a co z Speak Up?

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

a co z Speak Up?

Postautor: zrozpaczony » 21 lis 2008, 11:33

Ostatnio natrafilem w sieci na Speak Up, umowilem sie na spotkanie i szkola wyglada sensownie zwlaszcza elastyczny dobor godzin zajec. Zastanawiam sie czy nie zapisac sie wlasnie do tej szkoly, ucze sie angielskiego juz dosyc dlugo, zdecydowanie za dlugo. Chce sie przygotowac do FCE. jestem na poziomie sredniowzaawansowanym i taki sam stopien wyszedl mi na tescie w tej szkole. Zastanawiam sie czy nie lepiej zapisac sie na speakingi z jakims native. w lutym jade do Dublina na stypendium, a jestem bardzo nie zadowolony z mojego angielskiego, prawdemowiac nie wiem za co sie teraz zabierac, pewnie codzienne tlumaczenie tekstow, sluchania bbc i ogladanie filmow. Czy ktos uczyl sie w tej szkole moze mi ja polecic

pozdrawiam i sorry za za-dlugi text
zrozpaczony
 


speak up oszustwo

Postautor: takayaa » 25 lis 2008, 17:23

Nie kwestionuje poziomu nauczania, metod oraz skutecznosci nauki w tej szkole, ale co do spraw organizacyjnych czyt. platnosci kursu, szkola pozostawia wiele do zyczenia. W umowie napisane jest iz jest mozliwosc zaplacenia w ratach za kurs. Podczas zapisywania sie na kurs nie mialam przy sobie gotowki by zaplacic za 1 rate , stad podpisalam dokument w ktorym zobowiazalam sie do oplat za kurs w ratach. Kurs mial sie zaczynac za tydz., niestety w tym samym czasie zdazylo sie cos , co spowodowalo ze musialam zrezygnowac z kursu. Umotywowane pismo o rezygnacji zlozylam we wskazanym miejscu, niestety okazalo sie ze nie moge zrezygnowac. Szkola ma umowe z bankiem HSBC ktory w momencie gdy ktos decyduje sie na platnosc w ratach przelewa pieniadze na danego ucznia na konto speak up. Teraz ten o to bank dopomina sie odemnie splaty kredytu ktorego nie wzielam, szkola natomiast zapewniala ze zrobi wszytsko zeby nie bylo problemow i zwroca pieniadze do banku.Tak sie jednak nie stalo, aktualnie sprawa toczy sie droga sadowa.Ludzie pracujacy jako informatorzy w tej szkoly nie dokladaja zadnych staran aby rozwiazac jakikolwiek problem, jedynym celem jest naklonienie jak najwiekszej liczby osob na kurs. Zlodzieje i wyzyskiwacze...
takayaa
 

kontakt - Speak Up

Postautor: dziennikarz_z_warszawy » 30 sty 2009, 11:12

Witam,
Interesuję się tematem szkoły językowej Speak Up. Proszę o kontakt mailowy osoby, które zostały poszkodowane.

pozdrawiam,

dziennikarz_z_warszawy@wp.pl
dziennikarz_z_warszawy
 

trzymaj się z dala od tej szkoły

Postautor: Gość » 12 sty 2010, 20:14

pisze Ci to ja był/a konsultant/ka. Zastanów się dlaczego zmieniają tak czesto nazwe najpierw Opening potem Orange a na koncu Speak up?
Gość
 

dziwne, ja nigdy nie bylam poszkodowana przez speak up

Postautor: sziszaa » 27 maja 2010, 23:13

a chodzilam calkiem dlugo tam... jeszcze za orange. wszystko bylo w jak najlepszym porzadku. moze dlatego, ze chcialo mi sie czytac umowe przed podpisaniem?
sziszaa
 

Re: trzymaj się z dala od tej szkoły

Postautor: laylaa » 31 maja 2010, 21:59

Anonymous pisze:pisze Ci to ja był/a konsultant/ka. Zastanów się dlaczego zmieniają tak czesto nazwe najpierw Opening potem Orange a na koncu Speak up?


Zapewne z miliona waż…nych powodów, jak zmiana właściciela, wejście w nową grupę, cokolwiek o.O Ale lepiej jest wybrać wersję z teorią spiskową, nie ;) ?
laylaa
 

chodziłam w zeszłym roku!

Postautor: MarciaRuda » 07 cze 2010, 4:22

chodziłam w zeszłym roku do kurs do speak up na FCE :D i zdałaaaaaaaaaaaaam!!!!! fajna szkółka, polecam warszawiakom.
MarciaRuda
 

Odradzam

Postautor: Uczestnik Kursu » 29 cze 2010, 4:23

Byłem kursantem w tej szkole, zdałem CAE. W pełnym przekonaniem muszę odradzić wam tą szkołę.

Co do działań marketingowych to pod ich szyldem szkoła przeprowadza działania urągające elementarnej przyzwoitości - tym głównie wyróż…nia się na rynku.

Moż…na znaleźć lepszą i tańszą szkołę. Przestrzegam przed ufaniem w te chwyty marketingowe. Właściwie z góry moż…na przyjąć ż…e treści w nich zawarte to kłamstwo/półprawda/nie cała prawda zwał jak zwał...

Uczyłem się tam 1,5 roku (zapłaciłem z góry). Jeśli miałbym wybrać ponownie nie wybrał bym Speak Up.

Swoją drogę ż…e tymi "działaniami marketingowymi" powinien zająć się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.
Uczestnik Kursu
 

Re: Odradzam

Postautor: rejban » 06 lip 2010, 18:28

Uczestnik Kursu pisze:Byłem kursantem w tej szkole, zdałem CAE. W pełnym przekonaniem muszę odradzić wam tą szkołę.

rozdwojenie jaźni?
rejban
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: bambusek » 07 lip 2010, 18:55

dziwie się wszystkim którzy wypisują rózne ciekawe rzeczy na temat speak up ż…e nie byli tak odważ…ni jak tutaj w szkole. przecież… normalnym jest ż…e jeśli się za coś płaci to się wymaga, więc jeśli się nie podobało to trzeba było na miejscu wypowiedzieć swoje ż…ale. chodziłem do speak up i nie widziałem nikogo niezadowolonego a tutaj jest ich zadziwiająco duż…o
bambusek
 

speak up :)

Postautor: tessi_sweet » 08 lip 2010, 22:21

ja nie bylam na poczatku za bardzo przekonana do tej metody, wszystko jakos za szybko sie dzialo i te zajecia z komputerem... dziwne na pocztaku mi sie zdawaly, ale jak juz sie przyzwyczailam, to zrobilo sie mega fajnie :D ludkowie byli spoko, nauczyciele tez, szybko sie uczylam i duzo mowienia bylo. zdalam mature tylko dzieki tym zajeciom w Speak Up, bo u nas w szkole taka beznadziejna anglistka byla, ze szok :/
tessi_sweet
 

Szkoła SPEAK UP

Postautor: Jekatryna » 19 lip 2010, 18:32

Chodziłam do szkoły z tej "serii" w Warszawie, na kurs przygotowujący do Firsta, przez rok. Zdałam na B :)
Jekatryna
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: tragic » 27 lip 2010, 17:38

zrozpaczony pisze:Ostatnio natrafilem w sieci na Speak Up, umowilem sie na spotkanie i szkola wyglada sensownie zwlaszcza elastyczny dobor godzin zajec. Zastanawiam sie czy nie zapisac sie wlasnie do tej szkoly, ucze sie angielskiego juz dosyc dlugo, zdecydowanie za dlugo. Chce sie przygotowac do FCE. jestem na poziomie sredniowzaawansowanym i taki sam stopien wyszedl mi na tescie w tej szkole. Zastanawiam sie czy nie lepiej zapisac sie na speakingi z jakims native. w lutym jade do Dublina na stypendium, a jestem bardzo nie zadowolony z mojego angielskiego, prawdemowiac nie wiem za co sie teraz zabierac, pewnie codzienne tlumaczenie tekstow, sluchania bbc i ogladanie filmow. Czy ktos uczyl sie w tej szkole moze mi ja polecic

pozdrawiam i sorry za za-dlugi text

wiadomo ż…e na speakingu z nativem wyjdziesz finansowo gorzej, ale jak jesteś w potrzebie to musisz wydać kasę. to oczywiście jak się chce efektu zaraz i na teraz, bo jeśli chodzi o uczenie się w normalnej szkole językowej to speak up jest ok
tragic
 

naciągactwo Speak Up

Postautor: Eroo » 25 sie 2010, 18:23

Stanowczo odradzam szkołe speak up. Mam przez nich same problemy. Szkoła oferuje kredyt na zakup kilku poziomów j.angielskiego w zamian za ok 50% zniż…ki. Dałem się ponieść emocjom i nabrałem się. Od ponad miesiąca nie jestem już… uczniem szkoły. Kredyt wypowiedziałem w szkole ponad miesiąc temu i szkoła zobowiązała się do spłacnia mojego kredytu w ciągu 14 dni. Po miesiącu zadzwoniłem do banku i okazało się, ż…e kredyt nie jest spłacony. Dzwoniąc do szkoły w której się uczyłem (Kraków) powiedzieli, ż…e nie mogą mi pomóc, odsyłając do warszawy. Dzwoniąc do warszawy usłyszałem, ż…e nie mogą mi pomóc bo to nie uni udzielali kredytu. ISTNA PARANOJA! Przez nich trafiłbym do BIK za niespłacanie rat gdybym nie zweryfikował ich pracy. Sprawę kieruję właśnie do rzecznika praw konsumenta i byłem już… u prawnika. Informuję wszystkich, którzy mają taki sam problem iż… moż…ecie się powoływać na art. 55(4) kodeksu cywilnego i ż…adać spłąty kredytu wraz z odsetkami, gdyż… narazili mnie lub was na szkodę.

dziś składam zawiadomienie do prokuratury na szkołe SpeakUp zgodnie z KK art.286. Poszkodowani - moż…ecie zrobić to samo i walczcie o swoje!
Eroo
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: klechta » 21 wrz 2010, 21:40

W Spaek Up mają dobre podejście do nauki rozumienia tekstu. Zwykle szkołom zależ…y ż…eby student mówił...ale kiedy ogląda tv czy słucha piosenek już… nie wie o co tam chodzi. Jest to trudne, ale szkoła uczy tego studentów. Za to piątka z plusem!
klechta
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2010, 21:31

EMOCJE NIE, FAKTY TAK. SPEAK UP TO CRAP.

Postautor: Prawdomówny » 26 wrz 2010, 18:06

Nie ma gorszej szkoły. Wszystko przez to, ż…e mają beznadziejnych nativów, kórym nie zależ…y na tym, czy ich rozumiesz czy też… nie. No cóż…, wcale nie jest tak, ze "śpiewać każ…dy moż…e". Nie kazdy moż…e być nauczycielem. Szkoła Speak up zdaje się tego nie rozumieć i celuje w zatrudnianiu ciemnawych "pseudoucitieli".
Rozumiem, ż…e do Polski nie zawsze przyjeż…dzają tuzy i geniusze, ale raczej odwrotnie nativi z tzw. problemem, którzy w gronie swoich rodaków byliby nikim, za to tutaj usiłują zyskać na swojej rzekomej odmienności, która dla obytego w świecie, inteligentnego człowieka nie jest niczym fascynującym. ZWŁASZCZA GDY WIDZI, ŻE MA DO CZYNIENIA ZE ZWYKŁYM ORDYNARNYM PROSTACZKIEM. Osobiście trafiłam na beznadziejnych i niekompetentnych. Dzisiaj wiem, ż…e śmiałabym się do rozpuku z ich dziwacznych, pełnych frustracji zachowań i bawi mnie, gdy widzę w internecie komentarze przestraszonych pracowników szkoły, którzy wcielają się w uczniów i reklamują szkołę na przeróż…nych forach lub wypisuja swoje ż…ałosne wynurzenia ze swadą godną egzaltowanych frustratów. Apeluję o nieośmieszanie się.
Liczba niezadowolych z usług waszej szkoły wciąż… rośnie. To nie przypadek, ż…e szkoła znana jest na forach z tej najgorszej strony. Warto więc byłoby się chyba nad tym zastanowić. Zbyt wiele w tej szkole jest ewidentnie nie tak jak powinno być. Dodam przy tym ku pamięci niektórych, ż…e z emocjami się nie dyskutuje to fakty wskazują prawdę.
Prawdomówny
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: Prawdomówny » 26 wrz 2010, 18:12

bambusek pisze:dziwie się wszystkim którzy wypisują rózne ciekawe rzeczy na temat speak up ż…e nie byli tak odważ…ni jak tutaj w szkole. przecież… normalnym jest ż…e jeśli się za coś płaci to się wymaga, więc jeśli się nie podobało to trzeba było na miejscu wypowiedzieć swoje ż…ale. chodziłem do speak up i nie widziałem nikogo niezadowolonego a tutaj jest ich zadziwiająco duż…o

Wiem już… dlaczego. Jesteś bambuskiem.
Bambuski udają greka i grają zazwyczaj mało prawdziwe role. Nie są autentyczni.
Prawdomówny
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: nnnn naiwniak » 26 wrz 2010, 19:24

quote="sziszaa"]a chodzilam calkiem dlugo tam... jeszcze za orange. wszystko bylo w jak najlepszym porzadku. moze dlatego, ze chcialo mi sie czytac umowe przed podpisaniem?[/quote]

Pracowników się nie oszukuje, to klienci są zazwyczaj poszkodowani.
Kurczę, dlaczego na tym forum wypowiadają się ludzie, którzy nie powinni tego czynić?
Nie macie poczucia, ż…e te wasze posty, panowie i panie ze Speak up, są po prostu nieuczciwe. Jakiś niepokój moralny moż…e by się przydał? W końcu, jeśli stracicie do siebie szacunek, to dalej pozostaje już… tylko mur, no nie? Kasa to nie wszystko. Nie zbierajcie jej tak zaciekle, bo to się nazywa kur.....wo.
nnnn naiwniak
 

w pale sie nie miesci wrecz

Postautor: demiórg » 17 paź 2010, 23:03

ja mam zupelnie inne wspomnienia zwiazane z ta szkola. chodzilem dwa lata, poznalem mnostwo ludzi, nikt z kursantow nie byl niezadowolony. nie wiem, skad bierzecie te rewelacje.
demiórg
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: Gość » 18 paź 2010, 0:32

Wiesz, wymyślamy sobie, bo to lubimy. Walimy dopalacze i Mary Jane, i kreujemy nową rzeczywistość, ż…eby rozzłościć kierujących tej wspaniałej, rzetelnej szkoły, o której tyle dobrego już… napisano, zarówno tutaj, jak i gdzie indziej......
A ty co jakiś Harry Potter? Czy moż…e Shrek?
How do you do?
Gość
 

haha, no to niezźle sie bawicie :P

Postautor: classyy » 19 paź 2010, 2:20

tylko skąd te dopalacze buierzecie, bo przeciez sklepy pozamykali :D ?

a na serio to ja tam nie wnikam co kto miał, ale mi tez się w spikapie podobało, spoko było chociaż… cisneli mnie z nauką bo ja to sam z siebie niebardzo.
classyy
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: nnaiwniak » 20 paź 2010, 1:56

W Speak up moż…na kupić. Powaga. Imprezka i odlot jak po najlepszym skunkie. Wydłuż…ają się rubryki, zwłaszcza te z cenami kursów i oprocentowaniem kredytu darowanego w promocji... Taka jazda! Jest git!
Ale w tym wszystkim najważ…niejsze jest jedno: jutro też… jest dzień, a po drugach jest mniejszy hangover, tylko ż…e, cholera, tak samo szkodzą jak wóda.
nnaiwniak
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: Ingolinaaaa » 21 paź 2010, 21:44

tylko nie speak up!! ODRADZAM:/ chodzilam, mialam wiele nieprzyjemnosci;/ dziekuje!
Ingolinaaaa
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: nnaiwniak » 21 paź 2010, 23:25

Ingolinooo,
nie kąsnęłaś ironii, przyjrzyj się tekstowi, a dostrzeż…esz, ż…e ja również…, jak gdzieś przeczytałam, "smaruję" na tę szkółkę niedzielną. Znaczy się: odradzam ją!!!
nnaiwniak
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: gość1111 » 28 paź 2010, 0:06

Cześć
A mógłby mi ktoś napisać jaka jest oferta w tej szkole?
Ile godzin w ile miesięcy za ile?
Bo nie mogę znaleść w internecie a nie za bardzo chce sie umawiać by mi robili wode z mózgu marketingiem
gość1111
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: Gość » 01 lis 2010, 2:22

Kocham cię za to pytanie, choć mam wraż…enie, ż…e chyba jesteś pracownikiem Speak up. Wielu z nich myśli, ż…e odradzających wkurza zainteresowanie szkołą, więc sondują ludzi na forach, zadając im banalne pytania dotyczące szkoły. Podpuszczają ludzi i pokazują, ż…e niby mają gdzieś negatywne oceny. Potem w odpowiednim momencie wtrącają swoje trzy grosze i szkółkę podstępnie reklamują. Na zasadzie: nieważ…ne, co mówią, byle mówili.
Mnie osobiście nie wkurza owo zainteresowanie, ale przyznam, ż…e bawi i dziwi! Swoją drogą to ciekawy fenomen socjologiczny pt. jak sprawić, aby mózg ludu stał się płynny? I ż…eby głupole uwierzyli, ż…e to coś to dobra szkoła
W końcu ż…ył sobie kiedyś pan, który nazywał się hrabia von Masoch (stąd masochizm) za każ…dym razem, gdy wychodził z domu, prosił swoją ż…onę o jedno, aby ta mocno kopnęła go w dupę na poż…egnanie. Podobno przeż…ywał orgazm, gdy tylko poczuł ból. Przywodzi to na myśl pewną oczywistą analogię do zachowania i stosunku niektórych ludzi do tej szkoły. Moż…e właśnie dlatego ma ona tylu klientów. Lubią być "brani" brutalnie.
Gość
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: andrzej24 » 03 lis 2010, 17:58

miałem epizod związany z tą szkoła. powiem tak - jeśli ktoś jest systematyczny taki sposób nauki jak najbardziej ok. Jeśli ktoś jest leniem i myśli ż…e samemu wszystko przyjdzie no to sorry ale nawet najlepsza szkoła mu nie pomoż…e.
andrzej24
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: Gość » 06 lis 2010, 5:06

Jak na człowieka, któremu prawie nic nie napisałam, duzo wiesz... (tyle, ile zjesz) i kurczę, zawsze ten sam kretyński argument: o rzekomym lenistwie. Wszystko pisane po to, aby nie przyznać się do własnego chamstwa i braku kompetencji (mam na myśli Speak up), ale to dobrze, ż…e przepraszasz. Już… dawno należ…ało to powiedzieć tym wszystkim, którzy zostali okradzeni i oszukani przez Speak up.
Mówię jeszcze raz i jak będzie potrzeba, powtórzę: szkółka jest kijowa!
Empik zresztą takż…e.
Gość
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: andrzej24 » 08 lis 2010, 5:22

gratuluję wyobraźni ale się mylisz kolego.
andrzej24
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: Gość » 09 lis 2010, 1:00

Nie jestem twoją koleż…anką i nigdy nie będę!
Tak swoją drogą, przydałoby się tej szkółce niezłe trzepanie. Pod każ…dym kątem.
Gość
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: chcę się NAuczyc! » 09 lis 2010, 15:57

ok,speak up ma opinie zjechane, więc co polecicie ż…eby naprawdę się NAUCZYĆ. nie tylko chodzić na zajęcia i wysiadywać te 45 czy 90min.

chociaż… teraz pewnie nikt nie odpowie,bo będzie to uznane za posty ludzi z tych innych,polecanych szkół :P no ale zobaczę, moż…e jakoś odróż…nię masowe podróbki ;)
chcę się NAuczyc!
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: Gość » 09 lis 2010, 21:43

Dotychczas byłam w dwóch wymienionych. Były kiepskie, bardzo kiepskie, choć Empik nieco znośniejszy.

Polecam wynajęcie dobrego lektora i native speakera zarazem. który wyłoż…y gramatykę i nauczy cię komunikować się w języku angielskim. Nie chodzi bowiem o to, aby ktoś zmuszał cię do wyklepania na pamięć durnych formułek gramatycznych, których nigdy nie zastosujesz, a potem niczego od ciebie nie wymagał i prawie w ogóle z tobą nie rozmawiał. Najlepszy sposób nauki to ciągłe mówienie i myślenie w obcym języku !!!
Gość
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: andrzej24 » 21 lis 2010, 22:46

no nie jesteśmy kolegami, sorki i wybacz. trzepanie - zależ…y czego :P

Anonymous pisze:Dotychczas byłam w dwóch wymienionych. Były kiepskie, bardzo kiepskie, choć Empik nieco znośniejszy.

Polecam wynajęcie dobrego lektora i native speakera zarazem. który wyłoż…y gramatykę i nauczy cię komunikować się w języku angielskim. Nie chodzi bowiem o to, aby ktoś zmuszał cię do wyklepania na pamięć durnych formułek gramatycznych, których nigdy nie zastosujesz, a potem niczego od ciebie nie wymagał i prawie w ogóle z tobą nie rozmawiał. Najlepszy sposób nauki to ciągłe mówienie i myślenie w obcym języku !!!


problem w tym ze na indywidualnych zajeciach jest nieco nudno. No i to większy wydatek

ja polecam włączyć sobie jakieś brytyjskie radio internetowe i słuchać w każ…dej wolnej chwili. Robię tak regularnie. Tak samo robiłem do matury.
andrzej24
 

z lektorem nuda

Postautor: kajannaaa » 22 lis 2010, 0:32

z tym sie zgadzam. nie masz takiej motywacji moim zdaniem jak w grupie, gdzie przeciez tez wstyd sie czasem nie nauczyc i totalnie olac.
kajannaaa
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: Gość » 22 lis 2010, 5:44

Piszę posty do i dla dojrzałych ludzi, a nie dla tych, którym zależ…y jedynie na tym, aby dobrze wypaść w oczach innych.
Speak up to najgorsze gówno w jakim kiedykolwiek uczestniczyłam i nie polecę tej szkoły nikomu, kto ma głowę na karku, a nie gdzie indziej...

Dla ludzi, którzy mają do zaoferowania nieco więcej niz tylko kretyńskie, puste szpanowanie, ż…e oto mówię przed innymi po angielsku, system grupowego bredzenia o niczym się nie sprawdzi. Czyjaś śmiałość nie zawsze jest dowodem na jego doskonałe umiejętności językowe i inteligencję. To moż…e być zwyczajny głupol, ale niezwykle pewny siebie i przebojowy. W trakcie egzaminu moż…e się okazać, ż…e nic nie umie, i klops. Ale to dobrze. Przynajmniej ci mądrzejsi mają wtedy okazję zabłysnąć! Pisałam dla tych drugich.
Gość
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: andrzej24 » 23 lis 2010, 3:59

gościu ale podaj jakiś konkretny argument, bo na razie to słyszę tylko i wyłącznie slogany...
andrzej24
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: Gość » 23 lis 2010, 22:16

Gościu, wiesz co to slogany?
Gość
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: andrzej24 » 24 lis 2010, 4:28

Anonymous pisze:Gościu, wiesz co to slogany?


wiem
andrzej24
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: Gość » 25 lis 2010, 4:28

To nie było pytanie, ale moje stwierdzenie dotyczące twojej wiedzy, a ty się nabrałeś... Z tego, jak definiujesz ten termin, wnoszę, ż…e nic na ten temat nie wiesz. A potem ci się wydaje, ż…e udzielasz takich bystrych odpowiedzi....
Gość
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: andrzej24 » 25 lis 2010, 5:14

To nie było pytanie,


Gościu, wiesz co to slogany?


pytania w każ…dym języku, takż…e angielskim i polskim kończą się znakiem "?"

z resztą nie waż…ne. Robi się offtopic
andrzej24
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: Gość » 28 lis 2010, 3:13

Waż…ne. Mylisz się.
To nieprawda, ż…e każ…de pytanie powinno mieć na końcu znak interpunkcyjny"?".Jeśli nie jest pytaniem konwencjonalnym (czyt. typowym) nie musi mieć wspomnianego znaku. Czytelnik musi się zorientować, czym jest istotnie. Zasada ta działa takż…e odwrotnie. Czasem bowiem pytanie bywa oznajmieniem, ponieważ… tylko formalnie jest pytaniem (mając na końcu znak zapytania), bo znaczeniowo pozostaje na przykład diagnozą czyjegoś stanu umysłu.
Gość
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: andrzej24 » 02 gru 2010, 6:59

skoroś taki bystry to jeszcze udziel informacji czy ta zasada ma zastosowanie takż…e w jezyku angielskim. Przynajmniej osoba czytająca ten wątek czegoś ciekawego się dowie :)
andrzej24
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: THNX » 13 gru 2010, 23:34

@Prawdomówny wiesz co Native speaker to nie wyszystko, jezeli nie bedziesz chcial sie uczyc to nawet najlepszy lektor Cie nie nauczy. i tylko swoim zaangazowaiem mozesz cokolwiek osiagnac
THNX
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: Gość » 14 gru 2010, 0:28

Jak to miło znowu widzieć komentarze zaangaż…owanych w reklamowanie spekulant up (Speak up) na forach. Moż…na na was polegać jak na Zawiszy, zawsze wtrącicie swoje durne 3 grosze. Doprowadzicie nawet do zlikwidowania strony internetowej, na której było najwięcej negatywnych i prawdziwych opinii na wasz temat.
To się nazywa operatywność i dynamika działania...
Gość
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: Kaniaaa » 14 gru 2010, 23:16

no wiesz kazdy ma swoj rozum i wybiera metode nauki ktora pasuje mu najbardziej :)
Kaniaaa
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: danion » 18 gru 2010, 0:21

Nikt niczego nie reklamuje. Po prostu niektórzy nie rozumieją, ż…e niektórzy nie czują się oszukani i skrzywdzeni. Ja nie mogę im niczego zarzucić. Takie maja warunki i już…. Waż…ne, ż…e trafiłam na fajną babkę i poprawiłem angielski.
danion
 

Re: a co z Speak Up?

Postautor: Gość » 25 gru 2010, 18:52

Na Puławskiej w Warszawie (speak up) nie było fajnych babek, Większość z nich mogłaby występować w horrorach bez charakteryzacji (oczywiście w charakterze zombi). W pewnych rejonach Polski mówi się - podobna do świętego Józefa, patrząc na jej zdjęcie mówisz z przeraż…enia- O święty Józefie!!
Gość
 

o.O

Postautor: Maryshia » 02 sty 2011, 18:19

Anonymous pisze:Na Puławskiej w Warszawie (speak up) nie było fajnych babek, Większość z nich mogłaby występować w horrorach bez charakteryzacji ...


A jakie to ma znaczenie? To Ty chodzisz do szkoły po to, ż…eby sobie ładne nauczycielki oglądać, a nie się uczyć o.O ?
Maryshia
 

speak up

Postautor: aleksiss » 04 sty 2011, 23:32

ja jestem na tak, dzieki nauce w speak up zdalam egzamin na FCE na B. ograniczając się do lektoratu na studiach nie miałabym na to ż…adnych szans.
aleksiss
 

Ciemno, ciemniej, najciemniej.. Gdzie? Tylko w speak up !

Postautor: Gość » 22 sty 2011, 19:54

No, jesli komuś zależ…y na tym, ż…eby wybełkotać cokolwiek, z pewnością wystarczy mu ta szkoła. Wszakż…e nawet w klozecie moż…na się nauczyć paru zwrotów pomiędzy jedną i drugą czynnością fizjologiczną. Tylko po co płacić aż… tyle za takie nauki...? Ponadto jesli komuś odpowiada tylko B, nie trzeba ż…ądać od niego, zeby aspirował do A. Speak up to miejsce dla tych, którzy obligatoryjnie muszą mieć niewielkie wymagania!
Gość
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości