Xeo...

anglistyka, lingwistyka, NKJO, prace magisterskie, prace licencjackie, uczelnie

Re: Xeo...

Postautor: darkness » 05 lip 2004, 20:01

Xeo jakich Ty ksiazek uzywales przygotowujac sie do egzaminow na studia?? widze ze niezly jestes z tego angielskiego:)) moze jakies podrteczniki bys zaproponowal?:)
"The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do." - Walter Bagehot:))
darkness
junior fellow
 
Posty: 186
Rejestracja: 15 maja 2004, 23:00


Re: Xeo...

Postautor: xeo » 07 lip 2004, 19:44

darkness ze mna to inna historia była... zdawałem maturę pisemną i ustną z angielskiego (mialem super dobrego nauczyciela w szkole sredniej - niestety tylko jeden rok pod koniec), potem miałem rok przerwy z angielskim, dopiero potem zdawalem na anglistyke nie ucząc sie WCALE, powtorzylem sobie tylko passive voice i reported speech i zdałem, jak dzis na to patrze to sie dziwie ze tyle osob marzy o tym kierunku i nie moze sie dostac, ja nawet nie patrzylem ile osob na jedno miejsce jest, czy trudno zdac czy nie, w ogole mnie to nie obchodzilo, caly ten halas zwiazany z tym kierunkiem był mi obcy, poszedłem i zrobiłem to...nie wiem jak... ale zrobiłem... dla mnie teraz tez to brzmi niewiarygodnie, dopiero teraz jestem swiadomy co osiagnalem i w jaki sposob... cos co dla innych jest trudne albo wrecz nieosiagalne mi sie udalo bez wysiłku (ale ja musialem wierzyć w moje umiejętnośći hehe)... ja wiele rzeczy poprostu czuje... wiem ze tak ma byc a nie potrafie powiedziec dlaczego... i to sie bardzo przydaje... poza tym wazne jest zebysa wiedziala ze to ty panujesz nad jezykiem a nie jezyk nad toba... pewnosc siebie jest bardzo wazna...
co bym ci mogl polecic z ksiazek to zdecydowanie "biblie" anglistow: Advanced Language Practice" Michael Vince (oraz inne jego ksiazki) i Virginie Evans "CPE Use of English", Graver jest tez bardzo trudny i wymagajacy, Murphy, Thompson i Martinet - tez ogrom ćwiczen...
osobiscie miło wspominam Vinca, jak mnie przycisneli na studiach na I roku to przerobilem Vinca w weekend w szerz i wzdłuż…, wte i spowrotem, prawie na pamiec go znam :P
tak wiec darkness licza sie wlasne umiejetnosci, ambicja, wlasna praca... ciezko jest osiagnac ten sam efekt powielajac kogos... jak to sie mowi "practice makes perfect" , po jakims czasie nie mysli sie o teorii, poprostu sie wie co jak ma być... ale na to trzeba ciezko pracowac... i to bardzo czesto samemu... ja bardzo duż…o robie samemu i tego mnie nie nauczy zadna uczelnia i zaden nauczyciel...
Pozdrawiam.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: Xeo...

Postautor: darkness » 07 lip 2004, 21:36

no...to tylko pozazdroscic:)) i dzieki za podbudowanie, hehe....
a z tym nauczycielem to obawiam sie ze na mojego nie moge liczyc....mam dobre oceny za najprostsze podstawy:/ ale na szczescie wymyslono korki, hehe:)
dzieki, pozdrawiam
"The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do." - Walter Bagehot:))
darkness
junior fellow
 
Posty: 186
Rejestracja: 15 maja 2004, 23:00

Re: Xeo...

Postautor: bejotka » 08 lip 2004, 5:06

Gratuluję, taki nauczyciel to skarb, ale i Ty musiałeś mieć jakiś talent. Są ludzie, którzy znają tysiące słów, wszystkie reguły gramatyczne, a na ulicy ich zatyka, nie potrafią odpowiedzieć na najprostsze pytanie. Są tez tacy, którzy znają niewiele wiecej niż… 1000 słowek i z gramatyki 3 czasy, a dogadają sie z każ…dym native'm. Sądzę, ż…e Ty po miesiącu nauki w szkole mogłeś zaliczać sie do tej drugiej grupy. Moż…na tylko pozazdrościć. I pogratulować.

Życzę sukcesów w zawodowym wykorzystaniu znajomosci języków.

BJK
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Xeo...

Postautor: xeo » 09 lip 2004, 19:46

Nie przesadzajmy... poprostu miałem szczęście... nie ma się co czarować :P ja wciąż… popełniam błędy, jeszcze duż…o się muszę nauczyć... chodzącym słownikiem też… nie jestem, wciąż… dąż…e do perfekcji której nigdy nie osiągne, niestety native'm już… nigdy nie bede...:/ nim się trzeba urodzić... co za pech :P dzięki bejotka za miłe słowa... Tobie też… muszę pogratulować doboru stwierdzenia na jednym z forum odnośnie róż…nicy między anglistą, a posiadaczem CPE, ubaw miałem jak trza, należ…ą Ci się oklaski, najlepsze hasło jakie słyszałem...

co wiecej... darkness... ta pewność siebie i panowanie nad językiem nie przychodzi tak od razu... poczujesz to gdy bedziesz robiła coraz trudniejsze zadania z coraz mniejsza ilością błędów...
pochwała kolegów i koleż…anek, nauczycieli + dobre wyniki w szkole, na uczelni też… robią swoje, bo wiesz ze ktos inny widzi twój "progress" a nie jest to tylko wymysł Twojej wyobraźni...
język angielski jest schematyczny... po pewnym czasie (przerobieniu odpowiedniej ilości książ…ek, ćwiczeń itp.) zobaczysz ze nie da sie juz nic nowego wymyslec w tych zadaniach...
i zdecydowanie zacznij uzywac supermemo... efekty sa rewelacyjne...
poza tym oglądaj i słuchaj TV, radio, oglądaj filmy bez napisów (sprawdzajac z tekstem tylko to czego nie usłyszysz), słuchaj muzyki na tej samej zasadzie, czytaj książ…ki i prasę tłumacząc najczęściej pojawiające się słowa (jak Ci sie 20 razy pojawi jakies słówko to nie ma siły ż…eby go nie zapamiętać), ćwiczenia też… na okrągło (zaznaczaj sobie np. wykrzyknikiem tam gdzie zrobiłas cos źle i wracaj do tego, a to co robisz z zamknietymi oczami zostaw w spokoju zeby nie marnowac czasu), pisz maile po angielsku z osobą o wyż…szym poziomie niż… ty, najlepiej: nauczycielem albo nativem, mów do siebie po angielsku, czytaj na głos... to pomaga... ale wymaga czasu...
powodzenia i wytrwałości, kiedyś wszyscy staniemy w jednym szeregu... bo przychodzi taki moment ż…e "uczeń przerasta mistrza" - dobrze mówie ? :))
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: Xeo...

Postautor: darkness » 10 lip 2004, 10:10

hehe, tyle to ja wiem, juz sie tyle nasluchalam ale wcale mi sie nie chce za to wszystko brac...odwieczny problem uczni:D ale damy rade, szczegolnie jak sie chce przerosnac mistrza:P
"The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do." - Walter Bagehot:))
darkness
junior fellow
 
Posty: 186
Rejestracja: 15 maja 2004, 23:00




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości