małpa

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

Re: małpa

Postautor: Visitor » 24 sty 2006, 23:29

Jak nazywa się po angielsku symbol komputerowy określany jako "małpa" i oznaczany "@".Nie ma tego w zadnym słowniku, a przeciez nie da się tego wymyslic bez kogos, kto stykał się z tym słowem wsród Anglików czy Amerykanów. Z góry dziękuję za oświecenie.
Ciekawy
Visitor
 


Re: małpa

Postautor: xeo » 24 sty 2006, 23:35

at :)))
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: małpa

Postautor: Slaughta » 25 sty 2006, 0:31

Oczywiście, '@' to 'at'.
Slaughta
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: małpa

Postautor: Grumpy » 25 sty 2006, 1:43

To ja też… potwierdzę - tak '@' to 'at'. :))
Grumpy
junior fellow
 
Posty: 205
Rejestracja: 13 maja 2005, 23:00

Re: małpa

Postautor: xeo » 25 sty 2006, 18:50

Zastanówmy się jeszcze raz, moż…e to jednak nie at :P
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: małpa

Postautor: Grumpy » 25 sty 2006, 18:58

Nieeee, to na pewno 'at'... :D
Grumpy
junior fellow
 
Posty: 205
Rejestracja: 13 maja 2005, 23:00

Re: małpa

Postautor: xeo » 25 sty 2006, 19:19

Ja mam wątpliwości czy Wy wiecie co to jest małpa :D :))))
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: małpa

Postautor: Grumpy » 25 sty 2006, 19:20

i co Ty na to Xeo? to at czy ape????? Hahhaha.
A co na to Slaughta?
;)
Grumpy
junior fellow
 
Posty: 205
Rejestracja: 13 maja 2005, 23:00

Re: małpa

Postautor: xeo » 25 sty 2006, 19:24

proponuję dać "m@nkey" - dwa w jednym, tylko na tym forum :P zapraszamy!
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: małpa

Postautor: Grumpy » 26 sty 2006, 19:14

UWAGA QUIZ:

1. Jak czytamy symbol ‘@’ w poniż…szych zdaniach codziennego języka pisanego w Wielkiej Brytanii i USA (uwaga: moż…liwa jest tylko jedna odpowiedź):

I’ll meet you @ 4pm.
I’m staying @ home tonight.
They’re selling it @ 3£ per item.

a) at (o/w/po)
b) little ape-tail (ogonek goryla)
c) little elephant-trunk (trąbka słonia)
d) cabbage (kapusta)
e) inne – podaj jakie: ..........................

Odpowiedzi twórcze będą podwójnie punktowane.

Wszystkim uczestnikom, w imieniu swoim i wszystkich znudzonych buszujacych w necie, serdecznie dziekuję.
x
Grumpy
junior fellow
 
Posty: 205
Rejestracja: 13 maja 2005, 23:00

Re: małpa

Postautor: bejotka » 27 sty 2006, 15:52

Najbardziej prawidłową nazwą jest 'at'. Bierze sie to z rozwinięcia zapisu ktos@serwer.pl - ktoś na serwerze serwer.pl.

W języku polskim 'at' nie przyjęło się, 'na' brzmiałoby idiotycznie.
Kiedyś, gdy informatyka w Polsce raczkowała symbol @ nazywano róż…nie, a to "zarodek", a to "mysi ogon" aż… wreszcie padło na "małpa" i własnie ta nazwa przyjęła się.

Nie jestem pewien czy w krajach anglojęzycznych stosuje się "ape" lub "monkey", a już… na pewno nie "mouse tail".
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: małpa

Postautor: Free-Fly-ona » 27 sty 2006, 21:48

Co Wy ludzie.... nie badzcie glupi....czytajcie 'monkey' ...oni wam kit wciskaja, hahaha :D
Pamietajcie!!
@ monkey*
% cow*
# crocodile*
$ horse*

A tak na powaznie: ile postow mozna sie zastanawiac czy @ to naprawde at czy ape!!!!
@=at koniec dyskusji

_______________
*nazwy te zostaly zapozyczone dla potrzeb postu, nie maja one nic wspolnego ze soba, nie nasladujcie tego w domu i pod zadnym pozorem nie zaczynajcie watku czy np % to cow czy bull ;)
Free-Fly-ona
newbie
 
Posty: 38
Rejestracja: 10 sty 2005, 0:00

Re: małpa

Postautor: xeo » 27 sty 2006, 22:38

podoba mi się powaga wykładu bejotki w zaistniałej dyskusji gdzie wszyscy znają prawidłową odpowiedź tylko chcieli sobie trochę pomącić dla odmiany :D
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: małpa

Postautor: Grumpy » 27 sty 2006, 22:52

No co Ty Xeo, Bejotka to pewnie wyczytał w gazecie;)

Bejotka - bez urazy mam nadzieję.
Jak już… trzeci 'kaktusowiec' się dołaczył, to ten wątek nie będzie normalny:)

Pozdrowienia dla wszystkich.
Grumpy
junior fellow
 
Posty: 205
Rejestracja: 13 maja 2005, 23:00

Re: małpa

Postautor: Free-Fly-ona » 27 sty 2006, 22:56

Jak już… trzeci kaktusowiec się dołączył to niedługo będziemy obchodzić pierwsze urodziny małpki.
Xeo Ty kokietko!!! ;) Udajesz zapracowanego i trudnego do zdobycia ale Cactus Jack i tak wie najlepiej :)
hahaha hugz G ;)
Free-Fly-ona
newbie
 
Posty: 38
Rejestracja: 10 sty 2005, 0:00

Re: małpa

Postautor: xeo » 27 sty 2006, 23:00

ten wątek od początku nie był normalny :D
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: małpa

Postautor: Free-Fly-ona » 27 sty 2006, 23:02

ależ… nikt nie obiecywał ż…e będzie normalnie :D
Free-Fly-ona
newbie
 
Posty: 38
Rejestracja: 10 sty 2005, 0:00

Re: małpa

Postautor: xeo » 27 sty 2006, 23:17

Idzie dwóch idiotów. Jeden z nich trzyma dwa widelce w rekach. Drugi pyta:
- "Co masz?"
- "Lornetkę."
- "Daj popatrzeć!"
Pierwszy wkłada mu widelce w oczy.
- "Nic nie widze!"
Pierwszy zaczyna krecić widelcami i mówi:
- "Czekaj, podkręcę ostrość!


Obok pola truskawek był dom WARIATÓW
Nagle wychyla się wariat i widzi rolnika
Wariat woła
- "Hej ty co robisz?"
- "Ja nawoż…ę truskawki.''
- "A co to znaczy?"
- "To znaczy ż…e posypuje truskawki gnojem."
- "Aaaaa, no bo wiesz, ja tam posypuje truskawki cukrem. Ale wiesz, ja tam jestem stuknięty!"
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: małpa

Postautor: Grumpy » 27 sty 2006, 23:31

Xeo, jeśli chciałeś wszystkim pokazać z jakimi wariatami mają do czynienia to Ci się niewątpliwie udalo!! Chyba czas się ewakuowac na kaktus...
Nawet nie chcę czytać następnego postu FF...
x
Grumpy
junior fellow
 
Posty: 205
Rejestracja: 13 maja 2005, 23:00

Re: małpa

Postautor: Free-Fly-ona » 27 sty 2006, 23:35

ależ… protestuję...robicie ze mnie potwora, hahaha

let him be what he wants to be :)

xxx

aha i pamietajmy ze kazdy z nas jest poroniony w inny sposb ;)
Free-Fly-ona
newbie
 
Posty: 38
Rejestracja: 10 sty 2005, 0:00

Re: małpa

Postautor: xeo » 27 sty 2006, 23:45

Wszyscy jesteśmy psychiczni, ale nie wszyscy zdiagnozowani
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: małpa

Postautor: Free-Fly-ona » 27 sty 2006, 23:57

są też… tacy którzy się oszukują.... :D

dobranoc wszystkim świrom i normalnym i tym którzy chcą być normalni i tym którzy nie chcą i tym którzy nie mogą i próbują przestać i tym zdiagnozowanym i tym niediagonozowanym i tym co pracują/studiują/uczą się ze świrami i najświrniętszej FF

cheerio XXX

Xeo "cza" Cie linknąć do Cactusa czy co?? moż…e zaproszenie?? ;)
Free-Fly-ona
newbie
 
Posty: 38
Rejestracja: 10 sty 2005, 0:00

Re: małpa

Postautor: Grumpy » 28 sty 2006, 0:05

Dobranoc wszystkim.

Ps. Xeo nie zdradzaj Cactusa dla małpy!! Hahaha.


ROZWIĄZANIE QUIZU - (surprise, surprise!) a)
Grumpy
junior fellow
 
Posty: 205
Rejestracja: 13 maja 2005, 23:00

Re: małpa

Postautor: bejotka » 28 sty 2006, 7:01

A skąd Ci przyszło do głowy, ż…e ja gazety czytam? Ja je kupuję tylko po to ż…eby oddać na makulaturę ;))).

Dzięki za pozdrowienia.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: małpa

Postautor: bejotka » 28 sty 2006, 7:06

Ja zazwyczaj jestem poważ…ny, ale pisząc swój post chciałem przypomnieć wcześniejsze próby nazwania tej małpki. Prawdę mówiąc podobała mi się nazwa mysi ogon, ale składała sie z dwóch słow i jakoś nie pasowała.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: małpa

Postautor: AnnaS » 23 mar 2006, 9:45

Ja spotkałam się też… z commercial at. Ale jak rozmawiam z "nie" anglikiem, który nie wie jak to jest po angielsku - to jak powiem mu, ż…e to jest A with a tail - to najczęściej rozumie.
AnnaS
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2006, 0:00


Re: małpa

Postautor: KevinNash » 25 mar 2020, 13:31

Ja bardzo lubię małpkę! Ona ma świetny wpływ na mnie zwłaszca w weekend. Alkohol jest wspaniały!
__________________________________
pisaniepracmagisterskichkatowice.pl
Awatar użytkownika
KevinNash
junior fellow
 
Posty: 228
Rejestracja: 06 lut 2019, 11:44

Re: małpa

Postautor: Inkwizytor787 » 26 mar 2020, 11:05

Małpa to jest taki raper. Uliczny, którego twórczość jest bardzo oryginalna!
________________________________________________________
Prace inżynierskie z budownictwa
Awatar użytkownika
Inkwizytor787
junior fellow
 
Posty: 208
Rejestracja: 11 lut 2019, 9:20

Re: małpa

Postautor: Inkwizytor787 » 16 lis 2020, 12:55

To jest straszna sprawa. Małpa jest bardzo inteligentnym stworzeniem!
Awatar użytkownika
Inkwizytor787
junior fellow
 
Posty: 208
Rejestracja: 11 lut 2019, 9:20

Re: małpa

Postautor: vlord » 12 cze 2022, 17:54

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości