niech - jak to wyrazić?

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

niech - jak to wyrazić?

Postautor: maziq » 01 sie 2004, 16:28

WITAM
Jak w j.ang powiedzieć: -"Niech coś tam się stanie" szczególenie chodzi mi o wyrazenie NIECH i czy w ogóle da sie? i jeszcze "mam to zrobić', "miałem to zrobić" itd . czy jest jakiś odpowiednik do tego "MAM" (oczywiście nie "have") tylko tego z kontekstu. POZDRO 600 i z góry dziękuję za pomoc.
maziq
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2004, 23:00


Re: niech - jak to wyrazić?

Postautor: maziq » 01 sie 2004, 19:28

A ja myślałem, ż…e "i am supposed to do" oznacza "przypuszcza się, ż…e..." tak jak "i am said to do" znaczy "mówi się" i mam prośbę mógłbym ktos napisac jak to tlumaczyć bo "I am thought to do" to wiem ze znaczy "uważ…a się" itd. , juz sie gubie?! :/
maziq
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2004, 23:00

Re: niech - jak to wyrazić?

Postautor: Visitor » 01 sie 2004, 21:12

Wez mazi przestan zadawac durne pytania. nie sraj na angielski bo to jest belkot!
Visitor
 

Re: niech - jak to wyrazić?

Postautor: maziq » 01 sie 2004, 21:16

Wez mazi przestan zadawac durne pytania. nie sraj na angielski bo to jest belkot!
Widzę, ż…e angielski nie leż…y w brodziku twoich zainteresowań więc nie obraż…aj tego language'u !! ENGLISH roxx:))) a ja nadal czekam na odpowiedz na moją prośbę :)!!
maziq
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2004, 23:00

Re: niech - jak to wyrazić?

Postautor: Masterix » 02 sie 2004, 12:41

Jest jeszcze coś takiego jak "So be it" co znaczy niech się stanie.
Masterix
newbie
 
Posty: 48
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: niech - jak to wyrazić?

Postautor: Masterix » 02 sie 2004, 12:47

A propos tego "mam to zrobić" itd. W uprzejmym zapytaniu "Shall I open the window?" co tłumaczymy "Czy mam otworzyć okno?". W twierdzeniu, gdy komuś wydano polecenie powiemy "He is to open the window." co znaczy "On ma otworzyć okno."
Masterix
newbie
 
Posty: 48
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: niech - jak to wyrazić?

Postautor: Masterix » 02 sie 2004, 13:36

I'm to do it - ja mam to zrobić
I was to do it - ja miałem to zrobić itd...
Masterix
newbie
 
Posty: 48
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: niech - jak to wyrazić?

Postautor: yen » 05 sie 2004, 21:19

Ok. odpowiem Ci na to pytanie, ale za to nie omieszkam dorzucic paru slow subiektywnej opinii ;->
Oryginal jest taki:
------------
"we were meant to be, supposed to be, but we lost it..
All of the memories, so close to me, just fade away.."
------------
w pierwszym wersie jest to po prostu wyrazenie tego samego w inny sposob:
"we were meant to be" znaczy mniej wiecej to samo co "we were supposed to be"
czyli "mielismy byc", "wydawalo sie ze bedziemy" ... ale stracilismy to
drugi wers: wszystkie wspomnienia tak mi bliskie po prostu znikly..

obiecana subiektywna opinia: posluchaj se czegos wyzszych lotow... ten nastoletniej zapewne
panience spiewanie za dobrze nie idzie, a muzyka Avril pozostawia tez wiele do zyczenia.
yen
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: niech - jak to wyrazić?

Postautor: yen » 06 sie 2004, 20:58

aa.. jak tak to OK ;-))
nie ma za co..
yen
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Re: niech - jak to wyrazić?

Postautor: dominika123 » 20 sty 2022, 14:12

A propos tego "mam to zrobić" itd. W uprzejmym zapytaniu "Shall I open the window?" co tłumaczymy "Czy mam otworzyć okno?". W twierdzeniu, gdy komuś wydano polecenie powiemy "He is to open the window." co znaczy "On ma otworzyć okno."


skomplikowane z tym oknem :D



_________________
https://www.skp.edu.pl/brak-okien-w-pom ... nipulacja/
dominika123
junior fellow
 
Posty: 288
Rejestracja: 12 mar 2019, 10:29

Re: niech - jak to wyrazić?

Postautor: vlord » 12 cze 2022, 17:17

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości