konwersacje - rady i wraż…enia :)

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

konwersacje - rady i wraż…enia :)

Postautor: vvojteq » 27 cze 2012, 14:15

macie jakiś patent na konwersacje po angielsku? podobno duż…o się moż…na nauczyć w ten sposób i moi znajomi chwalą to bardzo.
vvojteq
 


Re: konwersacje - rady i wraż…enia :)

Postautor: KamilKuczynski » 27 cze 2012, 14:17

Pewnie mają rację tylko, ż…e jest to dość droga opcja, a moż…na znaleźć tańsze z gwarancją satysfakcji.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: konwersacje - rady i wraż…enia :)

Postautor: Antek_LOL » 28 cze 2012, 11:50

Próbowałem chatowac z kimś z UK, ale pisanie to nie to samo co mówienie. Kiepsko, bo ma się więcej czasu na myślenie :P nie ma naturalności. Przerzuciłem się na skype’a ale i tak nie jestem zachwycony takim rozwiązaniem. Myślałem o konwersacjach z nativem w szkole jakiejś.
Antek_LOL
 

Re: konwersacje - rady i wraż…enia :)

Postautor: KamilKuczynski » 28 cze 2012, 12:11

Problemem większości osób jest:
- nie osłuchali się z językiem, przez co nie mogą zrozumieć co się do nich mówi
- jak już… się osłuchają to nie rozumieją slangu, bo się uczą z podręczników
- i ostatnim problemem jest wytworzenie gotowych struktur gramatycznych i zwrotów, dzięki czemu moż…na rozmawiać.

Pierwszy problem moż…na rozwiązać poprzez oglądanie filmów i słuchanie podcastów.

Drugi problem moż…na rozwiązać dzięki czytaniu oryginalnych tekstów, a nie sztucznych podręczników.

No i ostatni problem. Moim zdaniem moż…na sobie z nim poradzić:
- znajdując Erasmusów w Polsce
- idąc do szkoły i rozmawiać z native speakerami
- znajdując tańsze, lepsze i z gwarancją satysfakcji kursy internetowe
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: konwersacje - rady i wraż…enia :)

Postautor: poldi » 28 cze 2012, 14:30

to lepszy pomysł jest :D niby trzeba płacić, ale przynajmniej wiadomo, ż…e warto. taki kurs ma naprawdę sens. no i nie jest nudny, chyba ż…e trafisz na nudną osobę, ale prawdopodobieństwo małe :P
poldi
 

Re: konwersacje - rady i wraż…enia :)

Postautor: Olgie_89 » 30 cze 2012, 9:33

Dokładnie. Takie zajęcia to zupełnie inna bajka. Sam byłem trochę nastawiony sceptycznie do nauki w grupie, ale takie coś jest naprawdę spoko. Oczywiście jeśli wszyscy sa na mniej więcej równym poziomie, ale to szkoła już… o to dba.
Olgie_89
 

Re: konwersacje - rady i wraż…enia :)

Postautor: kamik102 » 30 cze 2012, 16:55

to moż…e polecicie jakiegoś native’a?
kamik102
 

Re: konwersacje - rady i wraż…enia :)

Postautor: Olgie_89 » 30 cze 2012, 21:57

Konwersacje w szkołach językowych moż…na śmiało polecić. Ja chodzę do speak up przy Feminie w wawie, więc mogę zagwarantować ż…e tam jest naprawdę spoko.
Olgie_89
 

Re: konwersacje - rady i wraż…enia :)

Postautor: niiee » 20 lip 2012, 23:48

Konwersacje to najtrudniejszy element podczas nauki języka
niiee
 




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości