"gołąbki"

Krótkie teksty bądź pojedyncze zdania, które nie są zadaniem domowym.

Re: "gołąbki"

Postautor: Visitor » 29 gru 2005, 0:15

witam,
czy nazwę tej potrawy tłumaczymy na język angielski?
pozdrawiam,
dalemanga
Visitor
 


Re: "gołąbki"

Postautor: bejotka » 29 gru 2005, 0:31

Tak:

stuffed cabbage (leaves)

stuffed cabbage - to faszerowana kapusta, czasami Anglicy uszczegółowiają i mówią stuffed cabbage leaves (czyli faszerowane liście kapusty)

Słowo stuffed mozna tez tłumaczyć jako nadziewany
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: "gołąbki"

Postautor: maryjeczka » 29 gru 2005, 5:46

nie slyszalam nigdy nazwy podanej wyzej, moze dlatego, ze z UK (choc mimo wszytsko, stuffed cabbage kojarzy mi sie bardziej z jakas cala kapusta nadziewana czymstam). Mieszkam w USA, tu na golabki mowi sie 'cabbage rolls'. a czy tlumaczyc? zalezy od kontekstu. na pewno nie tlumaczymy tego jako pigeons czy doves, o nienie... :) mozna napisac 'golabki' cabbage rolls stuffed with rice and meat.. ja zostawilabym polska nazwe w " " , a obok napisala wyjasnienie
maryjeczka
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: "gołąbki"

Postautor: bejotka » 29 gru 2005, 8:35

To moż…liwe, mnie też… bardziej podoba sie nazwa 'cabbage rolls', ale w słowniku jej nie znalazłem . No cóz wiele jest słów nie przetłumaczalnych jeden do jednego, wtedy trzeba je jakos opisywać referatem.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: "gołąbki"

Postautor: Visitor » 29 gru 2005, 10:40

Pracuję w firmie, która produkuje gołąbki. W naszych kontaktach zagranicznych funkcjonuje nazwa"cabbage rolls" najczęściej, choć "stuffed cabbage" jest również… uż…ywany moż…e troszkę rzadziej. Obydwie nazwy w kontaktach biznesowych są jak najbardziej poprawne i zrozumiałe. POZDR :)
Visitor
 

Re: "gołąbki"

Postautor: dalemanga » 29 gru 2005, 11:00

dziękuję za wszystkie odpowiedzi:)
dalemanga
greenhorn
 
Posty: 83
Rejestracja: 21 lip 2004, 23:00



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości