korepetycje i szkoly jezykowe

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: inaa2205 » 25 sty 2011, 2:24

Z pewnoscia kazdy z was zastanawia sie nad tym co wplywa na efektywne nauczanie j. angielskiego. Znalazlam bardzo ciekawy artykul na temat korepetycji i szkol językowych
http://wszystkooedukacji.blogspot.com/2 ... jecia.html

Przeczytajcie i podzielcie sie waszymi uwagami. Zapraszam do dyskusji:)
inaa2205
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2011, 2:51


Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: Q. » 27 sty 2011, 19:45

nie odkryje niczego nowego: najlepsza metoda to kontakt z językiem: im bardziej intensywny tym lepiej, dlatego najlepiej spisują się wyjazdy zagraniczne. Jak nie to to jakieś konwersacje - najlepiej z native'ami - z tym jest o tyle prosto, ż…e moż…na zapisać się na rozmowy przez skype - powstają nawet specjalne szkoły językowe, które się tym zajmują. Pomysł o tyle udany, ż…e konwersacje prowadzone są z nauczycielami, czyli pod czujnym okiem. Przeczytałem, ż…e tutaj: http://www.english-by-phone.pl/ moż…na wypróbować to za darmo zapisując się na rozmowę testową. wygląda profesjonalnie.
Q.
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: lokra » 01 lis 2011, 17:05

Jestem generalnie przeciwnikiem korepetycji, mało motywują
lokra
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: rasta1 » 18 sty 2012, 19:20

Zdecydowanie zgadzam się z poprzednią opinią, miałem korepetytora, który niestety stał się moim kumplem i skończyła się nauka
rasta1
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: must12 » 27 sty 2012, 18:25

To bardzo ciekawe spostrzezenie
must12
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: barka1 » 12 lut 2012, 18:16

rasta1 pisze:Zdecydowanie zgadzam się z poprzednią opinią, miałem korepetytora, który niestety stał się moim kumplem i skończyła się nauka


Dlatego wybieraj szkołe językową
barka1
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: kowin3 » 13 lut 2012, 6:46

Korepetycji nie cierpię
kowin3
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: beata678 » 16 lut 2012, 3:24

A ja miałam prywatne lekcje z lektorką. Bardzo dobrze przygotowała mnie do matury. Zajęcia miałam 2 razy w tygodniu po 90 min. czyli 2 godz lekcyjne. Lektorkę wzięłam ze szkoły TFLS w Warszawie. Polecam wszystkim którzy mają problem z przyswojeniem anglika.
beata678
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: deduct » 02 mar 2012, 2:22

a ja wolę zajęcia a grupie. Jest wtedy większa motywacja.Zapisałam się właśnie na kurs językowy do szkoły TFLS w Warszawie. Przy zapisie dostałam drugi kurs gratis!!!. Więc jak ktoś szuka jakiejś mega okazji, to właśnie w TFLS jest teraz suuuper promocja, ż…e jak zapiszesz się teraz na kurs, to dostajesz drugi kurs z innego języka darmowo.
deduct
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: malgoska2 » 05 cze 2012, 2:47

tak, popieram.ja tez chodze na zajecia do tfls.
malgoska2
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: influx » 18 cze 2012, 18:25

Ja uważ…am, ż…e zajęcia w szkołach językowych dają lepsze wyniki, trafiłem akurat na English For You, sprawdzona szkoła i bardzo cool atmosfera
influx
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: stary_wyjadacz » 19 wrz 2012, 16:32

Jest wiele szkół językowych w warszawie. Ja wybrałem TFLS i po semestrze mogę powiedziec ż…e to był dobry wybór. Pamiętajcie, wybierajcie szkoły profesjonalne a nie mini szkółki.
stary_wyjadacz
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: Magda Piórkowska » 22 wrz 2012, 22:29

Jestem słuchaczką w English for you, rzeczywiście jedna z nielicznych placówek, gdzie słuchacz jest w centrum uwagi, pomimo, ż…e maja sporo słuchaczy bardzo starają się indywidualnie podchodzić do każ…dego.
Polecam dobra szkoła angielskiego i tylko angielskiego
Magda Piórkowska
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: Władek-mały » 23 wrz 2012, 19:51

Napiszcie proszę jaki jest w takim razie wasz lektor idealny , opisujecie róż…nych, to napiszcie jacy są i dlaczego ich tak oceniacie ???
Władek-mały
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: tetete » 23 wrz 2012, 20:02

ja jestem tez za tym. Uczyłam się w ubiegłym semestrze własnie w TFLS i dostałam 28 godzin bezpłatnych konwersacji z nativem oprócz oczywiscie zajęć normalnych które miałam 2 razy w tygodniu po 2 godziny.

stary_wyjadacz pisze:Jest wiele szkół językowych w warszawie. Ja wybrałem TFLS i po semestrze mogę powiedziec ż…e to był dobry wybór. Pamiętajcie, wybierajcie szkoły profesjonalne a nie mini szkółki.
tetete
 

TFLS-faktycznie są najlepsi

Postautor: twinges » 01 paź 2012, 10:20

Mój wybór w tym roku też… padł na szkołę TFLS. Przekonali mnie rankingiem i cenami. Faktycznie są najlepsi.
twinges
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: Serolka » 04 paź 2012, 10:23

Ja chodziłam i do szkoły językowej na kurs angielskiego i brałam lekcje u korepetytora. Obie metody nauki mają swoje plusy i minusy. Ja jednak mimo wszystko,lepiej wspominam zajęcia z korepetytorem. Dlaczego? Moż…e dlatego, ż…e był obcokrajowcem i studiował w Polsce a właściwie dopiero zaczynał studia. Niewiele jeszcze mówił w naszym języku. Było śmiesznie ale też… sympatycznie i duż…o uczenia się. Taka nauka angielskiego wydaje mi się lepszym rozwiązaniem niż… na kursie językowym.
Serolka
 

Re: TFLS-faktycznie są najlepsi

Postautor: grose fratello » 04 paź 2012, 19:12

Też… tak myślę. Fakt , kolejka była przy zapisie duza, ale mnie to nie zniechęciło....widocznie nie tylko ja wybrałem TFLS :)

twinges pisze:Mój wybór w tym roku też… padł na szkołę TFLS. Przekonali mnie rankingiem i cenami. Faktycznie są najlepsi.
grose fratello
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: materek » 12 paź 2012, 10:07

Władek-mały pisze:Napiszcie proszę jaki jest w takim razie wasz lektor idealny , opisujecie róż…nych, to napiszcie jacy są i dlaczego ich tak oceniacie ???


Nie ma takiego, gdyż… każ…da osob oczekuje troszkę czegoś innego, jedna osoba potrzebuje dynamicznego lektora, druga natomiast bardziej spokojnego i cierpliwego
materek
 

najlepsza szkoła

Postautor: nakshatri » 21 paź 2012, 18:50

Według mnie najlepsza jest szkoła Angielski Dż…entelmen we Wrocławiu. Super poziom, efektywność i bardzo interesujące zajęcia. Czasem mieliśmy lekcje nawet w zoo albo w knajpie! Podobało mi się, ż…e uczyli nas sami native speakerzy, więc poziom podnosi się błyskawicznie przez tak intensywny kontakt z językiem. Ceny też… są bardzo przystępne.
nakshatri
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: Serolka » 22 lis 2012, 11:00

Ale temat nie dotyczy szkół językowych a prywatnych korepetycji. Wydaje mi się, ż…e każ…dy ma swoje preferencje co do sposobu nauki angielskiego. Nie moż…na twierdzić, ż…e skoro dla mnie dany kurs angielskiego jest dobry to dla wszystkich również… będzie idealny. Jeśli by tak było, nie istniało by tyle szkół językowych i róż…norakich metod nauki angielskiego.
Serolka
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: dere » 06 gru 2012, 21:52

Nie korzystajcie z korków to strata czasu i pieniędzy
dere
 

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: marcinwroblewski » 29 wrz 2014, 8:03

witam,
ja korzystałem z korepetycji do matury i bez tego nie miałbym ż…adnych szans na zdanie angielskiego. wydatek miesięczny rzędu 200 złotych ale matura zdana. w moim przypadku korepetycje sprawdziły się w stu procentach. dla tych, którzy mają problemy z angielskim polecam szkołę english school z poznania
marcinwroblewski
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 19 wrz 2014, 8:10

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: marcin.henel » 26 lis 2014, 14:45

dere pisze:Nie korzystajcie z korków to strata czasu i pieniędzy

Dlaczego? To nie prawda, korepetycje jeśli są dobrze prowadzone (co niestety nie jest normą) są najskuteczniejsza formą nauki. Najlepiej jeśli nauczyciel cały czas mówi po angielsku i dostosowuje lekcje do ucznia, zamiast iść na łatwiznę i np. przerabiać książkę.

Polecam zobaczyć film z korepetycji online w mojej szkole:
http://www.korepetycje-online.com.pl/lekcja_angielskiego_przez_skype
Ostatnio zmieniony 28 cze 2015, 20:48 przez marcin.henel, łącznie zmieniany 1 raz.
marcin.henel
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:59

Re: korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: imbir » 01 gru 2014, 13:54

Rodzice często wysyłają swoje pociechy byle tylko się ich pozbyć. Podobnie z resztą jak i pieniędzy. Miałem kilka uczniów gimnazjów którzy świetnie sami sobie dawali radę z językiem ale i tak musieli chodzić na korepetycje. Mimo rozmowy z rodzicem nie było zmian. Dacie wiarę? Teraz jako tłumacz dla Universal Translations mogę powiedzieć, że czasami niektórzy mogliby takie korki podjąć ;)
imbir
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2014, 12:57

korepetycje i szkoly jezykowe

Postautor: english4friends » 31 sie 2015, 10:45

dere pisze:Nie korzystajcie z korków to strata czasu i pieniędzy

Nie zgadzam się z tym. Korepetycje z języka mogą być bardzo pożyteczne wszystko zależy od podejścia korepetytora. Ja osobiście zapisałam się na zajęcia do English 4 friends i jestem bardzo zadowolona z tych lekcji. Prowadzi je stała lektorka (pani Karolina) która ma ogromny zasób wiedzy i potrafi w łatwy i jasny sposób go przekazać. Zajęcia prowadzi indywidualnie, w miłej atmosferze i w dogodnych godzinach gdyż są między 08:00 a 20:00. Uczy również dzieci w wieku szkolnym, którym także pomaga i sprawdza zadania domowe z angielskiego. Polecam każdemu, a zresztą każdy może sprawdzić sam na na dniach otwartych 7 do 10 września 2015r. w godz.08:00 - 19:00 przy ul.Wolności 345 w pok.601 (VI piętro) w Zabrzu lub pod nr.882 195 898 lub na stronie internetowej http://www.e4f.pl.
Polecam! :spoko:
english4friends
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2015, 10:21




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości