Akcent

Pytania i wątpliwości nt. wymowy angielskiej, akcentów, fonetyki itp.

Akcent

Postautor: GOSC » 24 lut 2008, 6:56

Kochani prosze zapomnijcie o nauce akcentu. Znam mase ludzi z innych krajow ktorzy nie mowia z akcentem angielskim lub amerykanskim i swietnie sobie radza. Probowanie zatarcia swoich polskich nalecialosci jest tylko strata czasu i pieniedzy. Najwazniejsze jest zasob slownictwa i sposob w jaki sie go uzywa. Jesli chcesz zeby twoj angielski byl na wysokim poziomie staraj sie uzywac bogatego slownictwa i formuowac zdania uzywajac tych slow.
GOSC
 


Re: Akcent

Postautor: HowsAnnie » 26 lut 2008, 17:13

ahamm. i za każ…dym razem nas będa pytac czy jesteśmy z Francji. :d dziękuje za rade ale ja mam zamiar się przyłoż…yć
Always look on the bright side of life!;]
btw. I'm FEmale:]
Awatar użytkownika
HowsAnnie
junior fellow
 
Posty: 152
Rejestracja: 24 sty 2008, 15:44

Re: Akcent

Postautor: Gość » 14 lis 2011, 20:54

takie gadanie... miałem w Krakowie zajęcia z nauki akcentu i wreszcie czuję się usatysfakcjonowany. Mam CAE ale jednak akcent to akcent, miło jest usłyszeć pytanie: jesteś z anglii?

Pozdro!
Gość
 

Re: Akcent

Postautor: Czolo78 » 23 lis 2011, 5:22

GOSC pisze:Kochani prosze zapomnijcie o nauce akcentu. Znam mase ludzi z innych krajow ktorzy nie mowia z akcentem angielskim lub amerykanskim i swietnie sobie radza. Probowanie zatarcia swoich polskich nalecialosci jest tylko strata czasu i pieniedzy. Najwazniejsze jest zasob slownictwa i sposob w jaki sie go uzywa. Jesli chcesz zeby twoj angielski byl na wysokim poziomie staraj sie uzywac bogatego slownictwa i formuowac zdania uzywajac tych slow.


Ta kocham sytuację. I proszę mi wierzyć to nie są jednorazowe przypadki.
łan dejly tiket!
the what?
dejly tiket!
what?
tiket forłan dej!
I'm sorry sir, I really don't understand.
..........
kilka razy później
3,50 please....
tenk ju

Największe problemy, mają ludzie którzy za nic nie potrafią wymówić poprawnie akcentów, i słowa jak development są często powtarzane po 4 razy :) Jeśli chcesz umieć dogadać się tylko z Polakami to nie musisz uczyć się wymowy, ale w takim razie po kiego grzyba Ci angielski ;)

oczywiście Ci ludzie świetnie sobie radzą,
Czolo78
 

Re: Akcent

Postautor: seed » 26 sty 2012, 1:36

jak poprawna wymowa to i akcent się sam pojawi :co_jest:
seed
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2010, 22:32

Re: Akcent

Postautor: dungmourice » 11 mar 2019, 12:56

I believe that you need to check out this blog post for some tips on how to get into the Disney college program. This could be useful
dungmourice
newbie
 
Posty: 44
Rejestracja: 27 lut 2017, 19:01

Re: Akcent

Postautor: wick » 14 mar 2019, 22:04

Good
wick
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2019, 22:03

Re: Akcent

Postautor: dungmourice » 22 lip 2019, 11:27

To memorize essay you need to use some of these tips. I think they may be really useful. Good luck
dungmourice
newbie
 
Posty: 44
Rejestracja: 27 lut 2017, 19:01

Re: Akcent

Postautor: KevinNash » 29 maja 2020, 8:16

Dobry akcent w języku angielskim jest ważny. Najlepiej go szlifować u jakiegoś eksperta!
_____________________________________________
Gdańsk - prace licencjackie z Pedagogiki
Awatar użytkownika
KevinNash
junior fellow
 
Posty: 228
Rejestracja: 06 lut 2019, 11:44


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości