praca licencjacka,porównanie wersji filmu HELP

anglistyka, lingwistyka, NKJO, prace magisterskie, prace licencjackie, uczelnie

Re: praca licencjacka,porównanie wersji filmu HELP

Postautor: Visitor » 30 mar 2006, 17:36

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak powinna wyglądać praca, której tematem jest porównanie wersji dubbingowej filmu i wersji z napisami. Praca ma być podzielona na 2 rozdziały, pierwszy teoretyczny (i tu nie wiem co pisać) i drugi praktyczny. Błagam o pomoc, z moim promotorem nie da sie rozmawiać, gdyż… on uwaza, iż… wszystko to jest banalne.
z góry dziękuję za odzew i pozdrawiam
Visitor
 


Re: praca licencjacka,porównanie wersji filmu HELP

Postautor: halinkaber » 12 sie 2006, 21:11

w części teoretycznej musisz napisać o zasadach wg których tworzy sie dubbing i jak pisze sie napisy do filmu. (napisy zawsze są troche skrócone i "podkreślaja" to co najważ…niejsze dla danej sceny,czyli ogólny sens,ale dubbing też… ma swoje mankamenty;-)musisz sam/a zbadać) oba sposoby muszą być dostosowane do warunków języka na który film jest tłumaczony,oraz do kontekstu kulturowego,ale to już… chyba nie twoja działka;-) a w czesci praktycznej,musisz (wg mnie) porównać do siebie jakis wybrany fragment. porównaćmusisz: oryginał,wersje dubbingowaną i tą z napisami. Najlepiej wybraćtaki fragment,na którym widać byłoby wady każ…dej z metod i to jak każ…da z nich zubaż…a oryginał. Myślę,zętroche pomogłam :-) powodzenia!!!
halinkaber
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2006, 23:00


Re: praca licencjacka,porównanie wersji filmu HELP

Postautor: vlord » 12 cze 2022, 21:58

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości