Bardzo trudne wyraż…enia na Angielski

Krótkie teksty bądź pojedyncze zdania, które nie są zadaniem domowym.

Re: Bardzo trudne wyraż…enia na Angielski

Postautor: mysiek52 » 31 lip 2006, 19:12

Moglibyscie mi pomóc poniewaz nie wiem w jaki sposób przetłumaczyc wyraż…enie "Iły warwowe" na język angielski proszę o pomoc
mysiek52
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2006, 23:00


Re: Bardzo trudne wyraż…enia na Angielski

Postautor: macChicken » 01 sie 2006, 11:44

varved clays

macChicken
macChicken
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2006, 23:00

Re: Bardzo trudne wyraż…enia na Angielski

Postautor: Visitor » 19 sie 2006, 8:36

varved loams
Visitor
 

Re: Bardzo trudne wyraż…enia na Angielski

Postautor: mmargaritka » 19 sie 2006, 11:58

czy to mozna zinterpretowac jako JAŁOWA GLEBA ??? nie ma tych slow w slowniku znalazlam tylko loam... mmargaritka
mmargaritka
greenhorn
 
Posty: 50
Rejestracja: 07 maja 2006, 23:00

Re: Bardzo trudne wyraż…enia na Angielski

Postautor: bejotka » 20 sie 2006, 3:26

JAŁOWA GLEBA

barren soil
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Bardzo trudne wyraż…enia na Angielski

Postautor: Visitor » 20 sie 2006, 5:54

Visitor
 

Re: Bardzo trudne wyraż…enia na Angielski

Postautor: Visitor » 20 sie 2006, 11:29

Podobno skończyłaś dwa fakultety, podobno nauczasz innych.
Przecież… nie trzeba być geologiem, ż…eby na pierwszy rzut oka ocenić, ż…e "iły warwowe" to nie synonim "jałowej gleby", tak jak "czarnoziem jakiśtam" to nie jest synonim "gleby ż…yznej", jak wyraż…enia "kot perski" nie da sie przetłumaczyć podając odpowiednik wyraż…enia "miłe zwierzątko" itp. Logiki trochę, tej w najbardziej podstawowym zakresie.
Visitor
 

Re: Bardzo trudne wyraż…enia na Angielski

Postautor: mmargaritka » 20 sie 2006, 14:49

powiedzialabym brzydko "odwal sie ", ale tego nie zrobie, albowiem juz prwzydent sadzic sie bedzie z biednym bezdomnym, kt. podobno urazil JEGO EMINENCJE; po pierwsze nie czytalam poczatku postow tylko ten z VARVED LOAMS i chcialam pomoc; juz niedlugo bede zajeta i nie bede miala czasu na odrabianie prac domowych za darmo w necie, a nauczalam dobrze i uczylam dla przyjemnosci, teraz jestem zmuszona pracowac na chleb to juz nie to samo!!! nie mam pieniedzy na gazetki angielskie, toner do drukarki itp itd., ale bede uczyc dopoki nie umre jak Lomnicki na scenie.... do widzenia i naucz sie szanowac starszych ludzi, albowiem do takich naleze, a jak chcesz oceniac to ocen przygotowanie innych nauczycieli, kt. ciagle tluka to samo i nw wielu miejscach i smieja sie z tych kt chca pomoc mlodziezy lub ratuja ich przyszle zycie, a najlepeij podsumuj tych dyplowanych, kt udaja ze cos sami robia luvb zrobili do tej pory, jesli organizowalam cos dla mlodziezy to z wlasnej i nieprzymuszonej woli i dlatego dypolomowac sie nie bede i zbierac durnych popisow to teczki tez nie bede i pisac sprawozdan tez, gdyz tj waste of time... i jak powiedzialam, a jak umierac to w szkole lub w domu ....mmargaritka
mmargaritka
greenhorn
 
Posty: 50
Rejestracja: 07 maja 2006, 23:00

Re: Bardzo trudne wyraż…enia na Angielski

Postautor: Visitor » 20 sie 2006, 17:21

Chory człowiek. Dajcie jej spokój. Nie ma na drzwi, na gazety, na atrament. Sytuacja zmusiła ją, ze musi pracować bo ... nie będzie miała pieniędzy.
Takich głupich postów to ja jeszcze nie czytałam!!!
Visitor
 

Re: Bardzo trudne wyraż…enia na Angielski

Postautor: Visitor » 20 sie 2006, 18:37

Tak, chyba pora powrocic do inicjatywy ze zrzutka: na drzwi, na toner, na lekarza...
Visitor
 

Re: Bardzo trudne wyraż…enia na Angielski

Postautor: Visitor » 20 sie 2006, 18:39

Łomnickim sobie gęby nie wycieraj.
A jak to jest: minister autorytetem "kimkolwiek by był", a prezydent miłościwie nam panujący Kczyński vel Spieprzaj Dziadu to już… nie?
Visitor
 


Re: Bardzo trudne wyraż…enia na Angielski

Postautor: dominika123 » 20 sty 2022, 17:29

Podobno skończyłaś dwa fakultety, podobno nauczasz innych.
Przecież… nie trzeba być geologiem, ż…eby na pierwszy rzut oka ocenić, ż…e "iły warwowe" to nie synonim "jałowej gleby", tak jak "czarnoziem jakiśtam" to nie jest synonim "gleby ż…yznej", jak wyraż…enia "kot perski" nie da sie przetłumaczyć podając odpowiednik wyraż…enia "miłe zwierzątko" itp. Logiki trochę, tej w najbardziej podstawowym zakresie.

no geologiem nie...
ja ostatnio odkrylam ze jest cos takiego jak geologia gornicza! https://www.paczto.pl/czym-zajmuja-sie- ... -zlozowej/

jakos temat mi mega nieznany ;)
dominika123
junior fellow
 
Posty: 288
Rejestracja: 12 mar 2019, 10:29


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości