Nie ogarniam 'just' w angielskim.

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

Nie ogarniam 'just' w angielskim.

Postautor: szelbiry » 13 sie 2010, 2:56

ja wiem, ż…e:
"a just" (przymiotnik) oznacza 'słuszny', 'sprawiedliwy', ale to wiem, więc ok

gorzej mi idzie z intuicyjnym rozróż…nieniem tego, czy 'just' znaczy w danym zdaniu 'tylko', 'po prostu', lub 'dopiero co'? Jakieś regułki? Tu kilka przykładów:
you've just got to know
if you're just getting started today - present continus, czy co?
there's just as much money to be made as ever
you were just here Jay
I found super interesting just seeing this operation
things are just as good as ever
and just all these
I was just going
they're just their own boss
whole team of people to just be like
...
w tekście który usiłuję zrozumieć jest sporo "just" - to jest audycja radiowa, typki uż…ywają wg mnie b. luźnego języka
Ostatnio zmieniony 15 sie 2010, 17:35 przez szelbiry, łącznie zmieniany 1 raz.
szelbiry
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2010, 22:14


Re: Nie ogarniam 'just' w angielskim.

Postautor: Gość » 14 sie 2010, 2:50

Ja tez mam z tym problem, natomiast jak masz zdanie w czasie Present Perfect to just oznacza właśnie, bo jest to określenie czasu. A kiedy uż…ywa się go jako tylko to nie wiem ;P Bardziej popularne jest wg mnie only ;] Dołaczam się do pytania ;))
Gość
 

Re: Nie ogarniam 'just' w angielskim.

Postautor: Allisee » 14 sie 2010, 2:55

Nie byłam wtedy zalogowana ; )) Jakby co to ja pisałam poprzednią odpowiedz ; ]
Allisee
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2010, 19:01

Re: Nie ogarniam 'just' w angielskim.

Postautor: xeo » 15 sie 2010, 0:54

Właśnie, dopiero co, przed chwilą - to wszystko znaczy to samo więc zostaje Ci prosty wybór między "po prostu" i powyż…szymi przykładami.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26



Re: Nie ogarniam 'just' w angielskim.

Postautor: vlord » 12 cze 2022, 3:43

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości