UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

anglistyka, lingwistyka, NKJO, prace magisterskie, prace licencjackie, uczelnie

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: Visitor » 31 maja 2005, 22:41

a mowa o filologii angielskiej.
zamierzam zlozyc podania do tych 3 szkół i chcialbym poznac opinie na ich temat, a konkretniej poziom egzaminów wstpęnych i czy trudno sie dostac, każ…dego kto moze sie na ten temat wypowiedziec. wg statystyk na kolegium w Zabrzu jest 6 osób, podczas gdy na uś jest tylko 4. a to wlasnie na uś jest ponoć najtrudniej sie dostac.
Visitor
 


Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 01 cze 2005, 10:31

Ale kolegium to nie jest filologia angielska, tak tylko pisze bo nie wiem czy odrózniasz ;)
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 01 cze 2005, 18:59

yyyy... chyba nie rozumiesz... filologia ang. = anglistyka ale kolegium to co innego, po kolegium nie jestes filologiem
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 01 cze 2005, 21:44

a to ciekawe, pierwszy raz slysze zeby kolegium nazwano anglistyka. Dziwne. Jako to się stało ?
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 01 cze 2005, 22:36

coś kręcisz ;) moze masz gdzies napisane anglistyka czy filologia bo moze twoje kolegium bylo gdzies w instytucie filologii albo coś, nabór jest na anglistyke albo do kolegium, a ja nie wiem co ty sobie wmówiłas ;) no chyba ze jest gdzies tak ze w NKJA jest kierunek anglistyka, ale to wtedy jest co innego niz kolegium nauczycielskie ktore szkoli nauczycieli a nie filologów.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 01 cze 2005, 22:50

chcialas powiedziec ze narazie to sa JEDYNE dwie osoby, ktore tak mowią, w zyciu nie slyszalem zeby ktos powiedzial ze idzie na anglistyke do kolegium.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 01 cze 2005, 22:56

haha, no to wyjaśnij to dokładnie, bo ja jestem w malym szoku slyszac takie rzeczy. Daj linka do tego Twojego kolegium to sobie poogladam co i jak.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 01 cze 2005, 23:12

Aaaaa no widzisz teraz doczytalem Twojego posta, byłas na WYDZIALE anglistyki, a to jest roznica.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 02 cze 2005, 11:11

filologia i kolegium to dwa rozne swiaty, w kolegium szkola Cie na nauczyciela czyli: kujesz jezyk i metodyke w przewazajacej czesci (oraz kilka przedmiotow ktore sa na filologii) i dostajesz dyplom uprawniajacy cie do uczenia w szkole (licencjat musisz zrobic osobno wybierajac sobie uczelnie gdzie bedziesz sie bronil(a), czyli czekaja Cie DWIE obrony, swojego dyplomu i licencjata). Ale na niektorych uczelniach, w niektorych kolegiach jest tak ze konczy sie kolegium licencjatem, to juz musisz sprawidzc sam(a). Natomiast filologia to roznie wyglada w zaleznosci od specjalizacji: biznes, literatura, nauczyciel, tlumacz. Po kolegium jestes tylko i wylacznie nauczycielem i takie masz uprawnienia. Owszem mozesz byc tlumaczem bo tlumaczem (nie przysiegym) moze byc kazdy nawet bez studiow jezykowych. TAK, jesli skonczysz MU na filologii to bedziesz filologiem, wielu tak kombinuje tylko trzeba sie dostac, wtedy bedziesz mogl(a) powiedziec jaka jest roznica miedzy kolegium a filologią :)
Czy trudno sie dostac ? trudno, bo to popularny kierunek, a dzecie zaczynaja sie uczyc od przedszkola wiec poprzeczka juz dawno jest podniesiona, egzaminy na poziomie CAE/CPE, ale teraz sie chyba nowa matura liczy wiec nie wiem jak tam ze wstepnym postepowaniem jest.

Proponuje poszperac na stronach uczelni i poogladac sobie programy zajec na poszczegolnych kierunkach to zobaczysz jakimi przedmiotami sie roznia.

poczytaj tez tutaj: http://www.angielski.edu.pl/Forum_846_U ... zybka_rade
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 21 lip 2005, 17:37

nie mam do Ciebie juz sily :)) za niedlugo wmowisz ludziom ze w kolegium sie studiuje filologie :)
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 21 lip 2005, 17:43

O czym teraz rozmawiamy ?
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 21 lip 2005, 18:17

studiujac w kolegium nauczycielskim jezykow obcych nie studiujesz kierunku filologia angielska - zrozum :)
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 21 lip 2005, 19:58

przedmioty przedmiotami - sa podobne, tyle tylko ze w wiekszosci kolegiow pomija sie opisowke, jezykoznastwo, grame kontrastywna i inne takie. W kolegium uczysz sie jezyka (przedmioty praktyczne)i uczysz sie jak tego jezyka uczyc (metodyka i itp.) plus literatura i kultura krajow anglojezycznych (w roznych kolegiach moze sie to troszke roznic), nie prowadzisz badan nad jezykiem w kolegium, po kolegium jestes poprostu dyplomowanym nauczycielem, nie filologiem. Przedmioty owszem - czesciowo zgodne z programem filologii, ale to nie _kierunek_ filologia angielska, to koledz. Kazdy kandydat zdajacy na studia Ci powie ze zlozyl papiery na filologie i do kolegium i dlatego sa osobne egzaminy wstepne.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: Visitor » 11 paź 2005, 18:41

a tak poza tym to moze bys potwierdzila ze koledz to co innego niz filologia bo niektorzy chyba tego nie rozumieja :D
Visitor
 

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: Visitor » 11 paź 2005, 19:56

Wyluzuj trochę, bo się rozchorujesz.
Visitor
 

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: Visitor » 11 paź 2005, 20:21

tylko tyle masz do powiedzenia ? to dopiero nie jest na temat !!!!
Visitor
 

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: Visitor » 11 paź 2005, 21:48

Mówiłem: wyluzuj. Neospazminki łyknij, bo to się fatalnie skończy.
Visitor
 

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: Visitor » 14 gru 2005, 14:12

slyszalam opinie ludzi, ktorzy z kolegium przeszli na uniwerek albo poszli na studia uzupelniajace i "tam to sie dopiero cofneli..." co wy na to??
Visitor
 

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: Visitor » 14 gru 2005, 14:19

Hm, to niewykluczone. Broniłam na tym forum NKJA- z pełną świadomością, ż…e literatura, historia, językoznawstwo są tam w stosunku do wydziału Anglistyki okrojone, ale wcale nie do minimum.... A teraz sama nie wiem, co powiedzieć: ja studiowałam w Warszawie, ostatnio w pracy poznałam ludzi po NKJA-ach z róż…nych Elblągów, Ostród (chyba) i innych miasteczek, a głównie ze Śląska... Oni faktycznie nie mają pojęcia o kulturze, literaturze, z angielskim też… mizernie.... Dziwi mnie to bardzo i przeraż…a.
Visitor
 

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: Visitor » 21 sty 2006, 0:32

Oczywiście, ż…e do kolegium łatwiej się dostać i się tam utrzymać (chociaż… patrząc na nową maturę przy wstępnych na uniwerek, to zaczynam mieć wątpliwości co do tego czy jest to w pełni obiektywne i jak to się ma do prawdziwych umiejętności przyszłych studentów. Nie ma to jak stare dobre egzaminy wstępne. To była właściwa weryfikacja poziomu kandydata :] ). Ludzie, którzy studiują w kolegiach nie są słabsi od 'wszechwiedzących' studentów filologii (przynajmniej połowa :D) i ich duż…ym plusem jest doświadczenie. Ci którzy są dobrzy znajdują pracę w zawodzie (dlatego, ż…e go lubią i są dobrzy w tym co robią). Pogodzenie pracy ze studiami dziennymi nie jest wcale takie łatwe. Moim zdaniem 2850 godzin zajęć w ciągu 3 lat to naprawdę sporo. Jeż…eli dołączymy do tego praktyki z angielskiego i niemieckiego (naprawdę nie wiem dlaczego sekcja angielska musi tak cierpieć :] ), to wyjdzie nam, ż…e tak naprawdę słuchacz kolegium nie ma łatwego ż…ycia, bo brakuje na wszystko czasu. Jeż…eli dodamy do tego na trzecim roku obronę pracy dyplomowej, licencjat i egzaminy wstępne to zapraszam wszystkich do kolegium zobaczyć jak tam miło i przyjemnie :]. Zajęcia wypadają od święta, wykłady też… są obowiązkowe. I nie, nie wydaje mi się, ż…eby ktoś kto dostał się na MU nie miał pojęcia o literaturze, kulturze (no chyba, ż…e zakuwał lingwistykę :D).

Pozdrawiam
Visitor
 

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: Visitor » 01 lip 2006, 0:54

ok, widze ze sie zazeracie co to nkja a filologia :/
jednak to co teraz sie stalo w kolegium w tychach (bo takowy rowniez istnieje a nie doczytalam sie zeby ktokolwiek o tym wiedzial - o zgrozo ;)) to przechodzi ludzkie pojecie..
wygladalo to tak ze we wrzesniu wrocilam z dziekanki i wprowadzono zmiany - i to wielkie zmiany..
nie dosc ze mamy zajecia po 1,5hr to wprowadzono nam nowe przedmioty (tzn rozdzielono psychopedagogike na psychologie i pedagogike, doszedl obowiazkowy lektorat z jezyka niemieckiego, historia jezyka ang, lingwistyka, gramatyka kontrastywna... z tego co wiem to brakuje nam tylko laciny i jestesmy na poziomie UŚ... wiec nie wiem o co sie tak tu sprzeczacie ze w nkjo jest nizszy poziom itd. moze ja mam sie latwiej bo jezyk mam w jednym paluszku i nie sprawia mi to zadnego klopotu, ale sa tez tacy studenci co sa lepsi ode mnie..!! a jestem native speaker... :| a bywaja tez ci co ida na wieczorowe to juz poziom jest nizszy ale jesli chodzi o dzienne to uwazam ze poziom jest calkiem calkiem.
i tak, mam porownanie - studiowalam na UJ fil.angielska i wiem jak to jest.. i powiem wam ze o WIELE mniej sie tam uczylam niz tu teraz w NKJA. ale fakt faktem nic nie pobij wymyslnych examow z literatury na UJ... (masakra..:p)
Visitor
 

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: Visitor » 01 lip 2006, 1:09

chyba nie na temat napisałaś, jeśłi to dla Ciebie jest za duż…o to ciekawe co byś powiedziała będąc na filologii


łaaaa... no sorry, bylam na filologii i wybacz, ale tam to dopiero jest luz.
w NKJA duzo sie pozmienialo, mamy te same przemioty co na 5-cio letnich studiach jedynie nie wprowadzili laciny.. i kazdy przedmiot mamy 1,5hr... wiec wybacz, ale trzeci semestr to bylo siedzenie od 8:20-15:20 w kolegium non-stop. to dopiero byla harowka..
a na filologii?! hm...
I ROK: pon wyklad i cwiczenia rano, potem lektorat i do domku, wtorek wyklad i dwa cwiczenia do domku, sroda jedno cwiczenie do domku, czwartek dwa cwiczenia i do domku, piatek jedno cwiczenie, wf i do domku...
II ROK: pon dwa cwiczenia wyklad, wt cwiczenia, sroda cwiczenie, czwartek dwa cwiczenia piatek wolny.
hmm..
ok, zgodze sie ze niektorzy profesorowie na studiach potrafia dowalic exam, ale w NKJA tez.
wiadomo ze NKJA to nie to samo co Uniwerek, przynajmniej tak wszyscy mowia.. ja jednak jestem tego zdania ze NKJA baaaardzo sie podciagnal, dziwi mnie to ze macie takie slabe zdanie o koledzach.
Visitor
 

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: kindza » 18 lip 2006, 22:22

czytam czytam i czytam i uwazam ze ta klotnia nei ma sensu ... dziewczyny juz napisaly jaki tytul sie otrzymuje po kolegium i uwazam ze w kolegium tez uczysz sie jezyka i tez go badasz :) jesli chodzi o poziom uwazam ze nie jest wyzszy na zwyklej filologi nizeli w kolegium.Zauwazcie ze ludzie w kolegiach musza zajmowac sie innymi przedmiotami o ktorych wy na filologi nawet nie slyszeliscie i co wazniejesz w odroznieniu od ludzi na filologi ci z kolegiow musza wiedzic co to gramatyka opisowa itd itd ... musimy rowniez zdawac egzaminy z literatury brytyjskiej czy amerykanskiej :) i dostajemy TE SAME TESTY I TE SAME EGZAMINY PISZEMY co wy na filologi tylko ze my nie mamy 2 godzin literatury w tygodniu tylko godzine na 2 tygodnie :) wiec jest nam o wiele trudniej bo musimy wszystko sami nadrabiac i pracujemy 2 razy ciezej .Ja nie mam dzien w dzien gramatyki mam 1,5 h na 2 tygodnie reszte musze robic sama wiec prosze nie mowcie mi ze poziom jest niski bo egzaminy piszemy te same .Pamietam ze na US musialam poprawiac literature amerykanska byli tam ludzie z filologi i nie uwazam zeby poradzili sobie lepiej ode mnie czy moich kolezanke mysl;e ze to tylko kwestia zaparcia i determinacji !!!!! ja musialm przerobic caly wasz moze troche okrojony grafik z filologi i mialam po godzinie na kazdy przedmiot kiedy wy macie po 4 lub 5 i do tego musialm uczyc sie innych rzeczy jak prawo handlowe, cywilne biznes ,psychologia ,socjologia ekonomia ,maketing itd itd i wszytsko po angielsku wiec nikt mi nie wmowi ze moj angielski jest gorszy od kogos z filologi a co wazniejsze ja chyba jednak szybciej dostane prace po licencjacie i bede mogla zaocznie robic mgr niz wy po anglistyce mam chyba wiecej wiedzy nie sadzicie i jest to wiedza przydatna bo nie sadze zeby w firmie w ktorej mam zamiar pracowac pracodawca interesowal sie czy znam wszystkie rymy elizje itp itp (ale ez obaw znam :) ) dlatego uwazam ze ludzie w kolegium ciezko pracuja musza nadrabiac czas jaki zabieraja im inne przedmioty ,do tego musza pisac prace itd a pozniejjeszcze zdawac egzaminy na mgr :) wiec ich zycie nie jest latwe i jeszcze do tego musza wysluchiwac takich zadufanych w sobie ludzi z filologi (nie wszyscy oczywiscie tacysa :) ktorzy mysla ze jesli trudno bylo im sie dostac ale sie dostali to zjedli wszytkie rozumy :) i sa juz tlumaczami przysieglymi :) ale uwazam tez ze wieksza szansa jest dla tych po kolegiach moga zdobyc doswiadczenie do tego moga zawsze zrobic mgr a pracoawcy nie szukaja tylko suchej wiedzy ale i tez doswiadczenia :) pozdrwiam wszytskich studentow angielskiego niezaleznie czy kolegium czy filologi ale sama polecam kolegium studentka kolegium jezyka biznesu :) mam nadzieje ze w przyszlosci pani filolog :)
kindza
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2006, 23:00

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 18 lip 2006, 23:17

żł3-letnie zawodowe: nauczycielskie


to jest specjalizacja nauczycielska, na UŚ studiujesz na filologii o specjalności nauczycielskiej (a inni np. na specjalizacji tłumaczeniowej) Poza tym na UŚ jest filologia i kolegium - dwie róż…ne rzeczy.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 18 lip 2006, 23:19

Według mnie Twoja wiedza to tylko i wyłącznie Twoja własna praca, ż…aden wykładowca i ż…adna uczelnia się za Ciebie nie nauczy, kto chce się nauczyć i ma do tego motywację ten nauczy się nawet samemu. Tytuły, nazwy uczelni, oceny itp. fajnie wyglądają na papierze, na forum, w CV itp., poza tym są zapisem chwili, wszystko zweryfikuje ż…ycie (testy i rozmowy kwalifikacyjne, efekty pracy, ocena uczniów itp.) Szczerze mówiąc to ja nie widzę sensu w całym tym przekomarzaniu się na forach językowych co jest lepsze filologia czy NKJO, państwowa uczelnia czy prywatna, CPE czy licencjat itp. itd.

never-ending story :)
--------------------------------------------------------------------------------
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 19 lip 2006, 0:13

Którym wypowiedziom ? Ten wątek zaczęto rok temu, nie czytałem go dziś od nowa, ale jeśli dobrze pamiętam dotyczył nazewnictwa, nie napisałem przecież…, ż…e ktoś z NKJO jest gorszy czy coś, to są po prostu róż…ne studia, choć teraz jest już… taki mix, ż…e praktycznie przedmioty tu i tu są te same lub bardzo zbliż…one (pomijając fakt nazewnictwa samych przedmiotów, które poza nazwą niczym się nie róż…nią) Terminologia jest przeróż…na i zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeśli ktoś chce być bardzo dokładny i się czepiać to powie, ż…e nie ma kierunku filologia angielska i będzie miał rację, bo filologia angielska jest specjalnością na kierunku filologia (kierunek/specjalność/specjalizacja), tak więc wszystko to jest trochę pokręcone. Trzeba też… pamiętać, ż…e NKJO nie jest formalnie szkołą wyż…szą tylko ośrodkiem doskonalenia/kształcenia nauczycieli, wyjątek stanowią tutaj NKJOty pod patronatem np. uniwersytetu, takie NKJO w świetle przepisów moż…e prowadzić kierunek filologia (jeśli zaprzeczam czemuś co wcześniej gdzieś napisałem to przepraszam, ale tak jak wspomniałem wszystko się bardzo szybko zmienia, czasem nie sposób nadąż…yć)

ps. jedyną uczelnią w Polsce, która prowadzi KIERUNEK filologia angielska jest UAM w Poznaniu, czemu tak jest ? luka prawna :)
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: kindza » 19 lip 2006, 13:43

no wlasnei wszysto zawsze sie zmienia wiec nastepnym razem upewnij sie czy sie nie zmienilo a potem zabieraj glos ..ale ciesze sie ze przynajmniej teraz nie wmawiasz nam tych samych bzdur co wczesniej :) pozdrawiam pana klotliwego :) a jesli chodzi o kolegia to teraz wieksosc jest pod patronatem uczelni o ile nie wszystkie :)
kindza
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2006, 23:00

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 19 lip 2006, 15:33

Wcześniej nie było ż…adnych bzdur. Zmienia się nazewnictwo, a nie fakt jaką instytucją jest NKJO i jaki status ma absolwent. Taki marketing. Ja już… widziałem plakaty: filologia angielska podyplomowo w 1 rok, to jest dopiero zjawisko. W naszym kraju wszystko jest moż…liwe :)
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 19 lip 2006, 17:22

Raczej do mnie ;)
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: kindza » 19 lip 2006, 19:33

widze ze kolega doskonale zdaje sobie sprawe ze to o "bzdurach "bylo do niego a zatem jakby rozumial ze opowiada glupoty .jestem w kolegium i bede absolowentka filologi angielskiej -specjalnosc jezyk biznesu :) to kwestioa nazewnictwa z reszta z tego co zrozumialam to kolega wczesniej twiierdzil ze filologia i kolegium to dwie odrebne spray i nie chodzilo Ci tylko o nazewnictwo :) ale rozumiem nie zajrzales sobie wczesniej na plan i nie zobaczyles jakich przedmiotow nas tam ucza a nie martw sie wszystko jest po angielsku a nie po chinsku :P pozdrawiam :)
kindza
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2006, 23:00

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 19 lip 2006, 19:43

podaj link do tego kolegium
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: kindza » 20 lip 2006, 18:05

studiujesz i nie umiesz osbei w google wpisac kolegium jezyka biznesu :P oj oj oj chyba ze musze dac angielska nazwe :)
kindza
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2006, 23:00

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 20 lip 2006, 19:04

No mógłbym pogooglować, bo czemu nie, ale skąd miałbym wiedzieć, w którym NKJO ze specjalizacją języka biznesu studiujesz, zgaduje (po nazwie, którą podałaś), ż…e w Sosnowcu. Niestety tam też… nie ma filologii (tylko angielski język biznesu), to kolegium jest specyficzne i nastawione na kształcenie ludzi działających w handlu/gospodarce/ekonomii (co jasno opisuje ich strona) i posługującym się językiem obcym (absolwenci otrzymują licencjata języka handlowego)
http://www.kjb.us.edu.pl/?lang=pl&id=oferta

W wielu NKJOtach jest specjalizacja język angielski co nie oznacza filologii angielskiej. (czasem nawet wpisują anglistyka itp. - jak już… pisałem terminologie zmieniają, a charakter studiów pozostaje ten sam)

Zrozum droga koleż…anko, ż…e

KOLEGIUM NAUCZYCIELSKIE JĘ ZYKÓW OBCYCH TO NIE STUDIA FILOLOGICZNE TYLKO NAUCZYCIELSKIE

(z wyjątkiem KJB, które jest nastawione na zupełnie coś innego o czym moż…na poczytać na ich stronie www.kjb.us.edu.pl)
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 24 lip 2006, 13:45

Dostałaś dyplom ukończenia NKJO, czyli jesteś "dyplomowanym nauczycielem". (dla tych którzy nie wiedzą dyplom to nie jest licencjat, który trzeba osobno obronić z wyjątkiem patronackich NKJO, które mogą nadawać stopień licencjata)
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: xeo » 24 lip 2006, 22:07

Jak tam chcesz, na innych forach ten temat był wałkowany kilkanaście razy gdzie wypowiadały się osoby pracujące w danych instytucjach i pisali mniej więcej to samo, po prostu trzeba zrozumieć charakter danej instytucji i danego typu studiów.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26



Re: UŚ vs. kolegium nauczycielskie w Zabrzu i Gliwicach

Postautor: vlord » 14 cze 2022, 15:29

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości