Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: miernix » 28 mar 2012, 16:25

Czy chodziliście kiedykolwiek na lekcje próbne do szkoły językowej? Myślicie, ż…e to dobre rozwiązanie gdy ktoś przed kursem da Wam moż…liwość sprawdzenia go?
miernix
 


Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: Sebastian Akloiński » 28 mar 2012, 17:33

W English For You miałem moż…liwość zrezygnowania po pierwszych zajęciach, jeż…eli coś byłoby nie tak, mnie akurat bardzo się spodobała zarówno część gramatyczna jak również… konwersacyjna prowadzona przez Nativa - Mary. Jestem w tej szkole od 2 semestrów i jest ok, gdyż… mam sporo mówienia a nie klepania tylko zadań z ksiązki, oczywiście dla każ…dego coś innego
Sebastian Akloiński
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: xoro » 29 mar 2012, 15:53

Przyznam, ż…e ja popieram takie akcje, ż…eby szkoły językowe robiły próbne darmowe lekcje. Z tego co wiem to m.in. jednej rozmowy próbnej z każ…dym dostępnym lektorem moż…na spróbować w english-by-phone, by wybrać sobie kogoś, z kim najlepiej się rozmawia, a jeż…eli nie uda się to moż…na zrezygnować bez ż…adnych zobowiązań. :)
xoro
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: rosijski » 30 mar 2012, 15:24

Lekcje próbne dają moż…liwość pokazania co tak naprawdę dana szkoła ma do zaprezentowania. Dzięki nim i poleceniom znajomych moż…na się spodziewać największego odsetka ludzi chętnego do kontynuowania kursu.
xoro tak jak piszesz- bardzo dobry sposób na przyciągnięcie klientów to danie im wolnej ręki w wyborze. Każ…dy ma inne preferencje, a moż…liwość porozmawiania z wszystkimi lektorami to duż…y plus.
rosijski
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: kornel9384 » 30 mar 2012, 20:01

wspaniała moż…liwość ja zapisałam się do rapid-english.pl , też… mają lekcje za darmo
kornel9384
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: Klankins » 01 kwie 2012, 5:23

Hej!
Ja miałem kilka lekcji próbnych zanim wybrałem szkołę i lektora.
O ile o szkole moż…na powiedzieć mniej (z dojazdem do domu) o tyle lektora moż…na wstępnie ocenić. Zasada pierwszego wraż…enia ma tu duż…e zastosowanie, pomijając początkowy stres to już… po pół godzinie widać czy lektor ma dar do zainteresowania ucznia, charyzmę do nauczania i chęć do pracy.
Ja wybrałem mobilną szkołę językową, www.mobilnaszkola.pl chyba jako nieliczna oferuje darmową lekcję próbną niemieckiego z dojazdem do domu.
pozdrawiam i ż…yczę powodzenia w nauce ;)
Klankins
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: miernix » 03 kwie 2012, 20:34

@Klankins
Ja to raczej za angielskim się rozglądam, a nie za niemieckim :P
@xoro
ciekawe to co piszesz, nie spodziewałem się, ż…e ktoś moż…e dać klientowi taką swobodę wyboru.

Widzę, ż…e dyskusja się już… trochę rozwinęła. Jeż…eli chodzi o mnie to zdarzało mi się bywać i uważ…am, ż…e lekcja próbna to najlepsze rozwiązanie (nic lepiej nie zachęci lub "zniechęci :D" do uczestniczenia w kursie)
miernix
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: xoro » 04 kwie 2012, 15:59

@miernix
Myślę, ż…e marketingowo jest to bardzo rozsądne posunięcie, na którym na plus wychodzi zarówno szkoła jak i klienci. Jeż…eli chodzi o mnie to również… bardziej będę ufał kursom, które mogę sprawdzić czy są dobre, bo nie lubię kupować kotów w worku.
xoro
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: KamilKuczynski » 05 kwie 2012, 13:45

Moim zdaniem coś takiego powinno być standardem. Trudno przecież… kupować kota w worku.
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: oryks » 05 kwie 2012, 17:21

Ja też… jestem za rozwiązaniem, ż…eby było moż…na spróbować najpierw zanim się miałbym zdecydować czy biorę kurs. Tak jak piszecie, jeż…eli jest jeszcze moż…liwość pogadania z każ…dym lektorem to tylko lepiej dla klienta, bo być moż…e jedna osoba nie trafia w jego gust, a inna tak. :)
oryks
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: bombo » 12 kwie 2012, 16:34

Ja na pewno z większym zaufaniem podszedłbym do kursu po jednej próbnej lekcji :)
bombo
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: tyraneK » 13 kwie 2012, 20:32

Mi się kiedyś zdarzyło, ż…e najpierw miała być lekcja próbna ale po wpłacie pieniędzy, więc zrezygnowałem. Mimo wszystko jestem za lekcjami próbnymi za darmo na początek.
tyraneK
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: ramborens » 18 kwie 2012, 16:17

Po próbnej lekcji i spróbowaniu danego lektora, szkoły rosną szanse na to, ż…e klient się skusi na kurs- takie moje zdanie. Tak tutaj lobbujemy trochę, by wszystkie szkoły miały lekcje próbne za darmo :P
ramborens
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: ajsza » 24 kwie 2012, 21:42

Lekcje próbne to pamiętam, ż…e kiedyś jedna szkoła organizowała w Krakowie teraz nie słyszę nic o tym, nawet nie było ż…adnej rozmowy z lektorem jak się zapisywałem ostatnio na kurs w tym semestrze, choć mówili ż…e będzie. Był tylko test... Jak mogę czegoś spróbować to jestem bardziej świadom swojego wyboru.
ajsza
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: rolpak » 07 maja 2012, 16:12

Niektórzy nie dają lekcji próbnych, bo po nich nikt by nie przyszedł jakby zobaczył poziom prezentowany przez szkołę, a tak marketingiem czy ceną udaje im się zachęcić jakiś odsetek społeczeństwa.
rolpak
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: bzykku » 09 maja 2012, 17:23

@rolpak Zgadza się, aczkolwiek ja zawsze myślałem, ż…e szkołom językowym zależ…y na tym by klienta utrzymać- zadowolony klient to dalsze źródło zysku + kolejni klienci.
bzykku
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: rolpak » 10 maja 2012, 18:31

Nie jest tak, ż…e wszyscy, którzy nie chcą dawać lekcji próbnych są źli. Uważ…am, ż…e taka forma promocji w postaci lekcji próbnej byłaby dla mnie skuteczniejsza, bo wolę sprawdzić na co się piszę.
rolpak
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: bzykku » 11 maja 2012, 17:55

@up @up no masz rację, ale takich jak ja opisałem nie brakuje na rynku mimo wszystko...
bzykku
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: bykumil » 22 maja 2012, 21:49

Ja się mogę rękami i nogami podpisać, bo sam w tym roku wybierałem szkołę, po poleceniach i nie uczą tak jak chciałem. Odnośnie tych konwersacji w necie przez skype to w english by phone w sumie bardzo dobrze robią, ż…e coś takiego dają. Internet jeszcze nie każ…demu wydaje się być dobrym miejscem do nauki angielskiego, dlatego inicjatywa darmowych testów jak najbardziej pozytywna. :)
bykumil
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: rubenss » 30 maja 2012, 16:07

Ja powiem szczerze, ż…e na takie próbne darmowe lekcje to się nawet sam z czystej ciekawości zapisuję, fajnie jest móc przetestować coś zanim się weźmie. Czasami tak niektórzy sprzedawcy na allegro dają, ale to pokazuje, ż…e są pewni swojego produktu i to co dają to nie ż…aden szrot.
rubenss
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: menel » 31 maja 2012, 4:31

A nie przyszło Wam do głowy, ż…e lekcje próbne przed rozpoczęciem właściwych zajęć wcale nie gwarantują, ż…e tak będzie przez cały rok szkolny? Że szkoła nie przygotuje specjalnie super lekcji ż…eby Was przyciagnac, a jak zapłacicie to niech sie dzieje co chce?
menel
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: menel » 31 maja 2012, 4:43

Poza tym - ze strony szkoły - to zastanawiam się, jak takie coś w praktyce funkcjonuje? Przychodzicie do szkoły językowej i macie test określający Wasz poziom i dostajecie propozycje terminów odpowiedniego dla Was kursu i co: wrzesień, zaczyna się kurs i pozwalają Wam przyjść na zajęcia "zobaczyć" jak wyglądają zajęcia? Bez umowy, bez płacenia? Co oznaczałoby, ż…e szkoła zaczynając zajęcia nie wie ile będzie osób w grupie bo wszyscy chcą popróbować najpierw? Załóż…my, ż…e szkoła oferuje zajęcia w grupie do 8 osób, 8 osób przychodzi na pierwsze, próbne, zajęcia i nikomu się nie podoba, nikt się nie zapisuje i co taka szkoła mówi lektorowi, z którym podpisała umowę na prowadzenie zajęć? Albo odwrotnie, zapraszamy np. 10 osób na zajęcia próbne licząc na to, ż…e większość się zapisze, a tu niespodzianka, wszystkie 10 osób chce i co mówimy dwóm osobom? Jakoś mi się to wydaje problematyczne. Ktoś mi moż…e wyjaśnić, jak to wygląda?
menel
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: tytkop » 06 cze 2012, 19:50

@menel Wcale nie musi być tak, ż…e pierwszą lekcję przygotuje ktoś super fajną, a później jakiś kit. Jeż…eli by coś takiego miało miejsce to bardzo szybko opinie, by im poleciały. Potem to sobie mogliby nawet nie wiem co przygotować to ludzie nie skorzystają.
Bardzo wiele szkół ma niby coś takiego, ż…e będzie krótka konwersacja z lektorem w celu zapoznania się ze szkołą i oceny znajomości języka, a jest jak jest. Pisze się test i później niektórzy narzekają, iż… są w za wysokiej albo za niskiej grupie. Jestem za tym by chociaż… krótkie konwersacje czy lekcje próbne były organizowane.
tytkop
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: menel » 11 cze 2012, 21:53

Nie musi tak być, ale gwarancji nikt Ci nie da. A co z innymi moimi pytaniami?
menel
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: Gonzoo22 » 18 cze 2012, 18:30

menel pisze:Nie musi tak być, ale gwarancji nikt Ci nie da. A co z innymi moimi pytaniami?


Zwłaszcza na piśmie
Gonzoo22
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: mzaaw » 20 lip 2012, 22:58

Dlaczego niektóre szkoły nie stosują lekcji próbnych
mzaaw
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: siali » 12 paź 2012, 9:56

mzaaw pisze:Dlaczego niektóre szkoły nie stosują lekcji próbnych


Bo to dla nich trochę organizacyjny bałagan
siali
 

Re: Lekcje próbne przed kursem- dobre rozwiązanie?

Postautor: dred11 » 06 gru 2012, 12:58

Większość szkół daje taką moż…liowść
dred11
 




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości