26 września Międzynarodowym Dniem Języków Obcych

naglowek

26 września Międzynarodowym Dniem Języków Obcych

Znajomość języków obcych umożliwia swobodne podróżowanie, nawiązanie międzynarodowych kontaktów i zdobycie dobrze płatnej pracy. O rosnącej roli języków obcych  w naszym życiu warto pomyśleć 26 września w Międzynarodowym Dniu Języków Obcych.  


efy-dzienNauka języków obcych stanowi coraz bardziej znaczący element systemu edukacji. Egzaminy językowe stały się obowiązkowe na niższych szczeblach kształcenia, co mobilizuje uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych do większego wysiłku w tym kierunku. Zajęcia z native speaker’ami odbywają się już nawet w przedszkolu, jednak jest to program, na który wciąż stać nielicznych.

Jakiego języka warto się uczyć? Co zrobić, aby szybko opanować dany język?

To najbardziej typowe pytania. Warto przy tym mieć świadomość, że w wielu krajach edukacja sprzyja temu, aby dzieci stawały się multijęzykowe, np. rząd Szkocji planuje wprowadzenie obowiązku nauki aż dwóch języków obcych już od 4-tego roku życia! Co ciekawe, nawet niemowlaki mogą być dwujęzyczne, dlatego rodzice posługujący się nie tylko ojczystym językiem mogą już od samego początku pracować nad rozwojem swojej pociechy.

Po co nam angielski?

Globalizacja przyśpiesza, a świat wydaje się coraz mniejszy. Bez biegłej znajomości co najmniej jednego języka obcego trudno marzyć o imponującej karierze. ,,Nowi uczniowie najczęściej chcą doskonalić język z myślą o zwiększeniu swoich szans na rynku pracy” – mówi Piotr Witkowski z warszawskiej szkoły językowej EnglishForYou. - ,,Choć angielski nie jest największym językiem świata to zdecydowanie jest on najważniejszy w kontekście funkcjonowania międzynarodowych korporacji, biznesu, kultury masowej oraz dyplomacji.”

Blisko 935 mln osób posługuje się językiem mandaryńskim jako ojczystym, głównie w Chinach, Malezji i Singapurze. Drugie miejsce zajmuje hiszpański z 387 mln native speaker’ów, trzeci jest angielski z 365 mln. ,,Angielski jest zdecydowanie najczęściej wybieranym językiem obcym do nauki, jego zasięg jest więc nieporównywalnie większy niż np. mandaryńskiego. 26 września warto zastanowić się jak sami stoimy z angielskim i ile dobrego mogłoby przynieść jego opanowanie” – dodaje Witkowski z ze szkoły EnglishForYou w Warszawie.

 

Podyskutuj o tym artykule na naszym forum językowym. Zapraszamy na http://angielski.edu.pl/forum/t-26_wrzesien_Miedzynarodowym_Dniem_Jezykow_Obcych-19713.html


Materiał przygotowany przez
www.EnglishForYou.pl

 
EnglishForYou to warszawska szkoła językowa, która już od ponad 12 lat z powodzeniem uczy  angielskiego. Szkoła prowadzi zajęcia w oparciu o system dualny, metodę nastawioną na komunikację i przełamywanie barier w mówieniu. Słuchacze w każdej grupie rozwijają swoje umiejętności pod okiem 2 lektorów: polskiego oraz native speaker’a. Oferta EnglishForYou jest skierowana nie tylko do osób prywatnych, ale także do firm oraz instytucji.  

  

Nie masz uprawnień do komentowania

JezykiObce.pl

Wszystko do nauki języków

Informacja

Komunikat dla użytkowników:

Od dnia 7.01.2019 zaprzestaliśmy codziennego wysyłania listy słówek.

Zaloguj się lub zarejestruj aby skorzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Inne - treści losowe

Główna Inne Porady i ciekawostki językowe 26 września Międzynarodowym Dniem Języków Obcych
Loading ...