maturę podstawową pisałam na minimum 95% (w II liceum, potem nie pisałam ż…adnej na pp).
Przechodząc do meritum... matury skończę pisać w maju (dokładnie 18), myślałam, aby od razu potem zacząć intensywnie przygotowywać się do FCE, które wypada w czerwcu 2012.
Sądzicie, ż…e wystarczy 8 miesięcy (licząc październik-maj) intensywnej nauki pod kątem matury rozszerzonej plus miesiąc jeszcze bardziej intensywnej nauki pod kątem FCE, aby zdać je na A?
Nie chciałabym chodzić na ż…aden kurs, a zostać nadal u mojej korepetytorki (magister po filologii angielskiej, FCE, CAE i CPE zdane na A).

Pytam, ponieważ… w październiku zaczynam studia i chciałabym to załatwić przed ich rozpoczęciem. Jednak nie chcę zdać FCE na B czy C.
Myślę również…, ż…e będę wtedy nastawiona na "tryb pracy", a zachodzą pewne obawy, ż…e do grudnia owy tryb się wyłączy i będę się obijać.
Ewentualnie będzie milion waż…niejszych spraw.

Co o tym myślicie?
AniaaaaEs
 


FCE

Postautor: victory league » 11 gru 2011, 2:52

A więc Aniu,
Ja również… jestem tegorocznym maturzystą. Z przedmiotami to róż…nie- świadectwa z czerwonym paskiem nie mam (chyba, ż…e na dupie XD). Z angielskiego pisałem maturę podstawową, zdałem na 75% równo. A dziś właśnie pisałem egzamin FCE. Powiem tak: na egzaminie ludu jak na pielgrzymce, wielu bez przygotowania (w tym ja, tzn. nie powtarzałem tylko kurs skończyłem, ale przerwa była) i sam ten egzamin to trudny nie jest. Wszystko ci wytłumaczą jak w sądzie, masz 4 główne części z 4 podczęściami. Wszystko jest bardzo zrozumiałe- najgorzej ze słuchaniem bo pogłos lekki jest ale tragedii nie ma. Całość trwa prawie 5 godzin. Jest to nawet porównywalne z maturą. Po prostu znajomość słówek trzeba przyswoić. Twoje szanse określam na spore. Myślę, ż…e warto spróbować.
pozdrawiam
victory league
 

kursy do FCE w TFLS

Postautor: ZOne » 25 lip 2012, 22:08

Dla wszystkich chetnych powiem ż…e są fajne kursy przygotowawcze do FCE w szkole TFLS.
ZOne
 

Re: Czy jest to fizycznie moż…liwe?

Postautor: Szkoła Good Day » 23 sie 2016, 11:15

Z doświadczenia wiemy, że Matura Rozszerzona jest taką prostszą wersją egzaminu FCE. Matura Podstawowa jest raczej prosta, zaprojektowana w taki sposób, by jak największa liczba uczniów mogła ją zdać (no i te 30%).

Zawsze radzimy podszkolić się na kursie przygotowawczym do samego egzaminu FCE. Jego formuła jest spójna, ale brak obeznania się z nią może boleć.
Szkoła Good Day
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:38

Re: Czy jest to fizycznie moż…liwe?

Postautor: barbarka57 » 22 lis 2016, 12:18

:hura:
barbarka57
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:17

Re: Czy jest to fizycznie moż…liwe?

Postautor: tranndd44 » 24 lis 2016, 15:04

Szkoła Good Day pisze:Z doświadczenia wiemy, że Matura Rozszerzona jest taką prostszą wersją egzaminu FCE. Matura Podstawowa jest raczej prosta, zaprojektowana w taki sposób, by jak największa liczba uczniów mogła ją zdać (no i te 30%).


Tego nie wiedziałam.
tranndd44
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 24 lis 2016, 14:16

Re: Czy jest to fizycznie moż…liwe?

Postautor: tuchacz » 17 sty 2017, 12:23

Wydaje mi się, że przy tak długo trwającej nauce i dobrych wynikach z matury spokojnie powinno wystarczyć te 8 miesięcy, a nawet mniej, jak się zmotywujesz ;)
więcej: oferty pracy
tuchacz
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2017, 11:19

Re: Czy jest to fizycznie moż…liwe?

Postautor: meblemetalowe » 17 sty 2017, 17:00

Też miałam podobną sytuację. Chociaż miałam jednak ten rok na przygotowanie. Ale zdałam bez problemu :)
meblemetalowe
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2017, 16:55


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości